Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכירות רכב (ליסינג תפעולי), המשכיר: פסיפיק רכב ותחבורה בע"מ (ליס פוריו) - מי צודק?

שימו לב! השרשור הזה בן 3595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנושא: מחלקות עם משכיר בליסינג תפעולי. לעניין קנס חריגת ק"מ.

חתמתי על טופס הזמנה (חוזה לכל דבר ועניין) שם נאמר: 0.2 ש"ח/קמ עודף מעל 25,000 שנה.

באותיות קטנות מ- 2 מ"מ (תקנות חוזה אחיד) נאמר כי התנאים בהזמנה כפופים להסכם.

יודגש: אין בהזמנה באופן ברור וחד משמעי הסבר כי מדובר בקנס של 0.2 שח רק ל 15% קמ העודפים הראשונים והקנס בפועל יהיה 0.65 שח/לקמ עודף מעל 15% ראשונים.

באותו מעמד חתמתי על ההסכם. שם נאמר לגבי קנס חריגה: 0.2 שח ל-15% מהק"מ ולגבי - 85% ק"מ עודף, 0.65 שח.

החזרתי את הרכב עם 24,000 קמ עודפים והמשכיר הגיש חשבון קנס חריגה ע"פ ההסכם. בפגישה עם היועצת המשפטית של המשכיר טענתי כי על הקנס להיות כמפורט בטופס ההזמנה בלבד (0.2 ש"ח/ק"מ עודף).

היועצת המשפטית הצעירה של המשכיר שאינה בקיאה/מבינה בחוק חוזים אחידים מתעקשת על תנאי ההסכם (0.2שח/קמ ל- 15% קמ עודפים ראשונים ו- 0.65שח/קמ עבור 85% מהקמ העודפים).

אני חושב כי מדובר בתנאי מקפח בחוזה אחיד (כך נאמר לי ע"י עו"ד) ובית משפט יבטלו. אפילו הועלה הנושא של תביעה ייצוגית. אותה אני שוקל.

מי צודק? אני או המשכיר - לעניין קנס החריגה.

עריכה אחרונה על ידי Roeibar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא אם קראת את שני החוזים באותו הזמן וחתמת עליהם לאחר שקראת, ומה הייתה מידת התום לב שלך בזמן החתימה.

למשל: חתמת קודם על טופס ההזמנה לאחר קריאה מעמיקה, ולאחר מכן נציג החברה נתן לך את החוזה ואמר לך שזה אותו נוסח אחד לאחד לטופס ההזמנה (למעשה לחץ עליך לחתום בלי שתקרא).

קח בחשבון שמדובר על תביעות קטנות ללא עורך דין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...