Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת צלחות בלמים קדמיות ורפידות בכל הגלגלים ב45 קק"מ - סביר?

Yanlin
שימו לב! השרשור הזה בן 3648 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב: קיה ריו 2012 ידנית האצ'בק - נפח 1200

לאחרונה ביקרתי במוסך לטיפול 45 אלף. הודיעו לי שהצלחות הקדמיות שלי צריכות החלפה, ולא יחזיקו עד הטיפול הבא. הצלחות האחוריות היו בסדר לגמרי. גם כן אמרו לי שהרפידות בכל הגלגלים עוד מעט גמורות.

כמובן שביקשתי לבדוק את הצלחות בעצמי, ואכן ראיתי שהקדמיות שחוקות במידה מסויימת. ואם הצלחת שחוקה, ברור שגם הרפידה שחוקה.

חשוב לציין שאחרי ההחלפה, הבלימה היא שקטה לגמרי. לפני ההחלפה היה רעש ממש חלש, שחשבתי שזה פשוט הרעש התקין של בלימה. הרי יש שם חיכוך, חיכוך יוצר רעש.

אז השאלה שלי היא, האם 45 קק"מ זה אורך חיים בסדר עבור צלחות קדמיות, ורפידות בכללי? אופן הנסיעה שלי הוא 80% בין עירוני, ואני משתדל לבלום בעזרת המנוע כמה שאפשר (הורדת הילוכים) כמו כן בקושי לוחץ על הבלמים. אני לא נוסע גז ברקס בפקקים, ואני לא עושה שטויות כמו ללחוץ על הבלמים ועל הגז בו-זמנית. אני לא מחזיק בלמים בירידות כשלא צריך (כשהילוך שני מסתדר יפה בלי להאיץ יותר מדיי) וגם בכלל ירידות זה דבר נדיר מאוד בנסיעה שלי. (מישור החוף, נו)

גילוי נאות: עשיתי חיפושים בגוגל ומצאתי תוצאות שאומרות ש 30 קק"מ זה אורך חיים סביר לרפידות. לא מצאתי משהו חד משמעי על צלחות. רק אנשים ששאלו איך הם הצליחו לשרוף צלחות או רפידות כל כך מהר.

לצורך העניין, יש לי בלמי דיסק בכל הגלגלים, גם באחוריים. החלפתי במקוריים, לא בתחליפיים. סיכום: הוחלפו צלחות קדמיות, ורפידות בכל הגלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אין סיבה להגיע להחלפת דיסק.

כנראה שהרפידות נגמור כמה אלפי קילומטרים לפני כן וחרטו את הדיסק.

בקיצור, אם היית מחליף רפידות בזמן אז הדיסק היה נשאר תקין.

למה לא הציעו לך לחרוט את הדיסק? האם הוא היה מתחת לעובי המינימלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרפידות לא נגמרו. גם במוסך אמרו לי שהרפידות עדיין שם אבל לא ישרדו עד הטיפול הבא. לא היה רעש של רפידות גמורות. הייתה אפשרות לחרוט את הדיסק, ואכן הוצא לי. אבל הודיעו לי שהחריטה תחזיק מעמד בערך חצי או אפילו רבע מהזמן של צלחות חדשות, ואז אני ממילא אצטרך להחליף צלחות. הדיסק לא היה חרוט ע"י הרפידות.

לצערי לא צילמתי את הנזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מהמפלגה של חריטת צלחות מקוריות.

אחרי 50k הצלחות צריכות החלפה או לפחות חריטה.

כמו ששמת לב יש שיפור משמעותי בבלימה, אז היה צריך לטפל גם בצלחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אורך חיים של ברקסים תלוי מאוד באופי הנהיגה שלך. אני מכיר אנשים שמחליפים צלחות גם בכל 15 אלף קילומטרים, כי הם נוהגים לא נכון. באופן כללי זה נשמע לי די סביר להחליף ברקסים אחת ל-45 אלף קילומטרים בנהיגה שמשלבת גם נסיעות עירוניות ופקקים.

לגבי החלפה או חריטה, אני הייתי מציע לחרוט בפעם הראשונה אם ההפרש במחיר גדול יחסית, למרות שחריטה מחזיקה פחות. בפעם השניה מחליפים וחוזר חלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור החלפת לפני הזמן,45000ק"מ זה יפה הכל בגלל שרוב הנסיעות שלך מחוץ לעיר.

