Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכות שמע לרכב - שיפורים באפס כסף שאתה יכול לעשות!!

ראלימן
שימו לב! השרשור הזה בן 7665 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי אז ככה אחרי התאונה שהייתה לנו בלאנטיס היינו צריכים להחזיר אותה לליסינג תמורת לאנטיס חדשה אז היינו חייבים להוציא את כל המערכת החוצה מבלי להשאיר סימן. המערכת עודה עומדת מחוץ לאוטו בחדרו של אחי הגדול מסיבה שאחי בחו"ל להרבה הרבה זמן.

אז אחרי כמה מבטים חטופים במערכת המפורקת נזכרתי בכל השיפצורים שעשינו למערכת בשימוש בחומרים ביתיים ובידינו שלנו.

אז ככה ראשית כל המערכת שלי:

Sub - Crunch drive series 12' 400w rms

Rear - pioneer oval 6-9 150w rms

Amp's - BOSS 350w 1 chanell

pioneer 160w 4 chanell

Componnent - Mac audio 6.5' 75w rms

Head Unit - pioneer MD 45*4

רכיבים שנקנו ומוכנים להתקנה:

componnent - Focal oval 5-7 125w rms

Head Unit - pionner CD MP3 55*4

Amp - Blaupunkt 360 4 chanell

Capacitator - BOA sound

ונעבור לשיפצורים.

קירור או ניתוב חום:

אם יש לך בעייה של חימום , מה שסביר להניח לגבי רוב המערכות, אז המערכת שלך עובדת קשה ותשחק מהר. בהשוואה לעולם הרכב זה להשאיר את האוטו על המקסימום מה שיגרום לבלאי מואץ. ישנם כמה פתרונות לבעיה. ראשית למגברים:

לקחת מאורר קטן ממחשב ביתי פשוט או כל מכשיר שמשתמש במאורר שכזה ולחברו בצורה מתאימה למגבר כך שהוא ימשוך את האויר החם מהמגבר ולא ידחוף אויר קר כי פעולה זו יותר קשה למאורר בגודל שכזה.

Colling_2.jpg

ניתן לחבר קבל קטן או ממסר (לא סגור על המונח האלקטרוני) ולאפשר מצב שבו רק כאשר המערכת עובדת המאוררים יעבדו.

Cooling_4.jpg

מבט מרחוק

1995858.jpg

פיתרון נוסף הוא לנתב את החום שנוצר מהמגבר בצורה של נתיבי נחושת שמחוברים למגבר אשר יספגו אליהם את החום. ראה תמונה.

1995860.jpg

פיתרון נוסף לשמירה על חלקים שמתחממים מהר הוא לחבר מאורר נוסף באיזור של ההד יוניט מצידו האחורי. כלומר בתוך הדש בורד מאחורי ההד יוניט לחבר לאחוריו מאורר שימושר על חום סביר.

כבלים. אם השתחרר לך כבל או שאתה זקוק לפיתרון קל לחיבור וניתוק הכבל ללא סיבוכים אולי תתענין בפיתרון הבא. קח את כבלים ממחשב( ראה תמונה) וחבר אותם במקום. הכבל מתחבר בקלות ומשתחרר בקלות אך הוא יציב מאד כאשר הוא מחובר.

Conectors.jpg

עוד פיתרון הוא לקחת חיבורים פשוטים יותר שפשוט מחברים ומסובבים בורג ואין לך שום לאלאות ושום כבל בורח. חיבורים אלה משמשים לרוב בחישמול ביתי לדוגמא במנורות.

1995873.jpg

מבט מרחוק

Back.jpg

אבטחה. כמובן שאף אחד לא רוצה להיכנס למכוניתו בערב שישי להכניס דיסק ולגלות שמישהו החליט להשאיל את הסאב שלו או את המגברים שלו. אותם אנשים לא מבינים למה יש אנשים שמחברים את המגבר בהברגה לתיבת הסאב. אז הנה פיתרון יעיל להימנע מגניבות.

- עושים חור בתיבת הסאב.

- מצד אחת של התיבה מכניסים לוחית מתכת ומצדה השני מחזקים עם לולאת מתכת.

- מחברים שרשראות ומחזקים את העסק בדיבלים עצבניים ורצוי גם עם ברגים.

