Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רושם ראשוני - חודשיים עם קיה ריו 1.4 סדאן ידנית

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 2895 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

אחרי כמעט חודשיים ו2800 קילומטר עם הקיה ריו 1.4 סדאן ידנית שלי החלטתי לעלות רושם ראשוני שלי מהאוטו ביינתים,

אני יודע שאין לי את הרכב הרבה זמן אבל בכל זאת בגלל שזאת מכונית יחסית נדירה חשבתי שזה נכון.

אז הריו מחליפה קורולה 2007 שסיימה אצלי עם 185 אלף קילומטרים ללא תקלה אחת חוץ מטיפולים שוטפים! ב185 אלף התחילה קצת לעשות צרות, אחרי החלפה של ממיר קטליטי המשאבת מים והאלטרנטור התעייפו,ונמאס לי להיגרר עם האוטו למוסך אני בעבודה שנורא קשה להיעדר ממנה לזמן רב כלכך,חיפשתי שקט.

תהליך ההזמנה

אז חיפשתי מחליפה לקורולה,היה חשוב לי התצורת סדאן או סטיישן כי אני לוקח הרבה דברים בבגז' וזה נוח לי יותר.

לאחר טיול במגרשי ליסינג ובדיקה של כמה רכבים פרטיים(חיפשתי באיזור הI30 ,קורולה וכו') שום דבר לא קרץ לי,התחושה בשוק היד שניה שיש הרבה מלכודות ורמאים וזה היה פשוט מייאש,אז מכיוון שאני בקבע ויש לי "חבר" הציעו לי לבדוק אם יש מבצע משתלם.

בדקתי וראיתי שקיה עכשיו ב"חבר" וראיתי שב80 אלף שקל אוכל להשיג ריו 1.4 סדאן ידנית ברמת גימור LX.

נסעתי לסוכנות של קיה להתרשמות,הרכב הרגיש מרווח ונוח בסוכנות,לא הרגשתי שצפוף או קטן לי בפנים ביחס לקורולה,יאללה נסיעת מבחן.

לנסיעת מבחן הגיעה ריו 1.4 5 דלתות אוטומטית, פה נרתעתי קצת מהרכב!

הגיר האוטומט פשוט נורא! מרגיש כאילו הרכב עובד ב2 מודים,הילוך גבוהה מידיי,או קיקדאון צעקני,עברתי לטיפטרוניק והרגשתי שיפור,הבנתי שזה לא המנוע אלא הגיר שפשוט נורא!החלטתי להזמין ולהחליט למחרת.

בהזמנה גיליתי עוד משהו מצחיק,הגירסא שרציתי ספציפית ה1.4 ידני סדאן, מגיעה בארץ רק בצבע לבן,מבעס ביחס לעובדה שכל רכב שני בצבא\משטרה זה ריו לבנה.

אבל לאחר חישובים רבים העסקה הכללית נראית שווה והמתיחה של התקציב בקצת(במקום 65 אלף 80 אלף) תיתן לי רכב חדש ושקט נפשי ממוסכים לתקופה הקרובה במיוחד עם האחריות של קיה(מתכנן להחזיק ברכב כ-5 שנים בערך).

למחרת שילמתי על הרכב והשלמתי את ההזמנה.

לקח לרכב שבוע וחצי בערך להגיע לסוכנות.

ב28 למאי הרכב הגיע והיה שלם ובסדר גמור,האמנם,מלא ניילונים(ברמה חולנית! גם בתוך המנוע על אחד הפלסטיקים היה ניילון שהסרתי שקיבלתי את האוטו מפחד שזה ימס בחום של המנוע).

יש לציין שהרכב הגיע מאובק משהו,לא מבריק כמו שהייתי רוצה לקבל רכב חדש אבל לא התרגשתי.

עיצוב - חיצוני

הרכב נאה,הרמוני,אוהב את העיצוב של הריו החדשה ואהבתי עוד שהיא יצאה!,ההבדל הקוסמטי בין הריו הידנית לאוטומט בגירסאת סדאן הוא הגריל שלא כולל את הקישוט כסף מסביב לו(זה ההבדל היחיד בין הLX הידנית לאוטומטית).

פנים הרכב

בפנים הרכב נורא בסיסי במראה,הפלסטיקה קצת מרגישה פשוטה,שום דבר לא מרגש.

