Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאיזה גיל מותר לשבת במושב הקדמי?

שימו לב! השרשור הזה בן 3582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, בקרוב אני מסיים את תקופת המלווה בוקר שלי ואני מניח שאני הולך להיות נהג הסעות בבית.

רציתי לדעת מאיזה גיל מותר לילדים לשבת מקדימה?

מחיפוש בגוגל עולה התוצאה של משרד התחבורה ויש שם המלצות אבל לא כתוב מה החוק.

לצערי אני לא מצליח להדביק את הקישור.

בכל מקרה אשמח לדעת מה החוק אומר על זה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר היתה מגבלה של גיל 14.

דומני שכיום המגבלה אינה מגבלת גיל אלא גובה ומשקל - התאמה לאמצעי הריסון המותקן במושב הקדמי, כלומר מדובר בילד בגבה לפחות 1.35-1.40 מ' אשר יכול להחגר בחגורת בטיחות.

מעבר לכך צריך להביא בחשבון את נושא ביטול כרית האויר הימנית אם מושיבים ילד במושב בטיחות לצד הנהג.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הזכור לי מותר מגיל 8, אבל לא כדאי לעשות את זה !

הילד עוד לא בגובה מתאים וחגורת הבטיחות יכולה לחנוק אותו או לגרום לו נזק בעת שתמתח או תנעל בגלל מצב חרום, או אפילו בבלימת חרום ברכב שיש בו קדם מותחנים.

המשקל של הילד קל מידי ויש חשש שמערכות הטיחות לא יגנו עליו.

לא לנסות. עדיף חהושיב ילדים מאחור, ועם בוסטר (לפי גודלים ומשקלם של הילדים) ולהבטיח את בטיחותם.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הגבלת גיל על ישיבה במושב הקדמי.

כל ילד, גם תינוק בן יום, יכול לשבת מקדימה, כל עוד הוא בהתקן ריסון המתאים לגילו וגודלו (עד גיל 3 במושב בטיחות, עד גיל 8 במושב מגביה)

הגבלה נוספת היא איסור להושיב ילד במושב בטיחות מול כרית אויר פעילה, כך שאם לא ניתן לנטרל אותה, יש איסור עדיף שמונע את הישיבה מלפנים לילדים עד גיל 3.

עד כאן מבחינת החוק.

מבחינה בטיחותית, המושב האחורי בטוח יותר. בלית ברירה יש לוודא שחגורת הבטיחות עוברת מהכתף למותן, ולא מהצוואר לכתף.

יש גם להרחיק את הכסא לאחור ככל שניתן, כי כרית אויר יכולה לגרום לפציעה קשה גם לילדים שהחוק כן מרשה להם לשבת מולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שדואג לבריאות ילדיו יושיב אותם במושב האחורי. אם אין ברירה - בקדמי, עם אמצעי ריסון מתאים וללא כרית אויר פעילה.

חגורת הבטיחות חייבת לעובר על הכתף והחזה - חגורה העוברת על הצואר או חגורה העוברת מתחת לבית השחי מסוכנות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...