Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרך חישוב מחיר נסיעה במונית

שימו לב! השרשור הזה בן 3626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתקנות יש טבלה עם בסיסי זמן ומרחק. השאלה שלי היא איך מחושב התהמחיר תוך לקיחת 2 הבסיסים בחשבון.

למשל:

בנסיעה עד 15 ק"מ, בסיס הזמן הוא 11 שניות לפעימה ובסיס המרחק הוא 78.74 מ' לפעימה. מחיר פעימה 0.3 ש"ח.

נגיד שהנסיעה ארכה 7 דקות למרחק של 3 ק"מ. כמה פעימות זה?

חישוב לפי בסיס זמן בלבד : 7 דק' כפול 60 שניות חלק 11 שניות שווה 38.18 פעימות שזה 11.45 ש"ח.

חישוב לפי בסיס מרחק בלבד: 3000 מטר חלקי 78.74 שווה 38.1 פעימות שזה 11.43 ש"ח

חוץ מזה יש גם מצב התחלתי של מונה: 80 שניות ו-35 מטר. מחיר 12.3 ש"ח. מה זה אומר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את המסמך הזה

ברמת העיקרון הקפיצות הן באופן בלתי תלוי, הזמן קופץ לפי הזמן והמרחק לפי המרחק.

יש לך מצב מונה התחלתי, שבו המחיר 12.3 שקלים שם כבר כלול לך מרחק של 537.93 מטרים (בתעריף 1) או 147.89 מטרים (בתעריף 2), כמו כן כלול לך זמן של 80 שניות (בתעריף 1) או 35 שניות (בתעריף 2).

לאחר מכן יש את החלוקה של הקפיצות עצמן, עד 15 ק"מ הקפיצות במרחקים הן כל 78.74 מטרים (או 63 בתעריף 2), מעל 15 ק"מ הקפיצות במרחקים הן כל 65.66 מטרים (או 52.45 מטרים בתעריף 2).

הקפיצות בזמנים הן 11 (בתעריף 1) או 9 שניות (בתעריף 2) גם מתחת וגם מעל ל-15 ק"מ.

בשביל לחשב מחיר נסיעה תתחיל מ-12.3 שקלים שממנו מתחיל המונה.

יש לנו מרחק של 3 ק"מ, ממנו נשאר 2,462.07 מטרים (כי 537.93 מטרים כלולים במחיר ההתחלתי), נחלק את המרחק הזה ל-78.74 מטרים של קפיצה ונקבל 31 נקודה משהו (אין חצי קפיצה לכן 31 זה מספר הקפיצות) כפול 30 אג' נקבל 9.3 שקלים ונוסיף אותם ל-12.3 וקיבלנו 21.6 שקלים.

יש לנו זמן של 7 דקות (420 שניות), פחות 80 שניות שכלולות במחיר ההתחלתי נשארנו עם 340 שניות, לחלק ל-11 שניות של קפיצה ונקבל 30.9, כלומר 30 קפיצות, שהן בדיוק 9 שקלים, נוסיף אותם ונקבל סכום כולל של 30.6 שקלים לתשלום.

המודל המלא יבדוק האם המרחק הוא פחות מ-15 ק"מ ויחשב כמו שהראיתי, ואם המרחק הוא מעל 15 ק"מ אז יחשב את כל מה שמעל 15 ק"מ (כלומר אם זה 18 ק"מ יחשב את ה-3 ק"מ לפי פעימות מעל 15 ק"מ, ואת ה-15 ק"מ לפי החישוב הרגיל), ואז יבצע את החישוב כמו למעלה.

כמובן שאם זה תעריף 2 אז יש לחשב לפי הקפיצות והבסיס של תעריף 2

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3x7r3m3 לא נפתח לי המסמך שרשמת למעלה אך זה מסקרן אותי,

אם לפי החישובים שלך ככה מחשבים את מחיר הנסיעה אז מה קורה כאשר המונית עוצרת ברמזור או כאשר יש פקק רציני , והזמן מתארך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסמך הוא PDF סטנדרטי, אולי חסר לך במחשב Adobe Reader או Foxit Reader המשמשים לקריאה של מסמכים כאלה.

לגבי דרך החישוב, בעמידה ברמזור כל 11 או 9 שניות המונה ימשיך לקפוץ ב-30 אג' כל פעם (כלומר בערך שקל וחצי לדקה של עמידה במקום).

ברמת העיקרון "זמן זה כסף" בהחלט תופס עם נהגי מוניות.

לכן בעמידות, או בפקקים, או בנסיעה בדרך עוקפת וארוכה יותר, המחיר יעלה.

באופן מעשי בנסיעה בין-עירונית יש במונה מחירון מובנה (ממוצע של נסיעות), וזכות הלקוח לבקש לשלם לפי המחירון הנ"ל.

בנסיעה עירונית אין מחירונים מובנים ולפי החוק יש להפעיל מונה בכל נסיעה.

בפועל בחלק לא קטן מהערים הנהג יציע לך "מחיר פיקס" מסוים, מנסיוני לרוב המחיר פיקס נמוך יותר, אם כי לא תמיד (וזה פתח לנוכלות, להעלמת מס ועוד).

ההנחיה החוקית לגבי מחיר "פיקס" היא שהנהג יכול להציע לך מחיר פיקס, להפעיל את המונה ולעצור אותו כשהוא מגיע למחיר המוסכם, וכך גם תצא חשבונית מהמונה.

יש לזכור גם כי יש תוספות נוספות על הנסיעה:

הזמנת מונית אליך (בניגוד לתפיסת מונית ללא הזמנה) - 5.2 ש"ח

כל מזוודה או כבודה שאינה תיק יד - 4.4 ש"ח למזוודה.

אין לגבות מחיר על הובלת עגלת נכים, אבל רשאי לא להוביל יותר מעגלת נכים אחת.

נוסע שלישי ורביעי - 4.9 ש"ח לכל נוסע מהם (נוסע מגיל 5 ומעלה).

נסיעה מנתב"ג עוד 5 ש"ח

נסיעה מנמל תעופה חיפה או שדה דב עוד 2 ש"ח

נסיעה דרך כביש 6 עד מחלף עירון לפי דרישת הנוסע תוספת של 16.6 ש"ח

נסיעה דרך כביש 6 ממחלף עירון צפונה תוספת של 5.5 ש"ח

נסיעה דרך הנתיב המהיר - תוספת לפי הסכום לתשלום על השלט (אלא אם הרכב פטור)

נסיעה דרך מנהרות הכרמל - 6.2 ש"ח לקטע אחד או 12.5 ש"ח לשני הקטעים.

המתנה של שעה - 94 שקלים לשעת המתנה, בחלוקת מדידה של 15 דקות (כלומר 23.5 שקלים לכל 15 דקות המתנה או חלק מהם).

ליאור

שעבד בצעירותו בתחנת מוניות, ועבד צמוד עם חברת מונים (RM אלקטרוניקס)

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאני מכיר.

אפשר אולי לעשות איזה נוסחת אקסל או תוכנת מחשב קטנטנה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...