קריצה עיצובית בעיצוב דמוי הפסנתר של המזגן,אבל זה בערך הכל,

אבחן לאורך הזמן את העמידות של הפלסטיקה הפנימית.

הפנים מאוד מרווח,נוח לי מאוד,בדקתי באינטרנט ומסתבר שמבחינת נתוני רוחב הנתון זהה לקורולה,גם מבחינת אורך אין המון שינוי,הרכב לא מרגיש קטן בכלל.

אבזור

האבזור של הרכב מצויין,

למרות שמודבר ברמת הגימור הנמוכה יותר(LX) הרכב מגיע עם כל האיבזור שצריך,

6 כריות אוויר,ESP,מערכת עם שליטה מההגה וחיבור USB וAUX ו4 חלונות חשמל עם חלון נהג אוטומטי(לא הבנתי למה תמיד בקוריאניות זה רק החלון נהג,בקורולה SUN שלי היה 2 חלונות חשמל ושתייהם היו אוטומטיים).

בנוסף,

קיבלתי מתנה מחבר ROADROVER סיני כזה חמוד,עושה את מה שצריך(בלוטופ,רדיו,וAUX - מצויין),מצלמת רוורס,חיישני רוורס,קודן וכספת למחשב רכב.

הפריע לי המסך פתיחה של הROADROVER והחלפתי אותו כתבתי מדריך קטן כאן

נוחות והתנהגות

הרכב בעיקרון יחסית נוקשה,הוא יודע לסנן יפה מהמורות קשות,אבל הוא לא "מרחף",

הרכב שקט יחסית מהמנוע ויש קצת רעשי רוח בבין עירוני,לא מפריע לי כי אני נוהג לרוב עם מוזיקה,לא שומע את זה.

ההתנהגות לרוב בסדר גמור,ההגה רך נורא ו"ג'וסטיקי" בעירוני זה ממש נוח,אחרי חודש איתה נסעתי בC4 של וההגה הרגיש כבד כמו של מינימום משאית,

חיסרון מרכזי - בנסיעה בין עירונית אני מרגיש כאילו אני צריך "להחזיק" אותו שלא "יברח",אם אני מחזיק אותו חלש הרכב מתחיל לזגזג, צריך להחזיק את ההגה שונה מהקורולה כדי להחזיק את האוטו בקו ישר,התרגלתי.

מנוע וביצועים

הרכב נוסע ירושלים-תל אביב פעם בשבוע ובמשך השבוע מטייל באיזור המרכז(בעיקר עירוני).

בניגוד לגירסא האוטומטית עם הגיר הממש לא מוצלח מהנסיעת מבחן(ואני ירדתי מרכב עם אותו כ"ס וגיר אוטומט 4 הילוכים.. הגיר האוטומט פשוט נורא),

הידנית פשוט עולם אחר,

הרכב שומר מאוד יפה על קצב עם התנועה והרכב מאיץ במהירות ונינוחות ללא שום בעיה,הגיר הידני עם ה6 הילוכים פשוט מביא זמינות כוח כמו שצריך,זה לא מכונית ספורט,אבל המנוע מאיץ יפה ואפשר לשמור על זמינות כוח מעולה גם בלי למשוך הילוכים - עולם אחר מהאוטומט!.

בזמן נסיעה המחשב רכב נורא מאיץ בך לעלות הילוכים למעלה,הוא כבר ב70 קמש מבקש הילוך שישי.

הקלאצ',

אני יכול לקטלג אותו בין היילקס 2001 לC3 פיקסו...הוא בפירוש כבד יותר מהC3,אבל רך משמעותית מההילקס(סורי על ההשווה המוגזמת לא נהגתי על הרבה רכבים ידניים לפניה).

הגיר נעים וההעברת ההילוכים רכה ונעימה בהתחלה קצת התברבשו לי ההילוכים אבל היום אני בסדר איתו,

הוא לא דורש העברות דחופות(חוץ מהמחשב רכב שמציק לך להעביר הילוכים).

מערכת הHill Start לא מוצלחת,לא סומך עליה כי היא עובדת לסירוגין.

