Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות לגבי מיני/סופר מיני חדשה

nilda
שימו לב! השרשור הזה בן 3576 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מתכנן לקנות רכב חדש ומתלבט בין כמה דגמים.

1. קיה פיקנטו - בעיקר בגלל שיש להם פריסת תשלומים נוחה וללא ריבית. קראתי כמה סקירות טובות לגביה אבל כשחיפשתי ביקורות של אנשים שהייתה או יש להם פיקנטו רבים מהם התלוננו על צריכת דלק גבוהה ואיכות לא טובה של המושבים.

2. I10 - החיסרון שאין פריסת תשלומים ללא ריבית, אבל עם זאת זולה יותר. מה שאותי מרתיעה זה שהמנוע שלה הוא 1 ליטר. אני צריך את הרכב בעיקר לצורכי עבודה - נסיעות של כ40 ק"מ (מרמת גן לראשון). נסיעה בינעירונית בעיקר ואני לא יודע עם המנוע הקטן יחסית יעמוד בנסיעות הללו.

3. סוזוקי אלטו - המחיר שלו קורץ לי אבל לא בדיוק הבנתי מהסקירות השונות כמה הוא מתאים לצרכים שלי. יש דיעות בעד ונגד, הצריכת דלק שלו נשמעת טובה יותר מפיקנטו.

בעיקרון הדברים החשובים לי ברכב הם:

אמינות ותחזוקה - אני הולך לנסוע הרבה ורוצה אוטו שלא יבזבז לי הרבה כסף על תיקונים/חלפים (מי לא? :))

צריכת דלק - בגלל נסיעות מרובות...

בטיחות - לא נהגתי בסביבות 8 שנים ככה שאין לי ניסיון על הכביש כמעט והעניין של הבטיחות די חשוב לי.

אשמח לדעות שלכם לגבי הרכבים הללו או לחילופין אם אתם יכולים להציע רכבים אחרים שעונים על הצרכים שלי.

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. צריכת הדלק של הפיקנטו אכן לא מבריקה במיוחד, בוודאי ביחס לגודלה ולנפח המנוע שלה. לגבי המושבים - זה משהו מאוד אינדיבידואלי שאתה צריך לבדוק בנסיעת מבחן. גש לסוכנות קיה הקרובה לביתך ובצע אחת כדי לבדוק האם המושבים נוחים לגב שלך.

2. גרסת ה-1 ליטר האוטומטית של ה-i10 החדשה אכן חלשה. בתכלס, מי שנוסע בין רמת גן לראשון לציון גם ככה עומד רוב הזמן בפקקים והוא לא צריך יותר מידי כוח. זה לא שאתה מרביץ 140 קמ"ש על נתיבי איילון בין מחלף ההלכה לוולפסון. זה לא מה שצריך להטריד אותך לדעתי. אבל שוב, מה הבעיה לעשות נסיעת מבחן ולבקש מהנציג לנסוע מאולם התצוגה הראשי של יונדאי בתל אביב (ליד עזריאלי) לראשון וחזרה? תיסע, תרגיש כמה כוח יש לרכב ותחליט אם מתאים לך או לא.

3. צריכת הדלק של האלטו אכן טובה משל הפיקנטו אבל אם רמת הבטיחות חשובה לך הרכב הזה לא מתאים לך. זה בערך הרכב הכי פחות בטיחותי בקטגוריה.

אמינות ותחזוקה - לא רלוונטי. אתה קונה רכב חדש, אין בעיות אמינות. וגם אם יש, אז יש אחריות וזאת לא בעיה שלך.

בטיחות - לפיקנטו ול-i10 רמת בטיחות דומה. האלטו הכי פחות בטיחותית.

לא ציינת מה התקציב אבל בדוק גם את מיצובישי ספייס סטאר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הספייס יכולה להיות אופציה,היא חסכונית,מרווחת יותר מאוד מאובזרת,נוחות טובה,חזקה מהאלטו והיונדאי עם מנועי ה 1.0,אם כי שם המושבים תומכים יותר.

עשיתי עליה פה סיקור בפורום "כללי" מוזמן לצפות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם על התגובות.

האמת ששכחתי לציין שאני מחפש אוטומטי בלבד, אז הספייס סטאר לא רלוונטי. התקציב עד 80K.

טוב, אז ירדתי מהאלטו.

כרגע מתלבט בין הפיקנטו לI10, הייתי ממש שמח לשמוע אנשים שיש או היה להם בשנה שנתיים רכב חדש מהדגמים ולשמוע את הרשמים שלהם... אני קורא עוד ועוד תלונות לגבי הפלסטיק של הפיקנטו והדהיה של הצבע בתוך הרכב. וזה עוד אחרי שכבר תיכננתי ללכת מחר לסוכנות ואולי אפילו לסגור איתם.

אשמח לאיזו תובנה בנושא..

