Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש - כיסויים, הגנה, וכולי: מה סדר הפעולות שעליי לבצע?

שימו לב! השרשור הזה בן 3535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול בשעה טובה קיבלתי רכב חדש, שברולט סוניק RS שחורה.

כמובן שעם מזלי הרב, כבר למחרת (היום) ירד עליי גשם ומילא את הרכב בכתמים. בינתיים, ניגבתי מהר עם מיקרופייבר וכיסיתי בכיסוי 4 עונות מעפן (שספק אם ישרוד עד סוף היום) מהACE שמול העבודה.

הגשם מרמז חד משמעית - טפל בצבע עכשיו, או שתצטער על זה אחרכך.

אני מעוניין לעשות טיפול מגן לצבע הרכב - איטום כלשהו, אם יש אופציה הידרופובית אפילו יותר טוב. ולאחר מכן אני מעוניין לרכוש כיסוי שמיועד לרכב הזה ולשמור עליו באמצעותו כי אין לי חניה מקורה לא בבית ולא בעבודה לצערי.

מה הצעדים שצריך לעשות (שטיפה, ווקס, איטום, הסרת סווירלים וכו') - והיכן כדאי לעשות אותם? מה האופציות\עלויות בהתחשב בזה שאין לי את הזמן, מקום או כלים לעשות את זה לבד? ואיפה אפשר לקנות (רצוי בארץ, אפשר גם בהזמנה) כיסוי מותאם ספציפית לרכב הזה שיהיה איכותי ויחזיק גם ברוחות עזות?

ראוי לציין שעד כה הסתפקתי בשטיפה ידנית וdry-in wax, ואני חדש לחלוטין לעולם הדיטיילינג וטיפולי הצבע. זה גם הרכב החדש הראשון שלי.

10517435_10152543308043774_7677962867614168999_o.jpg

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, רכשת את החלום הבא שלי, האם שילמת 110K או פחות? איך הטורבו מרגיש? איך הגיר עובד?, לגבי הגנה הייתי משקיע, הולך לדיטיילר ומיישם ציפוי פרמננטי כמו opti coat, nanolex וכו.. זה לא זול, אבל שווה מאוד ויבטיח הגנה על הצבע במשך כמה שנים טובות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, רכשת את החלום הבא שלי, האם שילמת 110K או פחות? איך הטורבו מרגיש? איך הגיר עובד?,

שילמתי מחירון (110) וקיבלתי קודן וסאנרוף. יש אנשים שקיבלו חבילה משתלמת יותר, אבל אני לא התמקחתי כלל, לא טוב בזה. בינתיים צברתי רק 100 ק"מ של נהיגה רגועה, הגיר בסדר אבל לא מדהים. עשו את 4 ההילוכים הראשונים קצרים להפליא כדי לשפר את ההאצה, המחיר הוא מהירות סופית נמוכה והרבה העברות הילוכים. מצב ידני די חסר תועלת. קשה לי להעיד מעבר לזה, הזמן יגיד. אפרסם רשמים ברגע שיהיו כאלה :)

לגבי הגנה הייתי משקיע, הולך לדיטיילר ומיישם ציפוי פרמננטי כמו opti coat, nanolex וכו.. זה לא זול, אבל שווה מאוד ויבטיח הגנה על הצבע במשך כמה שנים טובות

איזה דיטיילר מומלץ באזור המרכז? קו ראשון-ת"א והסביבה, וכמה זה "לא זול" בערך? באמת שאין לי קמצוץ של מושג למה לצפות! איך בוחרים סוג טיפול? האם הדיטיילר גם עושה את השלבים המקדימים (שטיפה, העלמת סווירלים)? האם צריך גם ווקס לפני\אחרי ציפוי כזה?

תודה.

השאלה היא גם האם לעשות ציפוי נאנו כמו בקלין קאר - ששומר על הרכב מפני לכלוך ונזקי שמש, או ציפוי מדבקה כמו בסאן פילם, ששומר על הרכב משריטות. מה נשמר ליותר זמן? מה עולה יותר (ועד כמה ההפרש גדול)? מה נראה יותר טוב?

דיברתי עם קלין קאר והמחיר שלהם לציפוי נאנו הוא משהו שאני לחלוטין יכול ומוכן לעמוד בו.

עריכה אחרונה על ידי Mr. MAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

לפי מה שהבנתי הסאנרוף בא כתקן בדגם הRS, וגם הקודנית נראית מקורית.

קיבלת גם מובילאיי? (לא מבין למי עוזר הדבר המיותר הזה)

מה היא החבילה המשתלמת יותר?

אני מניח שגם אצלך היא הגיעה עם סווירלים ממכונת השטיפה, הייתי מתחיל בהסרתם ומסיים עם אוטם\וקס איכותי.

אם אתה מהמשקיעים, תבדוק את ציפוי המדבקה השקוף נגד שריטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

לפי מה שהבנתי הסאנרוף בא כתקן בדגם הRS, וגם הקודנית נראית מקורית.

קיבלת גם מובילאיי? (לא מבין למי עוזר הדבר המיותר הזה)

מה היא החבילה המשתלמת יותר?

הסאנרוף כבר לא בא כתקן אלא עולה 4-5 אלף נוספים. הקודנית היא דרישה מינימאלית של כל חברת ביטוח אבל גובים עליה, רשמית, כ 700 ש"ח (חבילת מיגון - זה כולל כספת על מחשב הרכב או משהו כזה)

ביקשתי במפורש בלי מובילאיי.

מה הכוונה החבילה המשתלמת יותר?

אני מניח שגם אצלך היא הגיעה עם סווירלים ממכונת השטיפה, הייתי מתחיל בהסרתם ומסיים עם אוטם\וקס איכותי.

