Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מפרט מומלץ למארז מחשב ושדרוג עמדת מחשב בכללי.

מיכו
שימו לב! השרשור הזה בן 3559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין לשדרג להוריי את עמדת המחשב הנייח באופן מלא. זה כולל מארז מחשב פשוט, מקלדת, עכבר, מסך (אולי לא) ושולחן מחשב חדש.

מקלדת חשבתי על זו http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=736830 פשוטה, בסיסית ושקטה.

עכבר http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=794771 נראה לי שאלחוטי יכול להקל על העבודה במחשב נייח.

מסך http://www.zap.co.il/ratemodel.aspx?modelid=801778 אולי יהיה מסך אחר ונחסוך בקניית המסך הזה.

שולחן מחשב- דגם כלשהו שנמצא באיקאה שיהיה נוח.

הבעיה שלי היא מארז מחשב פשוט כלשהו, אני לא עוקב אחר ההתפתחויות של המחשבים הנייחים ולכן לא יודע מה יתאים לדרישות:

1. שיהיה שקט יחסית, ישנים בחדר איתו מידי פעם.

2. שימוש: גלישה באינטרנט, youtube ואופיס (אקסל, וורד).

3. המחשב ישרת 3/4 שנים בערך בהתבסס על העבר כך שחשוב שיעשה את העבודה בזמן הזה.

4. במחשב הנוכחי יש צורב ודיסק קשיח שניתן להשתמש בהם ולחסוך קצת, בדיסק הקשיח כמעט ולא עושים שימוש ככה שנפח לא רלוונטי, אולי המהירות שלו תהיה רלוונטית ואז נצטרך לקנות חדש.

5. מחיר: עדיף כמה שפחות. ראיתי פה http://www.plonter.co.il/buildyourownpc.tmpl?cart=140636741212665455&lang=heb שניתן להרכיב ב- 1200 ש"ח מפרטי מחשב אז רציתי לדעת האם יש המלצה בהתאם לדרישות/מגבלות שלי.

המלצות והערות יתקבלו בשמחה.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אכנס למפרט מחשב - יש כאן כמה מומחים, כולל כמה שישמחו למכור לך מחשב (וגם לתת שירות).

בכל מקרה - לגבי מקלדת ועכבר - ממליץ על סטים אלחוטיים של מיקרוסופט או לוגיטק, עולים בין 100-200 ש"ח לסט בסיסי מחזיקים מעמד הרבה שנים.

אישית חדלתי לקנות מחשבים נייחים כבר כמה שנים, אם כי מחשב נייח אחד שודרג לפני מספר חודשים לאחר שלוח האם שלו קרס. כאשר אמא שלי נזקקה למחשב חדש לפני כ-8 חודשים היא קנתה (בעזרתי) מחשב נייד+ סט של עכבר ומקלדת אלחוטיים. העלות היתה כ-2400 ש"ח, כלומר לא הרבה יותר מאשר מחשב נייד + מסך. החסרון - המסך הוא "15.6 ולא "21.6 או יותר במחשב נייח. היתרון - המחשיב נייד (לפחות בתוך הבית) ויש אחריות עם שירות עד הבית למשך 3 שנים, כלולים במחיר הקניה.

עוד עניין שצריך לשים לב אליו הוא מערכת ההפעלה - האם יש לך רשיון למערכת הפעלה מודרנית (לפחות חלונות 7, עדיף 8)? אם לא - הוסף עלות רשיון זה (כ-400 ש"ח) למחיר מחשב נייח, בעוד שבנייד הוא כלול במחיר המחשב. אם מביאים בחשבון עלות מחשב + מסך + מערכת הפעלה + אחריות עד הבית כבר אין הבדל מהותי בעלות בין מחשב נייד בסיסי "15.6 לנייח. כמובן שלכל תצורה יתרונות וחסרונות, אבל נדמה לי שבעידן הנוכחי ולצרכים בסיסיים יש יתרון לנייד, גם אם הוא משמש בעקר כ-desktop replacement.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את השיקול של רכישה מפלונטר, הם יקרים למדי, KSP או אייבורי יהיו הרבה יותר זולים.

רצוי שתבדוק באיזה הרדיסק וצורב מדובר. יכול להיות שמדובר בצורב בחיבור IDE, שאין איפה לחבר אותו בלוחות מודרניים.

והרדיסק - גם תלוי. אני באופן אישי הייתי קונה הרדיסק חדש, זה רכיב מכאני עם בלאי.

