Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מגיעים לפקולטה לרפואה [מדעי הבריאות] באונ' בן-גוריון?

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 3260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה היא איך להגיע פיסית מהרכבת [ב"ש צפון נכון?] לפקולטה לרפואה [בניין M6]?

האם זה מרחק הליכה סביר מהרכבת או שצריך לקחת אוטובוס?

האתר של האוניברסיטה לא עובד לי! :evil:

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובעברית:

יורד בתחנת הרכבת והולך ישר עד הכיכר. פונה ימינה והולך לכיוון הרמזורים. עובר את הרמזורים. ממשיך ישר עד שאתה מגיע ל"שער הנגב" בצד שמאל שלך. הגעת.

זמן הליכה משוער: 5-6 דקות. בהצלחה.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

הקפצה :)

שלום חברים,

אחרי ששנה שעברה לא ניגשתי לשום מיונים בגלל סיבות אישיות, החלטתי שהשנה אני רוצה להתחיל ללמוד.

הפעם זימנו אותי לשעה 17:00 [בתכלס יהיה מאוחר יותר] כך שרכבת לא רלוונטית עבורי [לא תהיה אחת חזור למרכז].

נשאלת השאלה, יש חניות במרחק הליכה סביר?

אפשר לחנות בתוך האוניברסיטה?

ראיתי שבמפה שצירף טום ישנם חניונים, אך האם כל אחד יכול להיכנס או רק סטודנטים?

אין בעיה גם עם חניון בתשלום.

תודה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק שוב את נושא הרכבת. איני יודע היכן אתה גר, אל יש רכבותמב"ש צפונה עד די מאוחר בערב. יתכן שתוכל לחנות בתחנה יותר צפונית ולעשות דרכך ברכבת לב"ש.

באתר הרכבת יש מידע על חניונים סמוכים לכל התחנות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה אין רכבת? יש רכבת שיוצאת גם ב 23:00 בלילה ומגיעה לתל אביב (ואני משער שגם צפונה ממנה).

ניתן למצוא חנייה בקרבת האוניברסיטה, אפילו מול שער הכניסה למדעי הבריאות. החנייה בכחול לבן בתשלום עד השעה 19:00 אם אני לא טועה.

ממש מול שער הכניסה למדעי הבריאות יש חניון בתשלום של האוניברסיטה אשר פתוח לכלל הציבור ולא רק לסטודנטים. בתוך האוניברסיטה רק מורשי חנייה יכולים לחנות.

אופצייה נוספת היא להיכנס עם הרכב לסורוקה ולחנות באחד ממגרשי החנייה שלו, אך יש מעט הליכה בתוך הבית חולים.

עוד אפשרות היא לחנות בחניון תחנת הרכבת. הוא בחינם ונמצא פחות מ 5 דקות הליכה מהשער של מדעי הבריאות.

גם עם אוטובוסים אין בעייה וכל האוטובוסים לתל אביב עוצרים על רגר, מרחק 5 דקות הליכה ממדעי הבריאות.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרוב ד"ר דבחזיר?

כי גדל לי משהו...טוב לא משנה. נדבר כבר כשתסיים לימודים.

:-P

בהצלחה במיונים איש.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על האיחולים. כיף לקרוא.

בקשר לרכבת:

הרכבת האחרונה מב"ש לנתניה היא 22:05. המבחן צפוי להסתיים באזור 21:00. או שאמתין שעה לרכבת, או שאסע ברכב. למרות שאני מבלה שעות על הכביש, ולמרות שנסיעה לב"ש לא באמת מקשה עליי, אני מניח שאהיה מעט תשוש בסוף אותו יום ולכן בכל זאת אני מעדיף להימנע מנהיגה. יחד עם זאת, לא ממש בא לי להיות תלוי ברכבת ישראל. אוטובוסים זה בעיה כי הם עושים לי בחילות ושום כדור לא עוזר. [כן, כל יום ראשון בטירונות למחנה נתן, איפה שנאספים לנסיעה לבא"ח, הייתי מקיא את הנשמה]. בקיצור, אחשוב על זה קצת ואחליט מה עדיף לי. הפתרון של רכבת ביניים נשמע מצוין. הבעיה שלא בא לי להשאיר את הרכב בחניון של רכבת כל שהיא עד שעה מאוחרת, למרות שזו מאזדה 3 הכי גנרית בעולם.

