Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קבלו אותה בהמון אהבה - פיג'ו 208 החדשה: התרשמות ראשונית

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 3552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל אתחיל בהבהרה לכל חובבי הפאביה המושבעים בפורום: הרכב המצולם הוא לא שלי, אלא של קרובי משפחה - קרובים מאוד.

הכל התחיל ביום בהיר אחד - "הגיע הזמן להחליף את הרכב", אמר.

חיש קל הרכב הונע, ואל הסוכנות נסענו במהירות לא רגילה.

כאשר יש פוטנציאל לברר פרטים עדכניים גם על ה- 208GTI היפה, לא אסע?!

לקרובי המשפחה היתה פיג'ו 207 שנת 2011, שעברה מעל ל- 70K ק"מ. החלפת הרכב היתה הכרחית, משום שלא רצו לספוג יותר מידי את ירידת הערך, לצד השקעה אפשרית בו בעקבות הק"מ הגבוה באופן יחסי.

הרעיון היה פשוט - לבצע עסקת טרייד אין, ולהישאר בחיים מבלי לקבל את ההרגשה שדפקו אותך על המחיר.

שירות וחווית קניה: כאיש שירות ומכירה לשעבר בתחום התקשורת, מבחינתי דבר ראשון מתייחס לחווית הקניה והשירות. נציג מכירות שלא יודע לתת חווית קניה טובה, לא יודע לתת שירות טוב או לא יודע להקשיב ולתת מענה לבקשות הלקוחות - מקומו בעבודה אחרת.

ללקוחות מידי פעם יש בקשות מוזרות. אפילו בקשות שהנציג יכול לשמוע בפעם הראשונה, ועדיין על הנציג לכבד את משרתו, את מקום עבודתו, ולהעניק ללקוח את השירות הטוב ביותר שיש - משלמים לו על זה, והוא מקבל בונוסים פר כל רכב שנמכר.

הרכב נרכש בסוכנות "מונזה" בעפולה מטעם היבואן לובינסקי. זה המקום לציין לשבח את השירות וחווית הקניה שהנציגים העניקו לאנשים מבוגרים, והסבירו להם את הכל בפרטי פרטים.

הרכב הקודם, ה - 207, נשלח למכון בדיקה מטעם היבואן ועל חשבונו. נמצאו כל מיני ריג'קטים כמו בולמ"ז חלשים באופן מפתיע, ובכלל הרכב היה מלא בפגיעות פח ושריטות מסביב לכל הרכב. עדיין, הסוכנות הורידה רק כ- 2000 ש"ח ממחיר המחירון של הרכב. יפה מאוד.

מתנות: חלק חווית השירות הוא לתת ללקוח כל מיני צ'ופרים, כדי שירגיש טוב. שירגיש שיש אנשים שדואגים לו, ורוצים שיחזור. במקרה הזה הוענק טלפון סלולארי מסוג סמסונג גלאקסי S5, שהעלות שלו כיום היא בערך 3,000 ש"ח.

בנוסף, הותקנה ברכב ללא עלות מצלמת רוורס, שנדלקת בעת שילוב ידית תיבת ההילוכים להילוך אחורי.

אבזור הרכב: הרכב הוזמן בדגם ה- ACTIVE, שמצויד במסך מגע 7 אינץ' כחלק ממערכת מולטימדיה הכוללת גם ניווט (עוד נגיע אליה עוד מעט), מד חום מנוע בלוח השעונים שלצערנו הופך ללא מובן מאליו במכוניות מתחרות אחרות, כל מערכות הבטיחות לרבות ABS+ESP ו- 6 כ"א. בנוסף, מצויד גם בבקרת שיוט, מערכת להגבלת מהירות הנסיעה, עיגוני איזופיקס, פנסי ערפל קדמיים, פנסי LED תאורת יום (DRL), מערכת להשהיית אורות לאחר כיבוי המנוע וכן לחצן בשלט המדליק אותם, מראות צד חשמליות שמתקפלות אוטומטית עם נעילת הרכב, חישוקי מגנזיום 16 אינץ' ועוד דברים קטנים.

מנוע וגיר: אחד הדברים שאני אוהב, הוא להיצמד לטכנולוגיה שמעניקה לך שקט. פסטיבל השרשורים בפורום על מנועי TSI וגירי DSG, הביאו אותנו לחשוב קצת מעבר ולהפעיל קצת הגיון בריא - שהשכן יישאר עם הייטי הג'יפונית, אנחנו נישאר עם מנוע 1.6 נטול טורבו, גיר 4 הילוכים נטול זריזות, אבל עם שקט נפשי.

הרכב מצויד במנוע 1.6L 16V בנפח 1598 סמ"ק, המספק 120 כ"ס ב- 6000 סל"ד, עם נתון מומנט מכובד של 16.3 קג"מ. בכל הגלגלים בלמי דיסקים. הרכב מאיץ ל- 100 תוך 10.7 שניות, ומסוגל להגיע למהירות מרבית של 190 קמ"ש בתנאי שניידת המשטרה האזורית נמצאת כרגע בחניית נכים בקניון הקרוב, ולא על השוליים מאחורי שיח גדול מלפנים. צריכת הדלק המוצהרת המשולבת היא כ- 15 ק"מ לליטר.

