Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איסוזו טרופר קצר, או - מחפש ג'יפ קצר הגיוני.

Dang3Ron
שימו לב! השרשור הזה בן 3566 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מעוניין לרכוש ג'יפ. אני בחור צעיר, בן 24, לא מחפש מפלצות עם 7-8-9 מושבים, ולא מחפש טנדרים.

כמובן - העין שלי תפסה את האיסוזו טרופר עם מחירו הזול.

באופן עקרוני, התקציב שלי עומד על 70-80 אש"ח.

אני מחפש ג'יפ שיהיו לו יכולות שטח אמיתיות, לא קיצונית, ולא עוד ג'יפ מדרכות.

באופן עקרוני, יש לי רקע קל מאוד בנהיגת שטח. דיונות, בולדרים, טיולים דו-יומיים בערד וכו'.

אין לי רצון להשתמש בכל התקציב, וגם מניסיון מר עם פאג'רו קצר שהיה בבעלותי לתקופה מאוד קצרה (2003), המיצובישי והלנד קרוזר ירדו מהכוונת.

לראשי עלו כמה אופציות:

1.איסוזו טרופר קצר.

2.גרנד ויטרה קצר.

3.ג'ימני.

4.פראדו.

5.גאלופר קצר.

כולם ידניים.

באופן עקרוני, האיסוזו הכי קורץ לי. ככל הנראה מהסיבה שמחיר הקניה הוא זול.

התקציב ישאיר לי הרבה מקום לריג'קטים, ישור קו, ובלט"מים.

אני מכיר את עניין האינג'קטורים, ואת בעיות הילדות של המנוע הספיציפי.

לדעתי האישית, עברו כבר מים בנהר ורוב הכלים שעוד נוסעים, הם כאלו שעברו את הריקול ואת כל הגיהנום.

בצבא נהגתי על אחד כזה למשך כ-שנה וחצי.

חוץ מתקלות ABS וציריה שנשברה, הכל היה פיקס.

עישן כמו נער מתבגר בבומבמלה, אבל נסע בובה.

הנוסעה היומית שלי היא כ-10 ק"מ ביום-יום.

פעמיים בשבוע כ-60 ק"מ.

סה"כ בערך 600-800 ק"מ בחודש.

האוטו מוכוון להיות רכב לסופ"שים, וגם לנסיעות נוחות ברחבי הארץ.

מצטער על המגילה, ותודה מראש על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום ארז,

השאלה היא איזה מן הרכבים הבאים יתאימו לצרכים שציינתי, בדגש לטרופר.

האם הערכה שלי לגבי מחלת הילדות שלהם נכונה?

וכמובן פרטים על הרכבים עצמם יהיו אחלה.

עלויות אחזקה שוטפות וכ'ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה שנגיד לך לקנות טרופר דיזל? צ'טערת. can not do.

היה כאן בחור שהתייעץ על מכירת הטראנו שלו מ 2003 עם הרבה סוכריות. לדעתי הוא עדיף בהרבה על הטרופר.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/85353-%D7%98%D7%A8%D7%90%D7%A0%D7%95-2003-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-3000

אגב, בתקציב שהקצבת אתה יכול לקנות אחלה מכוניות כמו Q קצרים, פראדואים ולנדקרוזרים 120 קצרים שיהיו פי 1000 יותר מוצלחים מהטרופר.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הטרופר ממליץ לך לעבור על הקובץ הבא:

https://www.dropbox.com/s/dn9er0mbhfv2ca5/%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A%20%D7%9C%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%A1%D7%98%20%D7%94%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C.docx

בנוסף אתה מוזמן להיכנס לקבוצה שלנו ולהתייעץ לפני הקניה.

https://www.facebook.com/groups/isuzutrooper/

בעלי איסוזו או רנו הינכם מוזמנים לקבוצות "איסוזו טרופר בשטח" ו-"רנו קליאו החדשה" בפייסבוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב גבוה כזה אין סיבה לקנות טרופר,זה רכב בעייתי מאוד בדגמי הדיזל.

טרופר בנזין זה פתרון לא רע וגם זול אבל הצריכת דלק גבוהה מאוד.

בעניין המרססים בדגם הדיזל,גם רכב שעבר ריקול יכולה לחזור התקלה צריך להיות עם אצבע על הדופק.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ארז,

השאלה היא איזה מן הרכבים הבאים יתאימו לצרכים שציינתי, בדגש לטרופר.

האם הערכה שלי לגבי מחלת הילדות שלהם נכונה?

וכמובן פרטים על הרכבים עצמם יהיו אחלה.

