Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בנק הדואר

IONI1
שימו לב! השרשור הזה בן 3605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאור הריבית הרצחנית על המינוס, עמלות השורה ומכות אחרות למיניהן - עלתה במוחי המחשבה לסגור את חשבון העובר ושב בבנק המסחרי ולפתוח חשבון בבנק הדואר.

דיברתי על הנושא עם ידיד (שהוא גם חשב משכורת), שהמליץ לי לרדת במהירות מהנושא. לדבריו, בבנק הדואר אין אפשרות להכנס למינוס,ללא תלות בגובה המשכורת והדבר החשוב ביותר - אין כרטיסי אשראי: כל הכרטיסים שהונפקו על ידי הבנק הנוכחי יבוטלו אוטומטית ויותר חשוב, גם כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים יבוטלו מייד (לא קיים כרטיס אשראי חוץ בנקאי לבעלי חשבון בבנק הדואר ??). ינפקו לי כרטיס דביט - שלא ניתן לשלם איתו בתשלומים ולא יקבלו אותו בהרבה מקומות. העדר כרטיס האשראי יגרור הוצאות נוספות שיבטלו בשישים את החסכון בעמלות הבנק. למשל - אצטרך להעביר את חשבונות הסלולרי מכרטיס אשראי להוראת קבע , ואז חברת הסלולר תיגבה ממני סכומים נוספים (אם בכלל תסכים להמשיך את המינוי ללא כרטיס אשראי..). הפתרון האידאלי לדבריו הוא להשאר בבנק המסחרי, לסגור את המינוס, להעביר את כל הפעולות לכרטיס אשראי אחד ולצמצם נוכחות בבנק ככל האפשר.

אני פונה כאן לחכמת ההמונים בפורום. האם באמת יש כאן אנשים עם חשבון משכורת בבנק הדואר בלבד ? האם אפשר להסתדר כך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בחשבון הבנק שלך אתה יכול לבטל את מסגרת האשראי לא יגבו ממך "עמלת הקצאת אשראי" ולא תוכל להכנס למינוס (אלא באישור הבנק במצבים מסויימים).

נראה לי שהחבר שלך צודק, אם כי בהסתייגות אחת: נשוא ביטול כרטיסי האשראי נגזר מיכולתך לשלוט בשימוש בהם. אם אתה מתקשה לשלוט בהם הוא צודק, אם אתה עוקב מקרוב אחר הוצאותיך ומסוגל לשלוט בדחפים, ואינך משלם עמלות קבועות על הכרטיסים אינך צריך לבטל מועדנונים הנותנים לך הנחות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תובנות, לאחר בירורים טלפונים:

ללא חשבון בנק, לא ניתן לקבל כרטיס אשראי. ולא, חשבון בבנק הדואר אינו "חשבון בנק".

ללא חשבון בנק, כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים הקיימים יבוטלו מיד.

בנק הדואר מנפיק כרטיס דביט (ישראכרט דירקט) לבעלי חשבון בבנק הדואר. לא ניתן להשתמש בכרטיס זה לתשלום חשבונות (כמו חשבונות סלולר, כבלים , חברת חשמל וכו..). כל פעולה בכרטיס מחויבת בעמלת שורה ביום הפעולה, וזאת מלבד דמי השימוש הקבועים.

השלב הבא אם כן, הייה בירור אפשרות לשרוד ללא כרטיס אשראי. שוב, מספר תובנות לאחר בירורים טלפונים:

ניתן לשלם הכל בהוראות קבע: חשמל, מים, משכתנאות, וכן - גם חשבונות סלולרים.

גולן תקשורת למשל לא גובה עמלה על תשלום בהוראת קבע.

קניות באיביי וברשת ניתן לבצע בעזרת כרטיס אשראי נטען עם עמלה נמוכה (20 ש"ח לכל 1000 ש"ח).

החסרון היחיד בחיים ללא כרטיס אשראי הוא בעיות בענף התירות (השכרת רכב ומלונות מסוימים) - דבר שאוכל לחיות איתו.

לאור הנ"ל - אפתח חשבון בבנק הדואר ואעביר לשם את המשכורת החל מהחודש הבא. זאת לאחר יותר מ- 10 שנים בבנקים מסחריים.

ההחלטה עקרונית (לנסות לצמצם במו ידי את העושק התאגידי) וברור שאינה כלכלית טהורה.

אשמח לשמוע מאחרים (אם קיימים) שעשו צעד דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שפעילות בנקאית היא הרבה יותר מקבלת משכורת ותשלום חשבונות חשמל וטלפון.

