Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מיני/סופר-מיני ל-20K בשנה: ידני, זול, חסכוני וגם מהנה, עד 60K ש"ח

chenc22
שימו לב! השרשור הזה בן 3656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני מתלבט לאחרונה בין מספר רכבים לקניה ואשמח לשמוע חוות דעתכם!

הצרכים שלנו - בערך 20,000 ק"מ בשנה, אני חושב שזה ממש חצי חצי בין נסיעות עירוניות לכביש מהיר, אפילו פעם בשבועיים-/שלושה נסיעה לצפון (גליל מערבי). מצפים להשאיר את הרכב אצלנו - לפחות ל-5 שנים.

חשוב לי אישית מחיר ועלות - אני לא רוצה להוציא יותר מ60 אלף על הרכב, ומעדיף מאוד פחות אם אפשר. בנוסף חשוב לי עלות הטיפולים/ביטוח ויותר מהכל - צריכת דלק. פחות מ1:15 נשמע/מרגיש לי רכב דיי בזבזני (לא ככה?).

אין מה לעשות - חשובה גם נוחות הנהיגה כמובן.

החברה לא תיתן שנקנה רכב שאינו בטוח - למשל סוזוקי אלטו עם 3 כוכבי בטיחות לא בא בחשבון. 4 כוכבים לפחות...

הרכבים שכרגע אני מתלבט ביניהם:

פורד פיאסטה - הבנתי שצריכת הדלק שלה ממש לא משהו לידני - 1:13 בנסיעה משולבת. אין ספק, שזה כנראה הרכב הכי מהנה וחזק בקטגוריה. גם מערכת הסאונד מפתה, אבל צריכת הדלק מאוד כואבת... ואני חושש שגם הביטוח יהיה יקר מהממוצע (למישהו יש מושג?).

סוזוקי סוויפט - צריכת דלק טובה יותר אך פחות חזקה, האם נכון? עם זאת יקרה יחסית.

קיה פיקנטו - זולה מאוד (אפשר להשיג גם בכיף ב-50 אלף) - צריכת דלק טובה הרבה יותר (בדגם הידני כמובן), אחריות ארוכה ומשכנעת, אבל לא בטוח כמה מהנה לנהיגה של יותר משעה. נראה לי תסחוב פחות יפה בעליות של הגליל. מערכת סאונד זוועתית שאני לוקח בחשבון הוצאת 2000 ש"ח לשדרוג שלה (ועדיין סך הקניה יוצא זול).

הייתי מכניס גם יונאי i10 - אבל הבנתי שדגם 2014 הוא זה שבאמת בולט לטובה ובשבילו צריך לחכות ליולי-אוגוסט...

יש גם את פיאט פונטו איבו ידנית - אבל אני מוצא רק 2011 כאלה, כך שפחות אטרקטיבי יחסית.

