Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש דרך כלשהי להוציא רישון למלגזה תחת שלילת רישון נהיגה

שימו לב! השרשור הזה בן 3668 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

אז ככה אני נמצא כרגע בשלילה ( נהגתי בלי רישיון ) אף פעם גם לא היה לי רישיון .

השאלה שלי היא כזאת אני רוצה להתקבל לעבודה שמחייבת ממני להוציא רישיון למלגזה

האם יש דרך כלשהי לאפשר לי להוציא את הרישיון הזה ? דרך פנייה לבית משפט או משהוא כזה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שזכור לי לבית המשפט יש ברירה האם לשלול לנהג העומד לפניו רשיון אחד ולהותיר לו רשיון אחר (לדוגמה לשלול רשיון לאוטובוס ולהותיר לו רשיון לרכב פרטי ומונית).

אבל למיטב ידיעתי זה תקף אך ורק כשיש לך כבר כמה רשיונות וסיבה מאוד טובה למה שביהמ"ש ישלול רק רשיון מסוים או יותיר לך רשיון מסוים.

זה לשון סעיף 15ב לתקנות התעבורה:

15ב. מקום שתקנה מתקנות אלה מתנה מתן תעודה מאת רשות שהוסמכה לכך (להלן בתקנה זו - הרשות) או חידושה, רשאית היא שלא לתתה למבקש התעודה (להלן - המבקש), להתלותה או שלא לחדשה אם –

(1) יש לגבי המבקש רישום במרשם הפלילי שלהרשעה, בעבירה שלדעת הרשות יש בה כדי למנוע מתן תעודה או חידושה, אלא אם כן חלפו שבע שנים מתום ריצוי העונש על העבירה האמורה או מיום מתן גזר הדין - אם היה העונש מאסר על תנאי או פסילה על תנאי, או מיום תשלום הקנס אם היה העונש קנס;

(2) לדעת הרשות קיים לגבי המבקש חשש, שבעיסוקו לפי התעודה יש כדי לפגוע בבטחון המדינה; החלטה של הרשות שלא לאשר מתן תעודה או חידושה כאמור לא תתקבל אלא על פי פניה של משטרת ישראל או שירות הביטחון הכללי;

(3) הוגש נגד המבקש כתב אישום על עבירה פלילית אשר לדעת הרשות יש בה כדי לפגוע ביכולתו לעסוק על פי התעודה;

(4) המבקש היה פסול מלהחזיק או מלקבל רשיון נהיגה במשך שנתיים שקדמו להגשת הבקשה;

(5) רשיון הנהיגה של מבקש התעודה נפסל על תנאי ותקופת התנאי טרם נסתיימה;

(6) המבקש הורשע בעבירת תעבורה או בעבירה אחרת הנובעת מנהיגת רכב שגרמה לתאונת דרכים בתקופה של שנתיים שקדמה להגשת הבקשה;

(7) המבקש הורשע בשלוש עבירות תעבורה או יותר או בעבירה לפי חוק הפיקוח על מצרכים ושירותים, תשי"ח-1957, למעט עבירות חניה, בתקופה של שנה שקדמה להגשת הבקשה.

הם רשאים לא לתת לך רשיון, אבל הם רשאים כן לתת לך, הכוח בידי משרד התחבורה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, וייתכן שאם תקבל תשובה שלילית מלשכה אחת כדאי לך לפנות ללשכה אחרת וכו'.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה מציע לי לפנות למשרד התחבורה ולברר שם ?
אן לך מה לברר אף אחד לא יתן לך , רק אחרי שיסתיים הפסילה אתה יכול ללמוד, אן לך בכלל רשיון נהיגה בגלל זה נישפטת ובגלל זה אתה בפסילה.

