Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקרר אמנה מקפיא תחתון הפסיק לקרר (תמונות)

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 3456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום.

המקרר למעלה חם, ובעוד שהמקפיא קפוא כראוי. בפירוק פאנל אחורי והפשרת המקפיא גיליתי הצטברות קרח רצינית בפינה הימנית למעלה.

אני חושד בשני דברים:

1. טרמוסטאט; לא מבצע הפשרה כמו שצריך?

2. מאוורר חלש. לא מצליח להרים את האוויר הקפוא למעלה ולכן יש הצטברות קרח?

יש כאן תמונה מלפני ההפשרה שעשיתי ואחרי ההפשרה (עם מפזר חום...). מהו החלק בפינה הימנית עליונה? הוא הוא נחסם עם קרח.

יש תמונת תקריב.

מאד אשמח לעזרה, אני קצת בבעיה כאן.

תודה!

אמנה 1.jpgאמנה 2.jpgאמנה 3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת אלקטרונית (כרטיס פיקוד) או רגילה ?

אם רגילה, אתר את הטיימר הפשרה ובדוק תקינות.

בהמשך, בדוק שמערכת ההפשרה תקינה (טרמוסטט הפשרה, נמצא על אחד הצינורות במאייד) וגוף חימום.

במצב תקין ברגע שתכניס את מערכת ההפשרה לעבודה, הקרח ימס.

אם אין תזוזה, נתק את הגוף חימום ובדוק עליו התנגדות. כמו כן בדוק מוליכות על הטרמוסטט.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לכל הדברים הנכונים שאיציק כתב: בדוק שצינור הניקוז פתוח, הפעל את המקרר ותקשיב למאוורר אם יש לו סיבוב בריא אז הבעיה לא בו אלא בשאר האופציות שנכתבו (להערכתי הוא תקין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן. בד"כ למאווררים האלו יש 2 מצבים: עובד או לא עובד. טרם נתקלתי במאוורר "חלש" לכן אני פוסל את האופציה הזו (מדובר במאווררים ללא פחמים וללא קבל, כך שהוא עובד על שדה מגנטי בלבד. עובד או לא עובד, זהו).

אם המאוורר עובד ולא מגיע אויר לתא המקרר למעלה, סימן שאין לאויר אפשרות יניקה מהמקפיא ומן הסתם (אם המעברים סתומים) גם לא תהיה אפשרות "דחיסה" של אויר למקרר. זה קורה בכלל קרח שמצטבר במעברים ולא נמס כתוצאה מתקלה במערכת ההפשרה של המקרר (טיימר\טרמוסטט\גוף חימום).

רוצה לבדוק שהמאוורר טוב ?

פתח את דלת המקפיא. פתח במקביל את דלת המקרר.

לחץ באופן ידני על הלחצן דלת של המקפיא\מקרר (או יש שניים, השאר אותם לחוצים עם חתיכת מסקינג טייפ).

המאוורר יתחיל לעבוד (מיידית או אחרי כמה שניות, תלוי במקרר) - במצב זה אתה יכול לבדוק את תקינותו.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ ברשותכם, מקרה דומה קורה במקרר של "חמותי", מדגם GENERAL ELECTRIC PTG25

רק שאצלה המקרה הרבה יותר חמור מהתמונות של פותח האשכול, שם כל צלעות הקירור מתמלאות בקרח לגמרי.

לאחר פירוק הפאנל האחורי במקפיא והפשרת הקרח עם פן, המקרר עובד תקין למשך כמה ימים עד ששוב המקפיא קופא, והמקרר לא מספיק קר.

-המאוורר תקין.

-גוף החימום תקין - פירקתי את הכרטיס האלקטרוני, הנחתי אותו על השולחן, ונתתי 220 וולט ישירות לגוף חימום, הוא מתחמם היטב ומפשיר את כל הצטברות הקרח תוך 20 דקות בערך כשהפאנל פתוח.

- במקביל, הכרטיס האלקטרוני נשלח לטיימר פיקס בחולון, שם ביקר 3 פעמים ונראה שהם עושים ממני צחוק. כל פעם מחליפים קבל ומשחקים עם ההלחמות.

- כשהייתי שם בפעם האחרונה הם אמרו משהו על קליקסון. אין לי מושג במקררים וכשחזרתי הביתה ביררתי קצת ומסתבר שהם התכוונו לטרמוסטט הפשרה,

האם התפקיד שלו רק לנתק את גוף החימום? או גם להפעיל את תהליך ההפשרה?