צריכת הדלק שאני מוציא מהנסיעות המשולבות שלי היא 1-14,חסכונית משמעותית מהקורולה הקודמת שלי.

בסך הכל חוויה נעימה מאוד.

סיכום

מכונית משפחתית מלאה(למרות שטכנית בקטגוריה היא סופר-מיני פלוס),חסכונית,מרווחת ונוחה במחיר של 80 אלף שקל,קבוצת רישוי 1 רמת זיהום 3 מתוך 15(ביחס ל8 באוטומט :S) כך שהאגרת רישוי גם נמוכה יותר מהאוטומטית.

ביינתים נהנה מהרכב,עדכון הבא - במלוא שנה לרכב.

מקווה שלא היה ארוך מידיי,

לכל שאלה בנוגע לרכב מוזמנים לפנות =] אני ביינתים נהנה.

תמונות:

RIO.jpg

RIO2.jpg

DSC_0134.jpg

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! מה אופי הנהיגה שלך?

1/14 זה טוב אבל לדעתי אפשר להוציא ממנה יותר.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב80 אלף לדעתי אחלה עיסקה,קיבלת משפחתית מרווחת,שצריכה להיות גם אמינה.

אם איני טועה בגירסה הבכירה האוטומטית הדש בורד רך,רק בידנית 1.25 ובשלך הוא נוקשה.

יצא לי לנסוע מספר פעמים בתור נוסע על הדיזל,המושבים באמת טובים,אני מאוד אוהב את אחיזתם,הנוחות אכן לא רכה מידי אבל עונה להגדרה של בסדר.

תתחדשו,ותחזור לדווח לאחר שנה עם סיכומי עלויות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממ,

האופי נסיעה שלי יחסית רגוע,הרכב לא רואה יותר מ4 אלף סלד(אבל הרבה עירוני ועליות).

בכל מקרה לרכב מיכל דלק קטן יותר משמעותית משל הקורולה(35 ליטר מול 55) ואני מתדלק באותה תדירות\לעיתים יותר רחוקות את הקיה,

פשוט כיף לסיים תדלוק ב230 שקל ולא ב380-400 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

טוב אז עברה כמעט שנה, טיפול ראשון ו16,150 קילומטר על הריו שלי ועלי =], אני חושב שזה זמן טוב לסיכום ראשוני על המכונית הראשונה שהיא שלי מההתחלה ומבחירה ולא יירושה משפחתית כלשהיא(כמו הטויוטות הקודמות שלי):

מבחינת מוסך

-גיליתי שלא כל מוסך מורשה זה אותו מוסך מורשה והטעות של ללכת למוסך הראשון שהלכתי אליו התבררה, מחיר הטיפול היה יקר לכל הדעות(550 שקל), ולאחר הטיפול(שלא הייתה לי ברירה אלא כבר לסיים הייתי עם 14 אלף קילומטר וידעתי שלא אספיק להיכנס לטיפול עד שאגיע ל15) ידעתי שבשעריו שוב אני לא נכנס, הפסיד לקוח.

-החלפת הרפידות האחוריות המוקדמת שביצעתי הייתה קצת אכזבה, מצד אחד נאמר לי ע"י כמה אנשים שיש מצב שגם אצליח להחזיק עליהם 10 אלף+, אבל השגתי אחרי "סקר מוסכים"(אחרי הטיפול היקר ידעתי שגם במורשה אין ברירה אלא לבצע כזה) מחיר סביר(360 שקל) והחלטתי להרגיע את עצמי ולתת לעצמי שקט נפשי בנושא,מקווה שאם ה"למידה" של הרכב וההתרגלות אליו אגלה שהבעיה של ההחלפות המוקדמות לא תחזור על עצמה.

ההגה

בעיקרון ההגה קל מאוד(קוריאני ממוצע) ודורש הסתגלות, בבין עירוני בהתחלה לקח לי זמן להתרגל אליו, אבל היום כתל-אביבי שמחפש חניה בתוך העיר אני יכול להגיד שלתמרן בין רחובות צרים\חניות עם ההגה של הריו זה פשוט תענוג, אין לו משקל במהירות עירונית ואני לא מרגיש עייף אחרי חיפוש חניה אינטנסיבי בתוך העיר מבחינת ההגה והיידים.

