Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בתור רכב ראשוני לבחורה, ליסינג/טרנטה/או לחכות?

צעירה
שימו לב! השרשור הזה בן 3626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייי,

יש לי שאלה שמתייחסת לטרם בחירת דגם רכב, הייתי רוצה להתייעץ עם מי שחושב שהוא מבין בכלל בכל העניין של הרכבים בדגש באסטרטגיה כלכלית.

לא מזמן סיימתי לימודים, וסוף סוף יוצאת לשוק העבודה. אני מאוד מתלבטת בן שלושה אופציות שיביאו אותי להפסיק להשתמש בתחבורה ציבורית,

מכיוון שאני ממש חדשה בתחום הייתי רוצה תגובות מאנשים לגבי הדרך האפשרית המומלצת כרגע בעבורי:

1. לקנות רכב ישן , במחיר זול זול (מדברת על עד גג 7000 ש"ח) - החסרון בעני (או שאני טועה)י: ביקורים תכופים במוסך)

2. לקנות רכב במחיר סביר, בליסינג. - (החסרון בעניי: התחייבות לטווח ארוך) האם זה משתלם? מבחינת עלות מול תועלת?

3. לחסוך תקופה מסויימת סכום סביר, (החסרון בעניי: לסבול עוד תקופה ארוכה)

אני עובדת בת"א, שדיי קשה להתנהל שם מבחינת תנועה, אבל מצד שאני אני גרה במקום שאין בו אטובוסים נגישים.

*רכב בסכום סביר למתחילה בעניי זה סביבות 30 אלף

אשמח לשמוע את דעתכם, אני לא בטוחה שאני צודקת בכל אופציה. ובכלל, אם המלצתם לי על אופציה מסויימת, על איזה רכב ללכת?

(חסכוני, לנסיעה של 30-40 דק ביום, לבחורה בת 23, עדיף אוטומט)

העמסתי המון מידע, אבל מקווה שתוכלי לכוון אותי :-D

תודה רבה:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אופציה 3,ב30 אלף אפשר היום לרכוש רכבים באזור מודל 2008 ואם רכב מיני כמו פיאט פנדה אז אפילו יותר חדשה,את תקבלי רכב הרבה יותר בטיחותי ועם סיכוי מופחת לתקלות מאשר רכב בן 7 אלף,כמובן שאם יקח לך שנה להגיע לסכום 30 אלף ואת ממש סובלת זה לא מתאים אבל אם מדובר על מספר חודשים לדעתי זה עדיף.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף ליוליאן.

את בחורה צעירה, בתחילת הקריירה.

רכב זול מאד הוא מתכון לתחזוקה יקרה מאד - בכסף וזמן. אם אין לך כסף אל תכנסי להרפתקה.

רכישת רכב באמצעות מימון (תקראי לזה הלואה, או ליסינג או כל שם אחר) הוא כניסה להתחייבות ארוכת טווח. אם אין לך מקום עבודה יציב ורזרבות מספיקות - אלתתחייבי לכלום.

בקיצור - המשיכי לנסוע בתחבורה ציבורית, חסכי שקל לשקל ובאיזה שלב תחזרי אלינו בשאלות על רכישת רכב תמורת כמה עשרות אלפי ש"ח. או שתגלי שיש לך צרכים בעדיפות יותר גבוהה מרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן אם למשהו יש דעה אחרת אני רוצה לשמוע

היי, אני דיי מסכים עם מה שכתבו לך בהודעות הקודמות אך אם יש לך בעיה עם התחבורה הציבורית אני לא רואה סיבה להמשיך לסבול.כן ניתן למצוא רכבים ישנים עם אמינות גבוהה,שנים נסעתי ברכב בן 15+ (פג'ו 205) והוצאות תיקונים וביטוח נמוכות ביותר.

אני בטוח שלחברי בפורום יהיו המלצות נוספות לרכבים כאלה.

אגב, דווקא הייתי ממליץ על ידני,גם חסחוני בדלק גם זול יותר בדר"כ וגם סיכוי נמוך יותר לתקלות גיר.

