Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Recon לסאב, (מה אתם אומרים?)

שימו לב! השרשור הזה בן 3627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם וחג שמח!

הסאב שלי האבוק 15 נשרף ואין מצב מבחינתי לאבד אותו, ישראל סרול עוזר לי בעניין הזה של הריקון ותיקון הסאב.

רק רציתי לדעת מה אתם אומרים על העניין הזה ומהם התוצאות שיכולות להיות והאם הסאב ישנה את צורתו ואת גוון הצליל שלו, אשמח לדעת מה אתם אומרים על זה ואם כבר עשיתם דבר כזה או משהו שדומה לזה אשמח לעצות, ושתגידו מה שעולה על רוחכם.

אגב אני משדך לו מונו של סלסטרה fa1600 שמוציא 1650 בהתנגדות של 1 אום סופי מה אתם אומרים על השילוב הזה.

בתודה ובברכת חג שמח,

אלמוג

| 2DIN: Pioneer AVHX25550BT|

| AMP: Genesis Dual-Mono | Comp: CLARUS C61-2 + L1PRO |

| (Mono: Rockford 1500-1BD | Sub: AA Havoc 15 (DC recon lvl 4 |

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להזמין את הריקון לפי בחירתך

http://store.ficaraudio.com/ascendant-audio-avalanche-recone/

גם ראתי שיש אופציה לבחור צבע שאתה רוצה, משהו נחמד.

HU:alpine w520e +701

Amp(tw+mid) Mcintosh mc420 Amp(midbass) Diamond audio D5 600.2

set: Eton rsr160 + mid: Eton_PFC80

Mono JL 500/1 sub: ID8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למישהו זה הצליח? יש פה מישהו שזה עבד לו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזאת אומרת מישהו שזה הצליח לו? ריקון לסאב זה דבר סטנדרטי , אתה לא הראשון ולא האחרון שעושה את זה, אם עושים את זה נכון הסאב יוצא כמו חדש.

לגבי איזה ריקון, אני הייתי הולך על האורגינלי, ככה ההתנהגות המקורית של הסאב תשמר בוודאות. אתה יכול גם להזמין תואם למקור, באופן אישי אני הייתי הולך על מקורי אסל זו אופציה.

hu:eclipse 7200 MK II ,amp:image dynamics q450.4+boston gt28+mono rockford 1501bd,comp:duble hertz mlk165+midrange hl70, subwoofer:fi q15

:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על הריקון כמו על מנורה ברכב.

אם נשרפת לך המנורה, אתה פשוט לוקח מנורה חדשה ומחליף, אתה לא מחליף את כל הפנס.

אותו דבר כאן, ריקון זה כל החלקים הזזים של הסאב (בעיקרון כל הסאב חוץ מהמגנט והבאסקט)

אין שום סיבה שזה לא יעבוד, לאחר הריקון פשוט יהיה לך סאב חדש.

Pioneer 80PRS

Celestra FA2150x : Hertz HV 165 XL ||| Boston Acoustics GT275 : Hertz HT 28

DC 3.5k : Sundown Z v.3 15

XS Power D2400 , D5100

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה פה היא שהאלמוג רוצה לקנות ריקון של לבל4 ולשדך אותו להאבוק. למרות שזה כבר נעשה פה בארץ זה לא רעיון טוב לדעתי. זה כמו להשתיל מנוע של למבורגיני בתוך פרארי.

כפי שכבר המלצתי, ריקון מקורי של FI או ריקון שתואם למקורי מFIX MY SPEAKER. בלי משחקים. חבל על המאות שקלים שתשקיע על תוצאה שאינה ידועה לך.

אלמוג,

ביקשת חוות דעת של איש בעל נסיון, ויש לי נסיון עם ריקונים ובניית סאבים מאפס. שמעת כבר בפרטי את דעתי בעניין.

להכניס ריקון שתוכנן לסאב אחר לגמריי ישנה לך את הסאב כולו, לרעה או לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיוויד-

הריקון שאלמוג מדבר עליו מותאם להאבוק, וכבר יש כמה ריקונים להאבוק מושתתים על לבל 4- כולם עובדים נהדר, החל מ 700RMS וכלה ב- 2000, כל אחד לפי השימושים שלו.