מנוע ותיבת ההילוכים

המנוע בשילוב גיר ה6 הילוכים הוא פשוט כיף גדול בתוך העיר, הזינוק מהיר, הרכב במהירויות ביינים מראה זריזות מרשימה, המחשב רכב מכוון להילוכים גבוהים אבל למדתי כבר לא להקשיב לו ולנהוג "לפי התחושה מהמנוע" כדי לא לחנוק אותו, הידית הילוכים והקלאצ' רכבים ונעימים "כיף" התחושה שלהם בהעברת הילוכים, המנוע לא חובב מהירות גבוהה בכלל, אני מגיע ל2,700 סלד ב110 קמ"ש והמנוע דואג להגיד שלא נוח לו שמה, לרוב אני לא שומע יותר מידיי כי אני נהנה מהמוזיקה ברכב, בעליות אני מבצע כבר הורדת הילוך יזומה להילוך רביעי משישי בבין עירוני ע"מ לא לחנוק אותה בעליה(אם לא מספיק האטה הכי קטנה והרכב מאבד קצב ומתחיל לגמגם).

צריכת דלק

הצלחתי אחרי שאני והריו מדברים ב"אותה שפה" להגיע ל1-15 בנסיעה משולבת עירונית בתל אביב\ירושלים ונסיעת ירושלים-תל אביב פעם בשבוע, המיכל דלק קצת קטן מה שמטריד מבחינת תדלוקים חוזרים ונשנים.

תל אביב והריו

להחזיק רכב בעיר הזאת זה לא קל, כבר פונקתי ב2 שריטת(אחת ממש מכוערת) על כל אחת מהדלתות האחוריות, וקצת סימנים על הפגוש האחורי וכבר הבנתי שאני צריך לנשום עמוק ולא לקחת ללב כל אחת מהן, חלק מהעיניין של הבעלות על רכב..ביינתים לא תיקנתי אף אחת מהן.

מרווח ותא מטען

תא המטען בריו מרווח מאוד, מכיוון שאני מטייל בין 2 בתים הרכב שלי הוא מחסן בבגאז' ולכן היה חשוב לי מרכב ה4 דלתות, כשההורים היו צריכים טרמפ לקראת טיול הצלחתי להכניס בריו מזוודה גדולה+ביינונית בתא מטען בקלות.

בנוגע למרווח מקדימה אין כל בעיה ולכולם נוח, מאחורה מכיוון שאני אוהב לנהוג עם כיסא משוך כמעט עד הסוף אחורה האנשים קצת סובלים ממרווח רגליים קטן, מאמין שאם מישהו היה נוהג פחות עם כיסא משוך המצב היה עדיף.

המולטימדיה הסינית

המערכת מולטימדיה הסינית שקיבלתי עם הריו דרך "חבר" בסך הכל חביבה, פשוטה לתפעול(אם כי פעולות כמו לחייג בה או להקליד יעדים בGPS נענים הרבה פעמים ב"דאבל הקלדה") אבל מכיוון שאני לא מתעסק הרבה עם הטלפון בנהיגה לא נוטה להפריע לי,הממשק על הIPHONE כייפי חיבור יעודי שגנבתי מהI30 של אמא עובד מעולה(חבל שטלקר לא מספקים אותו גם), ובניגוד למערכת המקורית של הI30 לדוגמא מצליח לרשום את כל שמות השירים עם תמונה של האמן,העברת שירים מההגה וכו'.

בנוסף המערכת תומכת בהשמעת מוזיקה דרך בלוטופ ומהסוני השני שלי אם אני רוצה לשמוע מוזיקה אני יכול להפעיל ולשלוט עליה דרך בלוטופ מתוך הדיבורית(תכונה חביבה).

איכות השמע עם המוזיקה טובה(ממה שהבנתי יותר מהמערכת המקורית של הריו) המצלמת רוורס והחיישני רוורס ביחד עוזרים לי לתמרן איתה בחניות והפכו לעסק "ממכר"(במיוחד לאור השדה ראיה הלא מוצלח של הריו לאחור) המערכת לא מראה סימני עייפות או תקלות ביינתים(טפו טפו טפו).