סוזוקי קרוסאובר 2017 1.4 טורבו.

סקודה פאביה 2011 ידנית 1.2tsi

פורד פוקוס 2007.פגו' 205 1997.

יונדאי אקסנט 2000,פיאט אונו 1993.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שרכב ישן סביר להניח שיזדקק ליותר טיפולים ותיקונים אבל לא בהכרח שזה התאבדות כלכלית. עד לא מזמן החזקתי בניסן אלמרה 99 , נמכרה עם 236 אלף ק"מ ושירתה אותי נאמנה עד הרגע האחרון במינימום השקעה, אומנם שימשה כרב שני אבל עדיין נסעה לא מעט(דווקא על הרכב החדש יותר הוצאתי יותר בשנה האחרונה). לכן המלצה שלי אם יש לך אפשרות לחסוך עוד כמובן שעדיף. אם לא, אין סיבה לסבול חפשי רכב שמור עדיפות לידני תשאירי סכום קטן בצד לתיקונים/ביטוח ותקווי לטוב. בהצלחה.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש אבא/דוד/חבר "ממולח" שמבין במכוניות ויעזור בבחירה ואחזקה של אוטו ישן, כלומר יסע איתך לראות מכוניות וימצא אוטו סביר (נדיר אבל יש גם בתחום המחירים הזה), יתלווה אליך בטיפולים ותיקונים במוסך - אפשר לחשוב על אופציה 1.

אם אין בן אדם כזה בסביבה הקרובה, אופציה 1 הופכת להימור גדול מידי, ואז בהחלט כדאי לבחור באופציה 3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם בוקי,

גם רכב ישן יכול להיות אמין, צריך לבדוק את הרכב היטב טרם הרכישה, וכמובן צריך גם מזל.

לזכותו של רכב ישן עומדת העובדה שאין צורך בביטוח מקיף, ושמחירי הטיפולים והחלפים זולים משמעותית מפעולות דומות ברכב חדש יותר.

לרעתו, עניין הבטיחות, נוחות הנסיעה וההסתברות לתקלות.

לדעתי האישית כדאי להתחיל מרכב ישן גם בשביל "להשתפשף" באחזקת רכב נכונה, הקפדה על שגרת טיפולים, בדיקות מפלסי נוזלים, הבנה בסיסית של "איך הכל עובד", וכמובן, הכרת המוסכים הנמצאים בסביבה.

אך כמו שבוקי אמר, כדאי שיהיה אדם מבין שיתלווה אליך למוסך בשעת הצורך. אפשר כמובן גם להתייעץ כאן בפורום בכל עניין.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאת צריכה רכב, אל תישארי בלי אוטו כי זה סיוט בכמעט כל מקום בארץ

לא רואה טעם לממן את הבנק או את חברות הליסינג ולשלם ריביות. את עוד צעירה, למה לעשות זאת?

לדעתי בסכום שציינת או קצת מעל את יכולה לקנות אוטו מעולה בלי הרבה תקלות

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה טעם לממן את הבנק או את חברות הליסינג ולשלם ריביות. את עוד צעירה, למה לעשות זאת?

לא רואה טעם בלממן מוסכים :)

ולעניינו, רכב משומש בסכום של 7,000 ש"ח יהיה כלכלי רק אם יש ניסיון בתחזוקת רכבים ישנים. לא חכמה רק לקנות רכב סביר עם אבא/דוד/חבר שמבין, אלא גם לדעת כיצד לתחזק, אחרת מזהים את זה בעלי מקצוע (שמוציאים שם רע לענף) ומנסים להתפרנס בעושק.

אגב, גם כשמחפשים רכב בתקציב של 30,000 ש"ח צריך לבדוק ולחפש היטב.

אני כלל לא שולל כלכלית את אופציית הליסינג השאלה מה הדיל המוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום צורך בליסינג ואין שום צורך להתאבד כלכלית עם רכב ענתיקה דפוק ולבלות במוסכים וגם אין צורך לחסוך!