- ואת השרשראות מחברים בעזרת זוג מנעולים ללולאות הנמצאות בין המושב האחורי לבין תא המטען. נראה יותר בבירור כאשר מקפלים את המושב האחורי.

Chain_2.jpg

1995868.jpg

Complete.jpg

סאונד נטו. שיפורים לסאב וופר או יותר נכון לתיבה של הסאב. אם יש לכם סאב אז הוא בוודאי בתוך תיבה מעץ, לרוב עשויה מסיבית או משבבי עץ למשקיענים שביניכם יש עץ מלא (נדיר!). אבל וזה אבל גדול אתם כנראה תגבלו באס שהוא טיפה יותר מרוח ופחות נפחי ועמוק. כלומר הבאס יהיה באס רגעי אבל לא עמוק ונעים לאוזן בגלל שההד שלו זה עם עץ נטו. לכן יש לרפד את התיבה מבפנים על מנת לתת לתיבה עומק ורכות. נשמע דבילי אך קל לביצוע והשיפורים נשמעים היטב. הערה: אין סיכוי שבעולם שהבאס יהיה יותר חזק אלא רק ישמע יותר טוב וצלול.

- קחו כל כרית ביתית שאתם לא צריכים. קרעו אותה ותוציאו את הריפוד שבפנים.

- תורידו את הסאב מהתיבה כך שתישארו עם תיבה בלבד, רצוי ריקה.

- קחו ריפוד ישר והדביקו אותו לקירות התיבה מפנים בצורה שתכסה את כל הקירות היטב בשכבה מבודדת וטובה.

- שפכו את כל תוכן הכרית לתוך תיבת הסאב ותשאירו טיפה מקום בשביל הסאב.

- קחו בד מסוים רצוי כמה שיותר אורירי ותכסו את חור יציאת האויר מן התיבה. זאת על מנת שחלקי הריפוד לא יפוזרו לכל עבר.

- כסו גם את החלק האחורי של הסאב כלומר החלק שיכנס לתוך התיבה. זאת על מנת שחלקי ריפוד קטנים לא יפריעו בעבודת הסאב.

- סגרו את הסאב והתיבה והרי לכם באס יותר צלול ועמוק.

דפנות התיבה

Inside.jpg

הריפוד מהכרית

Inside_2.jpg

הרשת לסאב

Net.jpg

רשת חור האורור

Air%20Hole.jpg

מבט מרחוק שהסאב בחוץ

Sub%20Out.jpg

זהו שיפצורים ביתיים להפעם.

כל השיפצורים לא יתנו למערכת יותר ביצועים אלא ינעימו את עבודתה ויקנו לה חיים ארוכים יותר וצליל יותר ערב לאוזן. אם אינכם סומכים על עצמכם וחסרי כל חוש טכני שאלו אותי שאלות או לכו למתקין מקצועי והסבירו לו מה אתם צריכים. כמה נקודות קריטיות:

- הבד לכיסוי חור האויר חייב חייב חייב להיות כמה שיותר מאורר!!. חור האויר הוא אחד הסיבות שאתם שומעים את הבאס יוצא. אני השתמשתי ברשת הסוואה צבאית פשוטה.

- התיבה חייבת להיות כמה שיותר איכותית. אם ברצונכם שלחו מכתב ליצרן הסאב שלכם ובקשו הוראות מפורטות למבנה התיבה שכן כל סאב הוא שונה. אופן פעולתו משתנה טיפה מאחד לאחד ולכן הוא צריך תיבה שונה. סאבים בעלי הספקים זהים ובעלי קוטר זהה לא תמיד ידרשו את אותה התיבה.

- התקנת המאוררים צריכה להיות במיקום אסטרטגי על מנת לאפשר את משיכת האויר ולא דחיפתו.

השיפורים או יותר נכון השיפצורים הציינתי הם זולים מאד וניתנים לעשייה על ידי כל אחד בעל חוש טכני מינימאלי. כל השיפצורים נעשו בידי ובידי אחי הגדול.

לעיצות, שיפורים נוספים או לשאלות פנו אליי ואני אשתדל לענות על כל מה שאוכל.

