Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח חובה וביטוח מקיף אצל שני סוכני ביטוח מסוכנויות ביטוח שונות

שימו לב! השרשור הזה בן 3602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין בעיה עקרונית, אבל הסוכנים עלולים לראות זאת לא בעין יפה ויעדיפו לא להתעסק אתך, או שלא ישקיעו כל מאמץ לטפל בך בעת הצורך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה עקרונית, אבל הסוכנים עלולים לראות זאת לא בעין יפה ויעדיפו לא להתעסק אתך, או שלא ישקיעו כל מאמץ לטפל בך בעת הצורך.

לא שמעתי על דבר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לא תשמע. פשוט יתנו יחס יותר קריר ויעשו רק את חובתם, בלי מאמץ מעבר לכך.

אני מבוטח כבר די הרבה שנים אצל סוכן מסויים - ביטוחי דירה, רכב ועוד כמה דברים קטנים. בשנה האחרונה העברתי את ביטוחי הרכב לסוכנות אחרת בגלל תנאים עדיפים (מוסכי יבואן כמוסכי הסדר ומחיר נמוך בכ-3000 ש"ח לרכב אחד וקצת פחות לשני (ההבדל בעקר בביטוח לנהגים הצעירים, שיש לי רק על רכב אחד). את ביטוח הדירה השארתי אצל הסוכן שאני מכיר כבר שנים רבות. הוא בהחלט ממשיך לטפל בי לפי כל הכללים, אבל נותן איזה תחושה קלה של אי נוחות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחושה שלך נשמעת לי מאוד סובייקטיבית.

בכל מקרה, הדבר היחיד שניתן להפסיד בהפרדת הביטוחים הוא הנחה למי שמבצע את שני הביטוחים באותו מקום. לרוב הרווח שניתן להפיק מהפרדת הביטוחים הוא גדול מההנחה (שניתנת על ידי חברות ישירות ויקרות יותר). אני כבר כמה שנים מבצע את שני הביטוחים (צד ג' וחובה) אצל אותו סוכן, ומקבל ממנו מחיר מהטובים בשוק.

בכל מקרה השאלה שלך עולה מכך שלפני הרפורמה בענף הביטוח, היו צריכים לבצע את שני הביטוחים באותו מקום, ולאנשים קשה להפנים רפורמות (ולראייה: כמה עדיין לקוחות של גזלני הסלולר הגדולים?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא היה שום חוק שחייב אותך לעשות חובה ומקיף/צ"ג באותו מקום (חברה/סוכן) הדבר היחיד שהיה וזה לפני המון שנים שפעם חובה עשו רק בפול לפני שזה יצא לשוק החופשי של חברות הביטוח.

נכון להיום פרמיה לביטוח חובה הינה אחידה בכול חברה לאותם סוג פרמטרים הדבר היחיד שמשתנה זה מחירים בין החברות, כלומר באם אתה תעשה ביטוח חובה באותה חברה לא משנה דרך איזה סוכן המחיר יהיה אחיד, אין הנחות על ביטוחי חובה בניגוד למקיף או צ"ג.

את עלות הביטוח החובה אתה יכול לחשב כאן

http://car.mof.gov.il/Parameters/Get?next_page=2&curr_page=1&playAnimation=true&fontSize=12

על פי החוק המחיר שתקבל במחשבון הנ"ל חייב להיות זהה על השקל בעת הפניה לחברה עצמה כל עוד הנתונים נשארו זהים.

זה נכון שיש הנחה בהרבה חברות ביטוח לאנשים שרוכשים חובה ביחד עם מקיף או צ"ג, בביטוחי מקיף ההנחה יכולה להגיע למאות שקלים.

כאמור אתה יכול להפריד ביטוחים בין החברות אבל היום סוכנים עובדם לרוב עם מספר חברות לכן לעשות אצל שני סוכנים שונים אני פשוט לא רואה טעם כי זה יכול לייצר טרחה מיותרת.

עריכה אחרונה על ידי v.ch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו שנים שבהן הסוכן שלי פיצל את החובה והמקיף בין שתי חברות. מעולם לא פיצלתי בין שני סוכנים, זה גם יותר מורכב ומבחינתי גם מעלה חשש מפני התיחסות הסוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
אף פעם לא היה שום חוק שחייב אותך לעשות חובה ומקיף/צ"ג באותו מקום (חברה/סוכן) הדבר היחיד שהיה וזה לפני המון שנים שפעם חובה עשו רק בפול לפני שזה יצא לשוק החופשי של חברות הביטוח.

נכון להיום פרמיה לביטוח חובה הינה אחידה בכול חברה לאותם סוג פרמטרים הדבר היחיד שמשתנה זה מחירים בין החברות, כלומר באם אתה תעשה ביטוח חובה באותה חברה לא משנה דרך איזה סוכן המחיר יהיה אחיד, אין הנחות על ביטוחי חובה בניגוד למקיף או צ"ג.

את עלות הביטוח החובה אתה יכול לחשב כאן

http://car.mof.gov.il/Parameters/Get?next_page=2&curr_page=1&playAnimation=true&fontSize=12

על פי החוק המחיר שתקבל במחשבון הנ"ל חייב להיות זהה על השקל בעת הפניה לחברה עצמה כל עוד הנתונים נשארו זהים.

זה נכון שיש הנחה בהרבה חברות ביטוח לאנשים שרוכשים חובה ביחד עם מקיף או צ"ג, בביטוחי מקיף ההנחה יכולה להגיע למאות שקלים.

כאמור אתה יכול להפריד ביטוחים בין החברות אבל היום סוכנים עובדם לרוב עם מספר חברות לכן לעשות אצל שני סוכנים שונים אני פשוט לא רואה טעם כי זה יכול לייצר טרחה מיותרת.

הוא צודק. יש היום חובה בביוטחי החובה לספק את המחיר הנקוב באתר הבדיקות שאתה עורך טרם הרכישה, ואין זה משנה כלל באיזו חברת ביטוח או סוכן ביטוח אתה מבוטח. המחיר יהיה אחיד בכל החברות פחות או יותר, ורק הביטוחים המשלימים יוכלו ליהנתן בהנחה כזו או אחרת.

גם האתר הבא עורך השוואות מחירים של ביטוחי החובה, ועד כמה שאני יודע, הוא מקבל את הנתונים שלו מאתר משרד האוצר, כך שיהיה מעניין באמת לבדוק אם קיימים הבדלים במחירים שאתר זה מציע לעומת האתר הממשלתי.

http://www.ucompare.co.il/

מעבר לכך, לא מזיק לטעמי לפנות מידי פעם אל סוכנים וחברות שונות ולבצע החלפה, הרי בסופו של דבר- כולם מעוניינים שתשלם להם, ויהיו מוכנים לרדת עד כמה שניתן רק כדי לקבל עוד לקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגבלה בחוק היא על הפרמטרים לפיהם מותר לחברה לשקלל את מחיר הפרמיה, ועל מחיר מקסימלי אליו מחייבת החברה. אם אינני טועה, מותר להציע הנחות נוספות לקבוצות מגודל מסויים.

אני לא מבין מה הטעם להשוות ביטוח חובה באתר פרטי נוסף, חלק מהמנגנון שהושקע באתר משרד האוצר הוא כדי שאתרים פרטיים לא יוכלו לגזור ממנו נתונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...