Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון בעקבות מאמר מעניין בדמרקר: "08:33 סטטוס בפייסבוק, 08:34 - מוות בתאונה"

נהג מתחיל
שימו לב! השרשור הזה בן 3641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח שרובנו נסכים שנהיגה בתשומת לב זו הנהיגה הבטוחה ביותר.

מה שכן, מעניין מאד מדוע אין סטטיסטיקה על חוסר תשומת לב כגורם לתאונות בישראל. האם מסתפקים בחוו"ד של בוחן - "הרכב סטה ממסלולו" - ולא מבררים מדוע?

ומדוע המשטרה אינה טורחת להסביר את מדיניות האכיפה שלה?

לינק למאמר.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת המשטרה אינה טורחת להסביר את מדיניות האכיפה שלה?

אתה נמצא בסוג של אשליה שמטרת משטרת התנועה היא להגביר את הבטיחות בדרכים?

הרי זה ידוע שהם עוברים מאכיפה אנושית לאכיפה אלקטרונית, וגם שם אכיפה אלקטרונית שברוב המוחלט של העמדות (א3) אוכפת עבירה אחת בלבד (מהירות), ובשאר אוכפת שתי עבירות (מהירות ורמזור אדום).

הרי מפקד מתנ"א הקודם אמר במפורש כי פרויקט א3 יגדיל את הכנסות המדינה מקנסות, ושהפרוייקט יהיה רווחי בתוך מספר חודשים.

באופן לא מפתיע אף בעל תפקיד רשמי לא התבטא על פרויקט הדגל במונחים של בטיחות בדרכים (מראש אומר, אבואב לא בעל תפקיד).

כשזו המגמה אז משטרת התנועה הופכת מזרוע אכיפה לזרוע גבייה, והמטרה הופכת מהגברת הבטיחות בדרכים להגדלת ההכנסות מקנסות.

זה לא מדיר שינה מעיני אף אחד שם שעם הכוח אדם הקיים ניתן לצמצם את תאונות הדרכים ב-40% ואף 50%, זה פשוט מצריך שינוי פאזה והתייחסות לכך שזה יצריך הוצאת כספים ולא הכנסת כספים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חדש תחת השמש לצערי, גם מצד המשטרה וגם מצד הנהגים.

יש כל כך הרבה פצצות זמן מתקתקות על הכבישים שלא מודעים בכלל למעשיהם, והגוף שאמור לאכוף את הכללים מלמד נהגים שלא משנה אם הם ינהגו עם כיסוי עיניים, הכל בסדר ויפה כל עוד לא יעברו את המהירות המותרת.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה צריך להיות כיסוי עיניים מיוחד שהונפק ע"י "אור ירוק", עם הלוגו שלהם, הכיסוי המיוחד הזה מסתיר הכל חוץ מאשר את הספידומטר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מעניין שהשרשור הזה נפתח עכשיו [או שמא שמתי אלי לב רק עכשיו]. לפני כ-15 דקות נסעתי בעיר. קפצתי לשוק, עשיתי קניות, ובדרך חזרה יש רק נתיב אחד פנוי, מכיוון שבימני יש כל כמה מאות מטרים רכב שחונה כפול. אחריי יש שיירה של רכבים, ולפניי רק דייהטסו סיריון אחת, שנוסעת במהירות של כ-20 קמ"ש. אני רואה בבירור את הנהגת מדברת בטלפון הנייד. אני צופר - כלום. נהג האוטובוס מאחוריי צופר 7-8 שניות רצוף - אין תגובה. לאחר מכן סרנדה של צפירות והבהובים; מופע אור קולי שלא יבייש את טומורלנד. והגברת? היא בשלה. לא לפני שהיא כמעט דרסה ילדים במעבר חצייה בכניסה לכיכר. היא בכלל לא ראתה אותם, היא נסעה בלי לבלום ובלי להאיץ, כאילו שהם אוויר. בנוסף, היא כלל לא שמעה שצפרו לה. היא פאקינג לא שמעה את הצפירות!!!

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה באמת הפרעת לה לדבר בטלפון? אולי זה היה חשוב? אולי היא ניסתה להחליט מה ללבוש הערב?

לא יפה..

זה מה היית צריך לעשות:

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין על כך סטטיסטיקה כי זו תשחק לרעתה של משטרת ישראל.

כפי שנאמר, עושה הרושם שכל שמעניין אותם אלו קנסות והכנסות.

אבל בתאכלס,

כמה מהתאונות של סטייה מנתיב וכן הלאה הן לא מחוסר תשומת לב?

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משטרת ישראל לא בודקת את הסיבות לגרימת התנגשות. היא בודקת עבירות תנועה שבוצעו לקראת ההתנגשות ולכאורה הובילו אליה. אבל אפילו אם משטרת התנועה כן היתה בודקת התנגשויות מנקודת מבט תעבורתית (ולא פלילית) אני לא בטוח שהיא היתה גורפת הצלחה רבה בכל הקשור להיסח הדעת, מהירות (ביחס לתנאי הדרך) וכיוצא בזה, משום שקשה להוכיח שהיתה הסחת דעת ושהיא הובילה להתנגשות.

אגב, כשאני כותב בהודעה זו "משטרת התנועה" הדבר נכון לכל מדינה בעולם, למרות הביקורת שלנו כלפי ממסד המשטרה הישראלי. בסופו של יום זה תפקידה של משטרה: היא איננה אחראית על בטיחות בדרכים, היא אחראית על אכיפת החוק בדרכים. כמובן שיש קשר בין הדברים אבל הוא לא כזה גדול כמו שחושבים שהוא.

