Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308 החדשה - להמתין ל-2015?

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 3518 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכל הבחינות, הייתי אמור להכניס גם את ה-308 לשרשור הקודם שלי לגבי הפיאסטה.

ת'כלס אותו סיפור פחות או יותר: בזמן שבאירופה חוגגים ומהללים כבר יותר משנה דגם חדיש יותר ומוצלח יותר,

אנחנו עדיין תקועים עם הדגם המיושן (או מפרט מיושן במקרה של הפיאסטה..).

הפרדתי בכוונה, רק מכיוון שמדובר בקטגוריה אחרת, ורמות מחיר אחרות.

אבל בכל זאת, מדובר במכונית השנה באירופה, הפיתוי גדול! :)

לפחות לפי המבחנים , עושה רושם שהפעם יש באמת למה לחכות.

ה-308 "תוקפת" במוצהר את גולף באופן אגרסיבי, בכל החזיתות. היא גם די מצליחה!

הגיר הוחלף (רובוטי דו-מצמדי במקום מצמד אחד), המנוע הוחלף, סוף סוף פיג'ו שהיא גם נוחה ואיכותית

וגם חיית ביצועים (וחיסכון!!)

מביקור באולם התצוגה של לובינסקי, נראה שאנשי המכירות די מנסים להסוות את עלייתה הצפוייה של ה-308 החדשה,

וכששואלים אותם על כך הם מתייחסים לזה כאילו מדובר במדע בדיוני.

כנראה נתקעו עם מלאי של 308 ישנות...

ואם אני מנסה קצת "לסבך" את ההתלבטות שלי מהשרשור הקודם,

אז השאלה היא האם יש למישהו צפי קונקרטי לייבוא של ה-308, זאת שזכתה ב"מכונית השנה",

ועשתה חצי אירופה עם מיכל דלק אחד?

והאם מישהו יכול להעריך בכמה תימכר?

אם עד 135K וזמינה בטווח של חצי שנה קדימה, אז אולי אשקול לשדרג קטגוריה!

עידו

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הדיווחים בסוף השנה היא צריכה להגיע עם תג מחיר שמתחיל ב130,000 (גם אותי מעניינת) וזה 6 הילוכים של איסיין אבל לפי דיווחים (ממגזין "אוטו" בין היתר) כנראה שלא הולכים לאבזר אותה בנדיבות כמו באירופה כך שנצטרך להתאזר בסבלנות כדאי לראות מה קורה איתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה רושם של רכב מצויין,

אבל העיצוב בגירסת האצ׳בק גורם לפיהוק.

גירסת הסטיישן יפה יותר ובעלת בסיס גלגלים גדול יותר ותא מטען ענק. היא הגירסה הטובה יותר למי שצריך יותר מרווח לנוסעים ולמטען.

עיצוב הפנים לעומת זאת מיוחד ומודרני מאד, כאשר כל תפעול הרכב מבוצע ממסך מגע לרבות המזגן.

מה שמפחיד אותי זה אמינות המנוע. מנוע 1.2 טורבו עם 130 כ״ס, דהיינו יותר מ- 100 כ״ס לליטר, עם מגדש טורבו שמסתובב במהירות גבוהה במיוחד, לא מבשר טובות בתחום זה. גם רנו מייצרים מנוע עם נפח והספק דומה אבל פולקסווגן מייצרים מאותו נפח רק 105 כ״ס וכעת לאחר שדרוג 110 כ״ס ולא בגלל שהם לא יכולים להוציא יותר.

בקיצור אני לא הייתי ממהר לרכוש את הרכב עם השקתו, אלא הייתי מחכה לפחות שנתיים, שלוש. מבאס כי אז הרכב גבר לא יהיה חדש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מוטרד מהכח אלא מאמינות המנוע הנוכחי שלהם. זה מה שמנע ממני לפני שנה רכישת 508, בעיקר. הציעו לי דיל מעולה על רכבים ״אדומים״ אבל שני מוסכים שהתייעצתי עימם סיפרו לי על הבעיות...