עלויות אחזקה שוטפות וכ'ו.

המשפט הראשון שאמר לי המכונאי שלי כשספרתי לו שקניתי טרופר היה:"עשרים שנה עבדת עלי שאתה חכם..." כשהוספתי "בנזין", שאל: "יש לאבא שלך תחנת דלק?" וכשהוספתי "גפ"מ" אמר: "וואללה, יש לך שכל..."

קנה דיזל, רק אם יש לך זמן פנוי לבלות במוסך.

קנה קצר, רק אם אתה מתכוון לנסוע לטיול לבד או מקסימום עם בת זוג.

קנה ידני, רק אם יש לך ניסיון רב מאוד בנהיגת שטח או שהאגו שלך ממש ממש קטן...

קנה גרנד ויטרה, רק אם אתה בודק שלכל מסלול טיול של ה"גדולים", יש שביל עוקף.

קנה ג'ימני, רק אם נוחות, יציבות, הרגשת ביטחון, זה ממש לא הקטע שלך. (בכביש כמובן...)

קנה פראדו, רק אם יש לך כסף מיותר לזרוק על מותג. (לא רע אמנם אבל עולה כמעט פי שניים מטרופר).

קנה גלופר, רק אם אין לך בעיה לנסוע על רכב מקו ייצור מיושן.

אל תקנה טרופר ארוך 3.5 ליטר בנזין + גפ"מ, אלא אם אתה רוצה להנות מרכב זול לקניה, נוח, מרווח, חזק, אמין, זול להחזקה, מהנה בשטח ובכביש, יפה לעין (לפחות לדעתי המשוחדת), מלא מקום לציוד לארבעה אנשים למספר ימים ובטח עוד כמה דברים ששכחתי. מהכסף שייעדת לרכישת ג'יפ יישאר לך עוד המון גם לאחר שתגביה ותמגן אותו ב"גתוס" או במקום אחר, תנעיל אותו בצמיגי שטח מלא ותמלא מיכל מלא בבנזין ואת המיכל השני בגז.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז,

זה יפה שאתה בטוח שמצאת את הפרפטום מובילה, אבל מילאת את ההמלצה שלך בשטויות, ובסוף אתה כמו מרבית בעלי הג'יפים ממליץ על מה שהתאים לך באותו הרגע.

הבחור שואל על רכב קצר, מכוון לטרופר דיזל, אבל יש לו תקציב שמאפשר לו לקנות מכוניות הרבה הרבה יותר מוצלחות. מה אתה עושה, ממליץ לו על טרופר בנזין ארוך מוסב לגפ"מ...

על טרופר דיזל באמת שאין הרבה מה לומר. העולם מתחלק לשלושה אנשים בהקשר לרכב הזה:

1. כאלה שיש להם ומנסים בכוח להעלות את ערך הנבלה, שקיבלה את התדמית שלה בצדק, ומאמינים באמת ובתמים שמצאו את הדרך לפתרון.

2. כאלה שיש להם, רוצים לצמצם נזקים ומבינים שאלה מסעיף "1." חיים בסרט. (אני מכיר אישית כמה כאלה.)

3. כאלה שאין להם ולא יקנו לעולם.

על רכב ידני - אני לא מבין מה אתה עף על רכב שטח ידני. זה אחלה, נוח, חסכוני יחסית לדיזל זהה, במכוניות ישנות גם הרבה יותר אמין, ועוד ועוד יתרונות. אין שום קשר לאגו, או לנסיון בנהיגת שטח. אפשר ללמוד הכל, וזה ממש לא בעיה.

גרנד ויטרה יעשה את אותם מסלולים כמו שאתה עושה. 1:1. אין מקום לזלזל ביכולות השטח שלו.

פראדו - אתה קונה יקר, אתה תמכור אותו במחיר גבוה, ובדרך אין הפתעות. עבירות גבוהה מאוד, אמינות גבוהה מאוד, נעילת דיפרנציאל מקורית שבשימוש נכון מסייעת גם לעבודה חלקה וקלה בשטח, בלי מלחמות מיותרות. עולה פי שנים מהטרופר ושווה את זה.

גאלופר - רכב מאוד מוצלח שהבעיה העיקרית שלו היא שהאחרונים ממנו הם משנת 2000 או 2001, כלומר רכבי שטח שכבר עברו לא מעט. גאלופר שמור, עם ק"מ נמוך יכול להיות קניה מצויינת. אישית אני מכיר בחור שעם גאלופר קצר, ללא נעילות, משאיר לך אבק בכל תוואי שטח ולו בגלל שיש לו ביצים בגודל של פר הרבעה, מה שמדגיש את הדבר הבסיסי ביותר - הנהג הוא שקובע את העבירות של הרכב.