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי הוא רוצה אוטומט, לא רציף, לא ברור למה.

איזה תלונות יש על הפלסטיקה בפיקנטו?

לדעתי אם אתה נוסע הרבה הפיקנטו לא בשבילך, היא לא שיא החיסכון. הi10 החדשה היא חדשה לגמרי, הדור הישן שונה ממנה, יש לי נסיון נרחב איתו, והוא פח אשפה של רכב. החדש אמור להיות מאוד מוצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא שמעתי תלונות על בעיות בפלסטיקה.

במה בדיוק הבעיה?

ספייס מסוכנות עולה 80,יד 1 0 קמ עולה 70,בהחלט בתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מממ אני לא כל כך מבין בכל סוגי ההילוכים, אבל הבנתי שלתיבת ההילוכים הרציפה יש הרגשה מוזרה והתיקונים הם יקרים יותר. לא יודע כמה זה רלוונטי לרכב חדש, אך מכיוון שאני לא מבין בזה אני קצת נרתע...

קראתי שהפלסטיקה בפיקנטו רעועה בנוסף לבעיות דהיה ולאיכות העור והמושבים הירודה (אנשים שקנו את הרכב השנה ומרגישים בזה כבר).

הI10 מספיק חזקה בשביל הנסיעות הארוכות שלי, למרות המנועה הקטן? (לא אמור להיתקע יותר מדי בפקקים מאחר ואני נוסע נגדם, כביש 4).

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר קצת מוזר,אבל חיסכוני,אני תוך כמה ימים כבר התרגלתי,כמו שאתה רואה יש לע את המיצובישי,אני מניח כשהגיר יזדקק לשיפוץ,אצלך כבר יהיה רכב חדש,אלא אם אתה מחזיק אותו איזה 10 שנים.

ככה שזה צריך להדאיג אותך הכי פחות.

הפלסטיקה בסדר גמור בפיקנטו,להגה עור ולידית כמו בכול רכב יש נטייה עם השנים לקילופים,אין מה לעשות.

הליטר בסדר,לא זריזה כמו הספייס אבל לנסיעה כמו שלך היא אמורה להיות בסדר.

שוב תעשה נסיעת מבחן ותרגיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקישור למה שקראת על הפיקנטו, אני לא מצאתי ולא שמעתי על כלום.

המנוע ליטר אמור להספיק לדעתי, כל עוד אתה לא מהאנשים שממהרים, נוסע רגוע, ולא צריך תמיד להיותמראשון ברמזור, אתה תהנה מצריכת דלק עדיפה ומרכב חדש במחיר נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי בקבוצת פייסבוק הזו לגבי צריכת הדלק הבעייתית ומקרה של דהית ציפוי הגה העור ואליו הצטרפו תגובות של אותו סיפור עם פלסטיקה. מישהו כתב שזה בעיה מוכרת אבל המוסך הרשמי מתקן. הועלתה גם תמונה של אחד מהחברים עם הציפוי המתקלף, לא ניראה מלבב במיוחד לאוטו חדש. אני חושב שקראתי גם בסקירות של auto1 דברים דומים וזה ישר הוריד לי (ועוד אחרי שהייתי סגור לקנות כבר מחר).

https://www.facebook.com/groups/147782001961392/

היתרון מבחינתי בפיקנטו שניתן לשלם בתשלומים בלי ריבית והצמדות, לא רוצה כל כך להיפרד מ68K בבת אחת על הI10... וכאן ההתלבטות כי אתם אומרים שהיונדאי תהיה יותר חסכונית בדלק.

מבולבל עד מאוד (וזה עוד אחרי שחיפשתי רכב יד 2 כמה חודשים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקנטו אוטומטית לא חיסכונית כמו חלק מהמתחרות כמו הפיגו 107 למשל,היונדאי כניראה תציג נתונים פחןת טובים כי שוקלת יותר אפילו.

אבל כרכב היא טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקנטו אוטומטית לא חיסכונית כמו חלק מהמתחרות כמו הפיגו 107 למשל,היונדאי כניראה תציג נתונים פחןת טובים כי שוקלת יותר אפילו.

אבל כרכב היא טוב יותר.

אז אתה אומר שהיונדאי תהיה יותר בזבזנית בדלק מפיקנטו בעצם? חשבתי שזה הפוך...

אממ למה אתה מתכוון כרכב הוא טוב יותר - נוחות ובטיחות? פשוט אף פעם לא היה לי רכב ולא מבין בזה כל כך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,כי יש להם אותו מנוע ואותו גיר,אבל מעט כבדה יותר,מה גם שמנוע חלש יותר לכן אולי תצטרך ללחוץ יותר עם מזגן למשל.

בטיחות לא,גם הפיקנטו בטיחותית,המושבים ממש תומכים ביונדאי,יותר מאשר בפיקנטו,כמו כן הסלון בשילוב 2 צבעים ניראה מזמין יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3576 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...