Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהג חדש - שלט צהוב או שלט אדום?

Liron97
שימו לב! השרשור הזה בן 3637 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זוהי שאלה לחלקנו אשר עברו את הטסט והם בנהיגה עם מלווה כרגע או שהם ממש בזמן האחרון נהגו עם מלווה

כמה פעמים הרגשתם שהשלט מאחוריכם נותן לנהגים אחרים תירוץ לקחת לכם זכויות נהיגה ונתן התייחסות פחות מפושרת בכביש? כמה פעמים הרגשתם שאותם זכויות יכולות להיות קריטיות למניעת תאונות?

לנושא הזה כמעט ואין התייחסות מצד המשטרה או אפילו מצד משרד התחבורה

אנשים שזיהו את הרכב שלי כ"רכב עם השלט של הנהג החדש מאחורה" החלו לגנוב או לקחת לי זכויות בסיס, לדוגמא בכביש בו מהירות הנוסעים בו היא בין 60 ל70 קמ"ש יש נתיב עוקף צומת (אחר) אשר מיועד להשתלבות עם הכביש, הנתיב עוקף צומת נמצא מימין לכביש ול"מזלי" הייתי בנתיב הימני, לא פעם ולא פעמיים נאלצתי לבלום שאני נמצא במהירות של 65 עד ו70 קמ"ש ל0 כיוון שאדם מסוים השתלב לכביש מבלי להביע אלי התייחסות,ויותר גרוע הוא לא המשיך בפניה שלו, הוא רק נכנס לי לנתיב ועצר

לאחר תקופה מסויימת החלטנו להביא את הנושא למבחן (אני והמלווה שלי) והורדנו את השלט והפסקתי לנהוג על הרכב, אף אחד לא חשב פעמיים לקחת זכות מרכב מסחרי כבד, כמעט כאילו הוא משאית....

לדוגמא אחרת, קיים נתיב מתקצר לאחר צומת מסויים בדרך מהבית שלי לעבודה (כלומר לאחר צומת שיש בה שלושה נתיבים, הימני ביותר מתקזז ובצומת הבא נשארים שלושה נתיבים לפחות מי 20 מטרים ולאחר מכן נשארים רק שני נתיבים, לכן יש צורך לעבור נתיב) וברם, אותו הנתיב הימני הוא נתיב השילוב מכביש מהיר, כלומר אם אני יוצא מכביש מהיר (שהוא מדרכי הביתה) ומשתלב אל אותה הצומת, אני חייב להגיע לנתיב הזה, כי זה הנתיב ממנו באתי....

הספקתי לתעד כבר 8 מקרים של אנשים שנסעו משמאלי באותו נתיב ופשוט חסמו אותו, נסעו באותה מהירות כמו שלי (בעיקר לאחר תאוצה רבה) ובכך מנעו ממני את היכולת לעקוף אותם, לכן נאלצתי לעצור כ5-10 מטרים מ"סוף הנתיב" ולחכות שיתפנה לפניה...

במקרה מסוים אותו נהג פשוט עצר את רכבו, הנהגים מאחריו החלו לעקוף אותו מהנתיב השמאלי ביותר, ברגע שישבתי באותו נתיב זמן רב כדי לראות שהרכב שלו לא זז ואני נתקע בגללו, החלטתי לבצע עקיפה גם כן והתחלתי להתקדם - ובאופן מפתיע גם הוא התחיל להתקדם.... אוטומטית בלמתי והחלטתי לצאת מהרכב ולברר מה נסגר עם אותו נהג, ואני רואה אותו פשוט משחק בפלאפון שלו....

ועכשיו אני שואל שוב - האם השלט " נהג חדש "

באמת מודיע לנהגים אחרים שצריך לנהוג ביותר קפדנות וזהירות כלפי אותו נהג? או פשוט נותן תלאי צהוב לאכזריות מצד נהגים אחרים?

מה שבטוח סלחנות איננו מקבלים, לדעתי משמעות השלט הזאת ירדה מהפרק ויש להוריד את הדרישה אליו, השלט הזה יביא יותר תאונות מאשר טוב ואף לדעתי מסוכן לנעוד לשמשה האחורית של הרכב, שטות מצד משרד הרישוי להציע הצעה זו ושטות מצד השוטרים לאכוף דבר כזה, זה כמעט להכריח אדם בריא לחלוטין ללכת עם קביים ולצחוק עליו שהוא מתחיל למעוד כי לא למד ללכת איתם כמו שלמד ללכת עם שני רגלי

ו

עריכה אחרונה על ידי Liron97

5 3 1 R

┤┼┼└

6 4 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לעולם חוסר הסובלנות והתרבות נהיגה,זה קורה לא רק לשלט "נהג חדש".

