Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכס מכס מכס

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 3544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחר-צהרא-טבא.

הזמנתי חלק לרכב מחו"ל. עבר כבר חודש.

היום מגיע לתיבת הדואר פתק מוזר, שהוא בעצם העתק של החשבונית (אני מזהה את המוכר ואת סכום הקנייה), ועליו בכתב יד רשום "חייב במכס" ,תאריך , ואח"כ סכום לתשלום ועוד אישזהו מספר רשום בטוש עבה.

יש כמובן חותמת של המדינה-משרד התחבורה-אגף הרכב-מאושר לשחרור.

מה אני עושה עם הדרעק הזה ?!

משלם בדואר (אין את הפתק הורוד/אדום של הדואר) ומקבל את החלק ? (או שממשיך להתרוצץ).

תודה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מצב הדואר כיום תגיד תודה שבכלל קיבלת הודעה כלשהי

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת כנראה מדיניות. כבר שנה שלמה שאני לא מקבל

שום פתק רשמי של הדואר, רק חשבונית מקורית (יענו העתק) מהשולח

עם שרבוט של מספר חבילה ולפעמים "חייב במכס" בכתב יד בלתי קריא.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד הרבה תודה.

1. קיבלת בכלל את החבילה.

2. לקח רק חודש.

3. משרד התחבורה לא עשה לך שום בעיות.

4. המכס רוצים רק את המיסים שמגיעים להם ולא קנסות או עמלות שונות ומשונות.

5. לא הטריחו אותך (לפי מה שנאמר פה) להתרוצץ למכס או לפצוח במסע טלפונים, רק להגיע לדואר, לשלם ולקבל במקום את החבילה.

אז אתה מתלונן על זה שהטופס מצ'וקמק?

בחייאת.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתלונן כי זה נראה כמו שום-דבר.

חודש הגעה מגרמניה - זה הרבה (מן הסתם שכב שבועיים בארץ עד שנגעו בזה).

אין כל סיבה שיעשו בעיות לסוג החלק שהוזמן.

תודה לכם 1

תודה לדואר ולמכס ישראל ! :lol: (והגיע הזמן שתשתפרו ותעלו דרגה כי מהמקום בו נמצאים - ניתן רק להשתפר).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולגי, אתה מפספס את הנקודה. כמו שאמר WIL, אתה צריך להיות אסיר תודה. הדואר עשה לך טובה. לפי משורת הדין היית צריך למלא טופס שיחרור מהיר לחלק שאינו מצריך אישור משרד תחבורה. זה לוקח זמן ועצבים. במקום זאת, החבילה הגיעה לסניף הדואר שלך, שילמת את המיסים וקיבלת אותה. לא שילמת שקל עבור עמילות מכס. הדואר עשה זאת במקומך. זאת הסיבה שחכית קרוב לחודש.

באם היית עושה זאת דרך חברת שילוח, היית משלם עוד עמלה על הטיפול בחבילה.

אז מה עדיף? לחכות חודש ולא לשלם שקל עמלה או לחכות מספר ימים ולשלם כמה מאות שקלים על עמלות?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף טוב הכל טוב - הגיע החלק ונפרדתי גם מכ-180 ש"ח בנוסף.

לאור בקשתכם העיקשת שאודה לדואר - אז אני מודה לו שוב - תודה דואר ישראל :wink:

אפרופו - ניתן להכניס לארץ מכשירי טלפון (נייחים) / מרכזיות ?

מישהו יודע / מכיר את הנהלים / התנסה ?

תודה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אספר בקצרה מה קרה אצלי אולי זה יבהיר כמה דברים.

אני קבוע מזמין חלקים מחו"ל לרכב שלי (אימפלה) בגלל עלויות, לעיתים המחירים בארץ פי 2-3 מהמחירים שאני קונה כולל משלוח ומכס אם יש.

לפני חצי שנה הזמנתי פנסים חדשים לרכב (קדמיים), כמובן חבילה גדולה, מארה"ב. החבילה הגיעה ארצה תוך שבוע (הפריט התקבל מארה"ב...) אבל לא היה שום עדכון במשך שבועיים נוספים. לאחר מכן היה עדכון שהחבילה הועברה לסניף הדואר.

מסתבר שהמכס עצר את החבילה, לא רצה מיסים, אבל עיכב את החבילה ופנה למשרד התחבורה לקבלת אישור לייבוא החלק.

הם עשו את זה לבד (ולא פעם ראשונה,פשוט זו הדוגמה הכי טובה 'לעיכובים'), ורק הייתי צריך למלא טופס ייבוא אישי על החלק הזה.

אני יכול לומר שלפני שנה וחצי הזמנתי חלק אחר לרכב, עצר במכס, אחרי שבוע וחצי קיבלתי מכתב ממשרד התחבורה עם טופס שצריך למלא, לשלוח אליהם, ואחרי עוד שבוע קיבלתי אישור לשחרור החלק מהמכס, הלכתי למכס תל אביב ושחררתי את החלק בתשלום מיסים כחוק.

אז לדעתי מה שהם עשו כעת חוסך הרבה ריצות, טפסים ועצבים על משהו שמייבאים לארץ באופן קבוע (חלקים מקוריים).

נכון שיש פעמים שהחבילה לא עוצרת במכס ואתה מקבל אותה עד הבית, אבל לפחות אני יודע שאם חבילה כזו מתעכבת במכס זה כנראה בשביל אישורים (אלא אם כן יש סיבות אחרות כמו שביתות וכל זה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שקורה תמעט תמיד כשהמכס מעורב.

החלק מגיע ארצה דיי מהר, ואח"כ יושב שלושה שבועות לפחות במכס/משרד התחבורה.

מה שקורה הוא שמוכרים מתייאשים, פותחים "קייס" ב-EBAY ואז יש פחות מוכר אחד ששולח לישראל, למרות שבסוף אתה תקבל את החלק.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

ערב טוב.

מקפיץ לשאלה - במידה ומזמינים חלק מחו"ל לרכב, שעלותו הינה יותר מ-1000$ - (אני יודע שיש איזושהיא "מדרגת סכום" שמעל לסכום זה - השחרור אינו קולקטיבי כי אם פרטני (מה זה אומר ?) :

א. כיצד מתבצע חישוב המס ?

ב. בהנחה והחלק אינו בטיחותי (מוגדר לשחרור מהיר) - האם יש להביא/להמציא אי אילו מסמכים, או שזה ב"פרוצדורה הרגילה" (יגיע הפתק המיוחל מהדואר + דרישה לתשלום שנעשית בדואר לפני קבלת החלק).

למישהו יש נסיון ויכול לתרום ממנו בבקשה ?

רוב תודות.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...