Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעת מבחן.

תומR
שימו לב! השרשור הזה בן 7873 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב. אני בד"כ לא עושה נסיעות מבחן,כי בתור אחד ש"עושים לו" זה די מבאס לדעת שבוזבז טנק דלק על כלום, אבל האוטו הזה היה כ"כ... היתי פשוט חייב.

הכל התחיל ביום חמישי לפני מספר שבועות. על קו הטלפון היה קול מרוחק. קול שלא שמעתי הרבה זמן. קול שעורר בי חלחלה. קיויתי שהשארתי את האישה הזאת ואת כל מערכת היחסים הזאת הרבה מאחורי, אבל היא היתה חייבת לחזור. אז הרמתי את השפופרת ועניתי -

"כן אמא".

"שחר מתחתן". היא אמרה לאקונית.

"מי זה שחר?" שאלתי.

"בן דוד שלך" באה התשובה.

הסיכום היה פשוט - ההורים יגיעו עם אחותי מחיפה וניסע בשתי מכוניות לחתונה ברחובות.

הגעתי הביתה בחמש ,שמתי את הנרי רולינס בדיסקמן ויצאתי לרוץ בפארק הירקון.

מכיוון שהיתי צריך להיות בבית בשש, מצאתי את עצמי עושה כפיפות בשש ועשרה באמצע פארק הירקון ... אחרי שנגמרה הבטריה בשש ורבע (נשבע לכם שהיתי מושך יותר) באתי הביתה (מרתק, נכון? זה עוד כלום...). אין דבר המניח דעתו של בן תמותה יותר מחירבון אחרי ריצה כי החרא גמיש וקטיפתי כמו יופלה ופי הטבעת רפוי ומשוחרר.

יצאתי מבית הכיסא מזיע כולי וקיללתי את הרגע בו לא חשבתי להביא מאוורר.

לגמתי 1/2 קולה משפחתי ונכנסתי להתקלח . אחרי שסיימתי מרחתי את שערי הצומח לאיטו (אילוצים...) בג'ל, לבשתי את הבגדים שקנינו ב"זארה" ויצאתי אל הראלי.

דחפתי את אייס קיוב לדיסק ותופפתי לי על הגה המומו לצלילי הבאסים הכבדים והמסרים האנטישמיים הקולחים.

אני משתדל להאריך בתאור, כי נכונה לי חוויה הרבה יותר אינטנסיבית...

הגעתי לבית דודתי בשבע בול.

כל משפחתי היתה שם.

לאחר דיון קצר וקולני, הוחלט שאני ואחותי (ברוכת...) ניסע באוטו אחד ודודים שלי והורי יסעו בשני.

ואז זה קרה...

עוד מעט המשך.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי ,באקט של נדיבות יוצאת דופן, עשה משהו שלא עשה מאז שהיתי בן 19 - הוא חייך חיוך גדול והושיט לי את המפתחות.

מכיוון שבילדותי שהיתה מזמן (אני וסימון ומואיז הקטן) , עד שעזבתי את בית הורי, ריסקתי את האוטו שלהם מעל 20 פעמים (ועזבתי את הבית בגיל 20). רישיון קיבלתי ביום שבו היתי בן 17 וחצי - משמע שנתיים וחצי , 20 תאונות... זה ממוצע של תאונה אחת לחודש וחצי...

-

ןלכן הופתעתי מהמחווה עד גועל.

לקחתי את המפתח ביד רועדת ויצאתי עם אחותי החוצה. אחותי נראתה מהורהרת משהו בעודי צועד בצעד בטוח לכיוון הרכב.

בבת אחת חזרו אלי הרבה זכרונות - המפתח... אותו מפתח שגנבתי מאבא שלי ושיכפלתי...

התחנונים הבלתי פוסקים - אבא, אפשר אוטו???

גיל 18 זה גיל מעאפן....

פתחתי את החניון של דוד שלי - ואז היא התגלתה במלוא עוזה. השמש השוקעת מלטפת את חמוקי הפלדה. שנים של מסורת לא הושקעו בה מעולם... הפנסים העגולים כאילו קורצים ואומרים "דיזינטריה".

הטויוטה.

הטויוטה קורולה 1600 טרה סאן מודל 99 עם ABS וכריות אוויר.

הצבע ,שפעם היה לבן כוסה בשיכבה בילתי ניתנת להסרה של חרקים, פירות איזדרכת וקקה של פטרנודונים (אני לא מכיר שום חיה מעופפת אחרת שמחרבנת בכזה גודל).

