Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לקנות ומתלבט בין ליסינג תפעולי/ליסינג פרטי/או קניה של רכב מ-2012

embedded
שימו לב! השרשור הזה בן 3584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

[TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=colspan: 2][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2]אני מחפש לקנות רכב משפחתי ל4 נפשות, 2 מבוגרים ילדה בת 2.5 ותינוק קטן.

חשבתי ללכת על גרסת סטיישן.

אני מחפש אוטו מרווח (כיסא בטיחות וסלקל) אמין ובעל תא מטען גדול.

קצת פרטים:

---------------

1 - נוסעים בשנה כ15K, נתון זה יעלה בטווח הקצר כשהתינוק יגדל קצת

2 - הוצאה על דלק כרגע היא כ1K בחודש

אני מתבלט בין כמה אפשרויות:

1 - רכב מהעבודה (לא יודע אם ממש משתלם כי אנחנו לא נוסעים הרבה)

2 - ליסינג פרטי (יתרון בולט - רכב חדש)

3 - לקנות אוטו לא חדש שנתון 2012~ (אולי הכי משתלם כי אנחנו לא צריכים לקחת הלוואה לקנייה)

אשמח לקבל המלצות על רכב מתאים וחוות דעת על האפשרויות השונות.

אם יש משהו ששכחתי אודה לכם אם תציינו זאת.

תודה[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה התקציב? לדעתי יונדאי I30 סטיישן או קיה סיד סטיישן יתאימו לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליסינג זה סוג של הלוואה או התייחבות כלשהיא, תקן אותי אם אני טועה. אז בכל זאת מדובר בתקציב :).

במידה ותרכוש רכב יד 2, מה יהיה התקציב?.

אגב, שים לב שגם אם אתה מבצע ליסינג פרטי יש סיכוי שאתה משלם ריבית על ההלוואה שאתה לוקח מחברת הליסינג, צריך לבדוק זאת היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליסינג מהעבודה זה משהו שהתנאים שלו משתנים ממקום עבודה אחד למקום עבודה אחר. אתה צריך לבדוק כמה עולה ליסינג ממקום העבודה שלך ואז להחליט אם זה כדאי או לא, לאור האופציות האחרות בשוק.

באופן כללי, למי שנוסע 15 אלף קילומטרים בשנה יותר משתלם כלכלית לקנות רכב משומש בן שנתיים-שלוש ולתחזק את הרכב לבד. אבל יש לזה מחיר, כי תצטרך לקחת את הרכב בעצמך למוסך פעם בשנה (לפחות) וכשתשכח את האורות דולקים בלילה תצטרך לשלם מכיסך על מצבר חדש, ולא תוכל להתקשר לקצין הרכב של החברה "שישבור הוא את הראש".

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את כל זה אני יודע, יש לי רכב כזה בדיוק, השד ממש לא נורא.

רכב מהעבודה יעלה 3000 שקל נטו.

כרגע אני משלם כ1000 שקל על דלק.

אם אקנה אוטו בן שנתיים-שלוש תוסיף עוד אלף על ירידת ערך טיפולים ביטוחים וכו

ככה שהפער מצטמצם, מה גם שאם אסע יותר הפער ילך ויקטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3000 ש"ח בחודש זה כולל דלק ללא הגבלה?

בנסועה כזאת רכב משומש יעלה לך פחות מ-3,000 ש"ח בחודש, כולל הדלק.

דלק - 1,000 ש"ח בחודש.

ביטוחים - 3,000 ש"ח בשנה = 250 ש"ח בחודש.

טיפול - 1000 ש"ח בשנה = 85 ש"ח בחודש.

ירידת ערך - 15 אחוז שנתי מ-65 אלף ש"ח = 800 ש"ח בחודש.

שטיפת רכב אחת לחודש = 40 ש"ח

בסך הכל הגעת למשהו כמו 2,200 ש"ח בחודש. גם אם תוסיף עוד "אלמנט" של 1,000 ש"ח בשנה על תיקון לא צפוי, עדיין לא הגעת ל-3,000 ש"ח בחודש.

כמובן שאם אתה מתחיל לנסוע יותר מרכיב הדלק הופך למשמעותי והחישוב משתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסועה הנתונה ליסינג מהעבודה בטוח לא משתלם.

בליסינג פרטי היתרון הוא שאתה יודע בדיוק כמה יעלה לך הרכב לאורך כל התקופה - גם אם שוק המשומשות ימשיך לדשדש.

