Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

306 דיזל מונית, האם שווה לרכוש בעוד כמה שנים? *הכותרת המפגרת שהיתה נערכה*

mcyossi
שימו לב! השרשור הזה בן 7083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

הייתה ברשותנו סיטרואן קסרה (מונית) דיזל 1.9. היא נמכרה (שלום ולא להתראות).

אבא שלי קנה פג'ו 306 מודל 2001 (כמובן דיזל, מונית) עם בערך רבע מליון קילומטר.

השאלה שלי היא, אם וכאשר לאבא שלי ימאס ממנה (או כשה306 תתחיל להתפרק) האם הוא יכול להעביר את ה306 אליי (לידיים פרטיות) ?

ואם כן במה זה כרוך (טסט, מיסים , מכס אולי..)??

האם זה שווה לי בכלל?

בקיצור, מה שאתם יודעים זה הזמן לשפוך...

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברה רגילה. אחרי 5 שנים שהמונית בשרות היא עוברת בדיוק כמו שעברה לאביך.

תודה, ומה בקשר לאם זה משתלם וכדאי? נאמר שאני אקבל את האוטו במתנה, האם שווה להחזיק מתנה שכזו?

מנוע טחון עם חצי מליון קילומטר בוודאות עד אז... ומה בקשר לטסט? כמה יעלה לי? חוץ מזה חלקי חילוף עולים לא מעט לאוטו דיזל.......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם תלך לצבא תחזור בשלום תשתחרר תתחיל לעבוד,תראה אם האוטו יעשה בעיות או לא ואז תחליט בהתאם למצב הכלכלי ומצב הרכב באותו הרגע..

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, ומה בקשר לאם זה משתלם וכדאי? נאמר שאני אקבל את האוטו במתנה, האם שווה להחזיק מתנה שכזו?

מנוע טחון עם חצי מליון קילומטר בוודאות עד אז... ומה בקשר לטסט? כמה יעלה לי? חוץ מזה חלקי חילוף עולים לא מעט לאוטו דיזל.......

גם שאלת, וגם ענית לעצמך...

בינתיים הרכב בבעלות אבא שלך... תראה בעצמך כמה יעלה לו להחזיק אותו.

אם יתאים לך בסוף תקופת השימוש של אביך... קח אותו... אם אתה רואה שמדובר בבור בלי תחתית - תסרב באדיבות!

עד אז אנחנו יכולים לדון בספקולציות...

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם שאלת, וגם ענית לעצמך...

בינתיים הרכב בבעלות אבא שלך... תראה בעצמך כמה יעלה לו להחזיק אותו.

אם יתאים לך בסוף תקופת השימוש של אביך... קח אותו... אם אתה רואה שמדובר בבור בלי תחתית - תסרב באדיבות!

עד אז אנחנו יכולים לדון בספקולציות...

אותו מקרה יכל להיות לי עכשיו אם הקסרה שהייתה לנו עד לפני יומיים, יכלתי לקבל אותה אם לא הייתה הסובארו ברשותי.....

מקרים כאלו, העלו לי מחשבות.. במה זה כרוך לקבל אפילו במתנה רכב דיזל שעבר לא מעט.

מצד אחד התקדמות מרכב שנת 89 ל2001 (!) ואני יכול לקבל אותו כמובן במתנה.

מצד שני יש את זה שהרכב הוא דיזל, עלות חלקים ועלות החזקה של מנוע עייף כנראה.

תוך כתיבת ההודעה עלו לי עוד כמה רעיונות...

בהנחה שאני אקבל רכב חדש שזקוק לטיפול, אפשרי להרכיב לו מנוע בנזין במקום הדיזל? ואם כן אז במה זה כרוך?

כי אם אני מקבל רכב חדש במתנה וצריך להשקיע בו אפילו 10 אלף ש"ח כדי שהוא יהיה חדש, זה דיי משתלם! ובמקרה של מכירה עתידית (אם צריך לחשוב כ"כ רחוק) כי האוטו היה מונית בעברו אז גם ככה לא השקעתי עליו הרבה מה אכפת לי להנות ממנו שנה שנתיים ואז לזרוק אותה במחיר זנות?

יש היבטים שלא חשבתי עליהם?

יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרשה לי לגחך ולאמר, שאתה לא יודע על מה אתה מדבר.

קודם כל נתחיל בכך שמנוע ה 306 (XUD9) מוצלח יותר מכל מנוע דיזלאי פיגו סיטרואן אחר.

שימוש נכון, מיים ירוקים באופן תמידי ולא לערבב מיי ברז (מה שעושים נהגי המוניות בדרך כלל), שמן נכון וטיפולים תקופתים בזמן יתנו לך רכב שחיי בממוצע עד 700 אלף ק"מ. לאחר מכן ניתן להחליף מנוע.