פתחתי את האזעקה - בקליק אחד!!

רגע הכניסה לאוטו הוא רגע קשה - זה הרגע שבו אתה מבין שביום מן הימים ההורים שלך ימותו...

או יותר מדוייק - אמא שלך תמות... מסרטן.

הריח בקורולה יכול רק להיות מתואר כ"מעושן". אחרי שפתחתי את החלונות ,הפעלתי מזגן ונתתי לקורולה לספוג אוויר צח.

בינתיים הורי יצאו ונכנסו עם דוד שלי ל 206 שלו - XS ידנית , 3 דלתות.

אני מאזין להימהום המנוע. אבל זהו - שאין הימהום. באוטו שוררת דממה שניתן למצוא רק בישיבות תקציב בכנסת המתייחסות לקיצוץ בשכר הבכירים במשק. אני מתחרפן די מהר. אוטו צריך משהו , אפילו קטן (ואני יודע - אני חי עם משהו קטן) שיתן לו קצת אופי. לאלפא יש רעש. ליגואר יש רעש. לטויוטה יש דממה.

אני משלב רוורס ויוצא מהחנייה.

דוד שלי, שביום-יום רוכב על CBR (והוא בן 55) , יוצא לכיוון גהה.

אני אחריו. כבר בבאמפים הראשונים הטויוטה שוכחת איך קוראים לה.

זה לא יאומן.

עכשיו תרשו לי להפסיק ולציין משהו -

אני לא מתייחס לרכב בשינאה כרכב יפאני. אוטו זה אוטו ויפנית 1600 זה כדי להגיע מכאן לשם. נסעתי על כריזמה חדשה לפני יומיים אצל חבר במיצובישי והיא מכונית לא רעה . אבל זאת היתה ממש חרא.

הבולמים כ"כ לא מתאימים לקפיצים. הם רכים מדי והקפיצים קשים מדי . הריסון פשוט קקה. ק-ק-ה!!!! אם עוברים באמפ מהר, הגחון נחבט בכביש.

הורי המבועתים צופים מהחלון האחורי של ה 206 בעודי דופק את גחון הקורולה במדרכה.

צריך קצת פרופורציה - קורולה זו לא מכונית מירוץ. אז איך דוד שלי עבר עם ה 206 באותה מהירות כמוני?!?!!?

אח"כ יש כיכרות. איך שדוד שלי עובר את הכיכר הראשונה, ההורים שלי מסתובבים ביחד.

אני רואה את המבט בעיני אבי -

THE HORROR!! THE HORROR!!!!

אני לא עושה כלום. למה להחזיר את הורי 8 שנים אחורה?

ההגה של הקורולה לא מחובר לשום דבר. אבל באמת שום דבר. יש לו תחושה מכאנית מסריחה של חוסר משקל , אבל עם זאת, ניסו גאוני טויוטה להעניק לו משקל מלאכותי - מה שעושה אותו עצי להחריד.

אני מתנחם בעובדה שהסופרה מפאסט אנד פיורייס מוצעת למכירה (50000 דולר) ואם תהיה לי פעם טויוטה - אז זה זה...

נוסעים לכיוון גהה. השעונים בקורולה מעצבנים. לא מעוף ולא רבע עוף... שני שעונים לבנים, כיתוב לבן, דלק לבן, אוטו לבן.

הכיסא סביר אם אתה אבא שלי (שזה די בסדר). כיוונון בסדר. תמיכה צידית בלתי קיימת.

אומרים שליורשת העצר היפאנית יש טויוטה קורולה. אז כנראה שליורשת העצר היפאנית יש תחת גדול.

הקורולה נועדו לאלה שטוענים שיש להם עצמות גדולות...

הסיבה העיקרית ששעתיים קודם רצתי בפארק הירקון, היא שאני ממש לא רוצה להיות שמן. אז למה לעזאזל טויוטה לא חשבו על אנשים כמוני??? הם מייעדים מראש את המכוניות למאותגרי מאסת ישבן???

BEEFCAKE!!!!!!

ואז גהה.

דוד שלי לוחץ.

גם אני.

דוד שלי מתרחק.

אני לא.

הדבר הזה לא סוחב בגרוש.

אפילו מול 206 1600 עם 4 מבוגרים!!!!!!!

אני חושד בפלאגים ומוריד ל 2 כדי לנקות אותם. ענן פיח מעיד שצדקתי.

כשהם סוף סוף נקיים, אני נותן לחיצה.