אשמח לדעתכם/ניסיונכם - הייתי בטוח שנסגרתי על הפיאסטה אבל לאחר שגיליתי על צריכת הדלק בפועל קצת התאכזבתי וחזרתי להתלבט.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה כותב אתה עושה לא מעט קילומטרים בשנה וגם רוב הנסיעות שלך, הן מחוץ לעיר בתנאים רגועים יחסית. באופי נסיעות כזה כדאי לך מאוד לשקול את ההיברידיות של הונדה - הונדה סיוויק הייבריד או אם היא גדולה מידי אז הונדה אינסייט. נכון שהן אוטומטיות ולא ידניות כמו שביקשת, אבל קח בחשבון שבנסיעות כמו שאתה מתאר (לגליל המערבי וחזרה) האינסייט יכולה להגיע בקלות ל-17 או 18 קילומטרים לליטר למרות שהיא אוטומטית. היא גם גדולה ונוחה ממכוניות כמו הפיקנטו והאלטו שציינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינסיט אכן מאוד חסכונית,הסוויפט לא חלשה ההפך יש לה את המנוע החזק יותר עם 94 כס,לגבי הפיאסטה יש פה כמה בעלים שלה שיגידו לך בדיוק כמה הם מקבלים,אבל ללא ספק היא עדפיה מהפיקנטו,כך אם אתה רוצה הנאה וגם בטיחות היא טובה יותר,האיבו גם חסכונית כ 1/15,והייתי מוסיף גם את הקליאו עם צריכה די דומה ורמת בטיחות גבוהה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה כותב אתה עושה לא מעט קילומטרים בשנה וגם רוב הנסיעות שלך, הן מחוץ לעיר בתנאים רגועים יחסית. באופי נסיעות כזה כדאי לך מאוד לשקול את ההיברידיות של הונדה - הונדה סיוויק הייבריד או אם היא גדולה מידי אז הונדה אינסייט. נכון שהן אוטומטיות ולא ידניות כמו שביקשת, אבל קח בחשבון שבנסיעות כמו שאתה מתאר (לגליל המערבי וחזרה) האינסייט יכולה להגיע בקלות ל-17 או 18 קילומטרים לליטר למרות שהיא אוטומטית. היא גם גדולה ונוחה ממכוניות כמו הפיקנטו והאלטו שציינת.

היי אופיר. תודה!

הבעיה היא שזה לא מדויק - פעם בשבועיים-שלושה זה לא רוב הנסיעות... רוב החודש/שבוע אני נוסע 10 ק"מ הלוך וחזור לעבודה שזה דיי חצי חצי עירוני/בין-עירוני. פעם בשבוע רעננה-ת"א.

הייתי שמח למכונית היברידית (היום אני עם הונדה ג'אז היברידית בליסינג שאני מחזיר) שעושה 1:15, הבעיה איתן זה שהן מאוד מאוד יקרות, אפילו בפרט ההונדה.

לא ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת מ-10 קילומטרים ביום ל-20 אלף קילומטרים בשנה?

10 קילומטרים ביום כפול חמישה ימי עבודה בשבוע כפול 4 שבועות בחודש כפול 12 חודשים בשנה כפול הלוך חזור - בקושי 5,000 קילומטרים בשנה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתלונן על 2011, ושם את סוויפט במשוואה? איזו סוויפט נכנסת לך בתקציב משנת 2012..?

בכל מקרה היא משמעותית פחות מפנקת, אבל היא מאוד סחירה ונחשבת אמינה לאללה. למיטב ידיעתי לא מככבת מבחינת צריכת דלק.

אין לי מושג איך הפיקנטו קשורה, כל הרכבים ששמת הם סופר מיני והיא מיני (עירומה למדי יש לציין).

הפיאסטה היא אכן בעלת שם חזק, אני גם לא חושב שתכנס לך בתקציב אחת כזו משנתון 2012+ אבל מי יודע אולי אני טועה.

לדעתי בתקציב הזה המתחרות העיקריות הן האיבו, קליאו ופיאסטה. הראשונות פחות שומרות על הערך ולכן תוכל להשיג רכב עם נתונים טובים יותר. האיבו מגיע מאובזרת יותר בגרסאות הspirit/150th, נחשבת לאמינה מאוד, ומבחינתי נראית משמעותית יותר טוב. הרכב האישי שלי (איבו ספיריט 2011) עושה 14.5 ק"מ לליטר אמיתיים (מדוד לפי תדלוקים) בנסיעה משולבת הכוללת את חיפה (שמאוד מכאיבה לתצרוכת של הרכב, כי הוא חלש יחסית). נסיעה משולבת אופקית יותר תניב צריכה עדיפה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רע באיביזה או בפאביה?

ידני 1.4 כמובן.

תרד מהעניין של להסתכל על כ"ס, זה חרטה, במיוחד שהדרישה היא לסופר מיני.