לא יעזור לך בית משפט ובטוח לא משרד התחבורה שזה בכלל לא קשור אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשיון 1 הוא הנדרש למלגזה עפ"י תקנה 179:

179. רישיון נהיגה דרגה 1 הוא רישיון לנהוג –

(1) בטרקטור למעט טרקטור משא, גם אם צמוד אליו גרור שמשקלו הכולל המותר אינו עולה על 10,000 ק"ג, אם נתקיימו בו התנאים האמורים בתקנה 189(א);

(2) במכונה ניידת, למעט מלגזה, ובבימה מתרוממת ניידת; לעניין זה, "בימה מתרוממת ניידת" – מיתקן הרמה נייד המיועד להרים אנשים מתוך משטח עבודה כהגדרתו בתקנות הבטיחות בעבודה (עבודות בניה), התשמ"ח-1988, לעמדת עבודה בגובה, שהכניסה אליו והיציאה מתוכו אפשריים במצבו התחתון בלבד;

(3) במלגזה שכושר הנשיאה שלה עד 20,000 ק"ג;

(4) בטרקטורון אם ניתן היתר מאת רשות הרישוי לפי תקנה 190;

(5) ברכב שטח;

(6) בטרקטור משא, ובלבד שלא ינהג בו בכביש אלא לשם חצייתו או כאשר הנסיעה היא בכביש שבתחום מושב או קיבוץ.

כמו כן תקנה 280 לתקנות התעבורה קובעת:

280.(ב) לא ינהג אדם במכונה ניידת אלא אם כן הוא מחזיק:

(1) ברשיון נהיגה בר תוקף לפי תקנות 179 או 180;

(2) בתעודה שניתנה לו מאת מוסך מורשה כי המכונה הניידת נבדקה בשנה האחרונה ונמצאה כשירה לתנועה וכי נתמלאו בה ההוראות האמורות בפסקאות (1) ו-(2) בתקנת משנה (א);

(3) בתעודת ביטוח כמשמעותה בפקודת הביטוח.

דרגת רשיון 1 ממשרד התחבורה

נטו לפי התקנות מותר למשרד התחבורה לתת רשיון אחר משנפסל (נפסל דרגה B, מותר לתת לו דרגה 1 - הדרגה המבוקשת אינה תלויה בדרגה הפסולה).

במקרים אחרים (רשיון מונית לדוגמה) אי אפשר לתת רשיון (נפסל דרגה B, מבקש דרגה D1, אחד התנאים לדרגה D1 זה שנתיים וותק של דרגה B, לכן אין מילוי של תנאי מינימלי לקבלת רשיון D1).

כמו כן שימו לב שדרגה 1 אינה יכולה להיות מותנית בדרגה B או A שכן הגיל המינימלי של דרגה 1 ללימוד הוא 15, למבחן עיוני 15.5, למבחן מעשי וקבלת רשיון 16 שנים.

מבחינת החוק היבש יכולים לאשר לך, הסמכות להחלטה נמצאת במשרד התחבורה.

אז ישראל תקן את עצמך בבקשה לכתוב "בטוח לא משרד התחבורה שזה בכלל לא קשור אליהם" זה לא מקצועי, הבאתי פה את התקנות הרלוונטיות שמוכיחות שזה בהחלט קשור אליהם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו רק נבהיר משהו קטן:

אין דבר כזה "רשיון נהיגה במלגזה".

יש היתר נהיגה במלגזה, שניתן על סמך קורס (בן יומיים) ו"טסט" (שכולל גם נסיעה בזיגזג בין קונוסים ברוורס, עם משטח מלא ארגזים ריקים, לקול מצהלות חבריך לעבודה. זה מנסיון מלפני 20 שנה...).

את ה"תיאוריה" וה"טסט" מעבירים אנשים פרטיים שהוסמכו לכך, ולא בוחנים מטעם משרד הרישוי.

את ההיתר יכול לקבל רק מי שמחזיק רשיון נהיגה בתוקף (דרגה B של היום הספיקה לי אישית, אז זה היה נקרא אחרת. בכל מקרה, אנחנו קיבלנו היתר 129 שהוא למלגזה עד 20 טון, ונהגי המשאיות בחברה עברו את אותו קורס בדיוק, התאמנו על אותן מלגזות וקיבלו משום מה אוטומטית היתר 130 שהוא למלגזה מעל 20 טון).

ככל הנראה, גם מי שמחזיק רשיון נהיגה בטרקטור יכול לקבל היתר למלגזה.

אח, איזו נוסטלגיה-היו ימים...

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתי תסתכל בלינק שקישרתי, בעלי רשיון (B במקרה שלך) פשוט מחייב פחות שיעורים (6 שיעורים של 40 דק' לעומת 8 שיעורים של 40 דק' לחסרי רשיון).