איך תוכל לאשר חשבון פייפאל כאשר אין לך דף חיובים כדי לקבל את הסיסמא?

מה יקרה ביום שבו תזקק להלואה מסיבה זו או אחרת?

כיצד תשמור חסכונות?

כיצד תקבל הלואה, אם זקוק לה?

כיצד תוכל לפרוש תשלומים במקרה הוצאה גדולה לא צפויה (בעצם - לקחת הלואה, אפילו ללא ריבית, מהמוכר\ספק)?

אם כל החיים הכלכליים שלך מסתכמים בתשלום חשבונות וקניות בסופרמרקט הרי שבנק הדואר יספק את צרכיך (ובצורה לא נוחה). אם משהו מעבר לכך - אין לך ברירה אלא להסתמך על בנק מסחרי. ואני מדבר על דברים בסיסיים, כמו טיפול שיניים או טיפול במוסך - כאשר אין לך הסכום הדרוש בחשבון ואתה צריך לדחותו עד המשכורת הבאה או אפילו לחלקו לכמה חודשים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה בנקים שיתנו לך פטור מעמלות לכמה שנים אם תעביר את החשבון.

ובקשר לבעיית האשראי, תגביל את עצמך.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנקים הם כמו חברות הסלולר. כאשר אתה מנייד מנסים לשמר אותך, ופטור מעמלות הוא אחד האמצעים.

כמובן - בתנאי שאתה לקוח טוב שעומד בהתחייבויותיו, או בעל פוטנציאל להכניס לבנק רווחים.

נתקלתי בסיפור נחמד לפני כמה שנים - קרובה של אשתי העבירה את חשבונה מסניף מסויים של בנק לסניף אחר של אותו בנק, בתוך העיר - משיקול של קרבה למקום מגוריה. הסניף הננטש חיזר אחריה נואשות למרות שמדובר, כאמור, באותו בנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלטה היא יותר ברמה העקרונית (כמו החלטת ניתוק מיס והוט והסתפקות בעידן).

יש הרגשת גועל מכל המערכת, כולל בנקים מסחריים וכולל חברות אשראי.

ההרגשה שלי בכל זאת שמעט מאוד עשו את הצעד וסגרו את חשבון הבנק כמו שמעט מאוד עברו באמת לצפיה בטלויזיה חינמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חשבון בבנק הדואר, לא ממליץ אלא אם הוא למשהו מאוד ספציפי (כמו הסיבה שפתחתי אותו בזמנו).

אמנם יש להם המון סניפים ולכאורה ללא עמלות אבל הם מוצאים סיבות הזויות לקחת ממך עמלות יותר גרועות מבנקים רגילים, השירות שלהם זוועה בטלפון ובאשנב, שלא לדבר על התורים הארוכים שיש שם לפעמים (התור הרגיל של הדואר). אם אתה בונה על "שירות האינטרנט" שלהם תרד גם מזה מאוד מהר כי למעט להראות לך מה קורה בחשבון בימים שהאתר עובד אין כל כך מה לעשות עם זה.

אם אתה רוצה להעביר את הרגשת הגועל, לא זו הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפתח חשבון בבנק המורים שם אתה תיהיה אוליגרך :-P

ועכשיו ברצינות, כמו שהרבה פה אמרו, תנסה לעבור לבנק אחר ותראה שיפור ניכר בתנאים. היום מעבר לבנק אחר הוא בעיקר משיקולי חניה, פתוח בשישי או לא, ותתפלא אפילו מיזוג אוויר :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב את העקרונות. דאג לעצמך - ובחר בבנק הנוח ביותר. אם הסניף הנוכחי לא מאפשר לך לקבל תנאים טובים בצע ניוד לבנק שיתן לך אותם. ממליץ לך לברר תנאים בכמה סניפים ואז לבוא לסניף הנוכחי, להציג אותם ולנהוג בהתאם להצעות שתקבל. תביא בחשבון שעקרונית אמורה להיות העברה אוטומטית, מעשית תמיד יש איזה זנבות שלא עוברים בצורה מסודרת, ועליך להקפיד ולודא ששום חשבון\פקדון\חסכון\הלואה לא נותרים מיותמים, כולל העברת הוראות קבע בחשבון ובכרטיסי האשראי.