לחברת שלמה סיקסט (ואולי גם לאחרות) יש אפשרות לליסינג פרטי של רכב משומש שאולי ישלב את הטוב מכל העולמות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסך הכל הגעת למשהו כמו 2,200 ש"ח בחודש. גם אם תוסיף עוד "אלמנט" של 1,000 ש"ח בשנה על תיקון לא צפוי, עדיין לא הגעת ל-3,000 ש"ח בחודש.

לגבי טיפול של 1K בשנה, יש דברים שהם בטיפול שוטף והם לא "אלמנט" בכלל - החלפת בלמים, מכלולי הגה (משולשים למשל), טיימינג וכו' - דברים שצריך לקחת בחשבון לקראת ה 90K ק"מ. אם הוא קונה רכב 2012, סיכוי סביר שהרכב בעל 50 ק"מ, ומעלה. בנסועה שנתית של 15K פלוס זה אומר שהוא יגיע לדברים האלה עוד בתקופת הבעלות שלו, בסבירות גבוהה.

ולגבי "אלמנט" שנתי של 1K בשנה זה מאוד אופטימי. ומאוד תלוי באוטו. אם זה אוטו באמת אמין ואקזמפלר מוצלח ושמור - ייתכן שזה מכסה בדיוק את מה שרשמתי למעלה. אם לא, יכולה להיכנס פה בקלות הוצאה בלתי צפויה של עוד כמה אלפים על פני אותן 3 שנים, שמצמצמת עוד את הפער מול הליסינג. תצטרף לזה אובדן ימי עבודה שגם הוא עולה לא מעט, וכמה קופסאות של אדויל לכאב ראש...

בקיצור - גם אם כלכלית בנסועה הזו בהכרח משתלם רכב משומש, במקרים מסוימים הפער הכספי יכול להיות כה קטן שהוא לא שווה את הטרחה\מתח נפשי שנובעים מתחזוקה של רכב בעייתי.

נראה לי שהמפתח פה הוא להבין כמה הנסועה צפויה לגדול בעתיד, ולהבין איזה רכבים פות"ש יכול לרכוש בתקציב\דרישות שלו מול איזה רכבים יוכל לקבל בליסינג. אז אפשר יהיה לעשות חישוב מחדש ולראות מה כדאי.

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי טיפול של 1K בשנה, יש דברים שהם בטיפול שוטף והם לא "אלמנט" בכלל - החלפת בלמים, מכלולי הגה (משולשים למשל), טיימינג וכו' - דברים שצריך לקחת בחשבון לקראת ה 90K ק"מ. אם הוא קונה רכב 2012, סיכוי סביר שהרכב בעל 50 ק"מ, ומעלה. בנסועה שנתית של 15K פלוס זה אומר שהוא יגיע לדברים האלה עוד בתקופת הבעלות שלו, בסבירות גבוהה.

ולגבי "אלמנט" שנתי של 1K בשנה זה מאוד אופטימי. ומאוד תלוי באוטו. אם זה אוטו באמת אמין ואקזמפלר מוצלח ושמור - ייתכן שזה מכסה בדיוק את מה שרשמתי למעלה. אם לא, יכולה להיכנס פה בקלות הוצאה בלתי צפויה של עוד כמה אלפים על פני אותן 3 שנים, שמצמצמת עוד את הפער מול הליסינג. תצטרף לזה אובדן ימי עבודה שגם הוא עולה לא מעט, וכמה קופסאות של אדויל לכאב ראש...

בקיצור - גם אם כלכלית בנסועה הזו בהכרח משתלם רכב משומש, במקרים מסוימים הפער הכספי יכול להיות כה קטן שהוא לא שווה את הטרחה\מתח נפשי שנובעים מתחזוקה של רכב בעייתי.

נראה לי שהמפתח פה הוא להבין כמה הנסועה צפויה לגדול בעתיד, ולהבין איזה רכבים פות"ש יכול לרכוש בתקציב\דרישות שלו מול איזה רכבים יוכל לקבל בליסינג. אז אפשר יהיה לעשות חישוב מחדש ולראות מה כדאי.

אני מעריך בהערכה גסה שישנו פער של כ600 ש"ח בין רכב ליסינג מהעבודה לבין רכב יד שנייה.

עכשיו נכנס עוד פרמטר למשוואה:

קניתי דירה חדשה ועכשיו נכנס השיקול האם כדאי להוציא כסף על קניית

רכב (סכום לא מבוטל) או להוציא אותו על הדירה ולשלם על הרכב בתשלומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחברת שלמה סיקסט (ואולי גם לאחרות) יש אפשרות לליסינג פרטי של רכב משומש שאולי ישלב את הטוב מכל העולמות.

