Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה גיר ידני לא פופולרי יותר במכוניות מיני חסכוניות?

V6
שימו לב! השרשור הזה בן 3658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חיפשתי כבר אבל לא מצאתי דיון בנושא אז אני מקווה שאני לא שואל שאלה שנשאלה בעבר...

אני מחפש לקנות רכב קטן וחסכוני, ומה יותר הגיוני מרכב קטן עם תיבה ידני (או רובוטית העיקר לא אוט'), שיתן צריכת דלק יפה.

רק שהמכוניות הידניות נראות ממש כמו עוף מוזר במודעות המכירה.

ואני לא מבין למה, הרי מראש האוטו הזה מיועד לנסיעות עירוניות עם פקקים ורמזורים, לכן הסיבה של "הפקקים בארץ" נשמעת לי לא הגיונית כאן - למה, בפריז, בברלין, ברומא בכל מקום עירוני אחר בעולם אין פקקים ועומס?

למה לא רואים את התיבה הידנית יותר?

והשאלה "מבחינתי האישית" והאם לדעתכם כדאי ללכת על רכב ידני למרות שהשוק שלו מצומצם יותר?

שבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הרי מראש האוטו הזה מיועד לנסיעות עירוניות עם פקקים ורמזורים, לכן הסיבה של "הפקקים בארץ" נשמעת לי לא הגיונית כאן - למה, בפריז, בברלין, ברומא בכל מקום עירוני אחר בעולם אין פקקים ועומס?

שם דווקא הגיר הידני נפוץ.

את התיבה הידנית לא רואים ב-א-ר-ץ כי היבואן מתאים את עצמו לשוק המקומי המוגבל.

יש לא מעט שרשורים בענין,

באירופה הרכבים ידניים בתצורת סטיישן. מנועי דיזל.

בארץ אוטומטיים בתצורת סדאן.

הבעיה לא ביצרני הרכב - הבעיה בשוק המקומי בארץ, וביבואנים.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בזמן האחרון התיבה הידנית עושה קאמבק בקטוגריית המיני. לרוב הרכבים בקטגוריה יש גירסה זולה יחסית בעלת תיבה ידנית.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין על מה אתה מדבר.

כבר הוכח מעל כל ספק שתמורת מחיר נורמלי, הנהג הישראלי מוכן ועוד איך לרכוש רכב ידני. הבעיה היחידה פה היא עם המיסוי של המכוניות. יש המון מכוניות מיני ידניות.

בעבר מחיר רכב אוטומט היה כמעט זהה לידני, אז מי שקנה ידני אלו רק חובבי הנהיגה, או שבגלל הבדלי המחירים בכלל לא ייבאו כאלה לארץ. כשמחיר הרכב ירד פלאים אז קונים ועוד איך. אל תזלזלו בלקוח הישראלי, הוא לא מטומטם ולא אוהב שדופקים אותו - גם לא על 500 ש"ח.

עריכה אחרונה על ידי stio
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש שאל לגבי רכבים מיד שניה, לא חדשים - שם באמת כמעט לכל מכונית מיני יש גרסה ידנית ולמען האמת גם לא מעט סופר מיני מקבלות לאחרונה גרסאות מיני מוזלות.

למה לא קונים אותן כמו את האוטומטיות? אני חושב שהתשובה נעוצה בשתי סיבות.

הראשונה היא שרכב ידני שמיועד לנסיעה עירונית יכול למאוד להציק ולהעיק, המון האצות מהמקום, פקקים ובחישה אין סופית בידית ההילוכים. הגדולה של גיר ידני היא דווקא בנסיעות ארוכות, שם אתה משלב לחמישי ושוכח.

הסיבה השניה לדעתי היא הישראלי, שקודם כל יעדיף לרוב לקבל בעיטה בשיניים מאשר לקנות מכונית ידנית, ודבר שני היא העובדה שאנחנו לא אוהבים לעשות דברים כמו שצריך עד הסוף. הוא כבר קנה אוטו קטן וחסכוני, אז גם ידני? השתגעת?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי הוא שונה ממה שאתה מתאר - את שתי המכוניות הקודמות שלי (סקודה פביה סטיישן וסקודה רומסטר) - שתיהן ידניות - מכרתי מהר מאד ובמחיר מחירון (לוי יצחק). בגלל שההיצע של הידניות מצומצם יותר, קל מאד למכור אותן. השכנים שלי מתפלאים איך אני מוכר בימים כאשר הם נדרשים לפעמים לחודשים כדי להיפטר מהמשפחטומטיות שלהם. גם הרכב החדש שלי (סקודה ייטי) ידני!

