Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני לא מבין מה ההבדל בין האוטו שלי לשלך (חוץ מהגיר).

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 7871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמעתם פעם שאלה כזו? דומה אולי? מאנשים אשר התענינותם במכוניות שואפת לידע שלי בהרגלי האכילה של חלזונות.

לא פעם ולא פעמים נתקלתי בשאלות או הצהרות כגון - גם האוטו שלי טורבו! (מבעלת רובר 25) , מה ההבדל בין האוטו שלך לשלי חוץ מהגיר וקצת יותר כוח? מבעלים של לנטיס... ניסיונות לתת מספרים יבשים לא תמיד עוזרים... הצהרות בסגנון מהיר פי 2 למאה גם לא. ניסונות להסביר כי האוטו לא נקנה למטרת קו ישר וכי הכיף הוא בסיבובים גורמות לתגובות בסגנון - מהר בסיבוב? :?: אתה נוהג כמו :evil: , הזמנה לנסיעה שתראה את יכולת הרכב נגמרת לרוב בשלילה מיידית ברגע שמבינים מה עומד או עלול לקרות... הבודד שנסע לנסיעת מבחן קצרה ביקש לחזור מיידית אחרי עקיפה אחת בהילוך שני. :roll::silly:

אני כבר לא מדבר על כל מיני הצקות בסגנון - מי צריך כל כך הרבה כוח? איפה אתה מנצל את זה בארץ? גם ככה אי אפשר לנסוע מעל 90, ועל הדרך הנכונה לענות עליהם... לא יהיה חכם להגיד בארוחה משפחתית שאתמול נסעתי 2XX...

באוטו שלי זה טיפה פחות קריטי בגלל ההבדלים הנראים לעין... ולכן אני תוהה מה בעלי ה GTI חוטפים... לדוגמא 206,306 GTI לא נראות שונה מרוב ה306ים וה206ים על הכביש, ולכן הנהג המפגר המצוי לא מבין בכלל על מה המהומה, רגע אבל היא ניראית זהה הבעלים עונים זה כל הכיף אני לא מושך תשומת לב... , אני בכסף הזה! הייתי קונה S40! או הכי קלאסי - כך כך הרבה כסף לאוטו כזה קטן?

שאני רכשתי את הרכב שלי שמעתי ממנכ"ל החברה אצלי - שמעתי שאתה מבין במכוניות - ושקנית רכב ספורט, איזה? - אני עונה סובארו, הוא - סובארו???? ספורט?

וחבר של אבי שטרח להגיד לי - הייתי קונה פאסאט חדשה או מונדיאו.... נו טוב (אז זה עלה 124K...)

נו אז מה שאלו אותכם?

:smilecol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה טוב שלא קניתי אימפרזה ;-) ;-)

אצלי העניין מסתכם בזה: עומד נהע לידי עם קורולה\לנטיס\ליאונה, הוא יוצא במהירות יחסית, ופתאום פג'ו 306 עפה לו מהעניים קדימה.

תזמון רמזורים משובח, ואנחנו נפגשים שוב ברמזור הבא, אז הערס האומלל מנסה לחפש (ללא הצלחה בד"כ) עדות שתסגיר את המגדש על שמתחבא במנוע ה1.4 של ה306 שלידו.

ברמזור השלישי, אם יש כזה ;-) מגיע שלב השאלה הזהה: "אח שלי, זה GTI?" "איזה טיל, חבל על הזמן".

להסביר לאנשים על מה אנחנו מדברים בהנאה מנהיגה, שאין לזה (בהכרח) קשר (ישיר) למהירות, זה כמו לדבר על אוריגמי בסינית בכינוס מיקרוסופט בארה"ב.

מבטי תמיהה, שאלות טיפשיות ("מה ההבדל בסיבוב בין לנטיס ל306GTI?", "אבל בארץ אי אפשר להגיע להילוך שישי"..) ושלל ירקות הן התגובה גם מאנשים שעוד מתיימרים להיות חובבי רכב, אבל בעצם יודעים רק להאיץ בקו ישר...

:roll: נתראה בסיבוב? לא, נאיט ל20 קמ"ש ונבלום באמצע בקווים לא נכונים...

