Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרתה תאונה, הנהג מודה באשמה אך אינו בעל ביטוח צד ג, או מקיף... מה לעשות?

שימו לב! השרשור הזה בן 3555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם,

לפני יומיים נכנסו בי בחניה, בקרית אליעזר בחיפה.

אני נכנסתי לחניון, נהג נסע נגד הכיוון ונכנס עם החלק האחורי בפגוש הימני קדמי שלי.

כאשר ביקשתי ממנו פרטים, הוא אמר לי "אני בעל מוסך, תבוא אלי ונצבע לך, קח טלפון ודבר איתי..."

אני אמרתי שלא, אני לא מסכים לצביעה כי יש קרע , שריטה ונזק יותר חמור מלצבוע וזהו וביקשתי לקבל פרטים, אחרי 5-10 דקות של מריבה ואמרתי שאני הולך לביטוח בענין הוא הביא לי ביטוח חובה ות.ז בלבד, רשיון נהיגה ורשיון רכב סירב לתת לי.

היום הייתי במוסך של הביטוח, לאחר בדיקה קצרה שם אמרו לי שאני צריך להחליף את הפגוש הקדמי.

מסרתי להם את פרטי ה"פוגע", ועכשיו הסוכנת ביטוח שלי התקשרה אלי ואמרה לי שאין לו ביטוח מקיף ואין לו צד ג' ושאין לי מה לעשות בנוגע.

הנהג מודה באשמה אך אינו רוצה לשלם על התיקון.

בנוסף יש כמובן צילום של הDVR שמורכב ברכב ורואים שזו אשמתו.

השאלה שלי, האם זה נכון ו"נדפקתי"?

אין לי מה לעשות אם אין לו צד ג' או מקיף?

חשוב להגיד שהחובה שלו רשומה על בנו, אך הוא נהג ברכב ומה שהוא סיפק לי זה העתק סרוק של החובה ולא מקור.

בנוסף מה שהחשיד אותי מאוד שהתשלום על הביטוח שלו היה סה"כ 30 ש"ח (מחיר לא הגיוני בכל לביטוח חובה).

תודה רבה רבה לעוזרים!

אנדריי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל לתבוע את התיקון מהביטוח שלך והוא יתבע את הכסף מהפוגע. העובדה ששילם 30 ₪ על התעודה היא כנראה בגלל שאיבד את זו המקורית והוציא אחת חדשה (כפל תשלום).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה 1:

אם יש ברשותך ביטוח מקיף, אתה תובע את הביטוח המקיף שלך. מתקן את הרכב על חשבון המקיף שלך, משלם השתתפות עצמית וסופג התייקרות פרמייה בשלוש שנים הבאות.

לאחר מכן, ייתכן והביטוח שלך יתבע את הפוגע. במידה ויזכה בתביעה ויקבל ממנו כסף, ייתכן ותקבל בחזרה את ההשתתפות העצמית וימחקו את התביעה. באילו תנאים בדיוק - צריך לבדוק בפוליסה שלך.

אופציה 2:

אתה מזמין שמאי שינפיק דו"ח, מתקן את רכבך במוסך שתבחר, על חשבונך. ולאחר מכן מצויד בכל החשבוניות - מגיש תביעה על הנזק + הוצאות סבירות לבית משפט, כנגד הפוגע. בהנחה ואתה זוכה בתביעה אתה צריך לגבות את הכסף מהפוגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא שובר את הראש פשוט מביא הצעת מחיר לתיקון ,ותובע תביעות קטנות,

זה שהוא מודה זה טוב אבל אחר כך זה יכול להישתנות,זה שכתבת "שנידפקת "אז ממש לא הוא ישלם לך את כל הנזק,

זה שאן לו ביטוח זה לא צריך לענין אותך ולעניות דעתי אל תערב את הביטוח שלך אם אין לו ביטוח אין להם מה לעשות אם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך להתקשר לפוגע מטלפון של בזק,

להשתמש בשרות הקלטת שיחות *76

ליצור שיחה בה אתה מנסה "לסגור את העניין"-שיחה ישמעו את האיש מודה שהוא אשם,

מה שיעזור לך בבית משפט.

אפשר בלי בעיות לקבל את המגיע לך בתביעה בבימ"ש לתביעות קטנות,

אתה יכול להסתייע בסטודנט למשפטים שיכין לך את התביעה וייצג אותך.

(היקף התביעה עד 33,000 שח לערך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה אני מתעסק בתחום הביטוח שאני יכול להגיד שנתנו לך את כל האופציות.

אישית, התגובה של נמסיס נראית לי הכי סבירה מבחינת האפשרויות שלך.

הראשונה היא שתפעיל את המקיף שלך, תספוג עלות ה"ע והתייקרות, והביטוח יתנהל מולו וישבור את הראש בתביעה איתו.

ואז זו בעצם תחשב לך תביעת שיבוב, שזה אומר שהביטוח יחזיר לך חזרה את ההוצאות ששילמת במידה ותצא זכאי.

האופציה השניה, שאם יש לך הוכחות, ואתה לא מעוניין להכנס לעניינים עם הביטוח שלך - לך תתבע בבית דין. תוציא ממנו את הכסף.

בהצלחה!

2015 - Mazda 3 Spirit - 2.0L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי פעם דבר כזה, תבעתי בתביעות קטנות, דו"ח שמאי 5000 ש"ח השופט פסק רק 1500 שקל...לא ראיתי את הכסף מעולם...הוצאות בית משפט + הוצאות הוצעה לפועל....ככה שאם יש לך כח לזה + קח באפשרות שלא תראה את הכסף לעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שווים בתי המשפט אם אפשר לזלזל בהחלטה שלהם?

אתה באמת שואל? ישראל היא מדינה עולם שלישית בכל הנוגע לאכיפה בתחום הפיננסי. אתה יודע כמה 'עצמאים' שנוהגים על ג'יפים אבל אין להם אפילו חשבון בנק על שמם יש בישראל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת שואל? ישראל היא מדינה עולם שלישית בכל הנוגע לאכיפה בתחום הפיננסי. אתה יודע כמה 'עצמאים' שנוהגים על ג'יפים אבל אין להם אפילו חשבון בנק על שמם יש בישראל?

אצלי הנושא שונה, הוא בעל מוסך שרשום על שמו ובכל מקרה, ובמידה ומשהו תמיד יש הוצאה לפועל....

לנושא, תיקנתי את הרכב ואני כרגע בניירת לקראת הגשת תביעה, אין צורך בהקלטת שיחה כי כמו שאמרתי יש לי dvr ברכב שצילם שבכניסה לחניון הינו כביש חד סטרי (יש תמרור) והוא נסע נגד כיוון התנועה.

עדכונים בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם זה רק החלפת פגוש אין טעם להפעיל את הביטוח מקיף (במידה ויש כמובן).

כך שמה שנשאר זו אפשרות 2.

זה מה שעשיתי, חסרה לי קבלהמהשמאי שאקבל בדואר ואני הולך לבית משפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...