ולגבי הטרופר - חזרת לקניה שהתאימה לך, ואני גם יכול להבין למה. זה לא אומר שהנוסחא שמתאימה לך מתאימה לכולם. יש רכבי שטח הרבה הרבה הרבה יותר מוצלחים מהטרופר. (אגב, קולר לגיר שמת? אני רציני. אם לא - תמהר להוסיף קולר לגיר לפני שטטגן אותו בשמן ממסרות).

יואב

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום יואב,

נחמד יהיה אם התגובות שלך יהיו בנימה חיובית.

ולעניינינו.

מבין חמשת הרכבים שפותח השרשור ציין, שניים מהם מונעי בנזין...

מבחינת הנסועה, הבחור מדבר על 600-800 ק"מ לחודש... מצדיק דיזל?

הבחור טוען שיש לו רקע קל מאוד בנהיגת שטח. אתה חושב שתהיה לו הסבלנות ללמוד לעלות את מעלה עשוש עם גיר ידני?

ממש לא מזלזל בגרנד ויטרה אבל גם לא צריך להגזים לכיוון השני. בנוסף, הגרנד ויטרה לא עומדת בדרישתו לרכב לנסיעות נוחות ברחבי הארץ...

אני מניח שגם סובארו לאונה תשאיר לי אבק בכל תוואי שטח, שלא לדבר על הגלופר. אבל לך תמצא גלופר שמור, עם קלומטראז' נמוך שמגיע עם נהג צמוד, בעל ביצי ענק, שללא נעילות, משאיר אבק לכל האחרים ובמיוחד לי...

לגבי הטויוטה, אני מסכים לכל מילה שכתבת, למעט הנחה אחת שעולה במוחי. טרופר עולה כארבעים אלף ש"ח. פראדו כשמונים. אחרי חמש שנים טרופר יעלה עשרים אלף ש"ח ופראדו כארבעים, ארבעים וחמש אלף. האם יש הצדקה לשרוף עשרים אלף ש"ח בחמש שנים כשאתה עושה בממוצע רק 700 ק"מ בחודש?

טרופר לא היה הקניה המועדפת עלי. אך לאחר שהתלבטתי בין מספר מועמדים ומספר אפשרויות, טרופר הבנזין הארוך, המונע בגפ"מ קיבל העדפה ברורה על פני כל השאר.

וכן, התקנתי לו קולר גיר כדי למנוע מהגיר להתבשל.

דרך אגב, בזמנו, טרופר נבחר לרכב ה-SUV הכי נוח בקטגוריה שלו.

הטרופר הארוך גם לא נחשב כמפלצת בעלת 7-8-9 מושבים... אחרי התקנת מיכל הגז נשארים רק חמשה מקומות ישיבה... אבל יש שפע של מקום לשקי שינה, צידניות, אוהל, כיסאות, שולחן, אביזרי חילוץ וכדומה...

עריכה אחרונה על ידי erez59

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, קודם כל המון תודה על התגובות המושקעות והמפורטות.

יואב, אתה דיי במטרה, אני מחפש אישוש לקנות טרופר דיזל ידני קצר.

אני מבין שאת זה א. לא אקבל, ב. אם כל הצער שבדבר, זה כנראה לטובתי.

ארז, סבלנות יש לי בשפע, אני גדלתי בשטח עם אבא שלי. היה לו מספר ג'יפים במהלך החיים, והיינו מבלים הרבה שבתות בשטח עם קבוצה של חברים שלו.

בצבא הייתי נהג של קצין בכיר, היה לנו בארסנל טרופר,פאג'רו, DMAX, האנטרים וכו'. הדיונות של צאלים והעליות של רמת הגולן מוכרים לי דיי טוב.

עכשיו לא ניכנס ליותר מידיי סיפורים וכו', אבל בגלל זה ציינתי - "ניסיון קל".

הפחד העיקרי שלי בהחזקת ג'יפ ידני, זה לשרוף את הקלאצ' בקטעים טכניים.

כרגע, באמת בעיקבות הדיון הזה, אני יותר נוטה לכיוון הטורפר בנזין קצר, עם הסבה לגפ"מ.

כמה זה ריאלי?

ואני יודע שכאן זה לא מוסך וכו', אבל בכל זאת אם מישהו יודע עלות משוערת של התקנת גפ"מ, אני אשמח לשמוע הערכה גסה.