קשה להיות חובב רכב ונהיגה בארץ... :oops:

חבל שלא קניתי אימפרזה, אצלך עוד מתעניינים ;-) ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם יודעים, כל אלו שמתעניינים לקנות את האוטו שלי :wink:

וברצינות - מדי פעם פונים אלי אנשים ושואלים אם אני מוכר. מדי פעם אני גם קולט שזה בנאדם שיודע על מה הוא מסתכל. למשל לפני כמה ימים בחור על קטנוע שאל את השאלה הנצחית, ישבתי בדיוק עם בנאדם אחר באוטו ועניתי כרגיל שאני לא מוכר. הבנאדם השני שאל את הקטנוען "למה אתה רוצה לקנות את האוטו הזה?" והקטנוען אמר שזה אוטו מעולה ושאל "על מה אתה נוהג?". הבחור ענה שהוא נוהג על אימפרזה טורבו (מה שלא היה נכון) ואז הקטנוען גיחך ואמר שנראה את האימפרזה מול ה-306 בסיבובים... :wink:

אז נו, אמנם אני לא מאמין שה-306 תהיה מהירה יותר בסיבובים (דגש על מהירה לא מהנה) אבל עדיין - לפחות הבחור יודע מה האוטו עושה הכי טוב...

אבל כן, הרבה פעמים יוצא לי לשמוע "מנוע 2000? למה כל כך גדול לאוטו כזה קטן?" וכולי... נו, טוב...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש את המשפטים שפשוט שפכו אותי לרצפה:

"תגיד אחי....זה גז טורבו :?: " או "תן תן בגז נשמע ת'מנוע..." - כל הזכויות שמורות לגיא "גז-טורבו" בע"מ

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חולה על הקטעים האלה.

הרבה פעמים השאלה הזאת באה מילד במאה ושש איקס אס והרבה פעמים מאיזה סבא במאה ושש אוטומטית שמעיר לי שהאוטו רועש.

הכי חביבים עלי הילדים שצועקים "תביא פתיחה". אני תמיד מקפיד לשאול לאן להביא אותה...

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה מבחר מקרים של מה שאני זוכה לו ברמזור.

אני עומד בכניסה בצומת יש 3 נתיבים ישר ונתיב רביעי שפונה ימינה בלי רמזור. שומע ציפצופים, מסתכל קדימה האור עדיין אדום. הצפצוף נמשך. מסתכל הצידה רואה שני חברה ברנו אקספרס, מסמנים לי לפתוח חלון... באותו זמן כבר יש פקק מאחוריהם צפירות וכו'... אני פותח הבחור ליד ההגה אומר לי - אח שלי תן גז נשמע את המנוע, מכיוון שהיה נראה שהוא לא יזוז עד שהוא יקבל את הנהמה... לטובת שחרור הפקק נתתי לחיצה על הגז הבחור היה מאושר והמשיך לדרכו.

מקרה II... אמצע הלילה אני עומד ברמזור עם חבר באוטו נעצר לידנו בחור על ווספה הפעם החלון שלי פתוח (לרוב אני נוסע עם חלונות פתוחים) הבחור על הווספה פונה עלי ושואל - אח שלי האוטו גז טורבו? אני הסתכלתי עליו במבט של :silly: חשבתי לרגע ואמרתי שיקח לי שעה להסביר לו מה באמת הולך מתחת למכסה ולכן עניתי מיד לשאלתו בתשובה -כן.

עשרות פעמים - אחי כשיהיה ירוק תן איזה לחיצה, הם פשוט רוצים לראות אותו מאיץ.

כל העולם ואחותו חייבים לנסות לעשות פתיחות מולי, הנקודה של האם אני בכלל מנסה לפתוח מולו לא משנה בכלל. אני יכול לצאת מרמזור בהאצה הכי רגילה שיש ולראות את את הפונטו 60 לידי קורעת את עצמה למוות והאנשים בפנים מאושרים - אנחנו פותחים מול אימפרזה! בחלק מהמקרים הם גם יהיו עוד יותר מאושרים! הם ניצחו אותי! הנקודה שלא הייתי בתחרות אם אף אחד לא משנה. 8)

וכמובן - כמה פותחת? כמה סוגרת? כמה נסעת הכי מהר עד עכשיו? וכו'...

גיא שלפעמים מצטער שהאוטו לא אנונימי.... (במיוחד כל פעם שאני מחנה...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חביבים עלי הגאונים שמגיעים איתי לרמזור ומרגישים צורך עז להגיד לי ש"אתה רואה שהגענו ביחד??"

יש לי תמיד תשובה מוכנה:

"אבל אני נהניתי בדרך".

אני גם חולה על הערסים. איזה מקרה אנתרופולוגי... אני מת על אלה שעומדים לידי ברמזור עם סובארו פשע ונותנים גאז כמו מטורפים בציפייה להביס אותי באמצעות מנוע 1300 וכונס של אימפרזה בצביעה בסגנון טול כארם.