התרשמות אישית - לא הכל ורוד: ראשית, נתחיל בגולת הכותרת האיבזורי של הרכב: מסך המולטימדיה 7 אינץ'. מה זה הממשק הזה?! ממערכת מקורית הייתי מצפה למשהו קצת ידידותי. כשלוחצים על לחצן כלשהו לא תמיד הפעולה נקלטת בפעם הראשונה, ויש צורך לחזור ללחוץ שוב. הדבר מעצבן ולא אופייני לרכב חדש ויקר. בנוסף לכך, הכל באנגלית. לי אין בעיה, אבל לאנשים מבוגרים שלא בקיאים בשפה, זה קצת מעצבן. ניסיתי להחליף שפה, אך אין בעברית. מכל מקום, המערכת מאפשרת להטעין שירים ותמונות ולהציגם על המסך - אך עם זאת עוד לא התנסיתי בכך.

גלגל ההגה. מה זה? מה חשבו מהנדסי פג'ו שתכננו הגה כ"כ קטן? ברור שאפשר להתרגל, אבל בחייאת. גם מיקום לוח השעונים שנוי במחלוקת, והחלק העליון של גלגל ההגה מסתיר אותו. אז מה עשינו בזה מהנדסים יקרים? לחיוב הלוח כולל גם מד מהירות דיגיטלי, ותאורת רקע יפה (שילוב של אדום ולבן).

עיצוב הרכב יפה, כמו שבפיג'ו יודעים, כאשר גרסת ה- 3 דלתות (GTI) יפה יותר.

מחיר? טוב ששאלתם. 106,000 שקלים חדשים כולל אגרות ("על הכביש"). הרכב נרכש ממבצע מיוחד של משרד האוצר, לפיו משלמים על 2 מכוניות, ומקבלים רק מכונית אחת. מומלץ למי שחפץ בקריעת ניילונים מרכב חדש, והיתרון במבצע הוא שאינו מוגבל בזמן, חל על כל היצרנים ויש מלאי בשפע.

מצ"ב תמונות ראשונות בהחלט של הרכב מהטלפון.

תמונה1 004.jpg

תמונה1.jpg

תמונה1 001.jpg

תמונה1 002.jpg

תמונה1 003.jpg

עריכה אחרונה על ידי stio
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני קיבלתי שירות מצויין במכון הבדיקה במונזה.

מנהל המכון אחראי גם על המוסך וממה ששמעתי גם שם שביעות הרצון גבוהה.

אני מניח שההורדה העדינה יחסית על הרכב הישן נובעת מסוג של שימור לקוחות, אני מכיר לא מעט אנשים שמחליפים רכבים רק בתוך פיג'ו - סיטרואן במשך שנים ולא פוזלים הצידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חביב. נשקלו גם אופציות אחרות שהם הלכו ישר על ה 208 בגלל שהיו מרוצים מה 207?

בהתחלה נשקלו אופציות אחרות כמו פאביה/איביזה/פולו למשל, אבל לא המלצתי בגלל עניין הבעיות ייצור ברכבים הנ"ל.

למרות שגם ה- I20 למשל טובה, החליטו לבסוף ללכת שוב על פיג'ו, כי הם רגילים ליצרן.

גם אני קיבלתי שירות מצויין במכון הבדיקה במונזה.

מנהל המכון אחראי גם על המוסך וממה ששמעתי גם שם שביעות הרצון גבוהה.

אני מניח שההורדה העדינה יחסית על הרכב הישן נובעת מסוג של שימור לקוחות, אני מכיר לא מעט אנשים שמחליפים רכבים רק בתוך פיג'ו - סיטרואן במשך שנים ולא פוזלים הצידה.

גם אני מניח שמדובר בשימור לקוחות, וגם זה לא מובן מאליו. יש מספיק מקרים של לקוחות שהיבואן לא רצה לשמר אותם.

במקרה הזה הכל התחיל אי שם בתחילת שנות ה- 2000, כאשר קנו 307 משומשת. רצה הגורל והיא הוחלפה לאחר זמן מה ב- 307 חדשה אחרי מתיחת הפנים מאותה סוכנות ממש. אח"כ החליפו ל- 207 ואח"כ ל- 208 הזאת. כל פעם מבוצעת עסקת טרייד אין. הייתי שם כאשר קנו גם את ה- 207, אחלה שירות.

לבי השפה - למיטב הבנתי, אתם דוברי רוסית - בדוק האם קיימת השפה הרוסית במערכת.

בדקת בכמה היית יכול לקנות את הרכב בלי לעשות טרייד אין?

אנחנו לא דוברי רוסית במשפחה ונולדנו בארץ, וגם לא שמתי לב אם יש שם רוסית. חיפשתי עברית ולא היה, זה גם בולט לעין כי מופיע לפי דגלים של מדינות. אחרי שלא מצאתי, השארתי באנגלית.

