Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אכלו לי, שתו לי, משאית חסמה לי את השדה ראייה - שאלה על כניסה לצומת באדום

שימו לב! השרשור הזה בן 3599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתם בטח מכירים את זה, וזה בטח קורה לכם מדיי פעם. משאית חוסמת את הרמזור, אתם מאחורי המשאית. הרמזור מתחלף, המשאית נכנסת. אתם מתקדמים קדימה, אל קו העצירה. לא רואים את הרמזור! המשאית זה משאית שם 2 טריילרים ולא רואים את הרמזור בכלל. מאחורה ערס צבעוני צופר לכם חזק מאוד ומנשק את הטמבון האחורי. אתם נכנסים לצומת. המשאית חולפת, ואתם רואים את הרמזור בדיוק הופך לאדום.

עכשיו זה קרה לי היום, מינוס הערס הצבעוני. יש לי את זה מתועד במצלמה (אני מקווה, אני אוציא את ההקלטה היום בערב ואשמור אותה למקרה בטיחות) ולא בדיוק נכנסתי באדום. נכנסתי בצהוב, וכבר עברתי את קו העצירה כשראיתי את הרמזור. הרמזור הפך לאדום חצי שנייה אחרי שאני חושב שחציתי את הקו. בכל מקרה לא נראה לי שצולמתי (פנייה שמאלה, בלי כיוון ישר באותה הצומת. צומת T)

יפי הנפש שבקהל יגידו שהייתי צריך לעמוד על קו העצירה בזמן שאני מחכה לרמזור. אני מסכים איתכם.

להגנתי אני אגיד שזה נעשה לגמרי בתום לב, הרמזור שם לוקח המון זמן בין מחזורים, ואני בדיוק יצאתי מהבנק. (מה שאומר שלא הייתי במצב נפשי יציב)

אני רוצה לשמוע מה יש לאנשים להגיד על העבירה הזאת. במיוחד כשבאמת יוצא שנכנסים באדום. הרי מצלמות הצומת בדרך כלל יושבות גבוהה, ורואות שיש אדום גם עם המשאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע את התשובה, והיא אפילו נמצאת בכותרת.

במצבים כאלה בד"כ הצומת אינו פנוי, והצילום יראה בצומת עוד רכבים, כך שלא רק שתזומן לדין אלא אפילו יטרחו להביא אותך לשימוע לקראת שלילה מנהלתית.

ושם "אכלו לי שתו לי" ממש לא יעזור, ושהערס הצבעוני יחכה בסבלנות, שהוא לא יסכן את החיים והרשיון שלך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור להכנס לצומת חסום. גם לא בירוק.

אסור להכנס לצומת באור צהוב. רק בירוק מותר.

הצפירות מאחור לא משנות. אבל אם יש לך חשש שהנהג מאחוריך יתנגש בך, זו בהחלט יכולה להיות סיבה להכנס לצומת באור צהוב. כמובן שאם תתפס, תצטרך לשכנע את השופט.

אם עברת את הקו הלבן כשהאור היה צהוב, עליך להמשיך לנסוע גם באדום, לפי העקרון של "התחלתי ולכן אסיים".

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אי הבנה. לא הייתה כניסה לצומת חסומה. הייתה נסיעה אחרי המשאית. המשאית לא עצרה בתוך הצומת.

או שבעצם אסור להכנס לצומת כל עוד יש שם עוד רכב אחר, אפילו אם הוא נוסע? כי אז 100% מהנהגים הם עברייני תנועה קשים. :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהי "נסיעה אחרי משאית" ? (דווקא בנסיעה אחרי רכב שחוסם לך את כל שדה הראייה מקדימה - יש לפתוח ממנו מרווח. במקרה של צומת - לא להכנס אליה אם היא פקוקה).

מה, זו רכבת ? :wink: (שהקרונות אינם יכולים להתנתק אחד מהשני).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משאית עם 2 מיכולות. היא נסעה, ואני הייתי בערך 5 מטר לפחות מאחורייה, באותה המהירות. מיותר לציין שגם כשהמשאית הייתה כבר כמעט מחוץ לצומת עם הקבינה, המיכולה האחורית עדייך הייתה רק קצת אחרי הכניסה לצומת, ואני כבר הייתי על קו העצירה.

לכל המעוניינים, הצומת הרלוונטית זה פה: https://www.google.co.il/maps/@31.659724,34.594168,3a,75y,195.65h,88.21t/data=!3m4!1e1!3m2!1seozYk6gTQ4GTgt-ENi1_iA!2e0

אני הייתי בנתיב הימני שפונה שמאלה, וגם המשאית.

עריכה אחרונה על ידי Yanlin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור לך להיכנס לצומת במקרה שבו הרמזור מוסתר מפניך

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו חוק שאומר שאסור לך להיכנס לצומת כאשר הרמזור אדום.

