Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייד ULTRABOOK- מקבוק פרו רטינה 13.3 או Dell Latitude E7440?

ya_pl
שימו לב! השרשור הזה בן 3579 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות,

שואל בשביל חבר, ומאחר ואיני מבין יותר מדי בענייני APPLE, פניתי לעזרתכם.

השימוש הצפוי הוא סטודנטיאלי בעיקרו- אופיס, אינטרנט, סרטים.

בנוסף, המחשב יריץ גם AUTOCAD אך ברמת הסטודנט (לא כמחשב עבודה).

המחשב יירכש בארה"ב.

אין ספק שאפל מייצרים מחשבים איכותיים, אך השאלה היא האם יש הצדקה לקנותו:

המועמדים הם:

1. Dell Latitude E7440:

• מסך 14" מט ברזולציה של 1080P
  • מעבד i7-4600u
  • זיכרון 8GB 1600MHz (בתצורה 1x8, עם חריץ אחד פנוי)
  • כונן SSD 128GB mSATA+ הכנה לכונן קשיח/ פלאש נוסף בחיבור SATA רגיל
  • סוללה 4 תאים (אין לי מושג לכמה שעות)
  • ווינדוס 8.1 פרו
  • משקל: 1.63kg
  • 3 שנות אחריות בינ"ל באתר הלקוח

2. 13.3 Apple MacBook PRO RETINA:

• 2.4GHz dual-core Intel Core i5
  • 8GB 1600MHz memory
  • 256GB SSD
  • Intel Iris Graphics
  • בטריה ל-9 שעות
  • משקל: 2.06kg
  • 3 שנות אחריות (בינ"ל?)

הDell עולה כ-920$, ועל זה הוא מתכוון להוסיף כונן פלאש של סאמסונג 840 evo בנפח 250GB במחיר של 120$. סה"כ יוצא כ-1040$ כולל המיסים המקומיים.

לעומתו המקבוק פרו עולה 1895$, כולל מיסים מקומיים בארה"ב וכולל הרחבת אחריות ל-3 שנים.

מה הייתם לוקחים? והאם המקבוק מצדיק את התוספת של 850$? או שהE7440 בהחלט מספק ואיכותי?

יצויין שהE7440 יירכש מעודפי DELL בארה"ב, ולכן מכאן המחיר הזול. אחרת הוא היה עולה סביב ה1800-2000 דולר.

תודה.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא יודע להשתמש במערכת הפעלה של אפל?

הוא יכול השיג את התוכנות שהוא צריך לאפל?

יש שיגידו שהוא יכול להתקין WINDOWS על מחשבי אפל עכשיו, אז למה לקנות אחד?

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח שלי סיים הנדסה השנה ועובד עדיין על DUAL CORE T5800 מלפני ארבע שנים, כולל שרטוטי אוטוקאד ותוכנות בנייה כבדות (אך יש כרטיס מסך נפרד).. לדעתי אין צורך באפל..

SOLD  Manual Black Seat IBIZA 2012

Manual Toyota Corolla 2010 <----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כל מי שאומר שאין צורך באפל וחבל על הכסף - כנראה לא השתמש ולא התמכר, אני לא רואה איך אחרי שניי מקים אפשר לחזור חזרה לא לחלונות ולא ללינוקס.

Jeep Grand Cherokee Trailhawk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורוסן - לפני שאתה שופט - בדוק את הצרכים.

אם לבחור תקציב לא מוגבל והוצאה שעל עוד 800 דולר לא פוגעת בו - אולי יש מקום לקנות מאק (+לשלם גם תמורת רשיון לחלונות שויותקן עליו). אם השיקול הכלכלי משמעותי -מומלץ לפותש לרדת ממנו.

אפילו יותר מזה - הייתי ממליץ לפות"ש לרדת ל-i5 (או אפילו i3 מסדרה M, לא U) - הן בשל שיקולי עלות והן משיקולי צריכת סוללה. בלימודים לא תמיד מצויה גישה נוחה לרשת החשמל, ומחשב חסכוני יהיה בעל יתרון.

ד"א - הבן שלי סיים לימודי הנדסה בטכניון (כולל שימוש רב במאתלאב וכן ב-SW) עם מחשב עם מעבד i5-460M מלפי 3 שנים, ולא חסר לו כוח. לצערנו המחשב שבק חיים לפני כשבועיים, חודש לאחר תום תקופת האחריות, ויוחלף במחשב מבוסס i5-4200U.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני מניח שאם הוא שואל לגביי מחשב כזה אז יש תקציב.