כמה הרכב עשה? 300? יש לך עוד 400 אלף ק"מ של נסיעה.

אבל הפן האחר הוא,שזה דיזל - וזה לא סתם דיזל. זה דיזל רגיל. אני בדבר כזה אישית - לא יכול לנסוע.

האוטו עגלה בצורה מטורפת.

פן נוסף שעליך לקחת בחשבון הוא, שכאשר תגיע ל 400 - 350 תצטרך לעשות שיפוץ משאבת סולר, דיי יקר למען האמת. כ 2000 ש"ח לא כולל פירוק והרכבה.

לעניין המיסים:

אם הרכב מונית, אתה צריך לשלם מכס בערך 13 אלף ש"ח +- + מעמ .

על מנת להפוך אותו לרכב פרטי.

בהצלחה. ואני אישית, היתי לוקח פיגו סיטרואן מוגדשים בלבד (HDi( או VW TDI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרשה לי לגחך ולאמר, שאתה לא יודע על מה אתה מדבר.

קודם כל נתחיל בכך שמנוע ה 306 (XUD9) מוצלח יותר מכל מנוע דיזלאי פיגו סיטרואן אחר.

שימוש נכון, מיים ירוקים באופן תמידי ולא לערבב מיי ברז (מה שעושים נהגי המוניות בדרך כלל), שמן נכון וטיפולים תקופתים בזמן יתנו לך רכב שחיי בממוצע עד 700 אלף ק"מ. לאחר מכן ניתן להחליף מנוע.

כמה הרכב עשה? 300? יש לך עוד 400 אלף ק"מ של נסיעה.

אבל הפן האחר הוא,שזה דיזל - וזה לא סתם דיזל. זה דיזל רגיל. אני בדבר כזה אישית - לא יכול לנסוע.

האוטו עגלה בצורה מטורפת.

פן נוסף שעליך לקחת בחשבון הוא, שכאשר תגיע ל 400 - 350 תצטרך לעשות שיפוץ משאבת סולר, דיי יקר למען האמת. כ 2000 ש"ח לא כולל פירוק והרכבה.

לעניין המיסים:

אם הרכב מונית, אתה צריך לשלם מכס בערך 13 אלף ש"ח +- + מעמ .

על מנת להפוך אותו לרכב פרטי.

בהצלחה. ואני אישית, היתי לוקח פיגו סיטרואן מוגדשים בלבד (HDi( או VW TDI

תודה על התשובה עומרי,

כמו שאמרתי אני לא מתכוון לקבל את הרכב עכשיו (אבא שלי קנה אותו רק אתמול) אלא רק בעוד כשנה, כאשר גם אני לא יחויב במס.

הרעיון שלי הוא, שאם כבר אני מקבל אוטו עם מנוע עייף שהוא דיזל ואני בכלל לא נוסע הרבה אז אפשר לקנות מנוע חדש בכמה אלפים שהוא בנזין, לא עצלן, לנסוע איתו בכיף....להנות מזה שהמס לא יהיה גדול בטסט כי המנוע הוא לא דיזל (כמה אלפי שקלים הבנתי שהאגרה עולה) ומקסימום קיבלתי אוטו חדש מודל 2001 אז השקעתי כמה אלפי שקלים ואני בראש שקט, מה רע?

ואני חושב שאבא שלי יודיע לי לפני טיפולים בסדר גודל כזה גדול כמו של שיפוץ משאבת סולר וכל טיפול אחר בסדר גודל שכזה לפני העברת בעלות (שאני אדע לאן אני נכנס).

אבל בגלל שאבא שלי לא עובד במכס והוא לא מכונאי, הייתי רוצה לדעת במה כרוך קבלת אוטו דיזל ואם ארצה במה כרוך להחליף מנוע לבנזין (גם חדש, לא עצלן כמו הדיזל ואין מיסים סטנדטיים לרכב דיזל).

יש עוד דברים שצריך להחליף אם רוצים להחליף מנוע מדיזל לבנזין (כמו חלקים אחרים)?

או שכרוך רק במנוע (הלוואי)?

כי בגדול, יותר משתלם לקנות מנוע חדש ולשלם מיסים לרכב בנזין ולא לדיזל (פי כמה) מאשר להשאר עם דיזל ולסבול את הרעש והעצלנות של המנוע?

יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף

היתי ממליץ לאבא למכור את ה 306, ולקנות VW

פולקסוואגן. משהו TDI

או אוקטביה..

אתמול רק קנינו את האוטו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אמרתה על הקסארה "שלום ולא להתראות" לא רוצה לדעת מה תגיד על הפיגו.

