Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניית רכב נכה על המדרכה וקבלת דו"ח. מבקש חוות דעתכם

שימו לב! השרשור הזה בן 3571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מצורפת תמונות של רכב בעל תו נכה, שחנה בצורה זו וקיבל מעיריית ת"א דו"ח על סך 500 שקלים.

האם הדו"ח מוצדק? מה אומר החוק בנוגע לחניית רכב נכה?

טענתם הייתה שהרכב חסם מעבר להולכי רגל.

117_742100-5-5_0_08x06x2014x09x52x01.JPG

117_742100-5-5_1_08x06x2014x09x52x01.JPG

117_742100-5-5_2_08x06x2014x09x52x01.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוק העזר של תל אביב סעיף 6 (ז):

על אף האמור בסעיפים קטנים (א) – (ו2), רשאי נכה להחנות -

(1) את רכבו הנושא תג נכה (להלן – הרכב) במקום שאין החניה מותרת בו אם התקיימו כל אלה:

(א) בסמוך למקום האמור, אין מקום חניה מוסדר לנכים, או שהוא לא

היה פנוי בזמן החניה;

(ב) בסמוך למקום האמור לא מצוי מקום אחר שהחניה בו מותרת, או

שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;

(ג) החניה נעשית באופן שאין בה סיכון לעוברי דרך ואין היא מונעת

מעבר חופשי להולכי רגל, לעגלות ילדים או לעגלות נכים;

(ד) החניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה.

מה שכן, אם אני לא טועה, חניה עם 2 גלגלים על המדרכה הינה דו"ח ע"ס 250 שקלים בלבד (בניגוד ל-4 גלגלים = 500 ש"ח).

תוכל להעלות את הדו"ח (תוך השמטת פרטים אישיים)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כול הכבוד שזה רכב עם תו נכה אבל אם תיצטרך לעבור אמא אם עגלת תינוק היא צריכה לרדת לכביש ולסכן את עצמה וכן את התינוק , אז זה דוח מוצדק כמו כן זה כמו להחנות בחנית נכה בלי תו נכה ,

אז דוח של 500 ש״ח זה עוד זול תחשוב על זה,

וזה בלי להטיף לך בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם חנית עם 2 גלגלים אמור להיות מרווח של כמה עשרות סנטימטרים (כתוב בדו''ח).

קיבלתי דו''ח דומה לפני כמה חודשים,גם כן 500 ש''ח.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי מדוע בעלי תו נכה חושבים שמותר להם להחנות איפה שבא להם ומצפצפים על כל שאר משתמשי הדרך.

אני אפילו לא הייתי תוהה האם הדו"ח חוקי.

בוודאי שהוא חוקי.

חוק חניית נכה מגדיר בפירוש היכן מותר לנכה להחנות והיכן אסור לו וכל בעל תו נכה צריך להכיר אותו לעומק.

החוק מגדיר בפירוש שחנית רכב נכה בניגוד לתקנות מותרת רק אם התקיימו מספר כללים ואחד מהם הוא שהחניה נעשית באופן שאין בה סיכון לעוברי הדרך ואין היא מונעת מעבר חופשי להולכי רגל, לעגלות ילדים או לעגלות נכים.

עכשיו, פותח השרשור, האם נראה לך שהחניה הנ"ל עומדת בקריטריון הזה? האם הולך רגל אמור לדלג מעל הרכב או לרדת לכביש ולסכן את עצמו מכיוון שכבוד הנכה לא התחשב בו וחלילה להפוך בעצמו לנכה?

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?533737-%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A0%D7%9B%D7%94-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%94-%D7%95%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%AA-%D7%93%D7%95-quot-%D7%97-%D7%9E%D7%91%D7%A7%D7%A9-%D7%97%D7%95%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%A2%D7%AA%D7%9B%D7%9D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם על התשובות.

ראשית אציין שאיני האדם שנהג ברכב, ולא אני החנתי אותו כך.

השאלה הראשונה ששאלתי את הנהג (טרם פתיחת השרשור) היא "השארת מקום לעגלת תינוק לעבור?".

אני מסכים אתכם לחלוטין שהחנייה הזו מכוערת ולא מתחשבת בהולכי הרגל.

ולעניין הדו"ח (חנייה על המדרכה סעיף 6ד2א), נרשם "חנה שני גלגלים וחסם לחלוטין את המדרכה - שני גלגלים חסם"

מה העונש כאן? 500 ש"ח או 250 כפי שנרשם כאן באחת התגובות?

עריכה אחרונה על ידי JUVEnivTUS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"השארת מקום לעגלת תינוק לעבור?".

גם נכה על כסא גלגלים לא יוכל לעבור,

שזה דבר שאותו אדם אמור להזדהות איתו גם אם אינו מתנייד בכזה עקב המגבלה שלו.

so far so good so what

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא רק שהדוח מוצדק אלא היה צריך אפילו לגרור את הרכב משם

שגם מסכן עוברי אורח שיגלשו לכביש- שלא נדבר על מעבר עגלות תינוק.

זה לא שונה מחניה של שוטרים באדום לבן. (כי מותר להם הכול...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעיף כאן מבט, הנושא עלה מספר פעמים

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?514649-%D7%93%D7%95-quot-%D7%97-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A0%D7%9B%D7%94

העלתי שם גם ציטוט, שהוא לשון החוק (חוק חניה לנכים, תשנ"ד - 1993) והוא זהה לחוק העזר של תל אביב

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עיריות שחוק העזר העירוני שלהן זהה לתקנות התעבורה ויש עיריות שהחליטו להבדיל בין חניה עם שני גלגלים על המדרכה או עם ארבעה גלגלים על המדרכה.

צריך לבדוק בחוק העזר העירוני של תל אביב מה רשום.

תקנות התעבורה קובעות שכל חניה עם שני גלגלים או יותר על המדרכה שלא נשאר 1.3 מטר מעבר להולכי רגל - 500 שקל קנס.

נותר מעבר של לפחות 1.3 מטר - 250 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב חונה כ"כ קרוב לחומה, שאני משוכנע לחלוטין שלא הנכה נהג ברכב אלא הבן/בת/אשה חסרי ההתחשבות שלהם.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב חונה כ"כ קרוב לחומה, שאני משוכנע לחלוטין שלא הנכה נהג ברכב אלא הבן/בת/אשה חסרי ההתחשבות שלהם.

לדעתי צריך לעשות תיקון לחוק שאם נתפס רכב עם תו נכה שחונה ככה או בחניית נכים מבלי שהנכה ברכב יש לשלול באופן מיידי את התו נכה ולהעביר את הנכה שוב 1000 מדורי גיהנום לקבלת התו.

נמאס מהבריונות המגעילה הזו של ניצול לרעה של תווי נכים.

ברור שלא הנכה החנה את הרכב ואם כן , איזה נכות יש לו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...