ואני חושב שאין מקום להשוואת מפרטים בין מק למחשב שמריץ מערכת הפעלה אחרת - אחד היתרונות הגדולים של מק הוא התאמה אבסולוטית בין מערכת ההפעלה לחומרה מכיוון שזו קופסא סגורה, בעבודה יש לנו אנשים עם מחשבי לנובו עם אותו מפרט (על הנייר) שמריצים אובונטו או חלונות ופשוט אי אפשר להשוות בין השניים.

ועוד לא הכנסתי כאן נוחות עבודה על המחשב עצמו שלדעתי אין מחשבים שמגיעים לרמה של אפל, וניסיתי מגוון רחב.

Once you go Mac - you never go back

דורון - מכור למק וגאה בזה 8)

Jeep Grand Cherokee Trailhawk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אינה מק לעומת חלונות.

השאלה היא למה הבחור זקוק ועד כמה תקציבו גמיש, בעיקר עד כמה רכישת מחשב יקר תהיה על חשבון דברים אחרים. הצרכים שהציג אינם עולים על אלה שציינתי בהודעה הקודמת שלי, כמובן שאם התקציב פתוח אפשר להתפנק. אבל, לדעתי, נושא חיי הסוללה מכתיב דווקא מפרט "חלש" וחסכוני.

אם מדובר בתקציב מוגבל הייתי מקריב דרגת חומרת מחשב (מעבד וכרטיס מסך) לטובת מארז קטן ("13.3, לכל היותר "14) ועמיד (עדיף מתכתי) בגלל הטלטולים הצפויים, כאשר, כפי שכתבתי קודם, יש למעבד"חלש" יותר יתרון גם מבחינת משך חיי הסוללה בין טענות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך מחשב די דק של אייסר עם I5 ומסך מגע.

לפעמים אני מתעסק עם AIR וכמה דברים מעצבנים אותי.

העכבר שלהם מעצבן ברמות של בלתי נסבל, עכבר חיצוני שלהם יותר גרוע עם כפתור אחד.

התרגלתי למסך מגע של המחשב שלי.

האפל הוא של אמריקאית שעברה הדרכה בחנות איך להשתמש במחשב אפל ועדיין היא בקושי מצליחה להפעיל אותו.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל - אני עובד כל הזמן עם כמה מערכות מקבילות ולכן לא ברורות כמה טענות שלך:

1. מאז 2005 (כמעט עשר שנים) אפל הפסיקה עם ה״רק כפתור אחד״.

2. הטראקפד במחשבים של אפל הוא שנות אור טוב יותר מכל מחשב אחר, גם אחרי שנים שמנסים לחקות אותו ואני כאמור עובד עם הרבה מחשבים מניסיונות החיקוי האלו.

3. כל מערכת שלעולם לא עבדת איתה דורשת הסתגלות. אך אפילו המעבר מחלונות למק הרבה יותר פשוט לדוגמא מהמעבר מחלונות 7 לחלונות 8, וככלל המערכת מאוד מאוד פשוטה להבנה ולעבודה איתה, על אחת כמה וכמה לאחר ״הדרכה בחנות״.

וכמובן שלא הכל ורוד:

1. עדין יש תוכנות שאין להן תחליף אמיתי וראוי במק. כמעט כל משתמש מק מתקדם משתמש גם בחלונות במקביל, בין אם בבוט קאמפ ובין אם בתוכנת וירטואליזציה. זה אמנם רחוק מלהיות נורא, תוכנות הוירטאוליזציה הגיעו לרמה מאוד מאוד גבוהה ותוכנות החלונות שמותקנות משתלבות פשוט במק כאילו הן תוכנות נטיביות של מק, אבל לא יעזור כלום - הן לא וזה לא אידיאלי.

2. המחשבים יקרים יותר במעמד הרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המשיבים,

זה לא שהתקציב בלתי מוגבל. השאלה היא יותר האם הדבר מצדיק את ההפרש של 850 דולר עבור העניין. וכן, כסף שהוא לא יוציא עכשיו, מן הסתם יימצא לו שימוש אחר בעתיד (הוא סטודנט, להזכירכם, אבל לא מאלה שלחוצים כלכלית).

מאחר והוא מקפיד על תוכנות חוקיות- הוא יצטרך לקנות רשיון אופיס למק (איך הוא באמת מסתדר עם העברית?) שעלותו כ80 דולר. הוא משתמש הרבה בWord ו- Excel.

אוטוקאד פחות בעייתי מאחר וגרסת הנסיון שלהם קיימת גם למק.

אפילו יותר מזה - הייתי ממליץ לפות"ש לרדת ל-i5 (או אפילו i3 מסדרה M, לא U) - הן בשל שיקולי עלות והן משיקולי צריכת סוללה. בלימודים לא תמיד מצויה גישה נוחה לרשת החשמל, ומחשב חסכוני יהיה בעל יתרון.

