Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיאטה קיטוגנית(כלומר בלי פחמימות ועם כמה שומן שבא לכם)- מישהו פה ניסה?

vxlan
שימו לב! השרשור הזה בן 3523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קח בחשבון שלוקח די הרבה זמן להכניס את הגוף לקיטוזיס, והעסק מלווה בהרגשה לא מדהימה מי-יודע-מה. מצד שני, הדיאטה הזו עובדת בצורה נהדרת, במידה ומתמידים בה.

Leasingfahrzeug oder nichts

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא נגיד שאם אתה לא 8-9% ותקוע אז בכל מצב אחר אין שום טעם להכנס לדיאטה הזו

כלומר, במצב שאתה לא מחוטב 10% אם תהיה בגרעון קלורי של 500 בדיאטת סופגניות אתה תרד בדיוק באותו קצב

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

מחר אני סוגר חודש בדיאטה הזו. ירדתי כ 3 ק"ג והיקף המותניים הוצר בכ2 ס"מ.

זה הושג תוך כדי אכילת בשרים מלאי שומנים על בסיס יומיומי(אסאדו, כנפיים, חזה עגל, הרים של בייקון) ואינסוף טחינה ופיצוחים.

אני חושב לעשות בדיקות דם כדי לראות שרמות השומנים באמת נמוכות, ואם זה אכן כך, אני מאמץ את הדיאטה הזו לחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי עומס על הכליות מעודף החלבונים?

מה לגבי המחסור בפחמימות?

מה לגבי עודף השומנים הרווים שאתה מכניס לגוף?

לחיות ככה כל החיים נראה לי לא בריא בעליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין עומס חלבונים. כמות החלבונים היא ממוצעת, כמו בדיאטה הקודמת( דלת שומנים ועם פחמימות מורכבות).

הגוף לא צריך פחמימות, ברגע שהוא עובר לשרוף שומן במקום גלוקוז.

אם אני מכניס שומנים רווים לגוף דרך הפה זה אומר שהם מוזרקים ישירות לדם/תאים כלשהם? בהחלט לא.

יש מסלולים מטבוליים מסובכים , ומכל מה שקראתי וראיתי, הפחמימה(או יותר נכון האינסולין שמופרש בעקבות אכילה של פחמימה) היא זו שגורמת לשומן להישאר בגוף ומייצרת סתימות בכלי הדם.

כל חיי הייתי במשטר דל שומן ועתיר(יחסית להיום) פחמימה, וסבלתי. מאבקים אינסופיים בחשק לאכול מתוק, ספירת קלוריות, אימונים גופניים שקורעים את הגוף בשביל לשרוף קלוריות..כל זה נחלת העבר.

אציין שלא עשיתי שום התעמלות במהלך החודש הזה. לפני הייתי עושה ספיניניג ומרים משקולות..כיום אני עושה תרגילים עם משקל עצמי (שכיבות סמיכה, מתח וכו') שלוקחים משהו כמו 10 דק'. פעם הייתי שורף שעה וחצי ביום על כושר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתון חשוב שלא ציינת מה היו נתונים הפתיחה שלך אם שקלת 130 ואתה מטר שבעים אז הדיאטה לא ממש הועילה.

מה שאותי הכי מדאיג בכל הסיפור הזה זה כמות השומן VS סתימת עורקים לא עלינו. נשמע לפחות עבורי בלתי נמנע.

Kreios "המחסור" בפחמימות בדיאטה הוא לא כזה משמעותי כי גם ככה מומלץ לצרוך ביום עד 8 כפות אורז.

אם אתה מחפש קיצור דרך אמיתי ומוכן לסכן את בריאותך ואת הר''פ שלך אז אפדרין/אפדרה זה הפיתרון. ראיתי אנשים מורידים 6-15 קילו בחודש עם הNOS בכדור הזה.

הדרך הנכונה להרזות היא לצרוך 5 ארוחות קטנות ביום, להוריד את השתייה המתוקה ולשתות מים ולהחליף את הרטבים בחרדל.

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, למרות מה שמרגישים, כדי לחפות על היעדר הפחמימות אתה כן אוכל יותר שומנים ויותר חלבון.