לא קל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שתומר רשם שהיתי לידו סובארו פשע עם כונס... אז אלו שמחפשים להשלים ציוד.

אני נמצא בתחנת דלק בגלילות נפרד מה 240 שקל הקבועים שלי... :silly: (אני חושב שסונול צריכים לשלוח לי מתנה לחג) בדיוק אחרי שסימתי לשלם נכנסת סובארו לגאסי עם מספר חלקים (החלקים השחורים על המכסה מנוע לדוגמא) של אימפרזה טורבו.. הם היו בטוחים שכרגע נכנסתי לתדלק, הם נעצרים ליד המשאבה ואז ברגע שהם רואים שאני בדרך החוצה... פתאום הם לא צריכים דלק! איזה הפתעה. אני מנסה לשכנע את עצמי שאני פרנואיד יוצא לאיטי מתחנת הדלק ונוסע לדרכי. החלטתי לנסות לבחון את הנושא ובמקום לפנות לאן שהייתי צריך פניתי לכיוונים אחרים, בנסיעה איטית למדי... אחרי 3 פניות שהלגאסי החביבה היתה מאחורי הבנתי שהם בטוח עוקבים אחרי, עברתי לנסיעה סופר מהירה ודקה אחרי זה לא ראו אותם יותר :twisted:

גיא שסובל מספוילרפוביה מתקדמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה קצת שונה, לפעמים שנחה עלי רוח שטות, אני מרביץ יעף על יפנומטית תמימה

המבטים שלהם שאני מחליף הילוך ליד המנתק פשוט שופכים אותי כל פעם מחדש.

והמופע האור קולי גורר מגוון של תגובות החל מתנועת אצבע סיבובית לרקה, צעקות אתה משוגע :?: ויש כאלה שמסבירים לי בעדינות שהאוטו שלי מוציא אש מאחורה. וואלה :?: אני עונה בנימוס שאני מצטער אבל נגמר לו הקרבוסילן היום

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם נסעתי להורים שלי. בחיפה יש כביש שנקרא שימחה גולן. מדובר בכביש מפותל. בכניסה, למי שבא ממרכז הכרמל, יש סיבוב כיפי. לא בזין שלי זמנים (כשאני נוסע להורים אני משתדל להגיע לאאאטטטט) ואני תמיד מחליק אותו. וזה סיבוב בן-זונה - מחליקים פנימה, עושים פליק וישר מחליקים לתוך שימחה גולן (אני מקווה שאין כאן גולשות בשם שימחה גולן ואם כן - אני נשבע שלעולם לא אחליק לתוכן). בקיצור, נוסעת אחרי פיז'ו 405 והבן אדם פשוט דפק ברקס מאחורי והמשיך ישר לתוך צלע הכרמל (הירוק והשופע). עצרתי אחרי הסיבוב (היום יש שם קניון) וחזרתי לראות אם הוא בסדר.

הבן אדם היה לבן כמו שפיך של ילד חרמן... שאלתי אותו מה קרה והוא אמר שמישהו נסע לפניו וכמכט התהפך עם אוטו , אז הוא ברח כדי לא לפגוע בו... אמרתי לו שאני הולך להביא גרר וברחתי משם לאוטו כמו טיל...

הוא בטח חשב שאני אדם כל כך טוב, שאני רץ כל כך מהר בשביל גרר... לא חשבתי בכלל על זה שהיה לו פלאפון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור, נוהג בפונטיאק טמפסט או בשברולט המקבילה עטורה בדאווינים המקובלים (אגזוז לחץ מא.א.א.א.ב אגזוזים של דוד של אח של הסבתא רבא שלי מוסיף לי 40 כ"ס ב3200 סל"ד וכו')... הבחור שהיה מאוד בטוח בעצמו אמר לי "בוא התערבות" בסגנון המקובל... אחת בקארטינג, והשניה בכביש, עלינו למסלול ולמרות שהבחור נהג דווקא די בסדר מה שנקרא "גזרתי, קרעתי, שפכתי, נתתי רכבות לאמ אמא שלו" (וכ' וכו'...) בקיצור העפתי אותו בלמעלה משניה... מסלול התחרות בכביש כאשר אני באימפרזה אוטומטית של אבא והוא באוטו שלו נקבע למחלף פולג-מחלף גלילות (למרות סלידתי ממסלול כזה משעמם שמצריך הפחדה של סבתות בלאנסר), משום מקום פתאום החלו להגיע תירוצים, לבסוף הוא לקח תמספר טלפון שלי ואמר שהוא יתקשר כדי לקבוע... כבר שבועיים שאני מחכה ליד הטלפון...