המוסכים אוהבים להחליף לפני הזמן,ולא אוהבים לחרוט צלחות,הרווח בהחלפה יותר גדול,אותה עבודה.

רק אלוהים יודע למה התכוון המוסך לא יחזיקו עד הטיפול הבא.

אני לא מחליף מה שלא דורש החלפה.

כמה יצא הנזק??.

עריכה אחרונה על ידי dts2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלא יחזיק עד הטיפול הבא: אם הטיפול הוא כל 15,000 ק"מ, והרפידות לקראת סוף החומר, אז הכוונה היא שהחומר יספיק לפחות מ- 15,000 ק"מ, ואז המוסך יכול לחייב אותך להחליף מה שצריך או לסכם איתך: סע, אבל תחזור עוד 4000 ק"מ להחלפה.

אבל גם אני חושב שמוסכים אוהבים להחליף חלקי ברקסים לפני שבאמת צריך: מעט עבודה, רווח גבוה והלקוח לא מתווכח על חלק בטיחותי ממעלה ראשונה.

לי מפריע החלפת ברקסים קדמיים ואחוריים יחד. מרבית כוח העצירה מופעל על הברקסים הקדמיים, ולמרות שהברקסים האחוריים קטנים יותר, מופעל עליהם פחות כוח והם נשחקים בדרך כלל כל פעמיים או שלוש החלפות של הרפידות מלפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרשה לי להתפעל מהידע של הבחור מעלי.

גם אני מאמין ביחס החלפות של 3 ל1 בין רפידות קדמיות לאחוריות

אני מאמין שהברקסים היו מחזיקים עד הטיפול הבא.

אנשים לא מבינים והמוסכים מנצלים זאת.

חריטה?בשביל מה?

עדיף צלחת מקורית לאחר חריטה,מחלופית חדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה נובע הצורך בהחלפת צלחות?

הרכב שלי עם 85 אלף קילומטרים, מעולם לא החלפתי צלחות ובמוסך אמרו שאין צורך.

אני תמיד דואג לבדוק את הרפידות ותמיד החלפתי לפני שהן נגמרו לחלוטין.

רפידות קדמיות כבר החלפתי שני סטים, הראשון לא הרבה זמן אחרי הרכישה כך שלא הייתה לי השפעה גדולה והשני לא מזמן, הן החזיקו גם משהו כמו 45-50 אלף קילומטרים. הנסיעה משולבת ובחצי שנה האחרונה הרכב נוסע יותר בין עירוני אבל אני לא עדין במיוחד. בוחר תמיד ברפידות מקוריות.

אחוריות החלפתי פעם אחת, בטיפול השלישי של הרכב אצלי, סביב 60 אלף קילומטרים. גם אז עוד היה בשר על הרפידה ולא אמרו שיש צורך להחליף או לחרוט צלחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה אני צריך להבין מזה? הרי באמת הייתה שחיקה דיי רצינית בצלחות הקדמיות. מה אני עושה לא נכון? מה יכול להיות בסדר באוטו?

לפני הטיפול תוריד גלגלים ותסתכל על הרפידות. קל מאוד לראות כמה עובי נשאר.

אתה יכול לעשות את זה גם עכשיו, תראה איך נראית רפידה חדשה, ותעשה בדיקה נוספת אחרי נניח 15.000 ק"מ. תראה כמה עובי ירד ממנה.

גם את עובי הצלחת אפשר למדוד. מיקרומטר פשוט עולה כמה עשרות שקלים. כמו כל מכשיר זול, הוא לא מדוייק אבל עובי הצלחת לא מודדים במאיות מילימטר ולכן לדעתי גם מכשיר זול מספיק.

אגב, כל המספרים שאנשים כותבים - חסרי משמעות. יש מכוניות עם שחיקה מהירה יותר של רפידות ויש פחות. סגנון נהיגה משפיע גם.

כל מספר בין 10.000 ל 100.000 ק"מ יכול להיות הגיוני.

בדרך כלל הקידמיות נשחקות מהר יותר, אבל יש מכוניות בהן המצב הפוך. מערכת חלוקת עוצמת בלימה בולמת יותר את הגלגים האחוריים ודווקא שם הבלאי גבוה יותר.

צלחת בלם יכולה "להחזיק" 2-3 סטים של רפידות אבל שוב: זה לא חוק ברזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3648 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...