Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי קרוסאובר החדשה (2014)

Emanuel5
שימו לב! השרשור הזה בן 3607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחי החליט שהוא רוצה רכב חדש , אז נסענו לסוכנות סוזוקי בראשון לציון .

את פנינו קיבלה סוכנת מכירות נחמדה שפצחה בנאום קצר על הרכב , חשוב לציין שאנו התענינו בדגם הבסיסי הידני שנמכר כעת ב 99K לזה יש להוסיף אגרה + מיגון ובסה''כ על הכביש יצא כ 102K .

פתחנו דלתות מיששנו ,הרגשנו , הרחנו , לחצנו ולאחר שמצינו , חתמנו על איזשהו טופס ויצאנו לנסיעת מבחן .

אני לא נהגתי - ישבתי מאחור ואספר את הדברים מנקודת מבטי .

הרכב שחיכה לנו עמד בשמש והיה דיי חם - אולם לא רותח כמו בימי הקיץ החמים - מיד הפעלנו מגזן על עוצמה חזקה ואני חייב לציין שגם בסוף הנסיעה לא הרגשתי מאחור שהרכב אכן היתקרר כפי שהייתי מצפה .

ביציאה מהסוכנות הכביש משובש ושם היה רעש של קירקושים , דיי מציק בשביל רכב חדש .

הרכב הרגיש לי רך , אחי טען שקצת הרגיש שהרכב מעט מתרסק בבורות .

מרווח בספסל האחורי : אני ישבתי מאחורי הנהג , שמאוד גבוה ולוקח את הכסא משמעותית אחורה כשהוא נוהג והיה לי מאוד מרווח .

איכות החומרים דיי נמוכה , לדעתי באותה רמה כמו הפאביה שלנו .

הרכב הרגיש לי מאוד רועש - גם במהירות נמוכה של 80 קמ''ש , אולי זה בגלל המזגן שהיה על עוצמה חזקה ועשה הרבה רעש .

למרות שהרכב עם 120 כ''ס הגיר הרציף דיי מסרס את המנוע כך שיציאות חזקות לא תקבלו , מקווה שעם גיר רגיל הרכב ירגיש יותר טוב .

לסיכום , לא נסגרנו , אחי דיי אהב ושבוע הבא יקח את אישתו להתרשמות ואולי לסגור .

בכל מקרה אם נראה לכם שיש אלטרנטיבות טובות יותר ב 90-100 אלף ש''ח נשמח לשמוע .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו ההתרשמות שלי מהרכב.

מראה חיצוני- סולידי.בלי יותר מידי קישקושים. ג׳אנט מגנזיום מכוער ביותר ומעט קטן (16״) ממש הפריע לי.

פנימי - רכב מרווח שיכול לתת מענה הולם למשפחה ממוצעת. עיצוב מעט פשוט (יותר מידי שחור עם מעט נגיעות של ניקל). מושבים נוחים מלפנים וגם מאחור. משענת יד קדמית ואחורית. הגה ניתן לכיוון מעלה מטה ופנימה החוצה תורם למציאת תנוחת נהיגה טובה. ישיבה גבוהה תורמת להרגשת השליטה.

מנוע וגיר- הפתעה לטובה. צריך להתרגל לאופי הפעולה של הגיר הרציף. מעבר למצב ידני והעברת הילוכים ע״י מנופים מאחורי גלגל ההגה הופך את הנסיעה למהנה ונמרצת הרבה יותר.

צריכת דלק- מהטובות בקטגוריה. שיחות עם בעלים של רכב כזה מאמתות נתון של 14.5/15 ק״מ/ליטר בנסיעה משולבת.

הגה- אומנם קטן ונעים למגע (עור) אבל קל מידי וחסר תחושה.

נוחות והתנהגות- הפתעה לטובה, הרכב נוח בעיר, מאוזן (לא קשה ולא רך מידי) וגם בכביש המהיר.

יציב בסיבובים ורק ההגה פוגם בתחושת הביטחון.

בידוד רעשים די טוב, לא ברמה אירופאית אבל טוב יותר מהרבה רכבים מהמזרח. מעט רעשי רוח ומנוע (בטורים גבוהים), לא משהו בלתי נסבל כמו ביונדאי i30cw הקודמת למשל.

אבזור- הרכב מאובזר טוב ( בקרת אקלים מפוצלת, בקרת שיוט, התנעה ופתיחת דלתות ללא מפתח, מראות מתקפלות חשמלית ורדיו דיסק איכותי עם שליטה מההגה ושבע כריות אויר). אבל,משום מה , המפרט הישראלי (היחיד המוצע כאן בארץ) אינו כולל דיבורית בלוטות׳, חלונות אחוריים כהים וחיישני רוורס אינטגרליים. דברים שלי באופן אישי חסרים.