עריכה אחרונה על ידי nir100
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה-פיק, 20 אלף בשנה פשוט לא נראה לי "נוסע הרבה" כמו שאופיר אמר. האמת שזה 10 ק"מ רק לכיוון אחד. הוספתי נסיעות נוספות בינעירוניות מדיי שבוע/כמה שבועות שאנחנו כן עושים (כמו שאמרתי - פעם פעמיים בשבוע ת"א, פעמיים בחודש גליל מערבי למשפחה). 20K זה פחות או יותר החישוב - אם משנים פרמטרים זה נע בין 15 אלף ק"מ ל-22 אלף ק"מ. אם תרצה אשלח לך את החישוב:)

אוריו - צודק, 2011 רלוונטית, לקחתי לתשומת ליבי. אגב, גם 2012 סוויפט/פיאסטה נכנסות בתקציב.

אני לא מבין למה כולם פוסלים את הפיקנטו - היא אמנם מיני אבל ממש מרגישה אחלה בפנים, לא חסר לי הרבה חוץ מסאונד ושליטה מההגה. סאונד אפשר לטפל ב-2000 ש"ח וזה עדיין יוצאת חבילה זולה. אני מכניס אותה ובכל זאת משווה אותה ל"סגמנט" אחר כי בהשוואות שלי היא רלוונטית בזכות צריכת הדלק הנמוכה שלה. הדאגה היחידה איתה זה נוחות נסיעה מעיקה בנסיעה בינעירונית של מעבר לשעה וכאלה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רע באיביזה או בפאביה?

ידני 1.4 כמובן.

תרד מהעניין של להסתכל על כ"ס, זה חרטה, במיוחד שהדרישה היא לסופר מיני.

לא אמרתי שרע באיביזה/פאביה - לפי מה שאני ראיתי הן מעט יקרות יותר (גם בתחזוקה, בעיקר האיביזה) וגם צריכת דלק לא מצטיינת מעל הדגמים שציינתי.

דווקא איפה שקראתי אמרו שעניין הכ"ס שעל הנייר מתבטאים היטב בביצועי הכביש - נגיד אצל הסוויפט. לא שכזה נצמדתי לעניין הכ"ס גם ככה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכול זה כ"ס,צריך להתסכל גם על המונט ובאיזה סלד הוא מגיע,למשל ספארק די זריזה בין המיני אבל כדאי להוציא ממנו את "הכוח" צריך להיות בסלד גבוה למשל מאשר בפנדה שיש לי.

כלומר בעיר לא תרגיש הבדל,אלא בעומס.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה-פיק, 20 אלף בשנה פשוט לא נראה לי "נוסע הרבה" כמו שאופיר אמר. האמת שזה 10 ק"מ רק לכיוון אחד. הוספתי נסיעות נוספות בינעירוניות מדיי שבוע/כמה שבועות שאנחנו כן עושים (כמו שאמרתי - פעם פעמיים בשבוע ת"א, פעמיים בחודש גליל מערבי למשפחה). 20K זה פחות או יותר החישוב - אם משנים פרמטרים זה נע בין 15 אלף ק"מ ל-22 אלף ק"מ. אם תרצה אשלח לך את החישוב:)

הממוצע לרכב פרטי בישראל הוא סביב ה-15 אלף קילומטרים, אז מי שנוסע 20 אלף קילומטרים בשנה ברכב פרטי (לא רכב חברה או רכב ליסינג) - נוסע הרבה.

אני לא מבין למה כולם פוסלים את הפיקנטו - היא אמנם מיני אבל ממש מרגישה אחלה בפנים, לא חסר לי הרבה חוץ מסאונד ושליטה מההגה. סאונד אפשר לטפל ב-2000 ש"ח וזה עדיין יוצאת חבילה זולה. אני מכניס אותה ובכל זאת משווה אותה ל"סגמנט" אחר כי בהשוואות שלי היא רלוונטית בזכות צריכת הדלק הנמוכה שלה. הדאגה היחידה איתה זה נוחות נסיעה מעיקה בנסיעה בינעירונית של מעבר לשעה וכאלה.