והאוטו לא זז.

עדיין מת.

עושה רבין.

אני מקלל את הקורולה ואת כל החברה המטריארכאלית היפאנית, עוד מימי השוגונים, דרך מחנות השבויים של מלחמת העולם השנייה ועד להמצאת הווקמן.

אם הם המציאו ווקמן, הם לא יכולים לעשות שהקורולה תיסע?!?!!?

דוד שלי בפלאפון - הוא רוצה לדעת איפה אני.

אני עם דוושה בריצפה.

יש כמובן את כפתור ביטול האובר דרייב.

אני לוחץ וסוף סוף האוטו עושה...

רעש.

וזהו.

הרבה רעש.

גם הברקסים שלא נדע מצרות...

לחיצה שגובלת בליטוף מעירה את ה ABS כאילו שאני ברנדון שדוהר לתוך קיר במאתיים חמישים קמ"ש. אסון.

מגיעים לפקק של רחובות.

המזגן אחלה.

וזהו.

ההגה דק למגע. הפלסטיקה חרבאנה. ממש רע.

את הדרך חזרה אני עושה ב 206 של דוד שלי שהתעורר למצוקתי.

אני מקווה באמת ובכתמים שהורי היקרים לא ידברו איתי עוד לעולם.

שחיפה תימחק בפיצוץ גרעיני.

אחרי שהעולם ילך, ישארו שני דברים.

סליחה, שלושה.

ג'וקים, קורולות וכוכבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויטה חורולה !

חרא של מכונית

היה פה אחד שרצה לשפר את הקורולה שלו

חחחח

מה עם הנסיעה ב206 ??

למה לה לא עשית מבחן דרכים ?

2001 Opel Astra 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אני לא רואה טעם לכתוב מבחן דרכים "אמיתי". אני לא עיתונאי ואני לא חושב שיש לי את הידע לכתוב בצורה מקצועית מספיק. אני מרגיש כאילו שאני מצטט עיתונים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי ים ק"מ על טויוטה 98. האוטו עולה מבחינה דינמית על:

לנטיס, באלנו, קארינה, כאריזמה (לא בדיוק חבורה מובחרת, אה). בדקתי.

המכונית היא אחת המהירות בקטוגרית הקומפקטיות 1.6 אוט'. בזכות מנוע חלק ומודרני בעל 111 כ"ס ותיבה מעולה (טיפשה כמו נעל, שזה טוב) אני משער שבקו ישר היא גם תתן בראש ל-206 1.6 אוט' (וזה רק בגלל הגיר האיום של הפיז'ו). נכון שההגה לא מבריק - אבל הוא גם לא כזה גרוע. אל תשווה ל-106 שלך. חוצמזה - המזגן בקורולה מקרר. מה שדי מועיל למצב-רוח בימי הקיץ הלוהטים.

יכול להיות ש-

א. משהו דפוק בקורולה של ההורים שלך (שלנו עושה המון ק"מ בין-עירוניים ולכן היא "נושמת" היטב)

ב. משהו דפוק אצלך - שזה מאוד סביר לאור כל מה ששמעתי על האוטו שלך :evil:

עכשיו - אם שניכם דפוקים, אז מינוס*מינווס=פלוס ולכן הקורולה היא למעשה אחלה אוטו :lol:

בתכלס - הקורולה האוטו הכי נמכר בעולם (בעיקר בזכות האמינות האבסולוטית שלו). טויוטה צוחקים כל הדרך לבנק ומצדם תרקוד ערום בחוצות אוסקה. אני מאמין שלאחר תקופת הסתגלות לפידבק המופחת מהגה הקורולה (שעוד פעם - עולה על זה של המלוכסנות האחרות לטעמי) ולמתלים הרכים יותר, לא הייתה לך בעיה להדביק את ה-206 בכביש הציבורי (בהנחה שזאת לא GTI או XS ידנית).

כמובן - אם תתן לי סיבוב, אני בהחלט עשוי לשנות את הדיעה שלי על הקורולה 8)

אם הייתי מולטי-מליונר הייתי קונה:

ב.מ.וו. M5 ליום-יום, בגלל ההנאה

בנטלי Azure לסופי-שבוע, בגלל הגריל

ומיורה שהייתי שומר במוסך ומקריב לה קורבנות כל לילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין החברים שלי, אני זה שמבין הכי הרבה מכוניות. אני אהיה שחצן ואגיד שיש לי 0.004% מהידע של תומר על מכוניות שזה עדיין פי 7.84 מהממוצע באוכלוסיה (זאת לא חנופה - זאת הערצה לפני בוא הקטילה).