כמו שאמר GSI, הרזיה [וחיטוב, היינו הך] הם תוצאה של מאזן קלורי שלילי. המטרה שלך היא להגיע אליו בדרך הבריאה ביותר, וזו לא הימנעות מפחמימות לחלוטין. הכיוון שלך נכון, יותר שומנים ויותר אוכל טבעי, אבל אתה לא צריך להימנע מפחמימות לגמרי. פשוט תאכל פחמימות טבעיות [גזר, סלק, בטטה, תפו"א וכדומה]. מעבר לכך שזה מקור אנרגיה מצוין זה מביא המון ויטמינים.

אני הורדתי 20 קילו עם אטקינס כדי אחר כך לעלות 15 בחזרה. לאחר מכן, פשוט התחלתי לעשות ספורט [קרוספיט זה כיף בטירוף, ואני עוד מאלו ששונאים ספורט שאין בו כדור. חזרתי לקרב מגע גם] ולאכול מאוזן וטבעי. דהיינו, פחות אוכל מעובד ויותר אוכל טבעי. את ה-15 קילו שהשמנתי הורדתי שוב [וכן, זה יותר איטי מאטקינס], אבל לפחות זה נשאר. אני כבר חצי שנה בתהליך ואני ממשיך לרדת. בערך קילו-קילו וחצי בחודש, ובחודשיים האחרונים אני לא עושה הרבה ספורט, אולי פעם בשבוע. אגב, אני אוכל איזו פרוסת עוגה מדי פעם או גלידה טעימה.

ממליץ בחום להימנע מדיאטות קיצוניות, אלא פשוט לשנות אורח חיים. הגוף שלך כן זקוק לפחמימות.

נ.ב. יש לי בעיה בבלוטת התריס שפוגמת בקצב חילוף החומרים שלי. אצל אדם בריא אני מניח שהתוצאות יהיו טובות משלי.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני 1.79, בתחילת הדרך שקלתי 82 ק"ג, ואני מעריך שאחוזי השומן היו סביב ה16%. היה לי קשה לשמור על ה82 ק"ג הללו, שלא יתנפחו בחזרה ל95(את אלה הורדתי עם דיאטה ים-תיכונית סטנדרטית).

המטרה היא להוריד שומן נטו, כלומר להתחטב.

אני באמת לא יודע מה זו דיאטת אטקינס(כלומר, שמעתי עליה, אך לא מכיר לפרטי פרטים). אני מבסס את הדיאטה שלי בעיקר על מחקרים והרצאות של ג'ף וולק, פרופסור מאוניברסיטת קונטיקט.

לדוגמא ההרצאה הזו :

הגוף באמת לא זקוק לפחמימות..הכבד מסוגל לייצר גלוקוז וגליקוגן(התוצר הסופי של פחמימה) לבד, מחומצות שומן וחלבונים.

עריכה אחרונה על ידי אספ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בדיאטה קטוגנית במשך תקופה של כמעט שנה, הפסקתי בגלל סיבות אישיות אבל לא משהו שקשור לבריאות.

הדרך הנכונה להרזות היא לצרוך 5 ארוחות קטנות ביום, להוריד את השתייה המתוקה ולשתות מים ולהחליף את הרטבים בחרדל.

אני לא יודע איך להתחיל להגיב לזה.

כול העיניין עם דיאטה קטוגנית זה שלא צריך לצרוך 5 ארוחות ביום, אם אתה מוריד בכמות הפחמימות אתה רעב פחות ואתה עדיין עם אותם האנרגיות. אין לגוף שלך צורך לאכול 5 ארוחות גדולות/קטנות ביום.

תמיד כשמופיעים מספרים בעצות לדיאטה אני מתחיל לחשוב על מי המציא את המספר הזה. למה דווקא 5? למה לא 6? או 7? או 8? או 15? מאיפה אתה יודע? אולי בגוף שלי זה שונה?

לעומת זאת כשמציגים מחקרים שמראים שמתחת לכמות גרמים של פחמימות הגוף נכנס לקטוסיס , והכומת הזאת היא טווח רחב יחסית -> זה נראה לי הרבה יותר אמין.

אספ, העיניין בכול הדיאטות האלה זה ללמוד להקשיב לגוף. אתה לא אמור לטחון פיצוחים. אתה אמור לאכול עם הקשבה לגוף , יותר מדי שומן בסופו של דבר גם ידפוק לך את המערכת. צריך למצוא את האיזור. גם יותר מדי חלבונים יכולים לגרום להשמנה.

בסופו של דבר הרעיון הוא לתת לך כלי לfine tuning.

