Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור "צלמתי עם הסלולרי" (אם לא היה פה כבר כזה)

ALÞћÃ

פוסטים מומלצים

שתי בעיות:

1. עיוות קשה של העדשה הרחבה - התמונה מצריכה יישור, שיחתוך את הבניין השמאלי.

2. נדמה לי שהמיקוד הוא על אבני השפה הקרובות, ולא על הבנינים. אבל יתכן שזה בגלל הורדת איכות של הפורום + צג המחשב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי בעיות:

1. עיוות קשה של העדשה הרחבה - התמונה מצריכה יישור, שיחתוך את הבניין השמאלי.

2. נדמה לי שהמיקוד הוא על אבני השפה הקרובות, ולא על הבנינים. אבל יתכן שזה בגלל הורדת איכות של הפורום + צג המחשב.

1. אתה לא יכול ליישר עיוות עדשה בחיתוך

2. כל התמונה מטושטשת. להערכתי, שימוש ב-HDR בחשיפה ארוכה מדי. אין פערי חדות כתוצאה מפוקוס שונה בטווחים/אורך מוקד כזה (חפש בגוגל מרחק היפר פוקאלי)

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן שאתה צודק. אני התרשמתי שהדבר הזה ממוקד באבני השפה. אבל, גם ציינתי שיש לי איזו בעיה בצפיה בתמונה במחשב.

לגבי יישור העיוותים - יש בלייטרום כלי כזה בלשונית transform. אבל כיוון שהוא מרווח חלק מהתמונה הוא יוצר שטח מת, וכדי להפטר מאותו משולש לבן צריך לקרופ (ויש אופציה כזו הקרויה constarin crop, או לעשות זאת ידנית).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן שאתה צודק. אני התרשמתי שהדבר הזה ממוקד באבני השפה. אבל, גם ציינתי שיש לי איזו בעיה בצפיה בתמונה במחשב.

מה שבמבי אמר. זה מטושטש בגלל השימוש במצב לילה, שמצלם כמה תמונות ועושה סוג של HDR. הבעיה היא שצריך להחזיר את המכשיר מאוד יציב כדי שהתמונה לא תמרח.

יחד עם זאת, הטשטוש בכלל לא נורא בשביל תמונת לילה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי יישור העיוותים - יש בלייטרום כלי כזה בלשונית transform. אבל כיוון שהוא מרווח חלק מהתמונה הוא יוצר שטח מת, וכדי להפטר מאותו משולש לבן צריך לקרופ (ויש אופציה כזו הקרויה constarin crop, או לעשות זאת ידנית).

בלייטרום יש תיקון קל לעיוותי עדשה אוטומטי, לפי פרופיל העדשה איתה צילמו.

יש גם פונקציה של עיוות, transform, אבל אתה לא יכול לקחת תמונה שצולמה בעדשה רחבה ולגרום לה להראות כאילו צולמה בעדשת נורמל.

הדרך הכי טובה לבדוק את זה, זה עם צילומי פנים (כי אנחנו מאוד רגישים לצורת פנים)

נסה לתקן פורטרט של מישהו מוכר, שצולם עם עדשה רחבה עם transform...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתקן פנים, משאיר את זה לפלסטיקאים :-D.

אבל בצילומים של בניינים פונקציית היה transform עושה פלאים כאשר אני מצלם ב-12 מ"מ (עם crop factor 2), על חשבון קיצוץ שוליים.

תיקון העיוותים של לייטרום לא עוזר לי, הוא לא תומך בפאנאסוניק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יישרת קו אחד, דפקת עשרה אחרים.

לא סתם צילום ארכיטקטורה זה מקצוע.

ולבעיה יש פתרון אופטי:

https://petapixel.com/2015/04/06/a-quick-introduction-to-shooting-with-a-tilt-shift-lens/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

חסכתם לי לא יודע כמה זמן, כח וכסף בזה שגרמתם לי לרדת סופית מהרעיון של תחביב צילום.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש צלמים אגדיים שמבינים מעט מאוד בצד הטכני של הצילום וכאלו שמצלמים במצלמה בשקל וחצי.

אבל תמיד קל למצוא סיבות למה לא לעשות משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • חודשיים מאוחר יותר...

גלקסי S8. התמונה לא עברה שום שינוי או עריכה לאחר הצילום.

אשמח לתובנות לגבי איכות המצלם, נקרא לזה... מה אני יכול לשפר כדי לקבל תמונות יותר טובות? תודה.

2019-05-10 15.58.31.jpg

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצלם באור יותר עדין לדוגמא שעות הבוקר המוקדמות או שעות הערב המוקדמות. להכניס יותר עניין לפריים לדוגמא להתקרב יותר לפרות ולנסות איכשהו לשלב אותן בתמונה יחד עם הנוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...