לגבי מה שכתבת ספריאל - רוב הלפטופים מגיעים היום עם ווינדוס 8. זה נחמד על טאבלט, זה מעצבן במחשב.

אגב, לא בכל הלפטופים מגיעה מערכת הפעלה מקורית, לא לכולם 3 שנות אחריות, בטח לא בדגמים הזולים. יש מקרים שגם שם תצטרך להוסיף מערכת הפעלה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור, נכון שיש ניידים שמגיעים ללא מערכת הפעלה (הבן שלי קנה כזה, כסטודנט יש לו רשיון חינם למערכת הפעלה).

לא מסכים אתך לגבי Win 8, שאחרי כמה שעות שימוש לכל היותר הופכת לא פחות נוחה גם במחשב ללא מסך מגע. אם לאמא שלי, בת ה-85, לא היתה בעיה לעבור מ-XP ל-8 אני לא רואה סיבה להשאר תקוע עם מערכות מיושנות.

כיון שמסך מגע מוסיף לפחות 1000 ש"ח לעלות המחשב צריך לשקול אם מדובר בהוצאה מוצדקת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין שהמחיר למארז לא כולל מערכת הפעלה. המחיר הוא רק לחומרה.

מחשב נייד לא בא בחשבון, אני מחפש שהכל יהיה גדול ונוח ולא להתכווץ בגדלים ובנוחות. הניידות מיותרת עבור הוריי.

אין לי שום שיקול רכישה מפלונטר, לא מכיר אותם. קראתי בפורום אחר ששם יותר משתלם וזה רק מפרטים לדוגמה שנתתי, לא משהו ספציפי.

איזה חיבורים צריכים להיות בצורבים ודיסקים קשיחים, SATA? זה החיבור המודרני?

בכל מקרה אשמח למפרט גם עם צורב ודיסק קשיח שעונה על הדרישות, מקסימום לא אקנה אחרי שאבדוק את סוג החיבור.

תודה על התשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשב כזה עם ספק כוח קצת יותר איכותי יכול להיות אחלה לדרישות שלך:

http://ksp.co.il/?uin=18175

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנושא הציוד ההיקפי:

לגבי המקלדת והעכבר, ממליץ בחום על הסט האלחוטי הבא- Logitech MK520. הסט כולל את העכבר שהבאת בעצמך בקישור, ומקלדת יותר טובה ונוחה מהמיקרוסופט שהבאת.

לגבי מסך- דווקא הייתי לוקח את Dell P2414H, גם יותר גדול במעט, גם דגם חדש יותר, ובלי הרבה הבדלים הנראים לעין הלא מקצועית, אם בכלל ישנם (עבור המשתמש הביתי הממוצע).

הקישורים שוט היו באקראי לחנויות אקראיות.

אם אני לא טועה יש שמוכרים את המסך בכ- 920 ש"ח.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מחשב:

לא לקחת מעבד חלש יותר מ i3

מעבד i3 יחזיק שנים טובות, אין לו בעייה להתמודד עם JAVA או גרפיקה,

מסקירה אקראית וקצרה מצאתי את זה

http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=10169

הייתי רק משנה מארז (מוסיף 80 שקל למארז

Thermaltake )

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6 שנים זה עדיין צעיר. באותה התקופה של 2008 יצאו מעבדי ה CORE 2 DUO של אינטל ו CORE 2 QUAD שלהם + מעבדי AMD של PHENOM X4 דור ראשון. מעבדים שעד היום מחזיקים מעולה :) ( אצלי למשל להורים וכו' ).

הכל נמצא בכוחו של ה SSD ;).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מחשב נייד הכי דרעק בעולם הופך לפנתר מסתער כשמחברים לו SSD.

אני ועוד רבים בסביבתי מסתדרים כבר כמה שנים עם שילוב של נייד המתחבר למסך + מקלדת.

אגב מקלדת, חד משמעית מעדיף את המיקרוסופט למיניהן על פני לוג'יטק,

מהסיבה הכי פשוטה בעולם - הן קשיחות יותר ולא נמעכות כשלוחצים עליהן,

להבדיל מהלוג'יטק. אותו מחיר בדיוק, מוצרים ברמה אחרת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות החזרות/תקלות שיש למוצרי המקלדת/עכבירם של מיקרוסופט גדולה פי כמה לעומת לוגי'טק לצערי. אבל יש אמת בדברים מבחינת איכויות פה ושם תלוי באיזו רמת מחיר כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...