Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול בנהיגה עצמית בקרואטיה/סלובניה

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 3591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשנה שעברה טיילנו בצפון איטליה והחוויה השאירה טעם של עוד.

אנו לא חובבי מוזאונים, ומעדיפים טיולים של טבע ונוף, אך בהחלט לא שוללים טיולים רגליים בערים ועיירות.

יש בעלי ניסיון שטיילו בקרואטיה ובסלובניה ויכולים לשתף? האם ניתן להסתדר שם עם השפה האנגלית? האם ניתן לקבל טעימה מספקת בטיול

של 7-9 ימים? על מה לא לוותר, על מה כן? בגלל מגבלות כשרות, רוב המזון יגיע איתנו מהארץ. יש סיכוי למצוא שם משהו כשר? אולי מלון?

קראתי את השרשור של אספ, ואשמח לקבל טיפים נוספים. אספ, אין חכם כבעל נסיון.

תודה.

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך

כמי שהיה שבוע בקרואטיה ושבוע בסלובניה, אני חייב להגיד לך ש 7-9 ימים לא יספיקו לכסות את שתי המדינות.

אם תסתכל במפה תראה שבסלובניה כדאי לתכנן מסלול מעגלי, בעוד שקרואטיה צרה וארוכה.

לגבי קרואטיה, כדאי לתכנן טיסה לדרום(דוברובניק) וחזרה מיעד אחר בצפון(זאדר,לובליאנה שבסלובניה וכו').

אסור לך להחמיץ בסלובניה את האגמים בלד ובוהין, מעבר ההרים וורשיץ ושמורת טריגלאב שלידו, קניון וינטיגאר,עיירת סקי

קרנסקה גורה ממש בצפון המדינה ,ועיר הבירה לובליאנה.

בקרואטיה:2 מערות נטיפים חובה-פוסטוינה ושקוציאן.

האתר בהא הידיעה-שמורת הטבע פליטויצ'ה.-אחד המקומות המדהימים שתוכל להעלות על הדעת.

ערי חוף עתיקות-ספליט וזאדאר.

אם נשאר זמן-חצי האי איסטריה עם העיירות רוביני,פורש ופורטו רוש.

אם תרצה לדבר בפרטי-בשמחה.

אילן

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלע, המערות הן בסלובניה. מעבר לזה מסכים עם ההמלצות והשרשור שצורף מועיל.

פליטביצה היא ההמלצה הגורפת ביותר וניתן לשלבה גם עם טיול בסלובניה למרות המרחק.

בסלובניה יש מספר אתרי רפטינג, לא זכור לי אם בבוב'ץ או מקומות אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלובניה בעלת מבנה כמעט ריבועי, כך שמלון באיזורליובליאנה יאפשר לך טיול כוכב שיכסה את המדינה. יום לאגמי בלד ובהין ולקניון וינטגאר (שדומה מאד לגליל העליון, רק קצת יותר ירוק), יום למערות (צריך להוסיף את המערה הסמוכה לפושטוינה, שבה נכנסים בגיא ויוצאים בטירה), יום לליובליואנה ואני טילתי יום בצפון -מזרח.

להביא בחשבון נהיג מערב אירופית, כולל התיחסות מתאימה לחוקים. סלובניה שכנה של אוסטריה ויש לנהוג בהתאם.

הסלובנים מתיחסים לתיירים בצורה יוצאת מהכלל - וממש יוצאים מדרכם כדי לעזור (ובמידת הצורך ימצאו מישהו דובר אנגלית כדי לתקשר).

הבעיה בסלובניה היא שילוט הדרכים - מחוץ לאוטוסטראדות השילוט דל, ומספרי הכבישים המסומנים במפות לא מופיעים בשלטים. אני הגעתי בטיסת ערב, הוצאת הרכב מסוכנות ההשכרה ארכה כשעתיים (שני פקידים שצריכים לטפל ב-150 ישראלים) ואח"כ התברברתי קשות בניווט עם מפה וללא GPS. בהמשך הטיול כבר היה הרבה יותר טוב כיון שעיקר הנסיעות היו בשעות היום.