לסיכום, הרכב ממש הפתיע אותי לטובה. הוא מבצע הכל בצורה טובה, אין לו חיסרון בולט ( אולי ההגה הלא מתקשר) ובמחיר שלו היום הוא לדעתי ״בחירה חכמה״ כמו שאומרת הפרסומת.

במחיר של 119990 ובתוספת של 8000 שקל לסאנרוף חשמלי כפול ( אופציה שמוצעת מתחילת השנה וזוכה לפופולאריות רבה), מקבלים רכב טוב עם מוניטין אמינות ושמירת ערך טובים, צריכת דלק מצויינת,מפרט בטיחות מלא ואיבזור נדיב.

עד להופעת המאזדה cx3 אני מאמין שהוא יככב בטבלת המכירות ובצדק.

הדגם הידני אומנם זול יותר אבל ממש פשוט למראה.

מתחרה ידנית מומלצת היא הפיג׳ו 2008, אבל היא קטנה מידי לשמש כרכב משפחתי.

עריכה אחרונה על ידי markb205

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום,

לקחתי את הקרוסאובר לנסיעת מבחן בחיפה בשישי האחרון. אני לא מבין יותר מידי בצד הטכני, אבל הרכב "הרגיש" לי בסדר. מה שהפריע לי (מאוד) היה הקורה השמאלית הקדמית שפשוט חוסמת את שדה הראיה - מסוכן בסיבוב שמאלה לדעתי, וגם שדה ראיה לאחור מאוד מוגבל (כי החלון האחורי צר, וגובה משענות הראש האחוריות מאוד גבוה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זכורה לי בעיה כזו גם לא צויין בשום מבחן רכב שקיימת בעיה כזו.

גם היום, כמעט חודשיים אחרי, אני חושב שהקרוסאובר הוא אופציה משפחתית ראויה.

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהשרשור הוקפץ אעדכן :

הרכב נרכש והספיק לצבור כ 2000 ק''מ , חסרון מורגש ברכב הוא שהדגם הידני מגיע ללא בקרת אקלים מה שגורם לכך שאחי נהנה ממזגן קר אולם גיסתי מחזיקה באופן קבוע קפוצ'ון ברכב כי קר לה .

הדבר הכי מדהים זאת צריכת הדלק המעולה , 15ק''מ לליטר בנסיעה משולבת ! קראתי על הרבה רכבים שבהתחלה הם צורכים הרבה דלק ולוקח למנוע זמן עד שהוא ''מסתדר'' אז בקרוסאובר זה לא ככה , מהק''מ הראשון , הצריכה מעולה .

עוד משהו זה שבניגוד לגיר האוטומט , בגיר הרגיל הרכב מרגיש נמרץ ולא עגלה .

מוזמנים לשאול שאלות אם יש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלי היא בעיקר על תנאי הרכישה.מה קיבלתם בסוכנות בראשון ( הנחה, איבזור, מימון?)כמה זמן המתנתם לקבלת הרכב?

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מימון : לא זוכר אם זה היה פריים + 0.5% או +1% .

הרכב נקנה במבצע של של 99 אלף ש''ח שהיה (או שממשיך) ולא היתה הנחה נוספת .

אני זוכר שבמעמד הרכישה הוא ביקש מרימי שמשות וקיבל אותם ב 300 ש''ח במקום ב 800 ש''ח , לבסוף לאחר ששכנעתי אותו לוותר על זה , עקב כך שזה בהתקנה מקומית , הוא ביטל את את זה ולא שילם , אולם כאשר הוא קיבל את הרכב זה בכ''ז הותקן .

ד''א המרימי שמשות האלו זוועתיים: קודם כל לוקח להם כמה שניות עד שהם מתחילים לעלות ו 2 הם עולים אחד אחד , ממש מעצבן !

זמן אספקה הובטח לכל היותר 14 יום , אני חושה שבפועל קיבלנו לאחר 11 או 12 ימים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד לוקח להם כמה שניות לעלות, וכמעט תמיד הם עולים אחד אחד.

אין לי מושג למה אתה מתכוון כשאתה אומר ''תמיד'' , אני יודע שאצלי בטויוטה הם עולים מיד , ובנוסף כולם ביחד , כך גם בהונדה שלנו , בפיז'ו ובסקודה .

אולי אתה מתכוון שזה כך בכל סוזוקי , על כל פנים זה פיצ'ר מפגר .

העניין של עומס על המצבר לא מקובל עליי - כפי שאמרתי בכל שאר הרכבים שלנו כל החלונות עולים יחד , נראה לי פשוט מדובר בתכנון לקוי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיובי,בסוזוקי זה ככה.

זה לא תכנון לקוי,זה גם תלוי במערכת החשמל של הרכב.

בכל מקרה כמו שאמרו,זה המצב האופטימלי שהם עולים אחד אחד,זה שזה לא מקובל עליך זה לא אומר שזה לא נכון.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...