Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי רוכב מתחיל

edan82
שימו לב! השרשור הזה בן 7087 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי,האמת שלא נראה לי באמת שהוא לקח בחשבון את ה"תקופת צינון" בין הרשיון 500 לבלתי מוגבל, טוב לדעת את זה.

אבל עכשיו זה מסקרן אותי,במכוניות לדוגמא,אין בעייה לנהג חדש להוציא רשיון ומיד לקנות איזו אימפרזה WRX STI ולמרות שהיא מכונית קיצונית למדי הוא עדיין יוכל לנהוג איתה בצורה בטוחה ומרוסנת, האם באופנועים זה לא כך,כלומר לא יכול להיות מישהו שהוציא רשיון ל-500,חיכה שנה והוציא רשיון ללא הגבלה וקנה איזה R-6 (ושרד לספר.....:wink: ) ?

אני אישית כנראה לא אוציא לעולם רשיון לאופנוע למרות שאני חולה על הקטגוריה הזאת של אופנועי 600 ספורטיביים,אבל סתם מסקרן אותי מה שחבר שלי שאל.

על STI בגלל חוסר שליטה הוא יחליק ויבכה

על R6 הוא יחליק בגלל חוסר שליטה ולא יבכה

מספיק הבדל בשבילך?

מה גם שמבחינה חוקית ברגע שהגעת ל100 הרגל שלך צריכה לרדת מהגז, לא משנה על מה אתה נוהג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל עכשיו זה מסקרן אותי,במכוניות לדוגמא,אין בעייה לנהג חדש להוציא רשיון ומיד לקנות איזו אימפרזה WRX STI ולמרות שהיא מכונית קיצונית למדי הוא עדיין יוכל לנהוג איתה בצורה בטוחה ומרוסנת, האם באופנועים זה לא כך,כלומר לא יכול להיות מישהו שהוציא רשיון ל-500,חיכה שנה והוציא רשיון ללא הגבלה וקנה איזה R-6 (ושרד לספר.....:wink: ) ?

האמת אתה כל כך צודק, אין אלא להסכים איתך.

הדברים היו צריכים להיות הפוכים בהחלט, לא הייתה שום הצדקה להטיל מגבלת גיל / נסיון על אופנועים, אבל בהחלט יש מקום להגבלה כזאת על מכוניות.

רוכב אופנוע שבא לו לקנות בתור אופנוע ראשון ZX10R בבקשה, זה שיקול שלו, הוא אמור להיות מודע למעשיו ולתצאות גם אם אמא שלו תבכה על כך זה עדין באחריותו.

במכוניות המצב שונה לחלוטין, רוכב רכב הוא בעל פוטנציאל גבוה לגרום נזק לאחרים - הולכי רגל, אופניים, אופנועים ומכוניות אחרות. עליהם המדינה צריכה לפקח, כי מי ששמלם את המחיר על השגיאות הוא לעיתים קרובות מידי, הוא לאו שדווקא זה שאבא קנה לו ג'יפ 400K ו 2.5 טון.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר מישהו שנכנס בילדה קטנה עם GS והרג אותה במקום!

אז זה לא כ"כ נכון להגיד שבאופנוע אתה לוקחי אחריות רק על עצמך!

למרות שרוב הסיכווים שבזמן תאונה אתה היחיד שתפגע, ולא עוד כמה חפים מפשע שפשוט היו בזמן הלא נכון במקום לא נכון.

חבר הפורום רמי מינץ נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך.

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר מישהו שנכנס בילדה קטנה עם GS והרג אותה במקום!

אז זה לא כ"כ נכון להגיד שבאופנוע אתה לוקחי אחריות רק על עצמך!

למרות שרוב הסיכווים שבזמן תאונה אתה היחיד שתפגע, ולא עוד כמה חפים מפשע שפשוט היו בזמן הלא נכון במקום לא נכון.

אין שום דבר נכון ב 100%.

זה כמו לומר שאתה מכיר מישהו שהתנגש ברכבת וגרם לפציעה של נוסע, חסר משמעות לחלוטין.

גם כן פורום של אופנועים,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Seraph, קבל ח"ח..

אתה יודע לנסח דברים אתה...