אני שהיתי במלון פשוט בפרברי ליובליאנה שנתן יחס מצויין והיה קרוב מאד למרכז קטן עם תחנת דלק וסופרמרקט. חחסרון היחיד היה חוסר במקרר בחדר, אבל הסתדרנו עם קירור המזון על ידי המזגן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הטיפים המועילים, בהחלט יש ממה להתחיל לבנות טיול.

ראה כאן :

איך פיספסתי שיש שם דף מס' 2 עם פירוט הטיול? :shock:

מה לגבי השפה, אפשר להסתדר עם אנגלית? מה עם לינה, הזמנתם מראש או בסוף כל יום חיפשתם? היה לכם מידע מוקדם היכן ללון?

רצוי להצטייד מראש עם המטבע המקומי או שניתן להשתמש באירו ו/או להמיר כשצריך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל,

לא מסכים איתך לגבי טיול כוכב.

זו ממש מגבלה לחזור כל ערב לאותו מלון, וייתכן שיהיה צורך לחזור על אותה הדרך בה נסעת בבקר.

מה גם שלמקומות יותר רחוקים כמו מעבר ורשיץ ושמורת טריגלאב אין שום אפשרות להגיע ולחזור באותו היום.

למה לא טיול מעגלי מתקדם?

בתכנון נכון אפשר להזמין לינה מראש, אם הטיול הוא בשיא עונת התיירות, וכך לחוות את המדינה בנחת.

לעניות דעתי, זו דרך נכונה יותר.

אילן

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלע, עשיתי זאת. אם אתה מתאכסן בקרבת ליובליאנה אין שום מרחק שעולה על 100-120 ק"מ, והאוטוסטראדות מעולות. הכבישים הקטנים - הרבה פחות טובים, ונתקלתי גם במצב שבו כביש היה חסום לצורך שיפוצים, מה שהצריך עיקוף גדול (ויתרתי על אותו יעד, בגבול האוסטרי).

פרישת הכבישים המהירים בסלובניה היא בצורת כוכב (למעשה X שמרכזו בכביש הטבעת של ליובליאנה), כך שלמעשה הרבה יותר נח לבצע כוכב מאשר מסלול מעגלי. וכמובן הרבה יותר נוח לחזור לחדר המאורגן ולא לארוז ולפרוק מזוודות כל יום. אבל זו הגישה שלי.

ולפות"ש - אם יש נשים בקהל צריך להקדיש יום לעיר הקניונים BTC city הסמוכה לטבעת הצפונית של ליובליאנה. נראה כמו power center, אלא שבמקום חנויות יש בו למעלה מתריסר קניונים (וכמובן עוד אי אילה שווקים וחנויות למיניהם).

ועוד דבר חשוב בסלובניה - המדינה פשוט נסגרת בשבת בצהריים וכנראה ביום א (אני הייתי מיום ב' עד מוצ"ש, אז לא בדקתי לגבי יום א') . זה לא כולל את ה-BTC, ששעות הפתיחה שלו מצריכות בדיקה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אנחנו היינו לפני מספר שנים כל המשפחה בסלובניה. ל15 ימים, ובקרואטיה לא התקרבנו בכלל לאיזור הדרום, על סלובניה דיי עברנו כמו שצריך וכיסינו אותה טוב, אבל את קרואטיה כמו שכתבתי בהתחלה לא כיסינו לגמרי.

אם תרצה אני יכול למצוא את מסלול הטיול שאמא שלי הכינה ואת מסקנות הטיול והערות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

לקח לי כמה ימים להתאושש מהחוויה המדהימה, והנה אני חוזר כדי להרחיב מעט.