האם עצם זה שגוף החימום פעל 20 דקות בלי הפסקה כשביצעתי את הבדיקה אומר שהטרמוסטט/קליקסון הזה תקין?

האם יש עוד טרמוסטטים או חיישנים למיניהם איפשהו בדרך?

תודה!

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם עצם זה שגוף החימום פעל 20 דקות בלי הפסקה כשביצעתי את הבדיקה אומר שהטרמוסטט/קליקסון הזה תקין?

האם יש עוד טרמוסטטים או חיישנים למיניהם איפשהו בדרך?

תודה!

"קליקסון" הוא מתג בי-מטאל שמחובר בטור לגוף החימום, והוא נמצא על המאייד עצמו (מעין עיגול בד"כ, מוצמד למאייד).

הבי-מטאל מתפקד כטרמוסטט לכל דבר, כאשר לכל בי-מטאל יש את הטווח טמפ' שלו. הוא סוגר מעגל (אחרי הטיימר הפשרה) מטמפ' מסויימת לרוב מאיזור המינוס X מעלות, ולרוב פותח מעגל (מפסיק הפשרה) באיזור ה 8+ מעלות צלזסיוס.

מדובר במתג פשוט, "טיפש", 2 חוטים. סוגר מעגל או פותח מעגל לפי טמפ'.

לפניו יש טיימר (או פיקוד אלקטרוני), אחריו יש גוף חימום שבצידו השני לרוב מחובר ל"אפס" של רשת החשמל 220V.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה איציק! הפיקוד אלקטרוני כמו שציינתי.

אפרק שוב את הפאנל, ארשום את המק"ט של הקליקסון ונזמין מאיביי.

בשביל חלק של 30-50 שח לא מחכים ל EBAY.

תפרק ותלך לקנות חדש.

מהיכן אתה בארץ ?

(אם אתה עדיין גר באיזור נתניה, יש לך באיזור התעשיה את "סופקו". דבר איתי בה"פ ואזמין לך את החלק הנדרש. המחיר הרגיל לקליקסונים שם נע באיזור ה 70 שקלים, אבל לטכנאים רשומים [כמוני] זה עולה שליש, בערך 23 שח)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

מקפיץ שוב לעדכון:

איציק דאג לי למחיר של טכנאים, 24 שקל לקליקסון חדש, אבל לצערי זה לא פתר את הבעיה.

במקביל, מצאתי באינטרנט PDF עם הוראות כיצד להגיע למצב דיאגנוסטיקה ולבצע בדיקות שונות.

מסתבר שאפשר לגרום למצב הפשרה דרך תוכנה. אם רק הייתי יודע את זה קודם, לא הייתי שולח את הכרטיס לתיקון.

למען הדורות הבאים:

לחיצה על ארבעת הכפתורים של הטמפרטורה בו זמנית, למשך 5 שניות עד ששני המסכים מהבהבים את הספרה 0.

זהו מצב דיאגנוסטיקה, כעת בוחרים לפי הטבלה את הבדיקה, במקרה שלי 1-4.

http://up413.siz.co.il/up3/5yqdmgmu4ymg.png

ההפשרה עבדה מצוין כשמאלצים אותה דרך המצב הזה. חפרתי עוד קצת באינטרנט ומסתבר שהכרטיס מחליט להיכנס או לא להיכנס למצב הפשרה לפי חיישן טמפרטורה שיושב על צלעות הקירור.

לא ראיתי אותו קודם כי הוא קטן ולבן והתחבא מאחורה.

41ZezzEMdpL.jpg

לפי מדריך ביוטיוב בדקתי את ההתנגדות שלו והתגלה שהוא ממש לא בתחום התקין.

קפצתי לדובין וקניתי אחד ב-110 שקל. בזה נגמר הסיפור, הכל עובד מצויין, והכי חשוב שחמותי ירדה לי מהראש :)

שוב תודה איציק, שיחקת אותה.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעה טובה :D

...העיקר שחמותך ירדה לך מה... ;-)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקביל, מצאתי באינטרנט PDF עם הוראות כיצד להגיע למצב דיאגנוסטיקה ולבצע בדיקות שונות.

מסתבר שאפשר לגרום למצב הפשרה דרך תוכנה. אם רק הייתי יודע את זה קודם, לא הייתי שולח את הכרטיס לתיקון.

יש לך אולי את המסמך המלא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...