תשמע, תכל'ס, כל אחד יכול לרכב על R6 עם הוא יידע את המגבלות של עצמו.

ומה עם לדעת מה המגבלות של האופנוע?

נכון, לא בעיה גם לעלות על ZX12, או על הייבוסה טורבו.

אבל לא יודעים את המגבלות עד שחוצים אותם

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק הטענה שלי, ד"א,

אתה לא צריך לדעת מה המגבלות של האופנוע.. אתה רק צריך להיות בטוח שהם הרבה מעבר למגבלות שלך, עם תדע לשלוט על עצמך, תוכל לעלות על כל כלי שתרצה.

ברור שדרוש ניסיון בסיסי קודם...

וברור שמומלץ מאוד ניסיון עם אופנועים קצת יותר מתונים בדרך לפסגה...

אבל תכל'ס, אתה יכול להסתדר.

בעליו החדש של HONDA CR 125!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילים אחרות ילד שהוציא רשיון ל 50 סמ"ק יכול לעלות על אופנוע קיצוני נגיד כמו R1 ן"להסתדר, איתו?

כמובן שהוא יודע את המגבלו של עצמו.

לפי דעתי בולשיט!

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני אישית גם המלצתי לחבר לא להמתין שנה עד להוצאת הרשיון הבלתי מוגבל אלא לפחות בתקופה הזאת להחזיק איזה אופנוע 500 סמ"ק כדי להשתפשף איתו קצת (תרתי משמע....).

הוא שוקל לרכוש קטנוע עד שיוכל להוציא את הרשיון למעל 500 סמ"ק,אני חושב שזו טעות,כי אומנם קטנוע הוא גם דו"ג,אבל אני משער שהתחושה בינו לבין אופנוע (אפילו 500 סמ"ק דוגמת GPZ) שונה לחלוטין.

אגב,תודה רבה על כל התגובות,יישר כוח !

עידן,שגם מקווה מתישהו להחזיק R-6 אדום בחנייה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק הטענה שלי, ד"א,

אתה לא צריך לדעת מה המגבלות של האופנוע.. אתה רק צריך להיות בטוח שהם הרבה מעבר למגבלות שלך, עם תדע לשלוט על עצמך, תוכל לעלות על כל כלי שתרצה.

ברור שדרוש ניסיון בסיסי קודם...

וברור שמומלץ מאוד ניסיון עם אופנועים קצת יותר מתונים בדרך לפסגה...

אבל תכל'ס, אתה יכול להסתדר.

בטח שאפשר להסתדר, אבל גם סיכוי גדול למצוא את עצמך בתעלה או על גדר ההפרדה.

הדרך היחידה להכיר את המגבלות שלך היא על ידי נסיון, רצוי שאת הנסיון תלמד על משהו שלא יעניש אותך כאשר הגזמת.

אין תחליף ללימוד ההדרגתי, אבל מי שמעוניין ישר להתחיל עם R6 שיבושם לו זו החלטה שלו.

גם כן פורום של אופנועים,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, ראה הודעה קודמת שלי.

שני, צודק.

הבעיה (ואני מצטט) "ללב יש שכל, שלא תמיד השכל מבין" 4_6_2v.gif

אני רוכב על אופנוע, במצטבר, שנה ושמונה חודשים.

הוצאתי רשיון על 500 סמ"ק, כשלפני כן לא ידעתי איך נראה בכלל אופנוע.

קניתי GS500E והתלהבתי ממנו לחלוטין.

עד שערב אחד, לפני שנה וחצי, אחרי שסיימתי ללמוד לפסיכומטרי, ראיתי בחניה ליד האופנוע שלי, R6 לבן....ומאז.....ידעתי שזה האופנוע שאני רוצה.

לא עזרו התחנונים של אבא שלי שאני לא אקפוץ גבוה מעל הפופיק, או של הסוכן מכירות שאמר לי להתחיל מ-CBR600, וגם לא של הסוכן ביטוח שחשב שהחלקתי על השכל.

קניתי R6. אדום. 2002. הייתי צריך למשכן את נשמתי לשטן, אבל....מיותר לציין שהיה שווה כל שקל, כל מאמץ וכל יום של המתנה לפני שהוצאתי אותו מאיפה שהיה.