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מוטרד מהכח אלא מאמינות המנוע הנוכחי שלהם. זה מה שמנע ממני לפני שנה רכישת 508, בעיקר. הציעו לי דיל מעולה על רכבים ״אדומים״ אבל שני מוסכים שהתייעצתי עימם סיפרו לי על הבעיות...

מפליא אותי התגובה הלא מקצועית הזו מצידך, בתור אחד שהייתה לו גולף 160 כפולת מגדשים עם מוניטין של מנוע בעייתי במיוחד וגיר לא פחות...

קשה להאמין שפיג'ו לא טיפלו בבעיה במותחנים, בנוסף לא שמענו בפורום תלונות על מנועים שהלכו למרות שהמנוע הזה נפוץ בלא מעט דגמים.

בנוסף ל 308 המדוברת יש מנוע חדש לגמרי מפיתוח עצמי, נהיגת התרשמות של תומר הדר כאן :

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3632683,00.html

אגב גם מנוע ה 1.6 THP המדובר יעבור סדרת שדרוגים לקראת תקן יורו 6 ויוצג בימים הקרובים כולל שיפור בהספק, הוספת S&S (דימום מנוע בעמידה) ושדרוג תיבת ההילוכים.

עריכה אחרונה על ידי אלי55
שגיאת כתיב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע לא עשה לי בעיות. הגיר כן. אתה רואה שחזרתי ורכשתי כזה רכב?

ובכלל - מה זה קשור לנושא?

קשור, כי אתה על סמך התיעצות אישית עם מוסכניק עלום מספק תובנות על דגם שעדיין לא משווק בארץ.

ועיון בשירשורי טרום אלפא אתה די הגנת על הגרסה כפולת המגדשים המושמצת הזו, כאשר אחרים ביקשו יעוץ לגבי דגם זה.

מה שלדעתי היה נכון כי היה לך ניסיון אישי משמעותי למרות התלונות הרבות של אחרים, כאן אין לך כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מנסיונות העבר עם היבואן הנתון - הצהרות לחוד, ומציאות לחוד. עד שלא אראה את הרכב בארץ לא אאמין שהוא הגיע. יוכל להיות גם שזה יקרה רק ב-2016.

2. אישית הייתי נותן למישהו אחר להשתפשף על המנועים החדשים ולא הייתי רץ לרכוש תכף כשהדגם יגיע. לפני כ-13 שנים כשהגיעו הקסארות דור שני עם המנוע 1.6 ו-110 כ"ס בחברה בה עבדתי התפתנו לקחת שתיים בליסינג מהמשלוח הראשון. בחצי שנה הראשונה לחייהן הן בילו יותר במוסך מאשר אצלנו...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מנסיונות העבר עם היבואן הנתון - הצהרות לחוד, ומציאות לחוד. עד שלא אראה את הרכב בארץ לא אאמין שהוא הגיע. יוכל להיות גם שזה יקרה רק ב-2016.

2. אישית הייתי נותן למישהו אחר להשתפשף על המנועים החדשים ולא הייתי רץ לרכוש תכף כשהדגם יגיע. לפני כ-13 שנים כשהגיעו הקסארות דור שני עם המנוע 1.6 ו-110 כ"ס בחברה בה עבדתי התפתנו לקחת שתיים בליסינג מהמשלוח הראשון. בחצי שנה הראשונה לחייהן הן בילו יותר במוסך מאשר אצלנו...

לאימי יש עד היום קסארה דור 2 עם מנוע ה 110 מודל 2002, לא היו תקלות משמעותיות לא במנוע ואפילו לא בגיר AL4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשלוח הראשון שהיה עוד שנת 2001 עשה הרבה צרות. אחרי כמה עדכוני תוכנה הדברים הסתדרו. לכן לא כדאי להיות הראשונים...