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תזלזלו בלקוח הישראלי, הוא לא מטומטם ולא אוהב שדופקים אותו - גם לא על 500 ש"ח.

קודם כל רק תיקון קטן למשפט הזה: הלקוח הישראלי הוא ללא ספק אחד הלקוחות הפראיירים בעולם.

אם הוא לא היה פראייר, הכלכלה שלנו הייתה נראית שונה לחלוטין, לא היינו משלמים 350 ש"ח (כמעט 10% משכר מינימום) על טנק דלק, לא היינו משלמים 128% מיסים על יבוא רכב, שקית במבה שמיוצרת בישראל הייתה עולה פחות ממש שהיא עולה בארה"ב וארוחה במקדונלדס לא הייתה עולה 50 ש"ח... אז, מקווה שסיכמנו, הישראלים הם העם הכי פראייר או בין הפראיירים הגדולים בעולם, למרות הקלישאה ארוכת השנים של "ישראלים לא פראיירים".

בכל אופן, יש המון רכבים ידניים ובדיוק כפי שצפינו כאן לפני שנים רבות (עוד כשהיה 5% רכבים ידניים בישראל), הכמות עלתה פלאים והמוני אנשים קונים ידני.

מי ששואף לחסכון ולא קונה ידני, נטו בגלל עצלנות (להחריג נכים וכו'). ההבדל במחיר גדול ולעתים יגיע גם ל15 אלף ש"ח.

התירוץ של "פקקים" כבר הופרך מזמן. בכל אירופה יש פקקים עצומים, פי כמה וכמה מאשר פקק קטן של 30-40 דק' באיילון ועדין רובם על ידני. גם אנשים מבוגרים, קשישים, צעירים, נשים ובקיצור, כולם.

עריכה אחרונה על ידי שבלול
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין על מה אתה מדבר.

כבר הוכח מעל כל ספק שתמורת מחיר נורמלי, הנהג הישראלי מוכן ועוד איך לרכוש רכב ידני. הבעיה היחידה פה היא עם המיסוי של המכוניות. יש המון מכוניות מיני ידניות.

בעבר מחיר רכב אוטומט היה כמעט זהה לידני, אז מי שקנה ידני אלו רק חובבי הנהיגה, או שבגלל הבדלי המחירים בכלל לא ייבאו כאלה לארץ. כשמחיר הרכב ירד פלאים אז קונים ועוד איך. אל תזלזלו בלקוח הישראלי, הוא לא מטומטם ולא אוהב שדופקים אותו - גם לא על 500 ש"ח.

**** נא לכתוב לפי כללי הפורום. האות ח' תופיע רק במילה ובטח שלא כמה כאלה אחת אחרי השניה****

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הישראלי מראש מגיע טעון אגו וכל מה שמעניין אותו זה להרגיש שבביצוע העסקה הוא הצליח לדפוק את המערכת. זה למה בחלק מהמקומות המוכר (שבאופן מפתיע גם ישראלי), מראש מעלה את המחיר וכשאדון ישראל ישראלי מגיע ודורש הנחה (ומקבל אותה), יורד למחיר שתכנן גם ככה לגבות מראש, אך מה שחשוב זה שאדון ישראל ישראלי יצא גבגבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באירופה הרכבים ידניים בתצורת סטיישן. מנועי דיזל.

בארץ אוטומטיים בתצורת סדאן.

יש בארץ סטיישן ידניות - I30 ופוקוס. גם סיד דיזל, אבל במחיר מוגזם (מכוון לשוק המוניות כנראה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוקא ברכבי מיני יש עדנה לא קטנה לגיר הידני, בעיקר בגלל המחיר הזול, וגם משיקולי חיסכון בדלק. אבל תראה את זה מטפטף בעיקר לרכבי יד שניה מהשנתיים- גג שלוש האחרונות.

אותי רק מאוד מרגיז שהגרסאות הידניות מגיעות כמעט תמיד בדגם הכי חלש שיש ליצרן, וברמת הגימור הכי נמוכה שיש.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מראש מעלה את המחיר וכשאדון ישראל ישראלי מגיע ודורש הנחה (ומקבל אותה), יורד למחיר שתכנן גם ככה לגבות מראש, אך מה שחשוב זה שאדון ישראל ישראלי יצא גבגבר.

מה שהכי חשוב לנו הישראלים זה לא לצאת פראיירים.

כתבתי על זה פעם מאמר - על המנטליות הברברית שלנו : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4269792,00.html

אשתף אותך ואספר שאני אישית לא אוהב להתמכך ולעשות 'שוק'.