את החשבון הישן אל תסגור מיד - חכה כמה חודשים, עד שתוודא שבאמת הסדרת את כל ההתחייבויות. במהלך תקופה זו עקוב אחר החשבון מקרוב שכן מרגע שהמשכורת הפסיקה להכנס אתה עלול להגיע למצב של מינוס לא נשלט אם איזו התחייבות לא עברה בזמן לחשבון החדש. אם את נשוי ויש שתי משכורות - העבר בשלב הראשון רק משכורת אחת, ואת השניה רק כעבור 1-2 חודשים (אלא אם מדובר בתנאי לקבלת תנאים משופרים).

לגבי כרטיסי אשראי - עדיפות מוחלטת לכרטיסים בנקאיים, במיוחד אם אתה לקוח "טוב"שיכול לקבל תנאים טובים בכרטיס. הדוגמא שלי - בכרטיסים הבנקאיים יש לי אפשרות לקבל הלואות או פרישת תשלומים בריבית מסויימת, בחוץ בנקאיים מדובר בריבית גבוהה ב-8-10 אחוז - פי 3-4. להחזיק כרטיסים חו. בנקאים רק אם מדובר במועדונים שנותנים הטבות המצדיקות את החזקתם.

ב-20 השנים האחרונות ניידתי חשבונות פעמיים - פעם אחת לאחר שבסניף מסויים קיבלתי יחס מחפיר, הנזק שספגו היה כפול ומכופל, כיון שכל המשפחה עברה בעקבותי. הפעם השניה היתה ניוד חשבון של אשתי (שכמובן הפך משותף אחרי שהתחתנו), לאחר שהסניף עבר למקום שהיה פשוט בלתי נסבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון:

לאור התמיכה והעידוד הנלהבים מהחברים כאן בפורום, החלטתי סופית לסגור את חשבון הבנק.

מסרתי את מס' חשבון בנק הדואר בעבודה. (החשב טוען שאני היחיד עם חשבון כזה).

מהבנק המסחרי קיבלתי רשימה של 11 הוראות קבע (ישירות ובכרטיסי אשראי) בהן אצטרך לטפל באופן ידני בהמשך. שאלו לאן אני מתכוון לעבור והסברתי שאנסה לחיות ללא חשבון בנק (קיבלתי כמובן מבטים מוזרים...).

סך הכל יש מעט פרפרים בבטן (כמו שהיו כשהתנתקתי מהכבלים לפני כ-5 שנים) אך אם המצב יהייה בלתי ניסבל - אני מאמין שתמיד אוכל לפתוח חשבון משכורת בבנק ( גם בהוט לא יתנגדו אם אשנה את דעתי ואחליט להצטרף באיזה שהוא שלב).

מבטיח סקירה על החיים ללא כרטיס אשראי וללא חשבון בנק בעוד 5 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מהמר על 5 חודשים, אולי פחות. אלא אם אין לך חיים כלכליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שפעילות בנקאית היא הרבה יותר מקבלת משכורת ותשלום חשבונות חשמל וטלפון.

איך תוכל לאשר חשבון פייפאל כאשר אין לך דף חיובים כדי לקבל את הסיסמא?

מה יקרה ביום שבו תזקק להלואה מסיבה זו או אחרת?

כיצד תשמור חסכונות?

כיצד תקבל הלואה, אם זקוק לה?

כיצד תוכל לפרוש תשלומים במקרה הוצאה גדולה לא צפויה (בעצם - לקחת הלואה, אפילו ללא ריבית, מהמוכר\ספק)?

אם כל החיים הכלכליים שלך מסתכמים בתשלום חשבונות וקניות בסופרמרקט הרי שבנק הדואר יספק את צרכיך (ובצורה לא נוחה). אם משהו מעבר לכך - אין לך ברירה אלא להסתמך על בנק מסחרי. ואני מדבר על דברים בסיסיים, כמו טיפול שיניים או טיפול במוסך - כאשר אין לך הסכום הדרוש בחשבון ואתה צריך לדחותו עד המשכורת הבאה או אפילו לחלקו לכמה חודשים.

הכל נכון

לגבי

כיצד תשמור חסכונות?

החשבון שלי מתנהל בבנק הפועלים, כאשר יש לי תוכניות חיסכון בבנק מזרחי אשר משמש לצורך זה בלבד, החשבון בבנק מזרחי לא עולה לי שקל בעמלות.

כך שלצורך תוכניות חיסכון אפשר להסתדר, תוכניות חיסכון זה רווח של הבנק והם כבר ימצאו דרכים כדי להשאיר אותך כלקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק חסרונות - גם הלואות אפשר לקחת בבנק אחר. העניין הוא שבסופו של דבר הרבה יותר נוח לרכז את הפעילות בחשבון אחד, שבו את מקבל תמננת מצב במבט אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...