לגבי נושא המעבד i7-4600u אל מול i5-4200u, מבחינת חיסכון בסוללה אין הפרש כמעט, אם בכלל (הi7 המדובר אינו מרובע ליבות אלא ליבה כפולה), אך מצד שני הפרש הביצועים הוא 35% בערך לטובת הi7 לפי הבנצ'מארקים.

במעבדים רגילים לניידים אכן יש פערים משמעותיים בצריכת הסוללה בין המעבדים שמסתיימים ב"m". באלו שמסתיימים ב"u" אין פערים כמעט, כך מתברר מכאן לפחות.

לגבי הטראקפאד של אפל- ממילא יעשה שימוש בעכבר חיצוני בכל הזדמנות.

לסיכום:

דל- משקל נמוך יותר ב0.4 ק"ג, תמיכה טובה יותר בתוכנות שבשוק בלי וירטואליזציה וכדו', מחיר זול יותר, קלות השדרוג העצמאי (חריץ RAM פנוי, מקום לדיסק קשיח נוסף, יכולת להחליף את הסוללה לבד), מתחבר טוב למסכים חיצוניים (ייעשה שימוש במסך חיצוני וסט מקלדת ועכבר חיצוני בבית) ובלי מתאמים למיניהם שנמכרים די ביוקר אצל אפל, אחריות יעילה (באתר הלקוח תוך יום עסקים אחד) ל-3 שנים.

מקבוק- מסך מדהים (איך הוא מתפקד בתאורת החדר אל מול מסכי המט? הוא נוח לישיבה ממושכת מול המסך?), סוללה טובה בעבודה על הOS המקורי שלהם, ביצועים יותר טובים עקב אופטימציה טובה של החומרה והתוכנה, וכמובן איך לא- המראה וה"שם".

ושאלה לי לבעלי נסיון- האחריות שלהם תופסת בארץ? ואיך השירות שלהם באמת?

שניהם איכותיים מבחינת הבנייה והחומרים, עם יתרון קל למק.

כרגע הנטייה שלו היא לכיוון Dell בגלל המחיר, כי איך הוא אומר: "ממילא בעוד כשנתיים- שלוש הכל ישתדרג בלפחות ב2 רמות, ובהפרש אפשר לקנות מחשב טוב יותר באופן יחסי בעוד כ3 שנים". אבל גם לא שולל השקעה נוספת, ולכן ההתלבטות הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על הדל.

גם מעבד חזק משמעותית, גם משקל נמוך משמעותית, גם מסך מעט גדול יותר וגם מסך מט.

אין ספק שהפרו רטינה משוגע. וזה אולי כנראה המסך הטוב ביותר שראיתי. אבל לסטודנט, מסך מבריק זה חסרון רציני.

בנוסף, אפשרויות הרחבת נפח אחסון היא חיונית.

חוץ מזה, נושא התאימות לתוכנות שיהיו בשימוש קבוע.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לגבי המחיר - החישוב לא לוקח בחשבון מכירה כיד שנייה. מקים (בדומה לכל מוצרי אפל) שומרים על ערך גבוה בהרבה ממקביליהם כיד שנייה. לכן, אם מחשבים מחיר רכישה פחות מחיר מכירה כיד שנייה סביר להניח שהמחיר הסופי יהיה דומה.

בלי קשר - אם השימוש העיקרי הוא לוורד ואקסל ואין לו ניסיון קודם עם מחשבי מק (כלומר, הוא עוד לא במצב שקשה לו לחזור אחורה אל חלונות כמו הרבה משתמשי מק ותיקים) כנראה שמחשב חלונות תהיה בחירה טובה יותר כרגע.

אני באופן אישי עובד המון עם תוכנות לחלונות והפרללס אצלי פתוח תמידית כשאני על מק ובכל זאת, בכל פעם שיש לי ברירה, אני עובד על מק. אבל אני כבר ״שרוף״, למרות שמאז שהתחלתי עם מק תמיד נאלצתי עבדתי על מק ופיסי במקביל - אחרי שמתרגלים לפינוקים של המק קשה מאוד לחזור אחורה כשהמחשב העיקרי הוא פי סי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל לפרט באילו פינוקים מדובר (מעבר למסך, והמחבר הטעינה המגנטי)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה בזריקה מהראש:

הטראקפד (והמחוות שבאות איתו), mission control, time machine, וירוסים/נוזקות, אינטגרציה עם אייפון / אייפד, כלים מתקדמים מובנים כמו ה-smart folders ו-automator, הכלים המובנים לעריכת תוכנות, סרטים ומוזיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...