GSI16V , ברמת העיקרון אתה צודק, השאלה היא מה בריא יותר לגוף שלך, ומה קל יותר.

חוץ מזה שחישוב הקלוריות לא קשור בשום דרך לאופן העיקול שלהם בגוף. מה שאומר בעצם שספירת קלוריות היא לא רלוונטית, אתה יודע כמה הכנסת אבל אתה לא יודע כמה לא נספגו ויצאו.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

David32, אתה צודק לחלוטין, אולי השתמע מדבריי שאני כל היום רק זולל, אבל זה ממש לא ככה. הרבה ימים אני אוכל ארוחת צהריים בלבד, וזהו, אני פשוט לא רעב בשאר הזמן.

פשוט ציינתי מה אני אוכל..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאתה מדבר עליו. דיאטה קטוגנית היא השלב ההתחלתי של אטקינס. זו דיאטה שפותחה ע"י ד"ר רוברט אטקינס. אתה מוזמן לקרוא בויקיפדיה בתור התחלה. אגב, הדיאטה הקטוגנית שמשחקת עם תגובות האינסולין בגוף שלך יכולה להיות מאוד לא בריאה. כמו שציינו פה, גם ארגון הבריאות העולמי הכריז שהדיאטה הזו לא בריאה, כי אתה מעמיס המון על הכבד והכליות שלך, גם אם אתה לא מרגיש את זה. תאמין לי שקראתי על כל דיאטות הפלא ולמדתי שמאוחרי המילים ד"ר, פרופסור ומחקר מסתתרים אנשים עם אינטרסים. או לפחות כאלו שבטוחים שהם אנשי בשורה שתיקנו את העולם מעוולותיו. הסוד הוא שאין סודות, ואין קיצורי דרך. הכל פשוט מאוד. מאזן שלילי - ירידה. מאזן חיובי - עליה. השאלה היא איך לעשות את זה הכי בריא שאפשר, או יותר נכון הכי פחות מזיק.

בסוף זה הגוף שלך והחלטה שלך. רק לפני שאתה עושה שינוי דרסטי, תקרא גם דעות מנוגדות כדי שתוכל להביע ביקורתיות.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך להתחיל להגיב לזה.

כול העיניין עם דיאטה קטוגנית זה שלא צריך לצרוך 5 ארוחות ביום, אם אתה מוריד בכמות הפחמימות אתה רעב פחות ואתה עדיין עם אותם האנרגיות. אין לגוף שלך צורך לאכול 5 ארוחות גדולות/קטנות ביום.

תמיד כשמופיעים מספרים בעצות לדיאטה אני מתחיל לחשוב על מי המציא את המספר הזה. למה דווקא 5? למה לא 6? או 7? או 8? או 15? מאיפה אתה יודע? אולי בגוף שלי זה שונה?

שמתי לב כבר שב90% מהשרשורים שאתה מגיב אתה חייב לקטול/להגיב משהו שלילי אז זה לא חדש, אבל בניגוד אלייך אני יודע איך להתחיל להגיב לזה.

נתחיל בפישוט לפי היגיון. אם הבן אדם במשקל עודף זה לא בגלל כל הזרע לבטלה שהוא מוציא, זה מפני שהוא אכל כמויות גדולות (ועתירי פחמימות).

כל מי שאוכל הרבה יודע שהוא "רעב" לעיתים תכופות ורצוי שיהיו כמויות. הרגלים של אוביסיטי שהולכים איתך הרבה זמן לא נפתרים ביום אחד וגם אם הם נפתרים הם חוזרים עם ריבית דריבית.

אי לכך ובהתאם לזאת מותאם לאדם עם הרגלי אכילה לא נכונים להסדיר את הארוחות למס' יותר גבוהה של ארוחות כי "בין הארוחות" החצי תפוח שמקציבים לך לא מזיז לאף אחד את השריקה בבטן.

לכן, אם תקח אדם שרגיל לאכול שני חטיפים לפחות בין ארוחות, ותשים לו עוד ארוחה קטנה בין ארוחות זה לרוב "סוגר את הפינה" עד הארוחה הבאה.

הדיאטות היחידות שמועילות לאנשים עם ה"הרגל לבלוס" זה דיאטות שאפשר לאכול בהם ללא הגבלה (ואנו דנים פה בבעיות של אלו אם קיימות בכלל) או לחלק את הארוחות למס' גבוהה יותר גם אם זה אומר קצת פחות מרכיבים בכל ארוחה.

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...