ועוד אגב, היו מחקרים בנושא הקשר בין הסחות דעת לבין התנגשויות במדינות מערביות אחרות. הנחת העבודה, הנכונה בעיני, היא שסדנא דארעא חד הוא ושמה שקורה בארצות הברית או אירופה ובריטניה הוא גם מה שקורה בישראל.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם המשטרה או אפילו מד"א יתשאלו את הנהג בהאם הוא התעסק בסלולרי או בGPS, אני מסופק אם הם בכלל יודו בכך.

לדעתי בדיקת גורם התאונה צריכה לכלול החרמת המכשיר הסלולרי של הנהג לצורך בדיקת דפוסי שימוש בדקות שלפני התאונה, ושיתוף פעולה עם חברות הסלולר (בדיקה האל בוצעה שיחה/ שליחת הודעה).

אני לא אתפלא אם לגורמים אלו יש תרומה של עשרות אחוזים כגורם לתאונה.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והיו מעוניינים לבדוק שימוש במכשיר טרם התאונה - לא צריכים את שיתוף הפעולה מחברות הסלולאר. הם יכולים לבדוק את זה עצמאית.

אבל כמו שנאמר,

זה אכן לא צריך לעניין את משטרת ישראל.

אגב,

איפשהו בכתבה הארוכה כתוב, וכנראה בצדק, ש-90% מהתאונות הללו מתחרשות לאור חוסר תשומת לב אך כאמור, כמובן שאין איך להוכיח.

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק לגבי המשפט הראשון.

לגבי השני- פחות מסכים איתך. למה שזה לא יעניין את המשטרה? לדעתי זה צריך לעניין, בכדי שהעניין יוכח, וידרבן את המשטרה לבצע אכיפה מוגברת ב-א-מ-ת של איסור השימוש בסלולרי בנהיגה, במקום להשקיע כספים במצלמות מהירות שתורמות לפחות מ3% מהתאונות ועל הדרך לסתום לאור ירוק את הפה.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף בעל תפקיד רשמי לא התבטא על פרויקט הדגל במונחים של בטיחות בדרכים

כנראה שלא הייתה להם החוצפה להגיד דבר שכזה.

יחד עם זאת, המדינה כן משקיעה בבטיחות אמיתית דרך גורם אחר. ישנה תנופה רצינית של שדרוג תשתיות (כבישים חדשים, שדרוגים של כבישים קיימים).

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק, לפחות אצלי, שהסחת הדעת הכרוכה בשימוש בסלולאר, גם באופן חוקי למהדרין, מסוכנת מאין כמותה. די להבחין באופן בו שימוש כזה משפיע על נהג ממוצע בכדי להבין שהוא לא מצוי באמת במה שקורה על הכביש בזמן שיחה כזו. הידיעה שפורסמה לאחרונה לפיה המשטרה החלה למעט במתן דוחו"ת על שימוש אסור בסלולאר בנהיגה היא לכן מאוד מטרידה. ובדיוק מהסיבה הזו יש חשיבות עצומה לבדיקה מדוקדקת מדוע סטה רכב מנתיב קודם לתאונה, או מדוע לא בלם בזמן ולא להסתפק בעצם הקביעה על קיום אותה סטיה או אי בלימה כגורמי תאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן, מעניין מאד מדוע אין סטטיסטיקה על חוסר תשומת לב כגורם לתאונות בישראל. האם מסתפקים בחוו"ד של בוחן - "הרכב סטה ממסלולו" - ולא מבררים מדוע?

מה זאת אומרת מדוע, צוקרברג אשם, אפשר לסגור עניין. :evil:

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נתקלתי במישהי כמו שניקו מתאר היום בבוקר, עם הבדל אחד קטן: לא היה לה סלולארי ביד. זה לא הפריע לה לנסוע במהירות 40 קמ"ש בכביש של 70, לעבור לנתיב האמצעי, ברגע שהשתלבנו לכביש אחר, רק כדי לחזור ימינה 200 מטר אחרי (היא היתה צריכה לפנות ימינה ובסוף אפילו חנתה איפה שאני חניתי). כשעקפתי אותה, וצפרתי (היא חתכה איזה נהג אחר שניה לפניי), ראיתי לפי המבט על הפנים שלה שהיא בכלל לא שם. היא לא יודעת איפה היא נמצאת, מה קורה סביבה. היא לא יודעת מה זה מראות ומה אומרים השלטים סביבה. היא, כמו חלק גדול מהנהגים בכבישים, נוסעת באופן אוטומטי. הבעיה היא שיש יותר מדי נהגים מהסוג שלה, שממש לא צריכים פלאפון כדי להתנהל ככה. לדעתי פלאפון משפיע לרעה על הריכוז, אבל כמו שנאמר בכתבה - דיבור בפלאפון הוא פחות בעייתי. על נהג מרוכז הוא לא ישפיע כנראה יותר מדיבור עם נוסע ליד. הבעיה העיקרית נמצאת עוד בשלב לפני - זה שאנשים פשוט לא חושבים שהם צריכים להיות מרוכזים מלכתחילה. שליחת סמסים זה רק ביטוי אחד לזה. אבל אם זה רק סמפטום אז צריך להלחם בבעיה עצמה. ואיך לגרום לאנשים להבן שכדאי להם להיות מרוכזים בנהיגה? הלוואי והייתי יודע.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...