NATCO, לגבי מה שגדל לך, אני רואה שתי אפשרויות: הסבירה יותר, מה שאיתי אמר. עד שאהיה רופא כבר יהיה DSG 12 עם TSI 8.0 ליטר. מצא רופא אחר. השנייה, גדל לך בגלל השרשור על היגואר בפורום הכללי. אני ממליץ שתעבור לכל שרשור שפתח לוקו/פרנקוס ומה שגדל לך יקטן בחזרה :)

האמת שהשאיפה היא להתקבל לת"א, כי את 6 השנים הקרובות אני רוצה להעביר במרכז עם החברים, משפחה ועבודה. יחד עם זאת, נרשמתי לכול האונ' כי הרצון שלי ללמוד רפואה גובר על משמעות המיקום. לכן, כל מקום שיקבל אותי, אלך אליו בשמחה. אם זה מעניין מישהו, אז המיונים בת"א/טכניון/העברית די זהים. מבחן מו"ר או מרק"ם [מבחן אישיות], ואז כתלות בציון קבלה בגלים לאונ' שאליהן נרשמת. הגיוני וסביר.

בב"ש יש מבחן ממוחשב, ואחר כך ראיון אישי שאורך בין 40-60 דק'. זה הגיוני וסביר גם, אלא ב"ש מבקשים ממני למלא קורות חיים, שהן לא באמת קורות חיים, אלא תהיות על משמעות קיומי ומעשיי בהולכי על כדוה"א. באמת, השאלות הזויות. הם מצפים לתיאור אירועים משמעותיים בחיי במגוון שאלות, דהיינו מגוון אירועים שונים ומשמעותיים. הם שוכחים שאני בן 23 והאירוע הכי משמעותי בחיי זה לסיים GTA באקס בוקס. ניחא, גם ככה זה רק בשביל שיהיה על מה לדבר בריאיון.

שוב תודה על האיחולים,

שבוע טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיון אישי יהיה לך בכל פקולטה לרפואה. זה חלק מהתהליך. השאלה היא רק באיזה שלב יתקיים הראיון - בד"כ זה בשלב האחרון, כדי לצמצם ד כמה שאפשר את מספר המעמדים המצריכים ראיון, כיון שמדובר בהתליך גוזל זמן.

יש בפקולטות שלב נוסף של ניפוי, בסיום שנה ג' או ד' (נהלים של כל פקולטה) - עם קבלת תואר ראשון ב"מדעי הרפואה".

יש גם כל מיני אופציות מעבר לא פשוטות של קבלה לשנים יותר מתקדמות לאחר 1-4 שנים במסלולים אחרים, כמובן עם השלמות. נתון מאד לגחמות של הפקולטות וכמובן למספר המקומות שמתפנה.

יש אופציה שאיני בטוח אם בדקת - בר אילן. דומני שהפקולטה בנויה על קבלת סטודנטים לשנה ד', אבל יתכן שמתחילים במקביל לבנות גם מסלול משנה א'. מרכז הפקולטה נמצא בצפת. בשעתו הפקולטה לרפואה בחיפה החלה בדרך זו - קלטו מוגרי שנה ג-ד מחו"ל והשלימו את ההכשרה בחיפה, וכך למדו חמשת המחזורים הראשונים. בהמשך הפקולטה שהחלה דרכה כגוף עצמאי צורפה לטכניון, ואז החל גם מסלול משנה א' (שכלל לימודי מתמטיקה ופיזיקה לרמה של מהנדס מכונות, כימיה מורחבת מאוד ואפילו "מבוא להנדסת חשמל ר', כלומר לרפואה").

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בענין הרכבות, גם כך לא מדובר ברכבת ישירה מבאר שבע לנתניה ועליך להחליף רכבות בת"א.

האתר של הרכבת לא מתחשב כנראה במעבר יום ולכן אם תבדוק, תגלה שבעקרון אתה יכול לצאת גם עם הרכבת של 23:06 לת"א,

שמגיעה לשם ב-00:20 (סבידור-מרכז), ואז להמשיך לנתניה ברכבת שיוצאת ב-01:08 (קו נתב"ג שפועל גם בלילה כל שעה).

זמן ההמתנה בין הרכבות לא מזהיר, אבל גם בזו שיוצאת מב"ש ב-22:06, יש המתנה של 35 דקות בת"א.

אם תצליח דווקא לצאת בזו של 21, ההמתנה היא רק 11 דקות.

שיהיה בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ מאד להתבסס על תח"צ, עם עדיפות לרכבת, ולא להתעייף בנהיגה.