בהרבה מקומות, בגלל שלא התמכחתי והייתי מאוד חביב קיבלתי הנחה ללא סיבה.

לאחרונה רכשתי רכב , לא התמכחתי ולא עשיתי עניין בשביל לצאת גבר , ואיש המכירות פינק אותי ביופי של הנחה.

אין סיבה ללכלך כל מקום. פשוט אין.

והשאלה "מבחינתי האישית" והאם לדעתכם כדאי ללכת על רכב ידני למרות שהשוק שלו מצומצם יותר?

אנחנו תמיד נוטים לחפש את הרע בכל דבר, במקרה של עליית מחירי הדלק כולם בוכים על זה שהכל נהיה יקר יותר.

אך יש משהו אחד טוב שיצא מזה שהדלק עלה זה שהיצרנים התחילו לייצר מנועיים יעלים יותר שמפיקים את אותה התפוקה בפחות דלק.

וכן, כולנו למדנו לאהוב , או לפחות לסמפט את הגיר הידני האמין.

יש מגמה מאוד יפה בשוק של גירים ידניים , אסור לנו להתעלם ממנה.

סיאט מי - בציר 2014

----------------

הבלוג שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהבעיה ביבואן, הוא מייבא את המכוניות בשתי התצורות, ויותר מכך - התצורה הידנית זולה משמעותית אבל תכלס היא לא משגשגת פה בארץ.

עכשיו כשמדובר במאזדה 6 ליסינג (או לא) או פורד פוקוס אני מניח שבעל הרכב יעדיף אוטומטי, אבל ברכב קטן, כשפרמטר החיסכון הוא שם המשחק, הייתי מצפה לראות 70-80 אחוז ידניות.

סתם לצורך הדיון עשיתי שוב חיפוש קטן ביד 2 ושמתי צילום מסך כדי שזה יהיה מוחשי יותר, וגם ש"לא תגידו" שהנהג הישראלי בעד ידניות ואני סתם מקשקש...

ואגב האבסורד הגדול הוא המחיר! הידני זול יותר באופן משמעותי, ניקח את הסוזוקי סוויפט 2012 בתור דוגמא: 57K מול 75K!

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

V6, לא הוכחת שום דבר, אתה משווה עגבניות לתפוחי אדמה.

קודם כל, הרכבים שאתה מציג (למעט הספלאש שהיא על התפר) הן לא בקטגוריית המיני אלא סופר מיני.

דבר שני- לא עשית פילוח לפי שנים, לכן אתה מציג כאן גם סוויפטים משנות ה-90, וגם שנים שבהן הרכבים האלה לא נמכרו בכלל בגרסה הידנית.

ספלאש ו i20 התחילו להימכר כידניות רק בסוף 2012-תחילת 2013. אם תעשה פילוח החל משנת 2012, אחוז הידניות עולה משמעותית לעומת מה שנדמה לך. את הסוויפט הידנית תפלח החל מ2010, למרות ששם באמת יש נוכחות מאוד דלה לגרסה הידנית. אבל דוקא כאן (וזה תופס גם לגבי 2 האחרות) יש לזה הסבר אפשרי לא רע: קהל הקונים של יונדאי וסוויפט הוא לא קהל היעד המובהק לרכב ידני. זה קהל שיותר מסתמך על ההיסטוריה של המותג ושיעדיף שמירת ערך על פני הנאה מנהיגה, והתפיסה שרכב ידני קשה למכור עדיין רחוקה מלהסתלק מהעולם (למרות שלדעתי הסוויפט הידנית תימכר כמו לחמניה חמה ביד שניה). אני גם בכלל לא יודעת עד כמה אנשים בכלל מודעים לאופציה של סוויפט עם גיר ידני.

ביונדאי בכלל, לדעתי אפילו ה i10 נמכרה יותר באוטומט מאשר בידנית, אולי בגלל שהמתחרות הידניות נתנו חבילה משתלמת יותר.

אם תסתכל על רכבי מיני מובהקים, כמו שברולט ספארק, אלטו, פיקנטו, 107, C1 וכו' (חלקן בכלל לא הגיעו בגרסאות אוטומטיות מלכתחילה)- תראה איך הן תפסו פלח שוק נכבד מאוד על חשבון מה שפעם היה נחלת הסופר מיני האוטומטיות.

לגבי המחיר של הסוויפט המשומשת: פערי המחיר הגיוניים. זה פחות או יותר הפער שהיה בין הידנית לאוטומטית כרכב חדש. לדעתי- להיט מתהווה בשוק המשומשות.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...