מפאת ידענותי לשוני המהירה, היו מקרים שבאו אלי לייעוץ בנוגע לרכב, אפילו הורים של חברים שלי. "שמע גל, מה יש בככה וככה אלפיות (הלוואי עלי) והעיקר שיהיה אמין ושיהיה קל למכור". כן, זה מה שעושה את מר ישראלי (גם את הורי) שמח, שהאוטו יהיה אמין ושיהיה קל למכור אותו.

כיועץ , אל לי להתפתות לרחשי לבי ולהשיא עצת אחיתופל, פן יתיזו ראשי ויוקיעו את גופתי אל חומות העיר. אני חייב לבלוע את הקיא העולה בגרוני ולהגיד - "שמע, הקרינה אחלה אוטו, אמין כמו בלוק וסחיר כמו תמונות ערום של יעל בר-זוהר". ככה (לא במילים אלו) המלצתי לאבא שלי. הוא קנה קארינה ומרוצה על השמיים. לי בא להקיא ממנה. במקרה אחר המלצתי על סובארו לגאסי B4 להורים של חבר, גם הם מרוצים מאוד.

רוב אלו שרכשו את הקורולה מרוצים מהאוטו מאוד. זה לא שהם אנשים קטנים ואפורים, זה פשוט שמכוניות מבחינתם זה סתם כלי-תחבורה. בתור סתם כלי-תחבורה הקורולה עולה על ה-206 (אני לא יודע מה תומר קשקש על הפלסטיק - האוטו בנוי כמו טנק עם פלסטיק איכותי מאוד וההרכבה מושלמת, א-לה-לקסוס). הקורולה אמינה יותר מכל מתחרה אירופאית, בקורולה 98 של ההורים שלי יש פחות קרקושים (אין בכלל) מב-206 חדשה לחלוטין. היא יותר אמינה אפילו מפאר תוצרת גרמניה. חלקי החילוף זולים יחסית ושירות היבואן מעולה.

אם מישהו מחפש משפחתית מודל 98-99 ככלי תחבורה ותו לא, הייתי ממליץ לו על הקורולה בחום, רק מציין שהיא די צפופה מאחור.

קצת, אבל ממש קצת אוביקטיביות תהיה במקום.

תומר - סיפור ענק, הפלת אותי מהכסא. גם אם לא הסכמתי עם רוח הדברים. שתהיה לך שנה טובה ומוטורית.

אם הייתי מולטי-מליונר הייתי קונה:

ב.מ.וו. M5 ליום-יום, בגלל ההנאה

בנטלי Azure לסופי-שבוע, בגלל הגריל

ומיורה שהייתי שומר במוסך ומקריב לה קורבנות כל לילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור סתם כלי-תחבורה הקורולה עולה על ה-206 (אני לא יודע מה תומר קשקש על הפלסטיק - האוטו בנוי כמו טנק עם פלסטיק איכותי מאוד וההרכבה מושלמת, א-לה-לקסוס). הקורולה אמינה יותר מכל מתחרה אירופאית, בקורולה 98 של ההורים שלי יש פחות קרקושים (אין בכלל) מב-206 חדשה לחלוטין. היא יותר אמינה אפילו מפאר תוצרת גרמניה. חלקי החילוף זולים יחסית ושירות היבואן מעולה.

זה כבר שאלה של השקפה, ה 206 היא סופר מיני ולמי שמחפש רכב לשני אנשים, היא בוודאות טובה מה קורולה, ה 206 אוטו אמין, מאוד אפילו, גם מנסיון אישי, גם מבעל מוסך שמטפל בהמון פג'ו וגם מאחד העיתונאים בארץ שבדק את הנושא.

היא גם נוחה יותר מהקורולה , חסכונית יותר ממנה, זריזה יותר , מהנה(הרבה) יותר, יפה(המון ) יותר ותתפלא לשמוע, אבל במרחב שיש מאחור, היא לא בהרבה קטנה מהקורולה.

זה כאמור שאלה של צרכים, לא הייתי ממליץ למשפחה לקנות 206, אבל לזוג , מוגבל מוטורית ככל שיהיה, ה 206 טובה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי ,באקט של נדיבות יוצאת דופן, עשה משהו שלא עשה מאז שהיתי בן 19 - הוא חייך חיוך גדול והושיט לי את המפתחות.

