Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי רוכב מתחיל

edan82
שימו לב! השרשור הזה בן 7078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שואל כאן שאלה בשם אחד החברים שלי,מדובר בבחור בן 23 עם רשיון לרכב כמעט 5 שנים.

העניין הוא שהוא נדלק על הקטע של אופנועים כבדים ספורטיביים (דוגמת ZX-6,CBR 600 וכו') ומעוניין להוציא רשיון על מנת לרכוש אחד.

מעבר לעניין (הידוע) שהוא צריך להוציא קודם רשיון ל-500,ורק לאחר מכן הוא יכול להוציא למעל 500, השאלה היא האם כדאי להתחיל ישר מאופנוע 600 סמ"ק דוגמת האופנועים שציינתי (הכוונה כאופנוע ראשון), או שיתחיל קודם מאופנוע מתון יותר,דוגמת GPZ 500/GS 500 ורק לאחר מכן לעבור ל-600 ספורטיבי.

כלומר,ניתן להתחיל מאופנוע ספורטיבי (כמובן נהיגה "רגועה" כדי להכיר ולהתרגל לנהיגה על אופנוע) או שממש לא מומלץ?

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן רצוי להתחיל מאופנוע מתון.

אפנוע זה משהו שצריך ללמוד בצעדים מדודים.

על מי שמתחיל ישר מאופנוע ספורט קיצוני נאמרה הממרה ואני מצטט:

mast have, don't give a fuck, live fast, die young

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אוסיף שבין הוצאת הרישיון של "עד 500" להוצאת הרישיון הבלתי מוגבל (שיאפשר לו לרכב על האופנועים שציינת), צריכה לעבור שנה.

עד שתעבור שנה הוא יכול להחליף את דעתו עוד 20 פעם לגבי "אופנוע שהוא רוצה".

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכרובי ציין, הוא חייב ותק של שנה עם רשיון עד 500.

סקוטר, אחלה של משפט!

כ"כ נכון, שזה מפחיד

חבר הפורום רמי מינץ נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך.

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן רצוי להתחיל מאופנוע מתון.

אפנוע זה משהו שצריך ללמוד בצעדים מדודים.

על מי שמתחיל ישר מאופנוע ספורט קיצוני נאמרה הממרה ואני מצטט:

mast have, don't give a fuck, live fast, die young

ואני חשבתי שהמשפט הוא:

Live Fast, Die Young, Leave a good looking corps...

36_1_15.gif

Don't Imitate...Innovate!

Power is nothing without CONTROL!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אוסיף שבין הוצאת הרישיון של "עד 500" להוצאת הרישיון הבלתי מוגבל (שיאפשר לו לרכב על האופנועים שציינת), צריכה לעבור שנה.

עד שתעבור שנה הוא יכול להחליף את דעתו עוד 20 פעם לגבי "אופנוע שהוא רוצה".

אוקיי,האמת שלא נראה לי באמת שהוא לקח בחשבון את ה"תקופת צינון" בין הרשיון 500 לבלתי מוגבל, טוב לדעת את זה.

אבל עכשיו זה מסקרן אותי,במכוניות לדוגמא,אין בעייה לנהג חדש להוציא רשיון ומיד לקנות איזו אימפרזה WRX STI ולמרות שהיא מכונית קיצונית למדי הוא עדיין יוכל לנהוג איתה בצורה בטוחה ומרוסנת, האם באופנועים זה לא כך,כלומר לא יכול להיות מישהו שהוציא רשיון ל-500,חיכה שנה והוציא רשיון ללא הגבלה וקנה איזה R-6 (ושרד לספר.....:wink: ) ?

אני אישית כנראה לא אוציא לעולם רשיון לאופנוע למרות שאני חולה על הקטגוריה הזאת של אופנועי 600 ספורטיביים,אבל סתם מסקרן אותי מה שחבר שלי שאל.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה בצבא יש תקנה (אכיפה ע"י משטרה צבאית אגב...) שאסור לריקשה לנוע בשעות החשכה מחוץ לבסיסים צבאיים...

חוק זה חוק... אל תחפש בו היגיון... ברוב המקרים לא תמצא אותו, או שלא תמצא מי שיאכוף אותו!

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אופנועים ומכוניות זה שונה..

רמת הקיצוניות ביניהם שונה מאוד מאוד...

בין אופנוע 500 כמו ה-GS... לבין הR6... לא שיש לי ניסיון עליהם, אך כולם יודעים.. שיש הרבה מואד הבדל..

אופנוע זה לא מכונית, אופנוע כמו הR6 המדובר, עם לא תהיה רוכב מנוסה ומיומן, יזרוק אותךך ממנו מיד..

באלפי דרכים שונות.. היי-סייד, לואו-סייד, הגלגל הקדמי שבטעות התרומם... ולא כל כך קל לתקן טעויות באופנוע הזה כמו באופנועים המתונים יותר מסוג הGS...

כמו כן שנפילה כואבת לכיס הרבה יותר.. הרי הוא מכוסה בהרבה מאוד פיירינגים רגישים.