בלי טרייד אין היה אפשר לרכוש את הרכב בהנחת מזומן, לא בדקנו כמה כי זה לא היה רלוונטי, אבל אני מניח שמדובר בכמה אלפים.

זה גם מאוד תלוי בכושר המיקוח של הלקוח ובלחץ היבואן למכור את הרכב - ההנחה שתינתן על רכבים שעוד מעט שנה בארץ יהיו גדולים יותר לעומת אלו שרק נכנסו לארץ, בגלל חוק עניין ה- 12 החודשים.

עריכה אחרונה על ידי stio
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחתיין, מזל טוב ומקווה שיהנו כמו שאנחנו נהנים ממנה, נראית טוב ולוקח קצת זמן להתרגל לזה אבל ברגע שמתרגלים קשה לחזור אחורה:)

עריכה אחרונה על ידי Eliboy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיפושיי אחר סופרמיני חדשה, עברתי גם בסוכנות פיג'ו וביררתי לגבי הגירסה הבסיסית (ידני 1200cc). לא התקדמתי הרבה, בגלל שלא יכולתי להצדיק את המחיר שלא ממש מתואם עם החיסכון שזועק מכל פינה. עזבו מולטימדיה או בקרת שיוט- מה, אי אפשר אפילו לקבל מראות חשמליות ב-2014? WTF?

ואכן יש בעייה עם המיקום של ההגה מול לוח השעונים, אני לא הצלחתי לחיות עם זה.

אבל הרכב חביב ביותר, ואני מעריך שבגירסה המאובזרת (יותר) הוא עדיף, אם כי גם המחיר מתעדכן כלפי מעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני גולש, אבל איזה בעיות יש ביצור איביזה, פולו ופאביה ?

קונצרן פולקסווגן החליט להוציא לשוק טכנולוגיה חדשה, בדמות מנועים קטנים (1.2) אבל עם טורבו קטן. מדובר במנועים בד"כ בעלי הספק של 105 כ"ס, שמקביל למנועי 1.6 האיכותיים, אך עם הזמן התברר כי יש בעיות ייצור שונות, למשל מותחני רצועת תזמון שדופקים מנועים.

בעיה נוספת היא בגיר DSG7 שבעקבות בעיות שונות מתקלקל מוקדם מהצפוי, בניגוד לגיר האוטומטי 6 הילוכים הנוח והמעולה שהיה במכוניות הנ"ל לפני הכנסת הטכנולוגיה החדשה. אתה יכול לערוך חיפוש בפורום הטכני או בגוגל על "תקלה TSI" או על "תקלה DSG".

בעקבות זאת, אני נמנע באופן אישי מלרכוש את כל מכוניות הקונצרן הנ"ל בעלי המנועים והגירים הבעייתיים, עד שהדיווחים על תקלות ייפסקו וכתוצאה ישירה מכך נמנע מלהמליץ לאנשים אחרים לרכוש את המוצרים הנ"ל. לא על מצפוני אנשים מבוגרים ייתקעו עם רכב כמעט חדש בגלל בעיות שידעתי עוד קודם לכן.

יש לציין שהתקלות לא קשורות למנועי 1.4 עם גיר ידני שמשווקים במבצעים מידי פעם - שאם הייתי צריך רכב כזה הייתי קונה.

תתחדשו !! מקווה שתהנו איתו :)

ותגיד , מה זה המבצע הזה של משרד האוצר ?

מס הקניה המופרז - דרך קצת משעשעת להציג את זה.

בחיפושיי אחר סופרמיני חדשה, עברתי גם בסוכנות פיג'ו וביררתי לגבי הגירסה הבסיסית (ידני 1200cc). לא התקדמתי הרבה, בגלל שלא יכולתי להצדיק את המחיר שלא ממש מתואם עם החיסכון שזועק מכל פינה. עזבו מולטימדיה או בקרת שיוט- מה, אי אפשר אפילו לקבל מראות חשמליות ב-2014? WTF?

ואכן יש בעייה עם המיקום של ההגה מול לוח השעונים, אני לא הצלחתי לחיות עם זה.

אבל הרכב חביב ביותר, ואני מעריך שבגירסה המאובזרת (יותר) הוא עדיף, אם כי גם המחיר מתעדכן כלפי מעלה.

המחיר של הדגם הפשוט נמוך בגלל שהוא.. פשוט. הלקוח קונה רכב בזול, תוך ידיעה שהוא ויתר על אבזור חשמלי למשל. הפטנט הזה נפוץ גם אצל יצרנים אחרים.

בנוגע ללוח השעונים זה מעצבן, אבל אני מניח שאפשר להתרגל בשלב כלשהו ובכל מקרה זה לא מה שהיה מונע ממני לרכוש את הרכב, אבל אני מקווה שפיג'ו תסדר את הדבר הזה במתיחת הפנים או בדור הבא.

עריכה אחרונה על ידי stio
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם לא שמתי לב אם יש שם רוסית.

אין רוסית.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...