מה גם שניתן להוציא רשיון 1 והיתר מלגזה מתחת לגיל שניתן להוציא רשיון דרגה B.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו רק נבהיר משהו קטן:

אין דבר כזה "רשיון נהיגה במלגזה".

יש היתר נהיגה במלגזה, שניתן על סמך קורס (בן יומיים) ו"טסט" (שכולל גם נסיעה בזיגזג בין קונוסים ברוורס, עם משטח מלא ארגזים ריקים, לקול מצהלות חבריך לעבודה. זה מנסיון מלפני 20 שנה...).

אח, איזו נוסטלגיה-היו ימים...

זה עדיין כך גם בימינו.:lol::lol::lol::lol:

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשיון 1 הוא הנדרש למלגזה עפ"י תקנה 179:

כמו כן תקנה 280 לתקנות התעבורה קובעת:

דרגת רשיון 1 ממשרד התחבורה

נטו לפי התקנות מותר למשרד התחבורה לתת רשיון אחר משנפסל (נפסל דרגה B, מותר לתת לו דרגה 1 - הדרגה המבוקשת אינה תלויה בדרגה הפסולה).

במקרים אחרים (רשיון מונית לדוגמה) אי אפשר לתת רשיון (נפסל דרגה B, מבקש דרגה D1, אחד התנאים לדרגה D1 זה שנתיים וותק של דרגה B, לכן אין מילוי של תנאי מינימלי לקבלת רשיון D1).

כמו כן שימו לב שדרגה 1 אינה יכולה להיות מותנית בדרגה B או A שכן הגיל המינימלי של דרגה 1 ללימוד הוא 15, למבחן עיוני 15.5, למבחן מעשי וקבלת רשיון 16 שנים.

מבחינת החוק היבש יכולים לאשר לך, הסמכות להחלטה נמצאת במשרד התחבורה.

אז ישראל תקן את עצמך בבקשה לכתוב "בטוח לא משרד התחבורה שזה בכלל לא קשור אליהם" זה לא מקצועי, הבאתי פה את התקנות הרלוונטיות שמוכיחות שזה בהחלט קשור אליהם.

אני בטוח לא צריך לבדוק או לתקן את מה שכתבתי,התנאי המקדים לרשיון למלגזה זה שיש לך רשיון B או 01 טרקטור אותו נהג מבצע 28 שעות לימוד , אם הוא פסול או שאן לו בכלל רשיון כמו לפות״ש אן על מה לדבר בכלל,ומקצועי אני קצת יותר ממך לעניות דעתי, אז אתה טועה ומטעה וזה שאתה מגיב פה הרבה לא נותן לך לגיטימציה להעביר כאן ביקורת על מקצועיות!!!!!!!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. 10 סימני קריאה לא עושים אותך צודק, רק דברים נכונים עושים אותך צודק.

ב. בהנחה שפות"ש לא פסול רשיון דרגה 1 - אין מניעה חוקית שיוציא רשיון דרגה 1 באישור משרד התחבורה ויקבל היתר מלגזה.

ג. לכתוב

"

בטוח לא משרד התחבורה שזה בכלל לא קשור אליהם", כשציטוט התקנה נמצא באותו עמוד ואומר בדיוק הפוך, מי טועה אתה או התקנה? אם התקנה (ובמקרה הזה בהיעדר חוק, לתקנה יש את המעמד הגבוה ביותר) אומרת במפורש שאישור לקבלת רשיון בדרגה שהיא לא פסולה נתון לשיקול דעת משרד התחבורה), ואתה כותב שלמשרד התחבורה אין קשר לזה, הופך אותך לטועה, עם כל הצער שבדבר.

ד. בדיקה נוספת לא תזיק לך, תקרא את תקנה 15ב לתקנות התעבורה, תקן את עצמך.