ידוע לי על מחלה התחממות בגיר של הבנזין, האם מדובר על האוטומט בלבד?

ראיתי שרשור של בחור בשם רענן שהוא התקין 2 קולרים עם ונטה על הגיר, אני מאמין שזה יהיה פיתרון טוב אם כן.

ארז, אם הבנתי נכון מההודעות שלך, התקנת מערכת הגפ"מ ברכב תופסת מקום רב.

הקשתי מכך שביטלת את 2 המושבים האחוריים.

האם זה יהווה בעיה בטרופר קצר?

אין לי צורך ממשי בהמון מקום.

עריכה אחרונה על ידי Dang3Ron
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי לדעת אם כל מי שכותב את מה שהוא כותב היה לו טרופר בעברו ואם כן אז איך הוא טיפל בו.

אין ספק שישנה "בעיה" בטרופר אבל זה משהו שבמידה ומטופל כמו שצריך שולי ביותר.

אני עם טרופר דיזל 3 שנים כשקניתי אותו עשיתי את החלפת השרוולים כטיפול מונע ומאז שקט תעשייתי הרכב עשה מאז קרוב ל-100,000 ק"מ שהרבה מאוד מהם גם בשטח.

חוץ משבירות לא עצר אף פעם וגם הם לרוב היו באשמתי.

טיפול נכון חוסך המון במיוחד ברכב הנ"ל.

ולא אני לא מתכוון למכור והמחירון זה הדבר האחרון שמעניין אותי במיוחד במחיר שקניתי את הרכב.

שיפורים בזול משמעותית מהטויוטה וחבריה ולא חסר תוספות.

כנס לקבוצות בפייס יש שם המון מידע לא חסר גם אתרים בתחום אל תאמין לשמועות , חוץ מזה שגם טויוטה בת 10 פלוס מה לעשות כבר לא בשיא האמינות שלה והחלפים שם יעלו כפליים ממנוע חדש בטרופר.

ועוד לא דיברנו על התפוח הסורר והמזרקים שמחליטים להתאבד או הדשבורד הסדוק... כל רכב והמחלה שלו בטויוטה פשוט יש שתיקה רועמת ובוכים בשקט בפינה בחושך על כל חשבונית.

אין חיה כזאת רכב שטח אמין שמטייל בן 10 שנה פלוס.

כל אחד והמחלה שלו השאלה היא איך מצמצמים את הנזקים.

בהצלחה בכל דרך שתבחר רק המלצה אחרונה

יש בפייסבוק הרבה קבוצות של כל מיני דגמים כנס תתרשם ותשאל תלמד שם המון.

אם אתה עדיין חושב על הטרופר אתה מוזמן להגיע ביום שישי ליער קדימה יש מפגש גדול של המועדון שלנו אנחנו נהיה שם מ-10:00.

בעלי איסוזו או רנו הינכם מוזמנים לקבוצות "איסוזו טרופר בשטח" ו-"רנו קליאו החדשה" בפייסבוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור טוען שיש לו רקע קל מאוד בנהיגת שטח. אתה חושב שתהיה לו הסבלנות ללמוד לעלות את מעלה עשוש עם גיר ידני?...

אם יש לו רקע קלמאוד בשטח, ידני או אוטומט כלל לא משנה, אין לו מה לעשות במעלה עשוש.

סבלנות והדרגתיות בקושי המסלול ולנסוע תמיד בקבוצת רכבים עם הרבה נסיון הוא שם המשחק.

אין סבלנות? קנית רכב שטח ובלי נסיון ירדת ישר לעשוש?

התשלום על טעויות בשטח הוא במזומן ועל המקום!

כמה רכבים של כאלה חילצתי מהשטח, כבר מזמן הפסקתי לספור, לצערי החילוץ הזה לא תמיד מסתכם בנזקי רכוש.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לו רקע קלמאוד בשטח, ידני או אוטומט כלל לא משנה, אין לו מה לעשות במעלה עשוש.

סבלנות והדרגתיות בקושי המסלול ולנסוע תמיד בקבוצת רכבים עם הרבה נסיון הוא שם המשחק.

אין סבלנות? קנית רכב שטח ובלי נסיון ירדת ישר לעשוש?

התשלום על טעויות בשטח הוא במזומן ועל המקום!

כמה רכבים של כאלה חילצתי מהשטח, כבר מזמן הפסקתי לספור, לצערי החילוץ הזה לא תמיד מסתכם בנזקי רכוש.