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צופה בעיה קשה של עליית מחירים משמעותית לדגמים שיותאמו לתקן יורו 6, הדוגמא הראשונה היא הפולו המחודשת שעברה את שידרוג

המנועים יחד עם מתיחת הפנים בעליית מחירים משמעותית.

בצרפת ה C4 עם המנוע 1.2 טורבו החדש יקרה ב 1000 יורו לערך מהמנוע 1.6 120 אטמוספרי ברמת גימור ואיבזור זהה, שזה כמעט 5% יותר.

תעשו את החשבון לבד למה היבואן לא ממהר להביא את ה 308 לארץ כאשר בניגוד ל C4 גרסת ה 1.6 120 לא מיוצרת בכלל...

ליצרנים יש תקופת מעבר עד לאוקטובר 2015 להיפטר מהדגמים עם מנועי יורו 5 שהם גם זולים יותר ליצור,

כך שלדעתי עד לתאריך זה נסבול ממחירים גבוהים לדגמים עם המנועים החדשים ובמקביל נקבל מבצעי סגירת קווי יצור לדגמים עם מנועי יורו 5.

לא סתם שברולט "פורשת" מהשוק האירופאי ב 2015, עלות ההתאמה לתקן החדש ביחס למכירות לא משתלמת ל GM.

וכנראה לא סתם אנחנו מקבלים סוניק טורבו במבצע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כל כך מהר הייתי קופץ למסקנות, אם כי לובינסקי כבר הודיעו שמחירה של ה-308 לא יהיה זול.

היבואנים כרגע נמצאים במצב שהמרווחים שלהם מאד גבוהים, ולכן זה בעיקר תלוי אם יהיה יבואן גדול אחד או שניים שישאירו את המחירים ללא שינוי - ויכריחו את השוק להתיישר על רמת מחירים זהה למצב הקיים.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשור, כי אתה על סמך התיעצות אישית עם מוסכניק עלום מספק תובנות על דגם שעדיין לא משווק בארץ.

ועיון בשירשורי טרום אלפא אתה די הגנת על הגרסה כפולת המגדשים המושמצת הזו, כאשר אחרים ביקשו יעוץ לגבי דגם זה.

מה שלדעתי היה נכון כי היה לך ניסיון אישי משמעותי למרות התלונות הרבות של אחרים, כאן אין לך כלום.

אלי - יש לך רכב עם המנוע הזה? מה אתה "מלכלך" את השרשור הזה במקום לענות לעניין? שני מוסכים שונים - שניהם מורשים ובאזורים שונים של הארץ - הסתייגו מהרכב. גם מבקר רכב עשה עבורי בירורים משלו והגיעה למסקנה דומה. וואללה קונספירציה חוצת כביש 6.

אתה חושב שונה מרוב המגיבים - שמציעים להמתין? יופי, תסביר לה.

[ואכן הגנתי על המנוע 160 משום שהרכב (2009) נוסע עד היום ללא שום בעיה; מכיר גם בעובדה שלאחרים עשה בעיות :-)]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כל כך מהר הייתי קופץ למסקנות, אם כי לובינסקי כבר הודיעו שמחירה של ה-308 לא יהיה זול.

היבואנים כרגע נמצאים במצב שהמרווחים שלהם מאד גבוהים, ולכן זה בעיקר תלוי אם יהיה יבואן גדול אחד או שניים שישאירו את המחירים ללא שינוי - ויכריחו את השוק להתיישר על רמת מחירים זהה למצב הקיים.

זה בדיוק מה שעשה יבואן טויוטה - ואתה לא מתאר לעצמך (או אולי כן) איזה לחץ היה עליו מיתר היבואנים וחברות הליסינג. רק בגלל זה מגיע לו שיקנו אצלו רכבים ;-) [כאילו שלא קונים...]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3518 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...