Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הקטע של ״דמי רצינות״ בחברות רכב?

eranbet
שימו לב! השרשור הזה בן 3626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בימים האחרונים ביקרתי בכמה מוקדי מכירות של חברות השכרה/ליסינג.

המכוניות לא נמצאות במקום ובכדי שיביאו אותן (שאוכל לחזות בהן) אני נדרש לשלם 500₪ ״דמי רצינות״. אם לא ארצה את האוטו לא יחייבו אותי.

כששאלתי מפורשות אם יחזירו את הכסף, לא קיבלתי תשובה, רק סיפורים שיתקנו כל בעיה וכו׳.

האם אני נאלץ להתחייב בפני החברה שאקנה ממנה רכב, רק בכדי לקבל את הזכות לראות את הרכב לפני שאני קונה אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף לראות את הרכב בעיניים שלי במקום ולא לחכות שאיזה מובילית תביא לי אותו תמורת 500 שקל.

מניסיון יהיה לך מאוד קשה להחזיר את הכסף הזה,הם פשוט יביאו עוד רכב ועוד רכב ועוד רכב עד שתאהב רכב ספציפי.בסופו של דבר אחרי מלחמה קשה אתה כנראה תקבל את הכסף חזרה אבל זה יהיה ממש מעצבן.

אגב לכל חברה יש את החוקים שלה ואני חושב שדמי רצינות משתנים מרכב לרכב כי באוויס פעם הזמנו מזדה 5 עם 200 ש''ח דמי רצינות (לא קנינו רכב בסוף והכסף חזר אחרי מלחמה עיקשת),באלבר שילמנו 5K (!) דמי רצינות על רכב שהיה צריך לרדת באמצע השירות שלו.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך רואים את הרכב? נוסעים למגרש ברחובות או בחדרה? בכלל יש אופציה שיתנו לראות את הרכב שם?

באופרייט ליס ובאויס רצו ₪500, באלבר לא הגענו לזה כי מבחר הרכבים (וגם איש המכירות, אם לומר את האמת) לא היו רלוונטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את גלילות שאתה פשוט תרגיש שם ילד בחנות ממתקים.

אתה יכול גם לנסוע לסניף שבו עומד הרכב שאתה רוצה אבל יותר נוח לקבל שירות מהסניף שנמצא ליד הבית.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש הגיון. אם כל אחד היה יכול להזמין רכב מכל סניף, אז כל הזמן החברות היו מתעסקות בשינוע רכבים, במקום במכירה. כולנו יודעים כמה לקוחות "באים רק להתעניין". בשביל לקוחות כאלו להביא רכב זה סתם בזבוז של כסף וזמן לחברה. דמי הרצינות זה מה שמסנן אותם.

ברגע שאדם רציני ובאמת מעוניין לקנות רכב הוא ישים 100, 200 וגם 2000 שקל כדי להביא את הרכב שמעניין אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני התעניינתי בקניית רכב שלא היה בסניף בקרסו טרייד אין ושילמתי מקדמה של 1000 שקל.

אחרי כמה ימים התחרטתי.

התקשרתי אליהם, אמרו לי תבוא לחתום על טופס להחזר הכסף, חתמתי.

התקשרו אלי אחרי נראה לי כחודש ואמרו שהצ'ק מוכן, לבוא לקחת.

בלי בעיות.

ייאמר לזכותם שממש לא ניסו לשכנע אותי לראות עוד כלי רכב, אמרו שהכל בסדר ותקבל את הצ'ק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק קוראים לזה "דמי רצינות", חלק "מקדמה" – אבל זה אותו הדבר.

שינוע הרכב ממקום למקום עולה כסף, וגם הוצאתו של הרכב מהמלאי הזמין למכירה כדי שהלקוח יוכל לבחון אותו בשקט וללא לחץ – לכל אלה יש משמעות כלכלית, ועל כן נגבית המקדמה.

במידה והלקוח לא מעוניין ברכב, מנסים למצוא עבורו רכב אחר כנגד אותה המקדמה.

במידה ולא יהיה מעוניין לרכוש כלל – המקדמה מוחזרת במלואה ובאופן מיידי (באמצעות כרטיס האשראי שבאמצעותו היא נגבתה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אני לא זוכר שהיא חזרה אלינו באופן מיידי :roll:

יותר לכיוון החודשיים...:lol:

אבל בסדר זה היה לפני 4 שנים...נסלח לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הסתבר לי שיש עוד פוסטים בפורום לגבי ״דמי רצינות״ ולפחות לפי מה שכתוב שם, די קשה עד בלתי אפשרי לקבל את הכסף בחזרה, כנראה שגם תלוי ממי.

למה לשנע? אפשר לפרט היכן יש רכבים רלוונטיים ולשלוח את הלקוח לראות או לפחות להראות תמונות.

עדיין יצטרך לשלם ״דמי רצינות״ בשביל לקחת לבדיקה אבל לפחות ידע שהרכב רלוונטי (זה שמראים את הקילומטרז׳ ואולי היסטוריית טיפולים, זה לא מספיק. צריך לראות ולשמוע).

שלא לדבר על זה שהרכב עלול להיפגע בזמן השינוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עושה עליהם רושם רציני באמת, יקצצו לך משמעותית מהמקדמה הסמלית שהם רוצים.

אנחנו שמנו 200 ש"ח לטובת שיריון רכב (שבסוף קנינו) אחרי שבהתחלה דרשו 500.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה אני מעדיף ללכת למגרש שממנו אני אקנה את הרכב,אחרי זה לך תרדוף אחריהם.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דמי רצינות הם דבר מקובל לשיריון רכב. יש לדרוש ולקבל מסמך רשמי האומר שבמידה של ביטול חד צדדי מצד הרוכש הפוטנציאלי הכסף יוחזר במלואו תוך זמן נקוב.

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...