ה. רשיון דרגה 1 לא תלוי ולא יכול להיות תלוי ברשיון B בתנאים הנוכחיים, אם תרצה אסביר לך גם למה

ו. אתה בוודאות יותר מקצועי ממני (ההגדרה העברית למקצועי אגב היא שאתה מקבל שכר עבור השירות, אני כאן בהתנדבות ולא יכול להחשב מקצועי לפי שום אמת מידה), אבל זה לא הופך אותך לצודק ואת דבריך לנכונים. אתה יכול להיות מקצועי עם ידע שטחי או חובבן עם ידע מעמיק לצורך העניין. אבל גם אם אתה נניח מקצועי עם ידע מעמיק, במקרה הזה אתה פשוט טועה, למה אתה טועה? כי התקנה אומרת בדיוק הפוך ממה שכתבת.

ז. האם אני טועה ומטעה - תקנות התעבורה (ובפרט 15ב) יחלקו על דעתך.

ח. או שאולי אתה בעצם טוען שהרשות שהוסמכה לתת רשיונות נהיגה איננה משרד התחבורה?

ט. זה שאני מגיב הרבה לא רלוונטי, אבל העובדה שציטטתי את תקנת התעבורה הרלוונטית, ואפילו הדגשתי עם קו תחתון את המשפטים הרלוונטיים אומר שאני צודק וזה כן נותן לי לגיטימציה להעביר ביקורת.

י. אם בדיוק 4 הודעות אחרי שאני ציטטתי את התקנה והדגשתי אותה אתה כותב משפט הפוך לתקנה, אז במקרה הספציפי הזה יצאת לא מקצועי, אתה יכול לקרוא לזה איך שאתה רוצה, אבל אתה במקרה הזה לא צודק, טועה, לא מקצועי ופישלת. אין משתמע מזה שאתה פחות מקצועי או שאתה לא צודק במקרים אחרים באופן כללי, זה אומר שבמקרה הספציפי הזה אתה טועה.

יא. למען הסר כל ספק כזה או אחר, אין שום חובה שפות"ש יקבל אישור להוציא רשיון בדרגה 1, אלא שההחלטה האם לאשר או לא לאשר לו בידי משרד התחבורה, או בידי השופט אם בספק הדין בעניינו הוא פסול מהחזקה בכל רשיון נהיגה כלשהו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. 10 סימני קריאה לא עושים אותך צודק, רק דברים נכונים עושים אותך צודק.

ב. בהנחה שפות"ש לא פסול רשיון דרגה 1 - אין מניעה חוקית שיוציא רשיון דרגה 1 באישור משרד התחבורה ויקבל היתר מלגזה.

ג. לכתוב

"

בטוח לא משרד התחבורה שזה בכלל לא קשור אליהם", כשציטוט התקנה נמצא באותו עמוד ואומר בדיוק הפוך, מי טועה אתה או התקנה? אם התקנה (ובמקרה הזה בהיעדר חוק, לתקנה יש את המעמד הגבוה ביותר) אומרת במפורש שאישור לקבלת רשיון בדרגה שהיא לא פסולה נתון לשיקול דעת משרד התחבורה), ואתה כותב שלמשרד התחבורה אין קשר לזה, הופך אותך לטועה, עם כל הצער שבדבר.

ד. בדיקה נוספת לא תזיק לך, תקרא את תקנה 15ב לתקנות התעבורה, תקן את עצמך.

ה. רשיון דרגה 1 לא תלוי ולא יכול להיות תלוי ברשיון B בתנאים הנוכחיים, אם תרצה אסביר לך גם למה

ו. אתה בוודאות יותר מקצועי ממני (ההגדרה העברית למקצועי אגב היא שאתה מקבל שכר עבור השירות, אני כאן בהתנדבות ולא יכול להחשב מקצועי לפי שום אמת מידה), אבל זה לא הופך אותך לצודק ואת דבריך לנכונים. אתה יכול להיות מקצועי עם ידע שטחי או חובבן עם ידע מעמיק לצורך העניין. אבל גם אם אתה נניח מקצועי עם ידע מעמיק, במקרה הזה אתה פשוט טועה, למה אתה טועה? כי התקנה אומרת בדיוק הפוך ממה שכתבת.

ז. האם אני טועה ומטעה - תקנות התעבורה (ובפרט 15ב) יחלקו על דעתך.

ח. או שאולי אתה בעצם טוען שהרשות שהוסמכה לתת רשיונות נהיגה איננה משרד התחבורה?

