Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרייד. ידנית או אוטומטית?

R.L
שימו לב! השרשור הזה בן 7092 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם..

עברו כבר חודשיים מאז שהתחלתי לחפש רכב

לאחר התייעצויות רבות הגעתי למסקנה שבתווך מחיר שאני מוכן להשקיע דייהטסו שרייד מהשנתונים 92' 93', בנפח 1.3 ליטר, בעלת תיבת הילוכים ידנית , יכולה להיות תמורה סבירה...

התמזל מזלי ומצאתי זוג פנסיונרים נחמדים שמוכרים את השרייד שלהם שנת 92' יד ראשונה {!} אוטומטית, ההזדמנות הזאת קורצת לי מאוד הבעיה שלי היא שאני קצת חושש מתיבה אוטומטית על רכב כזה מהשנים הנ"ל... החלטתי לערוך חיפוש פה בפורום תחת הערך 'שרייד' קראתי המון תגובות...

באחת מהתגובות היתה אחת שהתבלטה והציקה לי מאוד נכתב בהתייחסות לתיבה האוטומטית ש"הרכב עגלה" ושיש לו בעיה אופיינית של רעידות חזקות במצב עמידה..

האם יש אמת יציבה בטענה זו?...

האם כדאי לי להמשיך להתעקש על תיבה ידנית ולוותר על ההזדמנות?..

GOT סחוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא כן - עדיף לוותר על הדגם האוטומטי לטובת גיר ידני - משתי סיבות עיקריות:

1. הדגם האוטומטי איטי להחריד ובנוסף תצרוכת הדלק שלו גבוהה. בדגם הידני המנוע בן 16 השסתומים "סוחב" ומאיץ בצורה טובה.

2. הדגם האוטומטי יקר יותר מהדגם הידני.

בהצלחה.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידני. לא אוטומטי. חפש קליאו מאותה שנה אם הצורה החיצוניתך ה"ביצתית" נראית לך. חוליות הגב שלך יודו לך...

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באחת מהתגובות היתה אחת שהתבלטה והציקה לי מאוד נכתב בהתייחסות לתיבה האוטומטית ש"הרכב עגלה" ושיש לו בעיה אופיינית של רעידות חזקות במצב עמידה..
התופעה קיימת גם בידניות.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה קיימת גם בידניות.

איך בדיוק יכולה התופעה להתרחש בידניות???

לי יש שרייד 86 ידנית ואין לי את הרעידות,ואני מאמין שגם שבשום שרייד ידנית גם חדשה יותר אין רעידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא שם לב אז הוא כתוב: "מצאתי זוג פנסיונרים נחמדים שמוכרים את השרייד שלהם שנת 92' יד ראשונה {!}"

זה מספיק.

לרוץ על האוטו הזה...!!!

תראה כמה שרייד אוטומטיות יש מהשנה הזאת שעדיין נוסעות על הכביש.

ומן הסתם, כל אוטו מהשנים האלה ירעד, ועוד בטח אם הוא פנסיונר...

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בדיוק יכולה התופעה להתרחש בידניות???

לי יש שרייד 86 ידנית ואין לי את הרעידות,ואני מאמין שגם שבשום שרייד ידנית גם חדשה יותר אין רעידות.

זה לא אותו דגם.

מדובר על הדגם שהתחיל ב88...

גם לנו היתה בשלב מסויים כזאת אוטומטית , ואכן היא רועדת...

אני אישית לא דוגל בגירים אוטומטיים במכוניות קטנות, למרות שהפנסיונרים נחמדים , חפש אחת ידנית.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אותו דגם.

מדובר על הדגם שהתחיל ב88...

גם לנו היתה בשלב מסויים כזאת אוטומטית , ואכן היא רועדת...

אני אישית לא דוגל בגירים אוטומטיים במכוניות קטנות, למרות שהפנסיונרים נחמדים , חפש אחת ידנית.

אני יודע שזה לא אותו דגם,אבל יש להם אותו מנוע...

הרעידות באוטומטיות הם כשאתה במצב עמידה ונמצא על DRIVE,כשאתה מעביר לניוטרל הרעידות מפסיקות,כך שאם יש לך ידנית התופעה לא מתרחשת מכיוון שגם ככה אתה לא בהילוך בעמידה...הבנת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אני יכול רק להמליץ על ידני, ידני לרוב חסכוני יותר, זריז יותר וזול יותר (הבעיה בו היא כמובן ההתעסקות והנהיגה השונה אבל גם אם נהגת רק על אוטומט עד עכשיו זאת לא ממש בעיה להתרגל)

האוטומט עצל יותר וחסר כח במצבים מסוימים, הגיר לא ממש חדשני ולא יגיב לכל פעולה שלך בנוסף לכך הוא גם יקר יותר

אבל, ויש אבל בשנים שאתה מחפש סביבות ה 92' כמו שהבנתי עדיף לקנות את האוטו שנוסע טוב יותר ושנמצא במצב מכני וכן, גם חיצוני טוב יותר.

בהצלחה בחיפוש אחר הרכב הטוב בשבילך והעיקר שתהנה ממנו

איתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל שרייד ידועה לי התופעה של רעידות בהגה אבל אצלי הרכב לא רועד - איזה כיף לי :-) .