בעבר ביררתי לגביי הליסינג הפרטי של שלמה סיקסט. הבעיה איתו הוא שלא כל הטיפולים אכן משולמים ע"י שלמה סיקסט תחת העיסקה ובנוסף לזה אם אתה חורג מכמות הק"מ שהם מקציבים לך אתה משלם קנס על כל ק"מ ובמקרה שלי שאני נוסע הרבה (מעל 20000 ק"מ בשנה)- אפילו הנציג בעצמו אמר לי שהעיסקה לא משתלמת בשבילי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בכל הרכבים יש טיימינג אבל באלו שיש, אפשר לקנות רכב מליסינג שכבר עבר החלפה של טיימינג במסגרת ההכנה למכירה ואז תחסוך גם את העלות הזאת.

חוץ מזה צריך להסתכל על העלות הכוללת לשלוש שנים ולא על טיפול אחד גדול. גם ברקסים לא מחליפים כל שנה ומכלולי הגה בכלל, ברכב משפחתי משעמם ואמין יכולים להחזיק גם 120 פלוס אלף קילומטרים בלי שום בעיה. זה לא 206XS שהולכים לה משולשים כל שנתיים :wink:

אם הבחור מחפש שקט נפשי אז אין שום סיבה שהוא לא יקנה איזו משפחתית אמינה ומשעממת שתביא אותו מפה לשם עם מינימום תקלות, גם אם היא משומשת בת שנתיים-שלוש.

גם עם תוסיף אמנט של 2000 או 3000 ש"ח בשנה - עדיין יהיה לך יותר זול להחזיק רכב פרטי.

הבין כמה הנסועה צפויה לגדול בעתיד, ולהבין איזה רכבים פות"ש יכול לרכוש בתקציב\דרישות שלו מול איזה רכבים יוכל לקבל בליסינג. אז אפשר יהיה לעשות חישוב מחדש ולראות מה כדאי.

אני חושב שהמפתח פה הוא להסביר לחברי הפורום קצת יותר על הציפיות והדרישות שלך, ולא להתקמצן במידע משל היית סוכן מוסד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה להיות יותר נדיב בפרטים.

אני מחפש מכונית משפחתית אוטומטית בת שנתיים-שלוש מרווחת אמינה נוחה לנסיעה (אני 1.90 והמאזדה 3 הורגת אותי, תנוחת הישיבה איומה)

שיש לה שוק יד שניה טוב וצריכת דלק נורמלית.

NICE TO HAVE: מערכת מולטימידיה, BT וחיבור USB.

תקציב 90K~.

אם החסרתי פרט מידע חיוני אשמח להשלימו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כמעט דבר כזה "שוק" לרכבים היום.המצב השתנה. ההיצע עלה על הביקוש והשוק מוצף ורכבים יד ראשונה עם ק"מ נמכרים עשרות אחוזים מתחת למחירון ללא הצדקה אמיתית כי המוכרים לא מצליחים למכור. מה גם שהשוק משתנה, פעם סובארו הייתה מלכת המכירות, גם מאזדה והונדה והיום קשה להכתיר זוכה חדשה כי השוק פשוט מוצף.

לדעתי אתה יכול להיכנס לאחת מחברות הליסינג הגדולות ולרכוש משפחתית שאתה חפץ בה עם היסטוריית טיפולים ואחריות. אגב, מה לגביי טויוטה אוונסיס 2010-2011?.

היא מאוד חסכונית בדלק, מרווחות ונחשבת לאמינה. (חבר מהעבודה מכר לא מזמן אוונסיס יד ראשונה 2009 צורה חדשה ב 1000 ש"ח מעל המחירון מה שאולי יכול להעיד שלרכב הזה אולי עדיין יש קצת יותר סחירות לעומת רכבים אחרים...).

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא 206XS שהולכים לה משולשים כל שנתיים :wink:יש שיגידו שזה אשמת הנהג ולא אשמת הרכב. קשה לי להכחיש. מצד שני, לא קניתי XS כדי לנהוג כמו סבא, אז אין לי זכות להתלונן :|

לפות"ש - שווה אולי לבדוק רכבים פחות נפוצים שעונים לצרכיהם של נהג גבוה. לא יודע להמליץ על כאלה, אבל נראה שלפחות מבחינת מידות ופרקטיות הג'אז, הnote ועוד כמה מבעלות הצורה המיקרו-וואנית בטח יחסכו לך שפשופי פדחת.

לגבי השוק והסחירות - חרב פיפיות. קח רכב נפוץ ותתקשה למכור כי יש המון חלופות ותחרות בין המוכרים, קח רכב נדיר ותתקשה למכור כי אף אחד לא רוצה אותו. :|

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...