+1

לשטח לא נכנסים לבד וללא מישהו מנוסה איתך/לידך דבר פשוט מאוד יכול ברגע להפוך לחילוץ מורכב של שעות במקרה הטוב ובהרבה יותר גרוע ועצוב במקרה הרע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור - תהיה רגוע. לא תשרוף קלאצ' במעברים טכניים. בשביל זה יש low.

טרופר בנזין - יש רק אוטומטי למיטב ידיעתי.

לגבי תקלות במכוניות אחרות - יש, בוודאי שיש. צריך לדעת היטב למה נכנסים, ולמה לצפות.

להשוות נבלה כמו טרופר דיזל 3.0 למכוניות אחרות - הצחקתם אותי. אפילו לנדרובר דיסקברי עם רדיאטור סתום הוא לא חבית נפץ כמו טרופר 3.0 דיזל, אבל מכיוון שיש לכם קהילה שלמה שכל מטרתה היא לנסות להעלות (ללא הצלחה כבר כמה שנים) את ערך הרכב ולהפנות אנשים למוסך ספציפי, מי אני שאפריע לכם?

יש על הקהילה הזו מספיק שרשורים בג'יפולוג ובג'יפטריפ.

לגבי עשוש - תעשו לי טובה ואל תעשו מהמעלה הזה משהו שהוא לא. לא צריך דוקטורט בנהיגת שטח, ולא להחתים כרטיס של 20,000 ק"מ בשטח בשביל להגיע אליו, לעלות אותו ולא לשבור כלום. אגב מעלה עשוש, בירידה הוא הרבה יותר מפחיד, ובכלל המעקף שלו דרך נחל עשוש פשוט הרבה הרבה הרבה יותר יפה.

אם כבר טרופר דיזל אז רק ידני, 3.1 ליטר שהגיע בשנים 97 או 98 - אבל מרביתם עם ק"מ מטורף אז קשה למצוא רכב ראוי.

ואם אתה רווק בלי ילדים - אז למה לא דיפנדר קצר? אין רכב שהוא babe magnet יותר מהרכב הזה, ובגלל שהם לא ממש מבוקשים, המחירים שלהם סבירים ביחס לארוכים.

לפותח השרשור - ממליץ לך לקחת קורס בנהיגת שטח - יש הרבה מקומות הדרכה טובים וראויים שכולם יתנו לך הסברים תיאורטיים עם התנסות כשיש לצדך מדריך מנוסה. מומלץ.

מי שנעלב ממני - תפסיקו להיות כאלה רגישים...

יואב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני יודע שכאן זה לא מוסך וכו', אבל בכל זאת אם מישהו יודע עלות משוערת של התקנת גפ"מ, אני אשמח לשמוע הערכה גסה.

ידוע לי על מחלה התחממות בגיר של הבנזין, האם מדובר על האוטומט בלבד?

ראיתי שרשור של בחור בשם רענן שהוא התקין 2 קולרים עם ונטה על הגיר, אני מאמין שזה יהיה פיתרון טוב אם כן.

ארז, אם הבנתי נכון מההודעות שלך, התקנת מערכת הגפ"מ ברכב תופסת מקום רב.

הקשתי מכך שביטלת את 2 המושבים האחוריים.

האם זה יהווה בעיה בטרופר קצר?

אין לי צורך ממשי בהמון מקום.

בטרופר קצר, גם בלי מיכל הגז, אין מקום! כמובן ניתן לקנות גגון וע"י זה לפתור את בעיית המקום אבל זה פחות ראלי... (במיוחד בחורף).

בקצר, ליושבים מאחור, גם אם אתה מטר ושישים, אין מקום לרגליים. היום אולי אתה נוסע לבד וזה סבבה, מחר תרצה לצרף עוד זוג חברים וזה ממש לא לא. אפילו למסטינג לא יהיה לכם מקום... שלא לדבר על קצר מוסב לגז. (אל תשכח, לא להשתמש במקום שיש, זה הרבה יותר טוב מאשר להצטרך מקום ואין...)

התקנת מערכת גפ"מ עולה כעשרת אלפים ש"ח. אם יש לך הרבה סבלנות, כפי שאתה טוען, עדיף שתחפש רכב שכבר מותקנת עליו מערכת כזאת. במכירה, המערכת ערכה כשליש המחיר ממערכת חדשה.

לגבי הגיר, זה ממש עניין שלך. ברכב ספורטיבי זה הרבה יותר סקסי גיר רגיל מאוטומט אבל בג'יפ, כשיש כל כך הרבה אינפורמציה להתמודד איתה בשטח טכני, גם להתעסק עם הילוכים? לדעתי כבר עדיף להתקין שני קולר גיר ולהישאר עם אוטומט...

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3566 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...