מכיוון שבילדותי שהיתה מזמן (אני וסימון ומואיז הקטן) , עד שעזבתי את בית הורי, ריסקתי את האוטו שלהם מעל 20 פעמים (ועזבתי את הבית בגיל 20). רישיון קיבלתי ביום שבו היתי בן 17 וחצי - משמע שנתיים וחצי , 20 תאונות... זה ממוצע של תאונה אחת לחודש וחצי...

-

ןלכן הופתעתי מהמחווה עד גועל.

לקחתי את המפתח ביד רועדת ויצאתי עם אחותי החוצה. אחותי נראתה מהורהרת משהו בעודי צועד בצעד בטוח לכיוון הרכב.

בבת אחת חזרו אלי הרבה זכרונות - המפתח... אותו מפתח שגנבתי מאבא שלי ושיכפלתי...

התחנונים הבלתי פוסקים - אבא, אפשר אוטו???

וואו תומר, סופסוף מישהו ששבר את השיא שלי!!!

לא יכולתי להזדהות יותר עם הקטע המצוטט...

נראה מה יהיה אצלי עוד איזה 7 שנים... ההורים שלי באמת יצטרכו שנים רבות להרגע ממעללי...

חלי

פיג'ו 206 1.6 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mad:

גם כיום כשהוא רואה אותי עולה על רכב,מתנהל ריטואל קבוע של ברכות-אזהרות.

אני לא יודע אם ההשפעה היא כתוצאה של ריבוי ריסוק רכבים או כפועל יוצא של כ-10 שנות הוראת נהיגה+כ-5 שנים טסטר או אולי שילוב של שניהם גם יחד.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שהם אנשים קטנים ואפורים

בכל הנוגע לתחום המוטורי - לא רק שזה נכון, זו אנדרסייטמנט !!

מבחינת ההאצה מהמקום, הקורולה אכן זריזה, אבל במבחן השוואתי מול הקסארה (1.6 אוטומטית גם כן) הקסארה היתה זריזה בכחצי מכונית (למרות ה AL4).

לפי דעתי הקורולה היא בינונית +, שעושה את הדברים במיטב המסורת היפנית של פעם - יעיל, אמין, שקט, שקט מאד, שקט מדי בכל המובנים !!

פרט נוסף, למרות נוחות הנסיעה שאינה מצטיינת בקורולוה, זוויות הגלגול קיימות גם קיימות !

וזה - רע !

דבר נוסף שאנשים (קטנים ואפורים :wink: ) לא לוקחים בחשבון הוא, שמכונית אילמת עם התנהגות כביש גרועה מהווה מכשול מבחינה בטיחותית. היא אינה מתריעה מבעוד מועד על מצבים מסוכנים, אינה מעניקה שליטה מספקת בידי הנהג, ואינה מעמידה לרשותו כלים טובים מספיק בכדי להחילץ ממצבי חירום !!

אחיזת כביש טובה, הגה מתקשר, מתלים מרסנים, כח מנוע, הם כולם מרכיבים חשובים מאד בבטיחות פסיבית.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו אותכם מתקשורת, יכולות דינמיות, היגוי, שילדה, מנוע -

מישהו פה ישב בקורולה מאחור?? מי שתכנן אותה היה כנראה מטר-קרמבו, אחרת אין שום הסבר הגיוני איך משפחה אמורה להכנס שם מאחור, צפוף ולא נוח בצורה נוראית!

:mm_nah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי קיבל מליסינג קורולה 2002, אותה צורה אך מצויידת במנוע המושתל בקורולה החדשה (בעל תזמון שסתומים משתנה) בעל 111 כ"ס.

נכון, מאחור צפוף , ההגה לא מספיק טוב , הכסאות רחבים מדי ולא תומכים.

אבל תאוצה זאת הבעיה האחרונה של הקורולה

המנוע זריז מאוד , הגיר האוטומט אוהב למשוך הילוכים בטיפול נכון

ו206XS עם 90 כ"ס לא תעמוד מול הקורולה....

כנראה שהטויוטה של ההורים שלך סובלת מהזנחה פושעת....

איכות ההרכבה מ-ע-ו-ל-ה.

אולי לא שיא העיצוב אבל אין קרקושים וכל המתגים נוחים.

בשנה הזאת תאורת לוח השעונים הפכה למין כחול-תכלת ....

והוכנס רדיו דיסק אינטגרלי...

בקיצור ,זאת לא חוכמה לרדת מ-106 ראלי כמו שלך לקורולה

ולומר שאין תאוצה....

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7873 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...