שחיפשתי רכב, ראיתי הרבה דייהטסו שרייד ונתקלתי בתופעה של רעידות בהגה אבל לא בכל הרכבים.

לא יודע איך להסביר את זה!

אגב, שרייד הוא בחירה מצויינת - אחלא אוטו, לך על זה!!!

דייהטסו שרייד 1300 מודל 93 , ידני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, שרייד הוא בחירה מצויינת - אחלא אוטו, לך על זה!!!

ממש אחלה אוטו :roll:, במבחני בטיחות הוא מככב מצויין בסביבות המקום האחרון.

הרכב הזה לא מגן על הנהג והנוסעים בגרוש שחוק.

מי שממהר להצטרף לסטטיסטיקה הישראלית של 10 הרוגים בשבוע, השרייד הוא בחירה מצויינת עבורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש אחלה אוטו :roll:, במבחני בטיחות הוא מככב מצויין בסביבות המקום האחרון.

הרכב הזה לא מגן על הנהג והנוסעים בגרוש שחוק.

מי שממהר להצטרף לסטטיסטיקה הישראלית של 10 הרוגים בשבוע, השרייד הוא בחירה מצויינת עבורו.

בשנים בה יוצרה השרייד הזו, בטיחות לא ממש הייתה בראש מעייניהם של יצרני הרכב ומהמודעות והטכנולוגיה לא היו מפותחות כמו שהם היום (להזכירך רכב שהוצג בשנת 87, 17 שנים לא הולכות ברגל). לכן רוב הרכבים מהשנותים הללו - אונו, 205, רנו 5, סוויפט, ג'אסטי וכו'.. יציעו את אותה רמת בטיחות.

מי שרוצה לקנות רכב "בטוח" ייצתרך להגדיל את התקציב לקנות רכב מסוף שנות ה90 אשר עבר מבחני ריסוק כדגמת NCAP ומצוייד בכריות אוויר וABS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנים בה יוצרה השרייד הזו, בטיחות לא ממש הייתה בראש מעייניהם של יצרני הרכב ומהמודעות והטכנולוגיה לא היו מפותחות כמו שהם היום (להזכירך רכב שהוצג בשנת 87, 17 שנים לא הולכות ברגל). לכן רוב הרכבים מהשנותים הללו - אונו, 205, רנו 5, סוויפט, ג'אסטי וכו'.. יציעו את אותה רמת בטיחות.

מי שרוצה לקנות רכב "בטוח" ייצתרך להגדיל את התקציב לקנות רכב מסוף שנות ה90 אשר עבר מבחני ריסוק כדגמת NCAP ומצוייד בכריות אוויר וABS.

טוב, בו נתחיל מזה שדובר על שרייד באופן כללי, והרכב הזה על הכבישים כבר הרבה שנים וגם היום, ובכל השנים האלו הוא לא ממש מגן על הנהג והנוסעים (וכנראה גם היום).

שנית, זה נכון שיש עוד רכבים ישנים שהם גרועים מבחינה בטיחותית. אם הייתי במשרד התחבורה הייתי דואג להשמיד בהדרגה את כל הרכבים האלו וחוסך למדינה הרבה מאוד כסף, בנזקי גוף ונפש לאנשים, שאחר-כך צריך לטפל בהם לכל החיים. זה עדיין לא אומר שאני צריך להיות הפראייר שייסע ברכבים כאלו, אפילו אם אני צעיר בן 22 (שאני אישית לא) שאין לו הרבה כסף. ומכאן העניין צריך להתחלק כללית לשני חלקים:

1. להשיג יותר כסף כדי לקנות בטיחות, זה משהו שהורים רבים יהיו מוכנים להשקיע בו. אם בן יבהיר להוריו מה ההבדל בבטיחות של רכב זה מול זה, רבים מההורים ישמחו לתת עוד כמה שקלים בשביל לישון קצת יותר בשקט. אני מבין שצעירים רוצים עצמאות (כלכלית), וגם מבין שהם רוצים רכבים "Cool" אבל המחיר של העניין הזה הוא כבד מידי, ואני חושב שכל הממליץ לאנשים לכיוון הזה לוקח על עצמו אחריות כבדה מידי לחייהם. ותחשבו על זה!

2. כל רשימת הרכבים שציינת הם רכבים קטנים מאוד. מאותם שנים יש גם רכבים יותר גדולים, ולכן על-פי חוקי הפיסיקה יותר בטוחים, שעולים פחות או יותר אותו הדבר. אפשר ללכת לאתרים שכבר ציינתי כאן כמה פעמים ולמצוא מה רמת הבטיחות (NCAP) שלהם. מובן שלא תמצא זאת במבחנים האירופאיים שהם חדשים למדי, אבל בארה"ב ובאוסטרליה ערכו מבדקים כאלו הרבה שנים אחורה, וכדאי לחפש שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תאונות נגרמות ע"י אנשים כך שאם היית במשרד התחבורה הייתי מציע שתדאג קודם לחינוך נהגים לפני שאתה מתחיל להוריד רכבים מהכביש..

2 בחור בן 23 צריך לדאוג לעצמו , לא לרוץ להורים כל פעם שחסר לו קצת כסף.

3.מה לעזאזל COOL בשרייד ?!..

4.לגבי תאוריית הפיסיקה שלך , אני לא חושב שרכב גדול בהכרח יותר בטיחותי...

GOT סחוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7092 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...