כל מה שאת צריכה לעשות, זה לגשת לבנק שלך, לבקש הלוואה נוחה ל-5 שנים של 30 אלף ש"ח, לקחת את ה-7000 ש"ח שיש לך ולגשת עם המזומן הזה לחברות ליסינג והשכרה ולנהל מו"מ על רכישת רכב קטן - פיג'ו 107, פיאט פנדה, סוזוקי אלטו, יונדאי 10 וכו' וכו' - מה שמתאים לך.

ככה גם תיהני מרכב חדיש בן 3 כאן ועכשיו, גם לא תבלי במוסכים וגם לא תתחייבי לליסינג יקר ומיותר.

אני עושה ככה כבר פעם שנייה, פעם ראשונה קניתי פיאט פונטו ופעם שניה קניתי פיאט פנדה ואני מאוד מאוד מרוצה מהעסקה הנ"ל ומהרכבים שקניתי - במקום לקנות משהו עלוב לתפרנים ולבלות במוסכים כל חודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי בלנו רכב אמין והחלפים זולים מאוד, רק למצוא זקן שמוכר.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום צורך בליסינג ואין שום צורך להתאבד כלכלית עם רכב ענתיקה דפוק ולבלות במוסכים וגם אין צורך לחסוך!

כל מה שאת צריכה לעשות, זה לגשת לבנק שלך, לבקש הלוואה נוחה ל-5 שנים של 30 אלף ש"ח, לקחת את ה-7000 ש"ח שיש לך ולגשת עם המזומן הזה לחברות ליסינג והשכרה ולנהל מו"מ על רכישת רכב קטן - פיג'ו 107, פיאט פנדה, סוזוקי אלטו, יונדאי 10 וכו' וכו' - מה שמתאים לך.

ככה גם תיהני מרכב חדיש בן 3 כאן ועכשיו, גם לא תבלי במוסכים וגם לא תתחייבי לליסינג יקר ומיותר.

אני עושה ככה כבר פעם שנייה, פעם ראשונה קניתי פיאט פונטו ופעם שניה קניתי פיאט פנדה ואני מאוד מאוד מרוצה מהעסקה הנ"ל ומהרכבים שקניתי - במקום לקנות משהו עלוב לתפרנים ולבלות במוסכים כל חודש.

לפות"ש אין עדיין עבודה מסודרת. אני בכלל לא בטוח שהבנק יסכים להלוות לה סכום כזה, וגם אם כן - מדובר בהתחייבות שנראית לי, לפי התאור שלה, קצת מסוכנת. חסרות מימון אולי יהיו יותר גמישות, תמורת עלויות יותר גבוהות.

סוזוקי בלנו רכב אמין והחלפים זולים מאוד, רק למצוא זקן שמוכר.

עם כל הכבוד לסוזוקי (ויש הרבה כבוד, אני מחזיק בשתיים והיו עוד כמה בעבר) - הבאלנו התאימה לשנות ה-90. בקנה מידה של היום מדובר ברכב מיושן מאד וקרוב לודאי שמרבית הבאלנו (או האלמרה שהוזכרה קודם, או קורולה או עוד כמה דגמים מאותה תקופה הנחשבים אמינים מאד) כבר שחוקים מאד. רכבים זקנים וטובים נמכרים בתוך המשפחה - אז אם הולכים לכיוון כזה היתי מחפש רק אצל קרובים ומכרים, לא כל מיני גרוטאות עם רבע מיליון ק"מ שנקרעו על ידי כל מיני צעירים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים זקנים וטובים נמכרים בתוך המשפחה - אז אם הולכים לכיוון כזה היתי מחפש רק אצל קרובים ומכרים, לא כל מיני גרוטאות עם רבע מיליון ק"מ שנקרעו על ידי כל מיני צעירים.

אני מכרתי בשנים האחרונות 3 מכוניות מצוינות על קילומטרז' באיזור 130 אלף בשלושתן, כולן מתחת ל 10.000 ש"ח. אחת מהן הייתה יד ראשונה ובמצב כמעט חדש.

אף אחד בשמפחה לא היה צריך אותן, ואני בטוח שזה לא מצב מאוד נדיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...