בקיצור, חולבים פרה פרה...

בעליו החדש של HONDA CR 125!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי,האמת שלא נראה לי באמת שהוא לקח בחשבון את ה"תקופת צינון" בין הרשיון 500 לבלתי מוגבל, טוב לדעת את זה.

אבל עכשיו זה מסקרן אותי,במכוניות לדוגמא,אין בעייה לנהג חדש להוציא רשיון ומיד לקנות איזו אימפרזה WRX STI ולמרות שהיא מכונית קיצונית למדי הוא עדיין יוכל לנהוג איתה בצורה בטוחה ומרוסנת, האם באופנועים זה לא כך,כלומר לא יכול להיות מישהו שהוציא רשיון ל-500,חיכה שנה והוציא רשיון ללא הגבלה וקנה איזה R-6 (ושרד לספר.....:wink: ) ?

אני אישית כנראה לא אוציא לעולם רשיון לאופנוע למרות שאני חולה על הקטגוריה הזאת של אופנועי 600 ספורטיביים,אבל סתם מסקרן אותי מה שחבר שלי שאל.

שלום.

אריאל...נעים מאוד.... 36_1_17.gif

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אופנועים ומכוניות זה שונה..

רמת הקיצוניות ביניהם שונה מאוד מאוד...

בין אופנוע 500 כמו ה-GS... לבין הR6... לא שיש לי ניסיון עליהם, אך כולם יודעים.. שיש הרבה מואד הבדל..

אופנוע זה לא מכונית, אופנוע כמו הR6 המדובר, עם לא תהיה רוכב מנוסה ומיומן, יזרוק אותךך ממנו מיד..

באלפי דרכים שונות.. היי-סייד, לואו-סייד, הגלגל הקדמי שבטעות התרומם... ולא כל כך קל לתקן טעויות באופנוע הזה כמו באופנועים המתונים יותר מסוג הGS...

כמו כן שנפילה כואבת לכיס הרבה יותר.. הרי הוא מכוסה בהרבה מאוד פיירינגים רגישים.

בקיצור, חולבים פרה פרה...

ראשית, ראה הודעה קודמת שלי.

שני, צודק.

הבעיה (ואני מצטט) "ללב יש שכל, שלא תמיד השכל מבין" 4_6_2v.gif

אני רוכב על אופנוע, במצטבר, שנה ושמונה חודשים.

הוצאתי רשיון על 500 סמ"ק, כשלפני כן לא ידעתי איך נראה בכלל אופנוע.

קניתי GS500E והתלהבתי ממנו לחלוטין.

עד שערב אחד, לפני שנה וחצי, אחרי שסיימתי ללמוד לפסיכומטרי, ראיתי בחניה ליד האופנוע שלי, R6 לבן....ומאז.....ידעתי שזה האופנוע שאני רוצה.

לא עזרו התחנונים של אבא שלי שאני לא אקפוץ גבוה מעל הפופיק, או של הסוכן מכירות שאמר לי להתחיל מ-CBR600, וגם לא של הסוכן ביטוח שחשב שהחלקתי על השכל.

קניתי R6. אדום. 2002. הייתי צריך למשכן את נשמתי לשטן, אבל....מיותר לציין שהיה שווה כל שקל, כל מאמץ וכל יום של המתנה לפני שהוצאתי אותו מאיפה שהיה.

בהתחלה זה מפחיד. כשעליתי עליו בפעם הראשונה פחדתי מוות. אני...ללא שום ניסיון ברכיבה על אופנוע (שלא לדבר על אופנוע 600 סופר-ספורט, או מי זה ולנטינו רוסי )...צריך לרכב על R6 בחזרה הביתה, ואני לא יודע איך תגיב לי בכלל המצערת. זו היתה הנסיעה הכי מפחידה, אבל גם הכי מדהימה בחיים שלי.

כדי להרגיע את אבא שלי אמרתי לו, שהכלי מסוכן רק אם הנהג הופך אותו למסוכן...

אבל קשה לא להתפתות ולסובב עוד קצת את המצערת כשאתה רוכב על דבר מדהים כזה.

(למרות שהתאפקתי ורכבתי על 120 בלבד).

מאז..היסטוריה...התאהבתי...

למדתי הרבה מרכיבה, קריאה, אנשים, קורסים, אינטרנט וגם החלקה קטנה...(שעלתה המון כסף)

אבל אני לא מתכוון להפסיק. למה? אם אתם שואלים אותי?

בגלל האנשים שמסתכלים עליך ברמזור אולי? בגלל שאני מנסה לפצות על משהו? או אולי בגלל שאני Speed junkie? אני לא יודע.

זו הרגשה, כשאתה רוכב לבד על האופנוע, בתוך הקסדה, אין אף אחד מלבדך. הדברים שרצים בראש ב-170 קמ"ש לפני סיבוב...

לכמה רגעים, אתה נמצא בעולם שאתה קובע מה יקרה בו. לכל "נדנוד עפעף" יש השפעה.