חוץ מזה שזה היה די מיוחד בשבילי תמיד יש את אלה שאומרים ווא (אני לא יודע איך כותבים תמילה הזאת זה כמוו וואו בלי או בסוף) אתה יודע איך אני נוהג יש לי סובארו DL1300 אוטומטית (מממ.... קוראים לך ירון זהבי במקרה) תפתח תפתח לי תגז (בקארטינג בנתניה משתמשים במגביל גז בדיוק לאנשים כמוהו), אני שואל אותו אם הוא עבר קורסים כלשהם, מה הנסיון שלו וכו', הוא עושה לי משהו בסגנון שהוא יכול ללמד את המדריכים של הקורסים... הבנאדם עולה עם גז פתוח (לא היה לחץ.... בזמנים אחרים אני נוהג לנפנף שכאלו).... עושה זמנים שמביישים את המחשב עליו הם נשמרים (פנטיום 66 אם אני לא טועה).... אני עולה לכמה הקפות כדי לשחק איתו קצת.... אח"כ הוא ירד חיוור ואמר שזה בגלל שהוא צריך להתחמם ואז עלה לעוד סיבוב וגם כן בייש את הקארט עליו הוא נוסע הידוע במנועו החזק דאז (נראה לכם שאני אגלה לכם איזה קארט 5 זה?) ותירץ כמו ערפאת אחרי פיגוע לפני האנטיפדה...

יש עוד הרבה, חבל שאין לי כשרון כתיבה כדי לספר אותם בצורה יותר מעניינת... אבל העיקר הכוונה. שנה-טובה!

ירון זורע.

_\"""""""/_

0|||||||0]

|_|-+-|_|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסע לידי קטנוע שסימן לי להנמיך את המוזיקה. כשהנמכתי וחיכיתי לשאלה הנצחית ("מוכר? כמה שווה?") הוא במקום זאת אמר "חייל, למה אתה משחק עם החיים שלך?" (בדיוק לפני זה העברתי הילוכים ב-4500 סל"ד בכביש הבריגדה בהרצליה). עשיתי לו פרצוף של "מה אתה רוצה ממני לעזאזל?" ולחצתי על הגז (הרמזור התחלף שוב לירוק). הפעם החלטתי לנסוע הרבה יותר רגוע ולהעביר ב-3500 אבל שוב פעם הוא נעצר לידי ברמזור הבא ושאל "מי שיפר לך את האוטו?". למזלי שוב התחלף הרמזור מיד ויכלתי להאיץ בטירוף למשך עוד שלוש שניות (עד לפקק של הרמזור שמאלה לרעננה), כאשר הוא עוקף אותי ואת שאר הפקק ומסמן אות ניצחון בידיו (איזה גבר).

אבל הכי נהנתי להפחיד את הפקידות המסכנות אצלי במשרד... אחרי שהן אמרו שגם לחברים שלהן יש מכוניות ספורט (מגאן קופה צהובה עם ספוילר 1.6 אוטומט) ומכוניות משופרות מאוד (106XSI שבטח יש עליה שיפורים מטורפים כמו אגזוז ופילטר) - פשוט לקחתי אותן לסיבובון קטן אחד (בסיבוב 90 מעלות שליד קניון שבעת הכוכבים בהרצליה למי שמכיר - שני נתיבים לכל כיוון - נכנסים מבחוץ פנימה תוךכדי עזיבת גז ברוטלית והתחת נזרק כאילו אין מחר - האחיזה של האספלט שם מאוד נמוכה משום מה), מאז הן חושבות שאני מטורף... (-:

בכל מקרה תגובות מהמשפחה אין מי יודע מה. הם כבר קלטו את הראש שלי, בהתחלה עוד שאלו "למה ידני", "למה צריך מנוע כזה גדול - אתה נהג מירוץ?", "למה שלוש דלתות" ועוד שאלות מרתקות מהסוג הזה, אבל כיום אני כבר לא צריך להסביר במשך שעות שאני נוהג מאוד בטוח ויודע מה שאני עושה...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ייאמן...משפטים זהים...אתה פולני????? כנראה שאלה משפטים שנולדים איתם בארצות מזרח אירופה...למה 3 דלתות???זה לא נוח...וכו' וכו'

גם אצלי...למרות שהרכב לא ממש חזק ומדהים יש מופתעים שונים ומשונים ברמזורים (נתניה כידוע...) למשל - יונדאי אקסנט "משופרת" שהורידה מראת צד למונית שירות בגלל נסיון ל"פתיחה" לא מוצלחת...

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...