רק אסכם את ניסיוני בתחום, אני מזה 4 שנים מתקלט בתיכונים ומסיבות ונורא מתעסק עם תחום הסאונד בכלל ומערכות שמע ברכב בפרט. הרכבתי 3 מערכות מלאות אחת מהן הייתה לבדי לגמרי. נושא האלקטרוניקה דוקא חלש אצלי טיפה לעומת הידע של דרור או של רועי.

ראלימן

אשמח לתגובות.

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד!!

אם הייתי חובב סאונד ברכב ובעל האמצעים למימון -הייתי אולי אפילו מיישם חלק ממה שכתבת.

כרגע אני יכול רק להתפעל מההשקעה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואת זה אתה רוצה שאני איישם בקוריאניות שלי?

LOL

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונות באמת מהמערכת שלך?

חזרתי מטורקיה עם סאאב של PIONEER :D

600 וואט 12' (אינטצ')

בלי תיבה.. :shock:

אני רוצה לבנות תיבה לבד... 8) , למישהו יש המלצה על סוג עץ (דיקט \ עץ מלא?) ? ועל ציפוי מבחוץ (יעני הבד, למתקשים..)?

הם מנהלים, אלה ששם בשמים.. אולי תפתחו איזה פורומון קטן למערכות שמע לרכב?

(אם לא הולך, תמיד אפשר לסגור.. אני אפילו מתנדב לעזור שם..! :lol: )

לבריאות OZA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשיא הרצינות עכשיו - שכח מזה.

לא בר ביצוע בשום מצב. אלא אם כן אתה נגר כבר 15 שנה. יש כל כך הרבה שיקולים שאתה בכלל לא מתחיל להיות מודע אליהם ולא חלמת עליהם. ברצינות בלי לזלזל אני גם לא יכול.

שיקולים של מידות, נפח, עובי, צורה, זויות, סוג חיבורים.....

אגב החיבור עצמו הוא לא עם ברגים או משהו אלא הדבקת לחץ. הרוב המוחלט של תיבות הסאבים למיניהן עשויות מ-MDF או בשמו העיברי- סיבית יש תיבות של חאפרים הבנויות מנשורת מודבקת. ההמלצה היא HDF שזה בעצם MDF רק דחוס יותר אך הוא נדיר בארצנו הקטנה אז תעשה מסיבית דחוסה בינוני בעובי של 2 סנטימטר. זה צריך להספיק.

ממש יפתיע אותי אם תצליח. בכל מקרה לגבי מידות וקופסא אופטימלית לסאב שלך רצוי שתפנה ליצרן ישירות או ליבואן בארץ (לשניהם יש אתר). תברר את כל המידות לתיבה הכי מתאימה לסאב שלך וציין את סוג הרכב שלך ושאר רכיבי מערכת והם כבר ישלחו לך מידות ואותם תקח למתקין מקצועי ואו שהוא יזמין בשבילך או שיפנה אותך למומחה או נגר בתחום. לא הייתי ממליץ לך לבנות לבד לפני שישי לך הרבה ניסיון בתחום.

לשאלתך התמונות הן מהמערכת הישנה שעמדה עד עכשיו ולפני השיפורים הבאים. וכמו שאמרתי כל עבודת החיווט, ההתקנה, הכיוון והשיפורים הנל' בוצעו ע"י אני ואחי הגדול.

ראלימן

יאללה שלומי פתח פורום סאונד!!

אני ינהל ברצון!

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דייי הגזמת...

אני פשוט צריך חומר חזק שיחזיק את התיבה, נפח בפחנוכו.. :D וחור אוורור..

את זה אני מניח כי: הייתי אצל מתקין מערכות, והוא פשוט אמר שאני צריך תיבה גדולה.. והוא לא התחיל לעשות סיפור...

הוא הראה לי תיבות ורצה ממני 350 שח! :oops: שחיטה.. ואני צריך עוד לקנות מגבר ..

אז החלטתי לבנות תיבה לבד..

:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקי,

קבל המלצה קטנה -

אל תחבר את המגברים על התיבה של הסאב !!

