Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל לעבור לאופנוע/קטנוע אשמח לקבל כל מידע בנושא.

E-A
שימו לב! השרשור הזה בן 3597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, אספר קצת עליי ועל אורחות חיי על מנת לספק מעט מידע על הסיבות שלי לשקול מעבר, אז אני אלי, סטודנט שנה א' ונשוי שנה ג' :) , בנוסף אני גר בקרית גת, לומד בראשל'צ ועובד ברמת אביב (כל יום למעט ו', לכן ישן הרבה פעמים בראשל'צ ) הוצאות הדלק שלי מטורפות ובאיילון אני אוכל פקקים שגוזלים לי המון זמן מהחיים, אז בעוד פקק עלתה לי המחשבה לעשות רישיון לאופנוע לחסוך בהוצאות הדלק ולחסוך המון זמן. כאן אתם נכנסים לסיפור: כדאי בכלל? מה העלויות אחזקה של אופנוע? כמה בערך תעלה לי ''חבילת מתחיל'' (ציוד מגן ונלווה)? איזו תצורה עדיפה? קטנוע/ אופנוע? אני מוכן להשקיע עד 20-22k בכל העניין (לא כולל ביטוחים) אילו חברות מומלצות בתחום?חנויות/ בעלי מקצוע.. בקיצור כל מידע יעזור! והכי חשוב, איך אני מקבל אישור מהאישה? ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדומה לפעם הקודמת שהשאלה נשאלה, לא בטוח שזה כלכלי.

זו נסיעה של 60 ק"מ לכל כיוון. אם אתה רוכש אופנוע להבדיל מקטנוע, לא בטוח שתחסוך בכלל כסף (לרוב אחזקת אופנועים די דומה לאחזקת סופר מיני)

אם אתה רוכש קטנוע אז בשביל מעל 100K ביום תצטרך לפחות 250, עם עדיפות לכלי חזק יותר.

קח בחשבון שבגשם זו לא חוויה סמפטית בלשון המעטה. ביטוח יעלה לך יותר מאשר ביטוח לרכב, וכמובן איך לא מרווחי הטיפולים צפופים יותר.

גילוי נאות, אני רוכב ואפילו די נהנה, אני מחזיק רכב חדש ורוכב במשך כמה חודשים בשנה ורק כשאין לי ברירה, נכון שזה אחלה שאין פקקים אבל באותה מידה זה ממש לא אחלה שמישהי מתאפרת בבוקר וכמעט מדביקה אותך לרכב ליד. זה דורש ממך להיות הרבה יותר מרוכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח: 5.5K לחובה וצד ג'. (כנס לאתר מחשבון ביטוח רכב, תמצא בגוגל, ותזין את הפרטים שלך, תקח את החובה היקר יותר שהפול מציע, הזול זה חר* של דבר, לזה תוסיף כ450 ש"ח צד ג').

ציוד התחלתי כ1500-2000 ש"ח, לקסדה טובה, מעיל קיץ (לקראת החורף תקנה עוד אחד), כפפות, ומגיני ברכיים (הכי חשוב שיש, הברך תפגוש את הרצפה ראשונה)

קטנוע 250 סמ"ק יספיק, היום ב15-16 אלף אפשר למצוא אקסאיבו במצב פצצה, והוא מהטובים בקטגוריה, שיוט ב110, מהירות שיא כ130, צריכת דלק בין 28 ל24 ק"מ לליטר, תלוי בך.

האקסאיבו צריך טיפול פעם ב10K ק"מ, ובדיקה פעם ב5.

המתחרה שלו מבחינת עלויות הוא דווקא אופנוע, CBR250, המחיר שלו אמנם גבוה יותר, אבל קיימים דגמים עם ABS, חשוב מאד למתחיל לדעתי.

צריכת הדלק דומה, אחזקה די דומה גם כן. יתרונות נוספים? מהירות שיוט של כ130, ומהירות שיא של כ150 קמ"ש. ביצועים עדיפים משמעותית, התנהגות ואחיזת כביש טובים משמעותית. חסרון עיקרי? לרכב מרחקים ארוכים (וק"ג-ראשל"צ) זה די ארוך, יהיה מעייף יותר על אופנוע מאשר על טוסטוס, ו...אין בגאז', אלא אם תתקין ארגז (באקסאיבו יש תא מטען בגודל תיק חדר-כושר בערך), באופנוע גם אין מקום לאחסן קסדה, להבדיל מקטנוע.

בגשם קל, עם ציוד מתאים זה בסדר, ב3 פעמים שירד עלייך מבול זה די באסה.

בכל אופן, הפלוס העיקרי הוא חסכון בזמן, תחשב כמה זמן לוקח לך להגיע בסופ"ש כשהכביש ריק, זה הזמן שיקח לך עם הקטנוע, אם ההפרש שווה לך את הסכנה הנוספת? וחוסר הנוחות, תחליט אתה.

רשיון A1 (שיהפוך בקרוב מאד לA2, יש אפילו שרשור בנושא בראשי) יעלה לך כ1500 ש"ח, אם תעבור טסט 1.

גילוי נאות: אני רכבתי בעברי על קטנוע ואופנוע, מחזיק ברשיון לאופנוע כבד ומחלטר בתור שליח פיצה בסופ"שים.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שתחסוך בדלק תשלם בביטוח.

כמו שכבר הראיתי בעבר העלויות הן די דומות.

מצד שני, אין תחליף לרכיבה על אופנוע מבחינת הכיף הגדול והחיוך התמידי כאשר אתה רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדברי קודמי. למרחקים כאלה, שווה אולי למתוח את התקציב ולחפש כלי בנפח 300 סמ"ק. אם אתה יכול לשים יד על פיאג'ו MP3 במצב טוב אז בכלל שיחקת אותה.

אם וכאשר תחליט שאתה הולך על זה, יש לי מעיל רכיבה עם בטנה פריקה שכבר כמה שנים שוכב אצלי ללא שימוש. אתן לך אותו בעיסקה שתשתלם לשנינו.

לגבי האישה: אחרי הפעם הראשונה שבה תסעו יחד והיא תראה באיזו מהירות אתם עוקפים את הפקקים, אני מבטיח לך מניסיון שלא תשמע מחאות נוספות.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות המפורטות מאוד, כעת נותר רק לשכנע את הבוסית. לוטוס, יש רכבת והיא דווקא מגיעה מאוד קרוב לעבודה אבל זה לא פרקטי בכל ימות השבוע. אלעד אזכור את ההצעה המסקרנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...