Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[50K] משפחתית חסכונית גם מחוץ לעיר - פריוס 2008?

Slow Sprinter
שימו לב! השרשור הזה בן 3601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לאחר רצף של כמה שנים טובות עם רכבים צמודים ממקום העבודה אני יורד אל העם ובדרכי להפוך לבעלים של רכב פרטי.

התקציב כ-50 אלף שקלים.

הרכב הולך לשמש אותי לנסיעה לעבודה 6 פעמים בשבוע מבת ים לאשדוד וחזרה וזה הולך לקרות בדיוק בשעות שהפקקים אמורים להיות בכיוון ההפןך. לפי חישוב גס רק זו נסועה של כ-18K ק"מ בשנה. בנוסף יש מידי פעם טיולים או נסיעה למשפחה בצפון וכמובן נסיעות שגרתיות בתוך מדינת תל אביב. הערכה גסה שלי כ-25K ק"מ בשנה, מתוכם 60-65% מחוץ לעיר.

האם פריוס (מהדור הישן) עדיין תהיה משתלמת במקרה כזה?

הרכב צריך להיות חסכוני ואמין בעדיפות ראשונה. לאחר מכן תא מטען סביר (אנחנו זוג 1+ עם עגלה וכיסא בטיחות, לפעמים נוסעים להתארח אצל המשפחה). מכאן שגם בטיחות חשובה.

ביצועים, התנהגות וכד' כלל לא בעדיפות הפעם.

הפריוס קוסמת לי בגלל היותה טויוטה יפנית שרוב הסיכויים לא עברה קריעה (מי לעזאזל קורע פריוס?) בתקציב שלי אפשר למצוא כאלה שהיו בליסינג ו/או עברו 150K ק"מ. בעניין הנוחות אתמודד - ביליתי ב-I20 וקאיה ריו 1.4 אוטומיות לא מעט בשנה וחצי האחרונות.

דעתכם?

נ.ב. לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין גירסאות הגימור של הפריוס, מה כל כך מיוחד בלקצ'ורי ולצערי הרב לא מצאתי קטלוגים / מפרטים ישנים.

אם יש למישהו מושג או את הקטלוג הישראלי - אודה!

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מתמקד במשפחתיות קומפקטיות.

פיג'ו 308 למשל תהיה נוחה ומרווחת. בתקציב שלך רכב פרטי ממודל 2009 אמור להתאים. מבחינת אמינות אני לא בקיא והיא לא חסכונית במיוחד אבל גם לא בזבזנית. יש אבזור בטיחותי מלא ו-5 כוכבים במבחן הריסוק.

החסרונות שלה הם גיר מעצבן וביצועים לא מדהימים אבל הגדרת את זה בחשיבות נמוכה יחסית.

אני הייתי בודק גם אוקטביה/ג'טה/גולף 1.6 ממודל 2008, לאוקטביה רק 4 כוכבים במבחן הריסוק ולא כל הרכבים הגיעו עם 6 כריות אויר. לגולף 5 כוכבים והג'טה לא נבחנה. גם פה הביצועים לא מדהימים וצריכת הדלק ממוצעת אבל מקבלים רכב איכותי ומרווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

ארופאיות 1.6 הן לא בדיוק הכיוון שאני מחפש. הן אמנם טובות, אבל אני מרגיש שזולות לאחזקה ובצריכת הדלק הן לא יהיו. אם כבר אז 1.4 ידניות (משהו בסגנון פאביה ספייס, איביזה פלואו).

מנגד יש את המוגדשות, אבל ממנועי ה-TSI אני חושש במקצת בגלל צריכת השמן המטורפת שהייתה בסופרב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתפוס אותי במילה אבל לפי דעתי דווקא מחוץ לעיר צריכת הדלק תעלה מכיוון שרכב חשמלי הוא כבד יותר. בתוך העיר אני בטוח שיותר חסכוני

5 3 1 R

┤┼┼└

6 4 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו פריוס במשפחה 2008 עם 165,000KM , אני יכול להגיד לך שהרכב ממש לא נועד לקריעה ואף איננו משרה אווירה למוזה שכזו.(משרה יותר אווירת נופש בצימר)

התרשמתי שהרכב מאוד נוח מבחינת כיסא ותנוחת ישיבה ,השקט(בעיקר כשהמנוע המכני כבוי) והתנהגות השיוט האין סופי בכל מהירות שהיא (למעט בשלב ההאצה בסגנון ספורטיבי שאז שומעים את המנוע -ובכלל בפריוס,טויוטה לא טרחו לבודד רעשים באופן מספק לעניות דעתי).