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם חשבתי כך,

בתקופה של הנהג החדש, פגשתי את המורה שלי לנהיגה, סיפרתי לה על התופעה והיא אמרה שזה סתם פסיכולוגי.

אני נוסע כבר יותר משנתיים בלי שלט של נהג חדש, עדיין הנהגים נשארו אותם נהגים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם שלט או בלי שלט אתה עדיין תתקל בכל הדברים האלו על בסיס יום ימי, עצוב שתרבות הנהיגה בארצנו היא כזאת למרות שמידי פעם יצא לך לראות צדיקים על הכביש.

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה פה בעיה שקשורה לשלט שלך, הבעיה פה היא צורת הנהיגה שלך.

התנועה בכביש צריכה לזרום, זה לא מדע טילים, אני שמתי לב לתופעה שנהגים חדשים פשוט מפחדים לעבור נתיבים, להשתלב, לעשות את הפעולות הכי פשוטות.

תמיד תצפה לרחוק, אם אתה מגיע לצומת ורואה שמשהוא עומד להתפרץ לך לנתיב פשוט תוריד רגל מהגז ותן לו להשתלב הרי אין לך ברירה ככה או ככה הוא יכנס אז בשביל מה לבלום ל0?

אתה רואה שמשהוא עומד בנתיב ומעכב את התנועה תסתכל במראה תפעיל איתות ותעבור נתיב למה בכלל אתה יוצא מהרכב בשביל לבדוק מה עם הנהג?

אתה נמצא בנתיב הימני ואתה רואה שמשהוא עומד להשתלב לך לנתיב מהנתיב השתלבות, אז שוב פעם תסתכל במראה תפעיל איתות תעבור שניה לנתיב השמאלי ותחזור לימני.

הצורת נהיגה של ממש מקובעת, תצפה לרחוק תזרום עם מה שקורה בכביש, תפסיק לחשוב יותר מדי.

תמיד אפשר לראות ולהבין מה הנהגים האחרים רוצים לעשות, אתה פשוט צריך להתכונן לזה ולפעול בהתאם.

ובקשר לשלט פשוט אל תשים אותו, אני עוד לא פגשתי בנאדם אחד שבאמת קיבל על השלט הזה דו"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיי מסכים עם מה שאמרו שכל המקרים האלה הם לא התנהגות של נהגים בגלל שראו את השלט אלא הלך הרוחות הכללי בכבישי ישראל.

לגבי ההמלצה של Car141, אני לא חושב שצריך לציית או לא לציית לחוק בגלל הקנס שתקבל אם תיתפס. לשלט נהג חדש יש מטרה להודיע לנהגים סביב להיזהר/להתחשב בנהג החדש.

אישית כשאני מבחין בשלט כזה אני מתנהג כאילו יש רכב ללימוד נהיגה לפני, שומר מרחק גדול כדי לא להלחיץ את הנהג, לא צופר או מאותת מאותה הסיבה ומאפשר לו להשתלב בתנועה בקלות ובבטחה.

אני אישית מקווה שתלמיד נהיגה שיקבל יחס כזה על הכביש בשיעור נהיגה ינהג באותה הצורה כשיהיה לו רישיון והוא ישתלב בכבישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה פה בעיה שקשורה לשלט שלך, הבעיה פה היא צורת הנהיגה שלך.

התנועה בכביש צריכה לזרום, זה לא מדע טילים, אני שמתי לב לתופעה שנהגים חדשים פשוט מפחדים לעבור נתיבים, להשתלב, לעשות את הפעולות הכי פשוטות.

תמיד תצפה לרחוק, אם אתה מגיע לצומת ורואה שמשהוא עומד להתפרץ לך לנתיב פשוט תוריד רגל מהגז ותן לו להשתלב הרי אין לך ברירה ככה או ככה הוא יכנס אז בשביל מה לבלום ל0?

אתה רואה שמשהוא עומד בנתיב ומעכב את התנועה תסתכל במראה תפעיל איתות ותעבור נתיב למה בכלל אתה יוצא מהרכב בשביל לבדוק מה עם הנהג?

אתה נמצא בנתיב הימני ואתה רואה שמשהוא עומד להשתלב לך לנתיב מהנתיב השתלבות, אז שוב פעם תסתכל במראה תפעיל איתות תעבור שניה לנתיב השמאלי ותחזור לימני.

הצורת נהיגה של ממש מקובעת, תצפה לרחוק תזרום עם מה שקורה בכביש, תפסיק לחשוב יותר מדי.

תמיד אפשר לראות ולהבין מה הנהגים האחרים רוצים לעשות, אתה פשוט צריך להתכונן לזה ולפעול בהתאם.