הוויברציות של הבאסים יגרמו (עם הזמן) להלחמות בתוך המגבר להשתחרר ולהיות מה שנקרא בלשון המקצועית "הלחמות קרות". לא רק שזה יגרום למע' לא לתפקד טוב, זה אף עלול לגרום לספייקים שעלולים לשרוף את המגברים הפנימיים.

פרט נוסף,

סאבים גדולים מומלץ למקם בתא המטען כאשר הם פונים קדימה ולא כפי שהרבה אנשים מרכיבים (לכוון פתח ההטענה). זאת משום, שעלולה להיווצר השהייה בין בתזמון הגעת התדרים לאוזנם של היושבים ברכב, ומתחת לתדרים מסויימים כאשר הממברנה זזה לאט (יחסית) יורגש הפרש פאזה קטן.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המתקין שלך אמר לך ככה אז הוא חאפר עצבני ביותר והייתי מתרחק ממנו כמו מאש!

טוב אני רואה שאתה הולך לנסות לעשות את זה בכל מקרה! אז כל שנותר לי הוא לאחל לך בהצלחה ואל תהסס לשאול שאלות אותי וכל מתקין מקצועי חות מהחפאר הנל'!

יכול להיות מענין לנסות.. אגב גם עץ לא יהיה זול.. רק העץ יעלה לך סביב ה-200 ש"ח.

אם אתה מעונין אני מוכר מגבר משומש אך הוא לא מיועד לסאב. אלא לרמקולים מפאת זה שהוא חלש יחסית והוא ל4 ערוצים. אם אתה מעונין השאר הודעה פרטית או שלח לאי מייל שלי.

ולדני- אתה צודק בהחלט לגבי הענין של הסאבים הגדולים. אבל זה מתבטא אך ורק בסאבים בסדר גודל של 18' וחלק מה-15'. לגבי המגברים יש משהו בדבריך אבל אני מעדיף להרגיש את הביטחון שיש לי עכשיו. אגב שכחתי לציין שבגלל אופן הקשירה עם השרשראות לא ניתן להגיע לכל הברגים שמחברים את המגברים לסאב. אז ככה שכדי לגנוב את המערכת צריך להיות חתיכת בריון בהמתי. והדאגה של איבוד ההלחמות במגברים היא פחות קריטית מהדאגה לגניבה.. במיוחד בארצנו...

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני , הלחמות קרות לא נוצרות עקב ויברציות ,אלא עקב הלחמה גרועה , כאשר הבדיל לא "נדבק" כראוי אל הרכיבים שהיו אמורים להיות מולחמים.

מה שעלול להיגרם מויברציות הוא פשוט שבר (נדיר ,אבל אפשרי).

לגבי התיבה לסאב - היצרנים הרציניים מצרפים לכל סאב שרטוט מדוייק של התיבה הדרושה לאותו סאב ספציפי,אבל באמת שרק חדי אוזן יבחינו בהבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

אני דווקא לא הייתי ממליץ לקרוא חלק גדול מהדברים, אני חושב שגם ראלימן למד דבר או שניים מאז ויסכים איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא לא הייתי ממליץ לקרוא חלק גדול מהדברים, אני חושב שגם ראלימן למד דבר או שניים מאז ויסכים איתי.

מסכים איתך, חלקית..

:wink:

חלק מהשיפורים הבסיסיים פה נותנים למי שיבצע אותם מושג וטיפה ידע טכני. מה גם שחלק מהדברים לא יזיקו לרוב המערכות הבסיסיות.

אבל מדהים אותי לקרוא איזה דברים אמרתי לפני חצי שנה...

:shock::shock:

בהחלט למד הרבה מאז שהפורום הזה קם..

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני באותה בעיה קניתי סאב פיוניר גדם C לא F בלי תיבה ורציתי לעשות לה תיבה עם פיר...

העליתי את הנושא בפורום ושלחתם אותי להר ציון בת"א למצוא פיר וטרמינל ואז תיבאו לי מידות נכון...?

Polo 16v 6N2 -My Previous ride

EAT SLEEP BOOST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבל ח"ח עצבני ביותר !!!!!! חבר שלי ישמח מאוד לאמץ את השיטת מנע הגנבה שלך !!! כל הכבוד לך! אין כמו שיפצור בייתי , אצלי במגבר הוא כבר בא עם 2 מאווררים בכל צד :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7665 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...