הפיגו סובל ממחלות מאוד מאוד מעצבנות בדגם הנל

והנה כמה מנסיוני האישי:

המזגן נכנס בעת ההתנעה, גם אם אתה לא מדליק אותו. ואי אפשר לסגור את המדחס. גם אם החימום פועל המדחס עדין עובד. + יש בעייה עם הריליי של המדחס. החלפתי אותו אין ספור פעמים.

לרכב יש בעיה עם תיבת הפיקוד של פלגאי חימום, ולא פעם נאלצתי להזמין חשמלאי שעובד במוסך המורשה הביתה , כדי להניע את הרכב בבוקר.

הרכב הזה עדין במיוחד למכות מרכב, בוקסות, משולשים, ומערכות תיבת היגוי בכלליות נשחקים מהר מידי, והם עולים ה-ר-ב-ה כסף.

מבחינת מנוע הדיזל, הרכב מצוין למעט בעיית תאוצה. פשוט אין לו כזאת.

מנעול הבגאז האחורי רגיש לטריקות - תגיד לאבא את זה. , בזמנו שהרכב היה מונית החלפנו 3 פעמים את המנעול ואת הקפיצים ואת כל מה שהלך שמה.

למעשה, הקסארה עולה כמעט בכל אופן על הפיגו, אינני יודע איזה יד היתה הקסארה, או איך טיפלו בה, אך אצלנו מאוד מרוצים מהקסארה. ההיגוי טוב יותר, מתקשר טוב יותר, האוטו קליל יותר, ופחות רגיש למכות בתחתית המרכב , התאוצה טובה יותר, אמינות המכלולים כמו אלטרנטור, מדחס , ומשאבת הזרקה , טובה יותר מהפיגו. מה שכן, מבחינת אריכות ימים - אין ספק ש ה XUD9 של פיגו דיזל לא מוגדש טוב יותר , ממנוע DHY XUDT9E . ואולי בגלל הטורבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור יוסי שיתנהג לרכב בכפפות של משי-נסיעה בעדינות,ללא עלייה על מדרכות וירידה בפראות,טריקת באגאז' וכ'ו...

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אמרתה על הקסארה "שלום ולא להתראות" לא רוצה לדעת מה תגיד על הפיגו.

הפיגו סובל ממחלות מאוד מאוד מעצבנות בדגם הנל

והנה כמה מנסיוני האישי:

המזגן נכנס בעת ההתנעה, גם אם אתה לא מדליק אותו. ואי אפשר לסגור את המדחס. גם אם החימום פועל המדחס עדין עובד. + יש בעייה עם הריליי של המדחס. החלפתי אותו אין ספור פעמים.

לרכב יש בעיה עם תיבת הפיקוד של פלגאי חימום, ולא פעם נאלצתי להזמין חשמלאי שעובד במוסך המורשה הביתה , כדי להניע את הרכב בבוקר.

הרכב הזה עדין במיוחד למכות מרכב, בוקסות, משולשים, ומערכות תיבת היגוי בכלליות נשחקים מהר מידי, והם עולים ה-ר-ב-ה כסף.

מבחינת מנוע הדיזל, הרכב מצוין למעט בעיית תאוצה. פשוט אין לו כזאת.

מנעול הבגאז האחורי רגיש לטריקות - תגיד לאבא את זה. , בזמנו שהרכב היה מונית החלפנו 3 פעמים את המנעול ואת הקפיצים ואת כל מה שהלך שמה.

למעשה, הקסארה עולה כמעט בכל אופן על הפיגו, אינני יודע איזה יד היתה הקסארה, או איך טיפלו בה, אך אצלנו מאוד מרוצים מהקסארה. ההיגוי טוב יותר, מתקשר טוב יותר, האוטו קליל יותר, ופחות רגיש למכות בתחתית המרכב , התאוצה טובה יותר, אמינות המכלולים כמו אלטרנטור, מדחס , ומשאבת הזרקה , טובה יותר מהפיגו. מה שכן, מבחינת אריכות ימים - אין ספק ש ה XUD9 של פיגו דיזל לא מוגדש טוב יותר , ממנוע DHY XUDT9E . ואולי בגלל הטורבו.

כמו שאומרים, דיה צרה בשעתה...

יש לי לפחות שנה להשאר עם הסובא האהובה שלי, לגבי תקלות וטיפולים, תהיה לי שנה שלמה "לבחון" את הרכב כשהוא יהיה אצל אבא שלי, ולעקוב אחר הטיפולים של האוטו.

תודה רבה מאוד לכל העונים והמשתתפים! ושבוע טוב לכולם.

יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...