בהתחלה זה מפחיד. כשעליתי עליו בפעם הראשונה פחדתי מוות. אני...ללא שום ניסיון ברכיבה על אופנוע (שלא לדבר על אופנוע 600 סופר-ספורט, או מי זה ולנטינו רוסי )...צריך לרכב על R6 בחזרה הביתה, ואני לא יודע איך תגיב לי בכלל המצערת. זו היתה הנסיעה הכי מפחידה, אבל גם הכי מדהימה בחיים שלי.

כדי להרגיע את אבא שלי אמרתי לו, שהכלי מסוכן רק אם הנהג הופך אותו למסוכן...

אבל קשה לא להתפתות ולסובב עוד קצת את המצערת כשאתה רוכב על דבר מדהים כזה.

(למרות שהתאפקתי ורכבתי על 120 בלבד).

מאז..היסטוריה...התאהבתי...

למדתי הרבה מרכיבה, קריאה, אנשים, קורסים, אינטרנט וגם החלקה קטנה...(שעלתה המון כסף)

אבל אני לא מתכוון להפסיק. למה? אם אתם שואלים אותי?

בגלל האנשים שמסתכלים עליך ברמזור אולי? בגלל שאני מנסה לפצות על משהו? או אולי בגלל שאני Speed junkie? אני לא יודע.

זו הרגשה, כשאתה רוכב לבד על האופנוע, בתוך הקסדה, אין אף אחד מלבדך. הדברים שרצים בראש ב-170 קמ"ש לפני סיבוב...

לכמה רגעים, אתה נמצא בעולם שאתה קובע מה יקרה בו. לכל "נדנוד עפעף" יש השפעה.

בשבילי, רכיבה על אופנוע מבטאת את שלמות מכלול הגוף האנושי. "מוח, לב וביצים" (המשפט של המ"פ שלי בקורס קצינים).

תראה אני מסכים איתך ומבין אותך אני רוכב מגיל צעיר על אופנוע שטח אחר כך התאהבתי קשות באופנוע כביש

והאמת היא נסעתי על טוסטוס ואז עברתי לGs ואחרי חצי שנה עברתי סוף סוף לcbr 600

לדעתי ולדעת כולם אני מרשה לעצמי לומר זאת חשוב מאוד שיהיה לך ניסיון

א. רישיון!!!!

ב. שנה של ניסיון מינימום על אופנוע רגוע שתבין את המושג אופנוע ...

ג. שוב פעם רישיון !!!

ואז לעבור וגם אז לרכב בצורה רגועה בכדי להכיר את האופנוע ולעבור קורס רכיבה מתקדמת אבל מומלץ לעבור לפני זה מתחילים עם אופנוע קטן יותר ....

ולכותב אחלה מאמר ...

:twisted::shock::-Pמהיר בטירוףףףףףףףףףףףףףף:twisted::lol::twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי הרבה מרכיבה, קריאה, אנשים, קורסים, אינטרנט וגם החלקה קטנה...(שעלתה המון כסף)

אבל אני לא מתכוון להפסיק. למה? אם אתם שואלים אותי?

בגלל האנשים שמסתכלים עליך ברמזור אולי? בגלל שאני מנסה לפצות על משהו? או אולי בגלל שאני Speed junkie? אני לא יודע.

זו הרגשה, כשאתה רוכב לבד על האופנוע, בתוך הקסדה, אין אף אחד מלבדך. הדברים שרצים בראש ב-170 קמ"ש לפני סיבוב...

לכמה רגעים, אתה נמצא בעולם שאתה קובע מה יקרה בו. לכל "נדנוד עפעף" יש השפעה.

בשבילי, רכיבה על אופנוע מבטאת את שלמות מכלול הגוף האנושי. "מוח, לב וביצים" (המשפט של המ"פ שלי בקורס קצינים).

איש יקר ,

ההרגשה שלנו על האופנוע היא דבר שאיש מלבדינו הרוכבים לא יבין.

אני מקווה שב 170 קמ"ש לפני סיבוב לא רץ לך בראש דבר חוץ מלאן אתה רוצה להגיע בפניה, :roll:

בלב.. אני מבין. אבל בראש...? :shock: .