אלמוג-

כל עוד שומרים על הנתונים דומים כמו מסה נעה (MMS) דומה, מספר ספיידרים דומה ורמת קשיחות דומה, סליל במידות ונתונים דומים- ההבדל היחידי שאתה תקבל יהיה העובדה שהריקון הוא חדש ולא פתוח (ידוע שסאב חדש הוא בעל נתונים שונים מסאב משומש ולכן גם אופי הסאונד נשמע מעט שונה בהתחלה עד שהוא נפתח).

עדיף לדבר מניסיון מאשר מתוך תיאוריה בלבד- למהלך שהוא עושה יש קבלות, זה דבר מצוי בשטח ונשמע מעולה, אני חושב שגם לבעלי הסאבים לא תהיה בעיה להשמיע לחפצים.

חג מימונה שמח !

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בין מותאם לבין ״ריקון של לבל 4״. נאמר לי ישירות ממנו שזה ריקון של לבל 4, לא ריקון מותאם מחלקים של לבל 4.

ופה יש את כל ההבדל. אגב אם זה מותאם זה כבר לא ריקון של לבל 4, זה כבר ריקון מותאם לגמריי.

אבל בכל זאת יש הבדל ניכר מאוד בין החלרים של Fi לבין החלקים של DC, לכן הנתונים ישתנו ככה או ככה.

אני לא רואה את הסאב הזה עומד בהספק של 2000 וואט ביומיום. המגנט שלו מוגבל להספק מסויים, לדחוף לו סליל ארוך ועוד ספיידר רק יעשה אותו פחות יעיל.

שישמע את ההאבוקים שבוצעו בהם ריקונים כאלה על ההספק שיש לו במערכתשלו, אהב? שילך על זה, לא אהב? שלא ילך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Rezo-

המון תודה על העצות והצומת לב פשוט זה הרעיון שאחפש אנשים דעשו את זה בעבר כדי לשמוע נה הם אומרים ואם ישנה אפשרות לשמוע אז בכלל טוב, אני מאוד רוצה לדעת בשורה התחתונה שזה יהייה פתרון טוב והכי יעיל לסאב הזה, אני סומך על סרול נראה מה יהייה.

סרול-

כמו דאמרתי אני יותר מסומך עלייך בעניין הזה רק אני מאוד רוצה לקבל עוד חוות דעת לפני מתוך אותם אנשים שעשו להם, אם זה נשמע יותר טוב ואותו דבר כמו המקור אני זו הציפייה והשאיפה שלי.

אגב תודה לכם חברים יקרים אני אשמח להגיע איתו למפגש ואשמיע לך האבוק 15 שעבר ריקון:)

חג מימונהה שמח ושבוע טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלמוג, לך על ריקון כמה שיותר קרוב למקורי ועזוב אותך מהרפתקאות. כבר היו פה כמה וכמה אנשים שניסו "לדחוף" חלקים חזקים יותר בתקווה שהסאב יהיה חזק יותר - זה לא קרה. דיויד אומר לך את כל הדברים האלו לא סתם. ש DC ישארו עם לבל 4 ואתה תנסה לקבל ריקון שקרוב כמה שיותר להאבוק. אל תפחד להזמין מהאינטרנט, אתה לא חייב איש קשר או יבואן פה בארץ. בישביל זה יש את דיויד ועוד המון אנשים שישמחו לעזור לך להזמין מה שצריך מאיפה שצריך. בהצלחה.

Amp #1 Phase Evolution RS4 | Amp #2 Sundown SAZ1500.1D | Comp F Rockford Fosgate T1652-S | Subs DC Audio Level 4 12" x2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין בלב שלם שגם דיוויד וגם סרול יודעים היטב על העצות שהם נותנים והמקורות שלהם.

אם DC הוציאו ערכות ריקון שמתאימות להאבוק של AA אז אני די בטוח שזה יעבוד - אני לא אתפלא אם הם עושים זאת גם כלפי יצרנים אחרים.

