Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור "צלמתי עם הסלולרי" (אם לא היה פה כבר כזה)

ALÞћÃ

פוסטים מומלצים

הגדרות מהירות צמצם\פוקוס ידניות.

מהירות תריס, ומפתח צמצם.

מתנצל, הטכניקאלנאצי שלי התפרץ.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן אתה רואה בדיוק את החסרונות של מצלמת טלפון - אורך מוקד קצר מאד שגורם עיוות של התמונות, וחוסר אפשרות לצלם בתנאי תאורה פחות מאופטימליים. אני מניח שהטווח הדינמי קטן ופורמט הקבצים לא מאפשר תיקון התמונות על המחשב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורך מוקד קצר לא תמיד חיסרון. תלוי מה ואיך מצלמים. טווח דינאמי יותר טוב ממה שהיה במצלמות קומפקטיות לפני 5~10 שנים.

בתנאי תאורה לא אופטימליים חסר פלאש בעיקר. אחרת התמונות יוצאות רועשות. אבל זה לא תמיד בעיה. תלוי מה ואיך צילמו.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביפר - כמובן שבחירת אורך המוקד תלויה בנושא ותנאי הצילום. במצלמת טלפון אין לך שום אפשרות לשחק עם זה, אלא אם אתה מתקין את אחת העדשות ב-$10 שמוכרים בגירבסט (ודוחפים לך בפייסבוק בכותרת "ניקון בלחץ!! קאנון בלחץ!!) - ושאין לי מושג אם הן שוות אפילו סכום כזה.

לגבי טווח דינמי - לא בדקתי בטלפון, אבל לאחרונה יצא לי להשתמש ב-450D שלי בעוד שבן שלי השתמש ב-OM-D-E10 שלו. אין ספק שהטווח הדינמי של האולימפוס היה עדיף, בעיבודים במחשב הצליח להוצא הרבה יותר גם מצילומים לא אופטימליים. צריך להוסיף שאני השתמשתי בעדשת הקיט (אחרי שבדיוק לפני הנסיעה התקלקלה לי העדשה הקצת פחות גרועה שבה השתמשתי עד אז), בעוד שהוא מצא עדשות יותר טובות, כולל איזה 20mm f/1.7 (דומני פאנאסוניק) שהוא התאהב בה לגמרי, ודי בצדק.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות מצלמה של הסלולארי עם מירורלס או DSLR או כל מצלמה עם חיישן גדול יותר בשום פרמטר שקשור לאיכות תמונה.

אבל מבחינת זמינות, אין מתחרים לסלולארי, מכיוון שרוב האנשים לא סוחבים את המצלמה האמיתית שלהם לכל מקום, סלולארי יכול להיות הבדל בין לצלם תמונה (גם אם באיכות טכנית לוקה במעט).

מצלמות של הסלולארי מאוד השתפרו עם השנים, החל מתמונות בלתי שמישות לפני כ10 שנים, אפשר לקבל היום תמונות שבהחלט יכולות לשמח גם מישהו שיש לו בבית כמה DSLRים פול פריים. אם לא לצוד אחרי הפיקסלים ולא לחפש את הפגמים בתמונה, אפשר לקבל תמונות נחמדות מאוד. עם קצת עיבוד במחשב אפשר לפצות על חלק מבעיות.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, ההבנה הטכנית שלי בצילום מינימלית. אבל אני חש את ההבדל היטב. כאשר אני נוסע עם אשתי אני לוקח את הסלולרי. כאשר עם המשפחה - את ה-DSLR הדי מיושנת שלי. עכשיו הבן שלי צרף את ה-M43. בכל פעם שאני חוזר מנסיעה בלי המצלמה אני מצטער שהסתפקתי בסלולרי. זה פשוט לא זה.

האמת היא שהגיע זמני לרכוש מצלמה חדשה - הקודמת כבת 8-9 - אבל איכשהו אני כל הזמן דוחה את זה. וגם מתלבט בין מירורלס לבין DSLR, כאשר הסיב ה העיקרית לבחור במצלמה היותר גדולה אינה קשורה למכשיר עצמו אלא לעיניים שלי, בגילי אני מתקשה לתפעל את המצלמה ללא משקפיים כיון שהעיניים לא בפוקוס. מצלמה יותר גדולה פירוש סימונים ותפריטים יותר קריאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף תמונה משלישי האחרון, בו אספתי את מחוללת הלוקימיה החדשה שלי ; צולם עם OnePlus5, יכל לצאת יותר טוב (היו אחלה של שמים בערב הזה), אבל ניחא -

IMG_20180220_162854-2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בזכות השמיים יצא משהו מענין ולא עוד תמונה רגילה של רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...