במקרים כאלה אתה תמיד צריך להאט ולחכות עד שאתה רואה את הרמזור, לחכות עוד שניה עדיף על לעבור באדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה 64 ה לתקנות התעבורה:

נוהג רכב המתקרב לצומת שבו התנועה מוסדרת על ידי רמזור, יציית לאותות שברמזור ולא ייכנס לצומת אלא לאחר שהופיע בו אור ירוק; היה ברמזור אור צהוב מהבהב - יאיט נוהג הרכב ובמקרה הצורך אף יעצור את רכבו כדי לאפשר להולך רגל להשלים את החצייה בבטחה ויתן זכות קדימה לרכב אחר שנכנס לצומת מכביש אחר, או לרכב הבא אל הצומת.

קל וחומר כשאינך רואה את הרמזור, תובע ממולח גם יאמר "ואילו המשאית נוסעת ברמזור אדום, ואתה מאחוריה כלל אינך יודע שהרמזור מורה אדום, האם אתה ממשיך לנסוע אחריה?".

כמו כן תקנה 65 לתקנות התעבורה:

לא ייכנס נוהג רכב לצומת או למפגש מסילת ברזל אלא אם ביכלתו לעבור ולהמשיך בנסיעתו ללא הפרעה, גם אם תמרור הכוונה (רמזור) מתיר כניסה לצומת או למפגש כאמור.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני עוד פעם מתחכם, אבל כן ראיתי את הרמזור הופך לירוק. ראיתי את הרמזור הקרוב. הרמזור הרחוק נסתר מעיני. ומן הסתם את הרמזור הקרוב לא רואים אחרי שעוברים ליידו.

ולגבי תקנה 65, זה קצת מסריח לי. זה דיי כולל צומת שיש בו רכבים נוסעים. נכנסתי ועברתי ללא הפערה, המשאית לא עצרה וגם אני לא עצרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש איני מבין מה לא מובן.

ה"יכולת להמשיך בנסיעה ללא הפרעה וכו' " = אין להכנס לצומת שאיננה פנוייה, גם אם יש רמזור וגם אם הוא ירוק (וגם אם אתה רואה את הרמזור הרחוק ולא את הקרוב).

זה דיי ברור (ומה אתה רוצה שיהיה בצומת אם לא רכבים נוסעים - כרכרות רתומות לפרדות ? :wink:)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי מה זה צומת לא פנוייה? האם כל רכב בתוך הצומת זה צומת לא פנוייה? כי זה עושה את כולם עברייני תנועה. תחשוב שרכב אחד נכנס לצומת, וכולם מחכים שהוא יסיים לעבור עד הסוף. ראית מישהו נוהג ככה איי פעם?

אני הבנתי שצומת לא פנוייה זה צומת שרכבים כבר עצרו בתוכה כי הם לא יכולים לסיים את החצייה. זה קורה הרבה בפקקים.

שוב, להבין, האם המקרה הבא זה צומת לא פנוי:

אתה מאחורי רכב. הרכב מולך נכנס לצומת ונוסע. האם אסור לך להכנס לצומת אחריו? אתה חייב לחכות שהוא יסיים לחצות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צומת לא פנויה - זה גם במצב כאשר עוברים בה כלי רכב וגם כשהיא חסומה.

אם אתה מאחורי רכב שחוצה את הצומת, עליך מוטלת החובה להעריך שאתה כן יכול לעבור אחריו מבלי לחסום את הצומת.

אינך יכול ? השאר בקו הצומת / לפני קו עצירה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני עוד פעם מתחכם, אבל כן ראיתי את הרמזור הופך לירוק. ראיתי את הרמזור הקרוב. הרמזור הרחוק נסתר מעיני. ומן הסתם את הרמזור הקרוב לא רואים אחרי שעוברים ליידו.

ולגבי תקנה 65, זה קצת מסריח לי. זה דיי כולל צומת שיש בו רכבים נוסעים. נכנסתי ועברתי ללא הפערה, המשאית לא עצרה וגם אני לא עצרתי.

הרמזור שלפני קו העצירה איננו רלוונטי.

כשאתה נמצא על קו העצירה אתה חייב להחליט - עוצר או ממשיך.

בנקודת זמן זו יש לך רמזור הרחוק בלבד, הקרוב אינו גלוי לך, אם הרחוק מוסתר הרי שמצב הרמזור דומה לחתול של שרדינגר - אדום וירוק בו זמנית, זה מבחינת פיזיקה, מבחינת החוק כל זמן שהרמזור אינו גלוי וירוק - משמעו כאדום.

מן הסתם המצב של הרמזור הקרוב שראית לפני 3 שניות אינו רלוונטי, יכל להשתנות מירוק לירוק מהבהב לצהוב ואדום בזמן שאתה לא רואה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...