ובקשר לשלט פשוט אל תשים אותו, אני עוד לא פגשתי בנאדם אחד שבאמת קיבל על השלט הזה דו"ח.

בוא אני יקצין וילך עם זה עד הסוף , אם הייתי נוהג ב X5 שחורה ובלי השלט , כל המקרים שציינתי היו קורים אתה חושב ?

5 3 1 R

┤┼┼└

6 4 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרים שאתה תיארת ברובם היו יכולים להימנע או להיות יותר נעימים אם הייתה נוהג בצורה שונה.

זה נכון שיש סטיגמות על שלט של נהג חדש והוא אוטומטית גורם לנהגים אחרים להתנהג בצורה שונה, לפעמים לטובה ולפעמים לרעה.

הרכב שאתה נוהג בו או השלט זה לא מה שימנע מנהגים אחרים להתפרץ לך לנתיב, לחסום אותך או לעשות כל מיני דברים מפגרים.

תאמין לי שגם אנשים עם רכבים בעלי חזות "עבריינית" יתקלו במקרים כאלה בכבישי הארץ, כי כמו שאמרו מעלי זו תרבות הנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי ניסוי דומה.

הורדתי את השלט לכמה ימים ואיך לומר-״קיבלתי נוכחות״. השלט פשוט קורא לאנשים להתעלל בך ולפתח כלפיך כל מיני סטיגמות של -״הוא נהג חדש ובגלל זה הוא לקח את הפנייה בצורה חדה״ (או משהו כזה).

עכשיו אני נוסע עם השלט זרוק במגש האחורי ואני מרגיש שיש כלפי הרכב שלי יותר כבוד מאשר כשהשלט היה מודבק.

אני רק אציין שאני לא מעודד הורדת שלטים כי בכל זאת זו עבירה על החוק.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם שלט או בלי שלט אתה עדיין תתקל בכל הדברים האלו על בסיס יום ימי, עצוב שתרבות הנהיגה בארצנו היא כזאת למרות שמידי פעם יצא לך לראות צדיקים על הכביש.

צודק.

נהג ח*א יתנהג ככזה אם יפגוש נהג חדש או נהג ותיק. זה לא משנה.

אולי יצא לפות"ש להפגש באופן מקרי עם "מקבץ" של נהגים כאלה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא שמעתי על מישהו שקיבל על זה דוח ממש לא אוכפים את זה

תכף גם תגיד שאף פעם לא שמעת על מישהו שקיבל דו''ח על אי-חזרה לימין...http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?528096-%D7%A7%D7%99%D7%91%D7%9C%D7%AA%D7%99-%D7%90%D7%96%D7%94%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9D-%D7%93%D7%95-%D7%97-%D7%9E%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%90%D7%96%D7%94%D7%A8%D7%94

אם ירצו ממש לדפוק אותך גם יבדקו שיש לך שלט.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רישיון כבר כמעט שנה שבהמלכה אני נוסע כל הזמן עם השלט, פעם אחת נהגתי בלי כי הוא נפל ולא הרגשתי הבדל מסוים

יש נהגים חדשים שאכן מצדיקים את הסטיגמות עליהם אבל זה רק בגלל החוסר הניסיון, לכן חושבים שהשלט נהג חדש גורם להתנכלות.

ברגע שנוהגים כמו שצריך וזורמים עם התנועה לא מרגישים שום התנכלויות על רקע "נהג חדש", פעם בחודש מופיע ערס על ההגה שמתפרע בכביש בלי קשר להיותך נהג חדש או לא.

חופשי להתגלגל כמה שארצה :D

10$ הנחה (לכם ולי) להזמנה מ-vitacost.com - אם תרשמו דרך הלינק הזה. :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לירון, אל דאגה. אני בעל רשיון נהיגה רק 37 שנה (ועוד חודש). אני נתקל באותן תופעות יום יום. ההבדל בינינו הוא הנסיון - אני יודע לצפות את ההתנהגות ולהתאים את הנהיגה שלי אליה. אבל, כמובן, גם אני לא נוהג ב-X5 שחורה, והאמת - גם אין לי שום עניין לנהוג בכזו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אני יקצין וילך עם זה עד הסוף , אם הייתי נוהג ב X5 שחורה ובלי השלט , כל המקרים שציינתי היו קורים אתה חושב ?

מה כל כך מרתיע ברכבים האלו ??? אתה באמת חושב שאם תחתוך עבריין כבד הוא ירד אליך ויפוצץ אותך מכות או ירה בך ? אתם טועים, ומאוד.

לנושא, כשאני הייתי נהג חדש דווקא לא שמתי לב לזלזול כל כך, יש ויש, לא להכליל. אבל מה שמשותף "לכולם" זה "החמלה" לגבי תלמידי נהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3637 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...