Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך החליף לי שמן הידראולי לא מקורי (בתיבה רובוטית, פיאט פונטו 2007). האם זה קריטי?

amitnaz
שימו לב! השרשור הזה בן 3528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שכתבתי בכותרת היום הייתי במוסך שהמליצו עליו רבות בפורום ובאתי כדי להחליף שמן הידראולי של הגיר הרובוטי (גרנדה פונטו 2007).

לפני שהגעתי וידאתי עם בעל המוסך שהוא שם לי שמן של TUTELA כמו שכתוב בספר רכב. אלא שבמוסך שמו לי שמן אמריקאי לא מוכר כ"כ של COASTAL. כששאלתי אותו למה הוא הטעה אותי אז הוא טען שזה אותו שמן רק אריזה שונה. הוא אפילו טען שזה איטלקי כמו טוטלה אלא שעל האריזה רשום משהו אחר ("למה טוטלה באמת איטלקי" הוא טען).בקיצור הרגשה שנפלתי על נוכל.

1. מה הייתם עושים במקומי בעניין ההטעיה

2. האם זה כל כך משמעותי להידבק למקור במקרים כאלו שכן יש רכיבים בפיאט שרגישים לנוזלים שאינם מקוריים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צריך לבדוק את המפרטים הטכניים של שני סוגי השמנים.

בדוק בגוגל האם קיים מפרט לשמן המקורי והתחליפי.

ייתכן שהשמן תואם מבחינת המפרט הטכני לשמן המקורי ככה שאני לא רואה בעיה בזה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן והשמן זהה במפרטו לשמן המקורי, בדוק על מנת להיות בטוח.

מעבר לזה קשה לי להבין מדוע הסכמת שהוא יכניס שמן לא מוכר לך במקום מה שסוכם. זהו סיכון מיותר שאין ערך מוסף בגינו, ז"א אתה יכול לגרום נזק לגיר במקרה הגרוע שהוא לא מתאים.

לדעתי וודא שאכן השמן מתאים לתקנים הנדרשים ובמידה ולא, בקש מהמוסך להחליף שוב הפעם לשמן הנכון (כמובן שללא חיוב, כי ההבטחה שלו שהם זהים איננה נכונה).

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יכולתי לעשות. הוא כבר ניקז את השמן הישן ואין לו שמן של היצרן. בניגוד לשמן מנוע אני לא יודע מה אני אמור למצוא במפרט של השמן אז זה קצת בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צירפתי את העמוד מספר הרכב.

השמן של coastal נקרא mercon V. העלות להחליף שוב את השמן היא לא זולה כ"כ כ450 שקל במורשה כשהמוסך (שלהפתעתי מאוד מומלץ בפורום הזה) כבר גבה ממני כ300 שקלים. יש המלצה להתנהלות מול המוסך?

unnamed.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לא אוטו שמן דבר עם המוסך תסביר לא את הבעייה בשמן ,ואת ההטעייה של המוסך .

1 שיחליף לך שמן על חשבונו כמו בספר רכב על חשבונו .

2 או שיחזיר לך את הכסף של החלפת השמן.

אני ההיתי הולך על האופצייה השנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מוסכינק טועה כל כמה זמן לדוגמא לאחרונה החלטתי לרוקן בעצמי את שמן בגיר בסוזוקי בלנו גיליתי שפעמים קודמת מילאו לי 3.5 ליטר במקום 2.5.

יש לך גיר רובוטי לכן רצוי להשתמש בשמן המקורי במידה והוא זמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מוסכינק טועה כל כמה זמן לדוגמא לאחרונה החלטתי לרוקן בעצמי את שמן בגיר בסוזוקי בלנו גיליתי שפעמים קודמת מילאו לי 3.5 ליטר במקום 2.5.

יש לך גיר רובוטי לכן רצוי להשתמש בשמן המקורי במידה והוא זמין.

יש הבדל בין טועה ומטעה בכוונה .

האיש לפי דברו התקשר למוסך שאל אותם עם ברשותם שמן

TUTELA

לפי ספר הרכב ומוסך ענה שכן.

על סמך דברי המוסך האיש בא למוסך לבצע החלפת שמן .

והמוסך דחף שמן אחר

COASTAL

כי לא היה את אוטו השמן

TUTELA

במוסך זאת נקראת הטעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדיף שלא להגיד כדי שלא יחשבו שיש לי אינטרס. אגב יש לי הקלטה של השיחה שהוא אומר בפירוש שהוא שם שמן מקורי. אולי כדאי לפנות לאיגוד המוסכים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני איגוד המוסכים פשוט תפנה אליו (עדיף כשזה מתועד) ותסביר לו כי אתה חושש שהשמן שהוא שם לך לא תואם את התקן הדרוש. יתכן והשמן אכן מתאים אתה ממהר להסיק מסקנות, במידה ולא, בקש ממנו להחליף לאחד כזה תוך כדי שאתה מזכיר לו שזה מה שהובטח.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...