אין חכם כבעל ניסיון .. ההחלקה הקטנה שהייתה לך היתה יכולה להיגמר הרבה יותר גרוע.

אני אומר מכל הלב ולא כביקורת אז אל תתגונן , קח את ההרגשה והתחושות שהיו לך בשניות שלפני ההחלקה ואחריה ותשמור אותן - הן כנראה יצילו את החיים שלך בעתיד.

ופעם הבאה שתרכב עם חבורת פסיכוטים כאלה תתאים את עצמך לקצב שלך ולא לשלהם.

המהירות מהשטן. ואנחנו חברים טובים.

המהירות מהשטן ואנחנו חברים טובים

©

למכירה MV-AUGUSTA F4S , שנת 2002 .

©

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איש יקר ,

ההרגשה שלנו על האופנוע היא דבר שאיש מלבדינו הרוכבים לא יבין.

אני מקווה שב 170 קמ"ש לפני סיבוב לא רץ לך בראש דבר חוץ מלאן אתה רוצה להגיע בפניה, :roll:

בלב.. אני מבין. אבל בראש...? :shock: .

אין חכם כבעל ניסיון .. ההחלקה הקטנה שהייתה לך היתה יכולה להיגמר הרבה יותר גרוע.

אני אומר מכל הלב ולא כביקורת אז אל תתגונן , קח את ההרגשה והתחושות שהיו לך בשניות שלפני ההחלקה ואחריה ותשמור אותן - הן כנראה יצילו את החיים שלך בעתיד.

ופעם הבאה שתרכב עם חבורת פסיכוטים כאלה תתאים את עצמך לקצב שלך ולא לשלהם.

המהירות מהשטן. ואנחנו חברים טובים.

תאמין לי, שלא עוברת רכיבה מבלי שאני נזכר בהחלקה הזו. ואני יודע שהעובדה שלא קרה כלום, זה לא בגלל שהיה לי מזל. פשוט שמי שמקבל את ההחלטות האלו למעלה, יצא להפסקת סגריה במסדרון.

בכל פעם שאני עולה עליו, אני מדמיין כסא גלגלים, בננה מעוכה לארוחת צהריים וכו'....(מקווה שהבנתם את הכוונה).

עד שלא יהיה בארץ מסלול מקצועי, אין מה להשתולל. לדעתי, זה לא שווה את זה.

בכל מקרה, נחמד לשמוע ממך.

אגב, המשפט "המהירות מהשטן, ואנחנו חברים טובים" הוא המשפט הטוב ביותר שיצא לשמוע אי-פעם בהקשר שלנו- האופנוענים.

שמור על עצמך.

נ.ב.

במחשבה נוספת, אני במקומך הייתי מוציא חולצה כזו ומוציא זכויות יוצרים.

Don't Imitate...Innovate!

Power is nothing without CONTROL!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, המשפט "המהירות מהשטן, ואנחנו חברים טובים" הוא המשפט הטוב ביותר שיצא לשמוע אי-פעם בהקשר שלנו- האופנוענים.

שמור על עצמך.

נ.ב.

במחשבה נוספת, אני במקומך הייתי מוציא חולצה כזו ומוציא זכויות יוצרים.

קיבלתי.

כצעד ראשון שיניתי את החתימה שלי. והוספתי © שיהיה..

לגבי חולצות.. אני אתמקד במדבקות לאופנוע , מי שמעוניין לקנות שיפנה אלי בפרטי.. :wink:

משתדל.

ניפגש על הכביש..

המהירות מהשטן ואנחנו חברים טובים

©

למכירה MV-AUGUSTA F4S , שנת 2002 .

©

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שאפשר להסתדר, אבל גם סיכוי גדול למצוא את עצמך בתעלה או על גדר ההפרדה.

הדרך היחידה להכיר את המגבלות שלך היא על ידי נסיון, רצוי שאת הנסיון תלמד על משהו שלא יעניש אותך כאשר הגזמת.

אין תחליף ללימוד ההדרגתי, אבל מי שמעוניין ישר להתחיל עם R6 שיבושם לו זו החלטה שלו.

זה בדיוק מה שאני אומר סקוטר...

בעליו החדש של HONDA CR 125!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7087 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...