אם אתה מהמשקיעים, תבדוק את ציפוי המדבקה השקוף נגד שריטות.

היא הגיעה עם קצת סווירלים, ועם קצת אבק, והיום גם התווספו כתמי מים מהגשם. אני לא מתכוון לבצע את העבודה לבד אז השאלה היא האם ללכת על מדבקה או על ציפוי נאנו\optic כאשר בעל המקצוע יעשה את כל ההכנה הנדרשת ואני אשלם בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיסוי הייתי נמנע,ברגע שיש מעט אבק אסור לשים אותו כי זה עושה סווירל,פעם הייתי משתמש עד שעזבתי את זה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מצטרף, וותר על הכיסוי. מעבר לנזק לצבע, רובם, בטח מה שמוכרים באייס/הום סנטר, הם ברמה מאוד נמוכה וזה סתם כסף לפח.

נקרעים, עפים, ממש לא ארבע עונות (יותר 4 שבועות...), לא מאדים את הלחות שנוצרת על הפח וכו'.

מוכרים כיסוי יותר איכותי ויש לו אתר בפייסבוק אבל לא מצאתי את הכתובת, אבל בכל מקרה מניסיוני עם כמה וכמה כיסויים,

מתישהו אתה מתייאש מהעבודה ומפסיק לכסות.

ובלי קשר, תתחדש! ראיתי אחת באפור עכבר עם ג'אנטים כהים, רכב יפה מאוד.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mr MAG, תתחדש. אנחנו ניהלנו כמה דיונים כשפתחת שרשורים בפורום ייעוץ- אני הבחור שחיפש סופרמיני זולה וידנית, ובסוף רכש קורסה לפני כחודשיים.

האמת שאני נמצא פחות או יותר בסירה שלך- גם הרכב שלי שחור;

20140616_151033.jpg

ובנוסף, הוא יעמוד רוב הזמן בחוץ. כחול לבן ליד העבודה, ובחנייה העליונה בבית (החנייה התחתונה שמורה לרכב ה"ראשי", אסטרה 1.4T- אני חושב שזה אותו Running Gear כמו בסוניק שלך).

אני מצטרף לחברים מעלי בנוגע לכיסוי- לא רק ששקלתי את זה, הלכתי ורכשתי כזה אצל אלכסנדר אביזרים, את הסוג ה"יותר-איכותי". אבל לא רק שהוא באמת לא מספיק איכותי, תוכל למצוא כאן מספיק שרשורים על הסווירלים שהוא מייצר על הצבע, וכמו שכתבו, מהר מאד אתה מתייאש מהתהליך היומי של כיסוי והסרה.

האמת שחשבתי לקפוץ למומלץ הפורום, יבגני מנס-דיטייל, ולקבל הצעת מחיר- את קלין אני לא מכיר. יש פה מישהו שיכול לשפוך אור עליהם? במקרה לאחרונה קיבלנו בשרשור הזה ביקורת לא-חיובית במיוחד על סוויסווקס... חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשו על הרכבים החדשים!

אל תשכחו שעל התוצאות הטובות שתקבלו צריך לשמור לאורך זמן.

אולי השרשור הזה יעזור: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?518260-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%9B%D7%99-%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%9C%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%A8-%D7%A2%D7%9C-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%97%D7%93%D7%A9

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

השאלה היא גם האם לעשות ציפוי נאנו כמו בקלין קאר - ששומר על הרכב מפני לכלוך ונזקי שמש, או ציפוי מדבקה כמו בסאן פילם, ששומר על הרכב משריטות. מה נשמר ליותר זמן? מה עולה יותר (ועד כמה ההפרש גדול)? מה נראה יותר טוב?

דיברתי עם קלין קאר והמחיר שלהם לציפוי נאנו הוא משהו שאני לחלוטין יכול ומוכן לעמוד בו.

לא להתקרב לקלין קאר, זה מקום שלא מכבד את לקוחותיו ואת רכביהם כמו שצריך, אני ממליץ על יבגני מנס דיטייל או יעקב אלטר, שניהם בעלי מקצוע מעולים מנסיון אישי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשו על הרכבים החדשים!

אל תשכחו שעל התוצאות הטובות שתקבלו צריך לשמור לאורך זמן.

אולי השרשור הזה יעזור: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?518260-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%9B%D7%99-%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%9C%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%A8-%D7%A2%D7%9C-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%97%D7%93%D7%A9

תודה. בנוגע לשמירה על הקיים, את כמובן צודקת. הבעיה היא העצלות... את האסטרה אני שוטף ידנית בעצמי ואחרי כל שטיפה מעניק לה (טרטל) ווקס, אלא שלדעתי מה ששומר עליה במיוחד היא העובדה שכמעט תמיד היא חונה בחנייה מקורה = אין נזקי שמש כמעט לחלוטין. כפי שכתבתי בנ"ל, הקורסה תחנה כמעט תמיד בחוץ, ולכן אני רוצה להעניק לה טיפול "מונע" עד כמה שאפשר.

לא להתקרב לקלין קאר, זה מקום שלא מכבד את לקוחותיו ואת רכביהם כמו שצריך, אני ממליץ על יבגני מנס דיטייל או יעקב אלטר, שניהם בעלי מקצוע מעולים מנסיון אישי

תודה על הטיפ. :mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שחניה תת קרקעית עוזרת. עם הקורסה תחליף את הוקס לאוטם שתיישם פעם 4-6 חודשים.

העצלנות, מוכר. אני אישית מאמינה (אולי אני טועה) שעדיף להוריד את התדירות של השטיפה ולהשאיר את האוטו מאובק ולא למסור אותו למכונות ומטאטאי שטיפה.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 3535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...