אבל אם היצרן המקורי או לפחות הבית המקורי למותגים FI וAA ואם אני זוכר נכון REAUDIO מציעים ערכה מקורית לתיקון ההאבוק ופותח השרשור אהב את הסאב - למה לא ללכת על ערכה מקורית?

התשובה היחידה שאני יכול להגיע אליה היא כי הוא מקבל עזרה צמודה מיבואן DC כבר כאן בארץ וזה נוח לו - אין בזה שום דבר פסול.

למען האמת זו כבר פעם שניה בהיסטוריית הפורום בה אנחנו רואים יבואן של מותג אחד (במקרה הזה זה היה שוב מבית סלסטרה-סיז רק היבואן הקודם - דני גואטה) עוזר לחבר פורום אחר לעשות ריקון לסאב וופר שלו (במקרה ההוא זה היה IDMAX והמקרה הידוע שבסוף התברר שהיצרן הכיר בכך כתקלה בעוד היבואן המקומי בכלל לא היה מודע לכך או יותר גרוע)

אז - אם זה יעבוד אני בטוח שכן, המפתח כמובן הוא לעשות זאת נכון.

איך זה יעבוד? מקווה שאכן אלמוג יצטרף לסטטיסטיקה טובה.

אני באופן אישי חושב שאם היה לי האבוק והוא היה דורש ריקון - הייתי עושה הכל בכדי להחזיר אותו למצב כמה שיותר קרוב והולך על הקיט המקורי. סאב פשוט מדהים לSQ! או SQL וגם לא פראייר בSPL לפי מה שידוע לי אם כי - היה עדיף ללכת על הMayham במובן הזה.

אלמוג,

שיהיה בהצלחה ובבקשה תעד את הפרוייקט הנאה הזה ותעלה תמונות מהליך העשיה וסרטון של התוצאה הסופית.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבריי,

עברנו את שלב הניחושים והתיאוריה לפני חצי שנה.

זה עובד, ועובד מעולה. הנושא נבדק מול סאבים מקוריים- היו סאבים מקוריים עם הבדלי T/S גדולים יותר מאשר הסאבים המוחלפי Recone (כמובן שלא נבדק עם ה woofer tester של דייטון אלא עם מכשיר יותר ייעודי לסאבים ברמה הזו).

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

lanosforce-

אכן אתה צודק ואני הולך על הדיסי, אני מאוד מקווה שאוהב את התוצאה שאקבל לבסוף, אני פשוט מאוד סקפטי לגבי זה אבל מה שכן אתם מאוד הרגעתם אותי והחלטתי שאעשה הכל כדי להציל את הסאב הזה כי הוא פשוט מדהים.

אני אעלה כמובן תמונות של התיקון של לפני ואחריי וגם אשמח לערוך מפגש מרכז ובו אשמח להשמיע לכם את המערכת, הסט שלי פשוט מחכה להאבוק בנרות הוא נשמע מצויין ומאוד מדוייק אבל מאוד חסר לו הבאס העוצמתי והנמוך של האבוק, חכו לשרשור הבא שלי.

אהיה פתוח איתכם חברים יקרים, אני וישראל (srool) הזמנו את הריקון של דיסי והוא אמור להגיע בשבוע שבועיים הקרובים ונבצע את התיקון והתקנה שלו בהאבוק.

כמובן שתדעו מהכל ויותר מאשמח אם תשמעו אותו במפגש הבא.

ממש תודה לכם חברים יקרים באמת שהרגעתם אותי ואני שקט עם ההחלטה שלי.

שווה את הסיכון בשביל הסאב הזה, זה בטוח.

שבוע טוב שיהיה לכם :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהדר ושיהיה בהצלחה - אתה בידיים טובות.

תדאג לתת לסאב ברייק אין כמו שצריך ותעקוב אחרי איכות ההרכבה שלו לאחר מכן לתקופה מסויימת לראות שההדבקות טובות.

השרשור הזה נשאר פתוח וממתין לתמונות!

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...