בשבילי, רכיבה על אופנוע מבטאת את שלמות מכלול הגוף האנושי. "מוח, לב וביצים" (המשפט של המ"פ שלי בקורס קצינים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני, צודק.

עד שערב אחד, לפני שנה וחצי, אחרי שסיימתי ללמוד לפסיכומטרי, ראיתי בחניה ליד האופנוע שלי, R6 לבן....ומאז.....ידעתי שזה האופנוע שאני רוצה.

לא עזרו התחנונים של אבא שלי שאני לא אקפוץ גבוה מעל הפופיק, או של הסוכן מכירות שאמר לי להתחיל מ-CBR600, וגם לא של הסוכן ביטוח שחשב שהחלקתי על השכל.

קניתי R6. אדום. 2002. הייתי צריך למשכן את נשמתי לשטן, אבל....מיותר לציין שהיה שווה כל שקל, כל מאמץ וכל יום של המתנה לפני שהוצאתי אותו מאיפה שהיה.

בהתחלה זה מפחיד. כשעליתי עליו בפעם הראשונה פחדתי מוות. אני...ללא שום ניסיון ברכיבה על אופנוע (שלא לדבר על אופנוע 600 סופר-ספורט, או מי זה ולנטינו רוסי )...צריך לרכב על R6 בחזרה הביתה, ואני לא יודע איך תגיב לי בכלל המצערת. זו היתה הנסיעה הכי מפחידה, אבל גם הכי מדהימה בחיים שלי.

למדתי הרבה מרכיבה, קריאה, אנשים, קורסים, אינטרנט וגם החלקה קטנה...(שעלתה המון כסף)

בגלל האנשים שמסתכלים עליך ברמזור אולי? בגלל שאני מנסה לפצות על משהו? או אולי בגלל שאני Speed junkie? אני לא יודע.

זו הרגשה, כשאתה רוכב לבד על האופנוע, בתוך הקסדה, אין אף אחד מלבדך. הדברים שרצים בראש ב-170 קמ"ש לפני סיבוב...

בשבילי, רכיבה על אופנוע מבטאת את שלמות מכלול הגוף האנושי. "מוח, לב וביצים" (המשפט של המ"פ שלי בקורס קצינים).

יפה...אהבתי את הסיפור!

ראשון לישורת וראשון לחצות את קו הסיום.כל צעד מחושב...,

עם דמעות בעניים הוא מודה לקבוצה, לספונסרים שלו , לקהל , לשופטים , למזג האויר , לכל העולם ולהוריו שהביאוהו עד הלום!:wave2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני, צודק.

בעברית קוראים לזה התמכרות.

הבעיה עם מכורים שהם לא בדיוק מסוגלים לשפוט את מצבם בעין אובייקטיבית.

לכן אני חושב שלהמליץ למישהו שלא בטוח שהוא רוצה להתחיל לרכב, על הכיף שברכיבה זה לא בדיוק המעשה הכי בוגר בעולם.

שכל אחד יעשה את החישוב שלו בלי תיאורים סובייקטיבים.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעברית קוראים לזה התמכרות.

הבעיה עם מכורים שהם לא בדיוק מסוגלים לשפוט את מצבם בעין אובייקטיבית.

לכן אני חושב שלהמליץ למישהו שלא בטוח שהוא רוצה להתחיל לרכב, על הכיף שברכיבה זה לא בדיוק המעשה הכי בוגר בעולם.

שכל אחד יעשה את החישוב שלו בלי תיאורים סובייקטיבים.

צודק לחלוטין.

לא התכוונתי להפוך את הסיפור שלי להמלצה. פשוט הרגשה אישית. יכול להיות שגם הייתי צריך לתת את הדיעה השניה.

למרות שמשתמע מדבריי שאני "חולה כידון", הרבה פעמים אני שואל את עצמי למה לי את זה.

ראשית, סכומי העתק שאני צריך לשלם על טיפולים, תיקונים, שיפורים, ביטוח ומה לא, כשבמקביל אני צריך לממן את הלימודים והוצאות אחרות.

שנית, לרוב אני רוכב עליו בסופי-שבוע או באירועים מיוחדים (יציאה עם החברה וכו'), ויכול להיות שזה לא מצדיק את ההוצאה הכספית. (מה גם שמזג-האויר סגרירי, אני לא רוכב עליו בכלל)

שלישית, לאט לאט עולה מספר האצבעות שאני יכול לספור ולהגיד "כמה הייתי קרוב ל..."

רביעית, בהתחלה זה כיף להרכיב את ה-girlfriend, אבל באיזשהו שלב ביחסים צריך גם להבין שאישה, בדרך איתך לאירוע, לא תשים קסדה על הראש, אחרי שעשתה פן במשך שעתיים.

(וזה לא נגמר בזה)

ושוב, אל תקחו את דברי כהמלצה, אלא כנק' מבט אחת מיני רבות שיש.

ובמקור הודעתי הקודמת נועדה לתת תשובה לאדם שכתב על המעבר בין GS ל-R6.

שיהיה שבוע טוב לכל חברי הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...