תודה!

אני חושב שאתה מסביר לעצמך בדיוק למה לא כדאי לקנות פיקנטו אוטומטית.

אתה קונה מכונית קטנה, מתפשר על נוחות הנסיעה, על הבטיחות ועל הביצועים מחוץ לעיר. בתמורה אתה מצפה לקבל פיצוי בצורת צריכת דלק טובה יותר אבל לא - בסוף אתה מקבל צריכת דלק של 12 קילומטרים לליטר. אז מה התועלת ברכב הזה? מה יצא לך מזה? קנה לך איזו הונדה אינסייט משומשת במצב סביר בתקציב הזה, סע לך כמו בן אדם ולא כמו סרדין ועוד תחסוך כסף על דלק.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מסביר לעצמך בדיוק למה לא כדאי לקנות פיקנטו אוטומטית.

אתה קונה מכונית קטנה, מתפשר על נוחות הנסיעה, על הבטיחות ועל הביצועים מחוץ לעיר. בתמורה אתה מצפה לקבל פיצוי בצורת צריכת דלק טובה יותר אבל לא - בסוף אתה מקבל צריכת דלק של 12 קילומטרים לליטר. אז מה התועלת ברכב הזה? מה יצא לך מזה? קנה לך איזו הונדה אינסייט משומשת במצב סביר בתקציב הזה, סע לך כמו בן אדם ולא כמו סרדין ועוד תחסוך כסף על דלק.

מסכים עם כל מילה (חוץ מהקטע של האינסייט, סופר מיני מרווחת מספיק עבורי)

רכב כמו הפיקנטו פשוט לא מציע מספיק תמורה ביחס לפשרה.

תשווה פיקנטו כזו לאיבו (או קליאו לצורך העניין) מבחינת מרווח פנים, אבזור, נוחות נסיעה... שמיים וארץ לדעתי.

כמובן שיחסית לאינסייט זה בכלל הפרש - אבל בשביל אינסייט אתה תצטרך לרדת לא מעט שנים ולעלות לא מעט קילומטראז'.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין איך האינסייט נכנסה כאן לדיון...? בתקציב שלי אפילו 2010 לא נכנסת... אבדוק זאת שוב. אגב, אני היום עם הונדה ג'ז היברידית והיא עושה 1:16 (עם "סגנון" הנהיגה שלי) לכל היותר, אז אני קצת חושש לגבי האינסייט.

מילא פונטו איבו - 2011 אפשרית לגמרי ובאמת הפרשים גדולים.

אבל צביקה-פיק - מי דיבר על קיה אטומטית...? דיברתי על ידנית... לא רואה פשרה גדולה בתחום הנוחות, אולי פשרה בינונית בתחום האיבזור, אבל מכיוון שצריכת דלק היא פרמטר יותר חשוב עבורי וההפרש הוא דיי משמעותי - לכן הפיקנטו קיבלה את תשומת ליבי. מה גם ששוב - אפשר להשיג אותה ב2013 במחירים יפים מאוד...

ובכל זאת ובכל מקרה - עדיין מלא תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן עלות הטיפולים מתקזזת עם התמורה והנוחות והאיכות, צא איתם לנסיעת מבחן ותגבש דיעה.

לגבי נושא נתוני המנוע, על הדף הכל יפה, מה שקובע זה המבחן המעשי.

יחסי העברה גם כן חשובים לא פחות.

שוב, אני מעדיף לא להכנס לחישובים טכניים ברכבים כאלה.

מה שכן אם אתה נוסע הרבה בבינעירוני, תוודא טוב שהמנוע מתאים לך. (שוב, לא צריך לצפות לקורבט, אבל ם לא מנוע חלש שצריך לשחוט אותו כדי להאיץ למהירות נורמאלית, מה שהיה ברוב המיני שנהגתי בהם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...