לפני כ-20 שנה נבחנתי פעם באיזה מבחן בב"ש - כין שהמבחן המה בבוקר לנתי בדרום בלילה הקודם והגעתי למבחן רענן. אנשים שנהגו ואפילו נסעו בתח"צ (שהיה הרבה פחות טוב מזה של היום) הגיעו מותשים ונכשלו במבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיון אישי יהיה לך בכל פקולטה לרפואה. זה חלק מהתהליך. השאלה היא רק באיזה שלב יתקיים הראיון - בד"כ זה בשלב האחרון, כדי לצמצם ד כמה שאפשר את מספר המעמדים המצריכים ראיון, כיון שמדובר בהתליך גוזל זמן.

יש בפקולטות שלב נוסף של ניפוי, בסיום שנה ג' או ד' (נהלים של כל פקולטה) - עם קבלת תואר ראשון ב"מדעי הרפואה".

יש גם כל מיני אופציות מעבר לא פשוטות של קבלה לשנים יותר מתקדמות לאחר 1-4 שנים במסלולים אחרים, כמובן עם השלמות. נתון מאד לגחמות של הפקולטות וכמובן למספר המקומות שמתפנה.

יש אופציה שאיני בטוח אם בדקת - בר אילן. דומני שהפקולטה בנויה על קבלת סטודנטים לשנה ד', אבל יתכן שמתחילים במקביל לבנות גם מסלול משנה א'. מרכז הפקולטה נמצא בצפת. בשעתו הפקולטה לרפואה בחיפה החלה בדרך זו - קלטו מוגרי שנה ג-ד מחו"ל והשלימו את ההכשרה בחיפה, וכך למדו חמשת המחזורים הראשונים. בהמשך הפקולטה שהחלה דרכה כגוף עצמאי צורפה לטכניון, ואז החל גם מסלול משנה א' (שכלל לימודי מתמטיקה ופיזיקה לרמה של מהנדס מכונות, כימיה מורחבת מאוד ואפילו "מבוא להנדסת חשמל ר', כלומר לרפואה").

בת"א וירושלים וחיפה -איו ראיון. בבש לעומת זאת - דרישת הסף נמוכה יותר, יש 2 סבבי ראיונות ,רק כ-10% מתקבלים, לעומת-50% בשאר המקומות (כמובן 50% מאלה שהגיעו למבחן מו"ר/מרק"ם). הנפוי בסוף שנה ג ולא ד. וזאת על סמך ממוצע ציונים בסוף תואר ראשון (75 בד"כ).

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודה על ההתייחסות וההמלצה שלא לנהוג. זו גם השאיפה שלי.

ראיונות קבלה מנפים כבר לא קיימים בת"א/עברית/טכניון. דיברתי עם אנשים שלמדים רפואה בכל אחת מהשלוש, ואף לא אחד נדרש לראיון קבלה מנפה. מראיינים אותך מספיק בשני החלקים של מבחני המו"ר/מרק"ם [יש גם יום נפרד לשאלונים, וגם יום תחנות במרכזי הסימולציה הרפואית שבהם תחנות ריאיון אישי]. כחודש אחרי מבחני המו"ר/מרק"ם מגיעים ציונים לאוניברסיטאות ולתלמידים, ואחרי שהאונ' עושות כינונים אתה יודע אם התקבלת או שאתה בהמתנה בגלים מאוחרים יותר. לפי הציון אתה פחות או יותר יודע לשער אם תתקבל בסוף או לא. הקבלה בגלים, ויכולה להגיע עד לשבועיים אחרי תחילת הסמסטר. זה הזוי לגמרי. הלוואי והאוניברסיטאות היו עובדות ביעילות כמו המרכז הארצי לבחינות והערכה. הן לא.

בכל מקרה, נקווה לטוב. יש עוד זמן. זה רק במאי/יוני.

עריכה - fatboy, אתה צודק. רק השנה ב"ש שינו את זה לראיון אחד. מבחן ממוחשב, ואז אם עוברים ראיון אחד ארוך [40-60 דק']. זה עדיף בעיניי.

במו"ר/מרק"ם יש בשנה בערך 1600 משתתפים כשמתקבלים בערך 150 לאוניברסיטה. כלומר, 450 מתוך 1600 בערך. זה אחוז די גבוה]. ממוצע נדרש בסוף שנה ג' אני לא זוכר ספציפית בכולן, אבל זה בערך מה שציינת.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...