הטיולים הגדולים

הרגיעה שלי שלי זה לנהוג, ככה אני מצליח לחשוב ולפרוק קצת לחץ(המקום היחיד שאכתוב את זה ולא אהיה משוגע =]),

אז החלטתי לקחת את הריו ולעשות 2 טיולי נהיגה חביבים, אחד זה בכבישי הצפון הרחוקים והשני זה בכבישי הדרום הרחוקים,

בצפון ביקרתי כבישים כמו:

8911 891 918 וכו'

בדרום עשיתי כבישים כמו:

40 227 225 31 25 258 וכו'

הריו פרטנרית נהדרת, לא הרגשתי עייפות פיזית מיוחדת למרות הנהיגה הארוכה, הצלחתי להרגיש את הכביש ולעשות את הדרך ולעבור פניה אחרי פניה בכיף גדול ולא בתחושה של עייפות, הזריזות בהאצות ביינים גרמה לנסיעה להיות חלקה(אם כי אני לא "מתגרזן" לא בדקתי את גבולות הרכב באף אחת מהפניות, נהנה לנהוג "רגוע"),

ולמרות ההגה הרך הצלחתי להרגיש חיבור לרכב ולכביש באופן מפתיע לא פחות מהטויוטות בעלות ההגה ה"כבד" יותר(אך אני מודע שזה לא רכב ספורטיבי וגם זה לא מה שאני מצפה ממנו).

סיכום

עשיתי 16,150 קילומטר על הרכב,אפשר לומר שרכב ראשון זה "אהבה ראשונה" =] ואני נהנה מכל רגע, מכל חיפוש חניה מכל פניה מכל נסיעת "כיף" או אפילו סתם נסיעה מנהלתית, נהנה לנהוג ברכב שהוא "תאכלס" בלי תחכום ייתר בלי אובר-אלקטרוניקה-טורבו-רובוט-כפול-מצמד אלא פשוט במכונית עם מנוע 1.4 וגיר רגיל, בלי משחקים Old school.

מקווה שלא חפרתי וסיכום נוסף בתקווה יהיה עוד שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על סיכום,אם תוכל לפרט מחירי חלפים?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

הנה הקבלות מהטיפולים, בנוסף קיבלתי חידוש רישיון בעלות של 1,200 וקצת שקל(הידנית נמצאת בקבוצת שימוש 1 בניגוד לאוטומט שנמצאת ב2).

DSC_0280.jpgDSC_0282.jpg

על הטיפול ב15,000 קיבלתי עוד 10% הנחה מהכרטיס אשראי אז מ599 ל540.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה של רכב, שנהגתי על אחת כזאת כסופה תא הנוסעים שלה הרגיש לי איכותי ונוח מאוד.

תודה על הסיכום ותתחדש.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטורף לגמריי ! ב14 אלף הלכו רפידות בלם אחורי?

דיסקים אמורים להחזיק באופן ממוצע בסביבות ה 60 אלף ק''מ.

שלא לדבר על בלמי תוף שאצלי בהונדה החזיקו 150 אלף ק''מ. פי עשר ....

גם המחירים שלהם מוגזמים לגמרי. עכשיו ברור למה הם נדיבים באחריות

שהם נותנים..... רוצים שתשאר ותחליף אצלהם רפידות כל פעם.

מזלך שאתה לא עושה הרבה קילומטרים בשנה.

.

עריכה אחרונה על ידי ko11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בסוף לא עשית את הטיפול בהילוך שישי ? הבנתי אגב שהרפידות בקיה ריו הידניות הולכות מהר יחסית וחבל כי זה עוד עלות לצרכן.

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטורף לגמריי ! ב14 אלף הלכו רפידות בלם אחורי?

דיסקים אמורים להחזיק באופן ממוצע בסביבות ה 60 אלף ק''מ.

שלא לדבר על בלמי תוף שאצלי בהונדה החזיקו 150 אלף ק''מ. פי עשר ....

גם המחירים שלהם מוגזמים לגמרי. עכשיו ברור למה הם נדיבים באחריות

שהם נותנים..... רוצים שתשאר ותחליף אצלהם רפידות כל פעם.

מזלך שאתה לא עושה הרבה קילומטרים בשנה.

.

אני אשמח לראות רכב חדש שהרפידות שלו מחזיקות מעל 60000 ק״מ. הממוצע בד״כ הוא חצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2895 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...