ט. זה שאני מגיב הרבה לא רלוונטי, אבל העובדה שציטטתי את תקנת התעבורה הרלוונטית, ואפילו הדגשתי עם קו תחתון את המשפטים הרלוונטיים אומר שאני צודק וזה כן נותן לי לגיטימציה להעביר ביקורת.

י. אם בדיוק 4 הודעות אחרי שאני ציטטתי את התקנה והדגשתי אותה אתה כותב משפט הפוך לתקנה, אז במקרה הספציפי הזה יצאת לא מקצועי, אתה יכול לקרוא לזה איך שאתה רוצה, אבל אתה במקרה הזה לא צודק, טועה, לא מקצועי ופישלת. אין משתמע מזה שאתה פחות מקצועי או שאתה לא צודק במקרים אחרים באופן כללי, זה אומר שבמקרה הספציפי הזה אתה טועה.

יא. למען הסר כל ספק כזה או אחר, אין שום חובה שפות"ש יקבל אישור להוציא רשיון בדרגה 1, אלא שההחלטה האם לאשר או לא לאשר לו בידי משרד התחבורה, או בידי השופט אם בספק הדין בעניינו הוא פסול מהחזקה בכל רשיון נהיגה כלשהו.

מה זה בהנחה הוא פסול נהיגה אן לו רשיון כלל לא הוציא מעולם, על מה ולמה יאשרו לו רשיון למלגזה ,נהג שיש לו רשיון עם דרגות שונות וניפסל על ידי בית משפט הוא פסול לכול הדרגות,אלה עם כן מתיר לו השופט לנהוג המלגזה בלבד בתחומי מפעל משעה עד שעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסכת ולמד ישראל.

אין חובה שפסילת רשיון תהיה פסילת כל דרגות הרשיון, אני מכיר (שלא לשמחתי, אבל מכיר) לא אחד ולא שניים אשר נפסלו ע"י בית המשפט להחזקת רשיון D1 אך הותירו על כנו את רשיון ה-B וה-C/C1 שהם מחזיקים ונפסל להם אך ורק רשיון ה-D1.

וזה מדובר כשיש קשר ישיר בין רשיון B/C/C1 לבין ה-D1 שנפסל!

אל תניח הנחות שאין להן בהכרח אחיזה במציאות, ייתכן בהחלט שפות"ש נפסל מהחזקת רשיון A1 (אם נתפס למשל על קטנוע או אופנוע) נניח או B (אם נתפס על רכב), ולכן כל הרשיונות הנגזרים מכך (C/C1/D/D1/D3 וכו') אך יוכל להוציא (באישור של משרד התחבורה) רשיון בדרגה 1 שאינה נגזרת מדרגה B או A1.

ייתכן שבית המשפט פסל אותו מהחזקת כל רשיון למשך כך וכך זמן, ואז כמובן לא יוכל להוציא רשיון דרגה 1, אך ייתכן שבית המשפט פסל אותו מהחזקת רשיון לרכב פרטי ואז הוא תלוי בחסדי משרד התחבורה.

"

אלה עם כן מתיר לו השופט לנהוג המלגזה בלבד בתחומי מפעל משעה עד שעה" רלוונטי אך ורק כשהחזיק ברשיון 1 עם היתר מלגזה בזמן המשפט.

נכון למידע שכרגע יש ברשותנו (פסול מהחזקת רשיון, רוצה רשיון מלגזה), יש בהחלט תרחישים שבהם זה יכול לקרות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאורטי למעשי מכיר את ההבדל

לאחד שאין רשיון נהיגה בכלל פוסלים אותו מלהחזיק רשיון נהיגה על כל דרגותיו. ( לא מפרטים אפילו זאת ) זו עבירה חמורה כי גם ביטוח חובה לא תקף על אחד כזה.

לכן אין מצב שפקיד ברשות הרישוי ייתן לו אישור להוציא רשיון נהיגה על סקטבטרד.

למי שיש רשיון נהיגה בכמה דרגות ולא חשוב הקשר ביניהן , או אחד הוא בכפוף לשני, יכול השופט שלא לפסול דרגה מסויימת, במקרים מסויימים ובהתאם לבקשה ותחינה של הנהג.

ברוב המקרים התשובה היא שלילית, אבל כמובן יש מקרים שבהם אכן מתירים לנהוג בדרגה מסויימת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3668 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...