Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לקנות ולשפץ פיג'ו 504.

amit_yon
שימו לב! השרשור הזה בן 2037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר הרבה זמן את כל תוכניות השיפוץ והחידוש של מכוניות אספנות או מכוניות ישנות כמו wheeler dealers או fast n' loud, בנוסף הסתכלתי על פרוייקטים למיניהם ביוטיוב וממש רציתי להיות כמוהם.

אני רוצה לדעת וללמוד על רכבים ישנים ולשפץ אחד כדי שיהיה לי לשימוש, אז התחלתי לחפש ביד 2 ומצאתי שאני אוהב מאוד את הצורה של מכוניות הפיג'ו של שנות ה70-80 ותפסי לי את העין במיוחד הפיג'ו 504. ראיתי מודעה בא מפורסמת פיג'ו 504 במצב דיי מוזנח (אני מדבר על דגם הsaloon). עכשיו רציתי שתתנו לי חוות דעת על מה לעשות בנידון.

אני אתן קצת פרטים על עצמי מכיוון שאני חדש דנדש פה :)

אני בן 17, כיתה יא' עכשיו זה בדיוק הבגרויות :(

מאוד מתעניין בתחום המוטוריקה בכללי.

לא יודע הרבה בתחום המוטוריקה, יש לי ידע בסיסי אבל אני מוכן ללמוד :)

בתחום הריתוך, צביעה ופחחות אין לי שום ידע ושום כלים. יש לי משייפת רוטטת שקניתי מהום סנטר ב500 ש"ח.

חוץ מזה אין לי מה לומר לכם..

רציתי לדעת אם לדעתכם, יש סיכוי שאני אצליח בפרויקט הזה?

בנוסף יש מוסך בישוב שלי שאני מקווה מאוד שיענה לבקשות שלי, אם יהיו.

תודה מראש לעוזרים! :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית ברוך הבא!

לאור מה שכתבת הייתי ממליץ לך לעשות כמה פעולות הכנה לפני הרכישה והן לצבור ידע במכונאות כללית ועל הדגם הספציפי, כמו כן אם אפשר קצת ניסיון או על רכב אחר או שתנסה לאתר מישהו קרוב אליך ולהציע לו עזרה תמורת לימוד.

לדוגמה ריתוך של פח הוא מורכב יותר מריתוך רגיל וגם מצריך רתכת יותר מתקדמת.

אני גם כן צופה נלהב של התכניות הנ"ל אבל הם מכניסים בפחות משעה עבודה של שעות רבות מאוד והם מתקנים רק את מה שחייבים ומשקיעים המון בקוסמטיקה, בשיפוץ (וזה משתנה מאוד אתה תגיד לאיזה רמה אתה רוצה לרדת) בדרך כלל משתדלים לעבור על כל המערכות.

על צביעה אני בכלל לא מדבר.

בקיצור אני לא רוצה להוריד לך את ההתלהבות דווקא להיפך אבל ללא ידע, כלים, מקום, זמן וכמובן תקציב צפיוה לך אכזבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם גם מפגשים של רכבי אספנות.

אני מאמין שתוכל להגיע, להתרשם ולהעשיר את היידע שלך.

ראה בפורום אספנות הודעות נוספות בנוגע למפגשי רכבי אספנות.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית שלום

לא כל אחד קונה משייפת בגיל כה צעיר ואני רואה זאת בעין יפה אךבגלל חוסר הנסיון שלך בתחום עדיף שיתלווה אליך כבר בקנייה מישהו שמבין כדי שהרכב יבדק כראוי ולא תהיינה לך הפתעות לא נעימות בעתיד. צריך לבדוק טוב את הניירת של הרכב, מצב הבודי ופנים הרכב וגם את הצד המכני ולבחון את נושא העלות שבשיפוץ הרכב.

אתה רוצה ללמוד לעבוד וזה טוב אך זה יקח זמן. ישנם אנשים המבצעים את רוב העבודה לבד ומאידך יש הרבה בעלי רכבי אספנות שלא יודעים או לא רוצים להתעסק לבד עם תיקונים ונותנים את העבודה לבעלי מקצוע אך זה עולה כסף ולרוב הרבה כסף. ישנם גם כאלה שמעדיפים לקנות או ליבא רכב משופץ. השאלה היא אם תוכל לעמוד בהוצאות הכספיות. בכל אופן שיהיה בהצלחה.

בברכה אריק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, מאחל לך הרבה הצלחה.

שנית, מציע לך שתקרא הרבה, תגיע למפגשים, תשאל שאלות ותבין מה אתה באמת רוצה ואיזה רכב יכול לענות על דרישותיך ותקציבך, מעבר לעניין העיצוב.

שלישית, לעניין ה-504. החזקתי אחת במשך שמונה וחצי שנים; זו מכונית נהדרת, נוחה מאוד ובעלת חוסן מכני בסיסי, שעוזר לה לשרוד עד ימינו כמכונית נפוצה בעולם השלישי ובמיוחד באפריקה.

עם זאת - ועל אף שהיתה נפוצה בארץ - לא קל למצוא חלפים, במיוחד קוסמטיים, אלא אם יש לך קשרים במגזר הערבי. אם תרכוש את המכונית, שלח לי ה"פ ואפנה אותך למישהו בנצרת, לו מספר מכוניות כאלו וגישה לחלפים גם בשטחי הרש"פ.

נקודות תורפה נוספות: ראשי מנוע רגישים לנוזל קירור לא איכותי, נטייה להחלדה, צריכת דלק גבוהה(אם אתה מתכונן להשתמש בה על בסיס קבוע).

עריכה אחרונה על ידי 504L

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

504L משום מה לא ניתן לשלוח לך ה"פ - אני אשמח גם לקבל את השם הטלפון של הבחור בנצרת עבור ה 504 שלי.

ידוע, המיילבוקס מלא ולא תמיד יש לי זמן או חשק לרוקן אותו...

לטובת כל בעלי ה-504 באשר הם:

עלי אבו אלהיג'א, 054-4830681

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 2037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...