הופתעתי לטובה שבנהיגה 70% עירוני ו- 30% בין עירוני עם מזגן ואף בפקקים ובתרבות נהיגה שאיננה חסכונית במיוחד וללא מאמץ מיוחד תצרוכת הדלק עמדה על 1:16.6.

הדגם אצלנו הוא GLI :

4 ח"ח , מראות חשמל , נ"מ , כפתור הנעה(מן הסתם) ,גלגלי מגנזיום 195.55.16,תא למשקפי שמש , גלגל רזרבי קטן , מערכת סטריאו מובנית בעלת שליטה מההגה ללא מערכת ניווט או BT , משענות גב אחוריות מתקפלות, ABS,קבוצה 4 , בקרת יציבות , 8 כריות אויר ,בקרת האקלים אלקטרונית ושליטה עליה מההגה , משטח רגליים שטוח בין רגלי הנהג ולנוסע שלידו,דוושת הנד-ברקס , תא שירות מרופד (הריפוד הנ"ל נוטה להיפרד) אמצעי המחולק למחזיק כוסות וכן עוד 3 תאים נוספים , 2 שקעי מצת 12V- אחד באמצע הדשבורד ואחד בתוך תא השירות המרופד, חגורות ניתנות לכוונון גובה , הגה מתכוונן לגובה ,רמקולים במערכת השמע ברמה טובה לעניות דעתי ,מראות בסוככי השמש הכוללות תאורה, שלט נעילה מרכזית מובנה בכרטיס ההנעה החכם

עריכה אחרונה על ידי ravidp18
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם מיקרוואנים? בחירה קלאסית למשפחה צעירה.

אפשר לנסות הונדה ג'אז מהדור הראשון ממודל 2008 או לנסות ולחפש אחת ידנית מ-2009, מהדגם הנוכחי. היא עונה על הדרישות של מרווח אמינות וחיסכון.

אפשר גם ניסאן נוט אבל היא תהיה פחות חסכונית בגלל מנוע 1.6 וגיר רציף בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא חשבתי על ג'אז כעל מיקרו-ואן, תמיד חשבתי שהיא סופר-מיני....

לאמא שלי יש נוט ויוצא לי לנהוג עליה. התחושה הכללית היא שהרכב לא מצטיין באף תחום. אבל בהחלט שווה להכניס למערכת השיקולים כיוון שעלויות האחזקה שלה יכולות להיות נמוכות משל הפריוס - אין שום ספק שהמערכת ההיברידית תצטרך טיפול בקרוב...

VAGיות ו-PSA מדאיגות אותי במקצת. החזקתי רכבים משני הקונצרנים ועל אף אחד מהם אני לא יכול להגיד שהוא היה זול במיוחד לאחזקה או חסכוני. הבעיה שלי היא שהיו לי ונהגתי ביותר מידיי רכבים. עכשיו קשה לבחור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט:

"תודה על התגובה הפורטת. שמתי לב שלא כל המערכות תומכות ב-MP3 ולא בכל רמות הגימור יש שקע AUX. איך אצלכם?

גם כפתור EV לא קיים בחלק מרמות הגימור או אולי השנתונים."

כתגובה לשאלתך:

יש כפתור EV

אין MP3 ואין AUX.

יש פתרון אידיאלי לעניין המערכת המתחברת למערכת השמע המקורית- ניתן לקנות את הרכיב הנ"ל הכולל AUX ,SD, USB, BLUETOOTH :

http://www.ebay.com/itm/KIT-MANOS-LIBRES-BLUETOOTH-TOYOTA-CELICA-COROLLA-CRUISER-MATRIX-PRIUS-RAV4-/271417179693?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item3f31b97e2d

55.JPG

אפשר לחפור באי-ביי ולקנות מעט יותר בזול(לא ממש חפרתי).

כמו כן ניתן לקנות ללא דיבורית בערך בסכום של כ- 250 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...