יצאנו בטיסת בוקר לזאגרב עם "קרואטיה איירליינס". בשדה התעופה קיבלנו את הרכב השכור שהזמנתי מהארץ מחברת car-rent, שעובדת עם חברות השכרה מקומיות הארצות היעד. זו הפעם השלישית שאני משתמש בשירות שלהם, הכל מעולה. הזמנתי "אאודי A3 או גולף אוטומטית". לא היה במלאי, קיבלתי פאסאט עם 51 ק"מ על השעון.

נסענו לפארק המפלים פליטוויצ'ה, מקום מדהים עם מסלולים מובנים. בחרנו את מסלול H. בילינו שם כ-5 שעות. יש מסלולים ארוכים יותר ובדרגות קושי שונות.

לינה (ללא ארוחת בוקר) בצימר (Rooms jana) בעיירה סמוכה, סלוני (Slunj) כ-30 דקות נסיעה. בסמוך יש עיירה בשם Rastoke, שנמצאת "על המים", נחלים ופלגי מים בכל מקום, כולל מתחת לבתים. אם מזמינים מספיק זמן מראש, גם שם יש צימרים.

נסיעה לסלובניה, למערת סקוצ'יאן, מערת נטיפים גדולה (לא כמו מערת פוסטוניה) ומדהימה. ביקור של כ-3 שעות, ואז נסיעה לעיר Piran, שנמצאת לחוף הים. ברוב חלקי העיר אין כניסה עם רכב פרטי, לכן לקחנו חדר במלון (Pension Silvia) בעיירה Portoroz הסמוכה. ובערב, בהליכה, לקח לנו 15 דקות להגיע לפיראן. עיר עתיקה עם טיילת מקסימה.

בבוקר יצאנו לכוון אגם Bled, כשהגענו התרעננו במרכז הקניות, ואז נסענו לערוץ Vintgar, ערוץ נחל עם מפל יפהפה בסופו. חזרנו לאגם ועשינו טיול רגלי בסביבתו. יש שם טירה יפה על ראש צוק, ניתן לשוט בסירה אל האי שבמרכז האגם. כדאי להגיע גם לנקודת התצפית Osojnica.

בארבע הלילות הבאים ישנו בצימר (Mavrica) בעיירה Stara Fuzina שעל שפת אגם בוחיני (Bohinj) ונמצא בשולי שמורת הטבע Triglav.

מיקום זה שימש כבסיס טיולים יומיים בסביבה: הר ווגל (Vogel), קניון מוסטניצ'ה (Korita Mostnice), מפל סביצ'ה (Slap Savica) ועוד. בשבת הקפנו את האגם בהליכה, כ-4.5 שעות.

הנה המלצה למסלול של יום שלם שעשינו:

יציאה מוקדמת לתחנת הרכבת בעיירה Bohinjska Bistrica בכתובת Triglavska cesta 1 4264, בקורד'

46.274138,13.958909. רכבת המכוניות יוצאת ב-8:35 ל- Most na Soc. עליה לרכבת עם הרכב לרכבת 10 דקות לפני שעת היציאה. (הרכבת לא מהירה, אבל חווייתית, ולוקחת 35 דקות גם דרך מנהרות. ברכב זה לוקח כשעה וחצי).

ירידה מהרכבת ונסיעה מ-Most na Soci דרך Tolmin ל-Kamp Lazar בקורד' 46.255314,13.587123 ומשם ברגל למפל קוזיאק (slapovi potoka kozjak)

נסיעה ל- Bovec לרפטינג על נהר ה-Soce ב-Bovec Rafting Team, בכתובת, Mala vas 106, 5230 Bovec

מתחיל ב-14:00. חוויה מדהימה (ניתן לבקש מהם אריזה אטומה למצלמה). רצוי לתאם מועד מראש.

נסיעה לכיוון Kranjska Gora דרך מעבר ההרים ורשיץ (Vršič), ומשם ללמטה חזרה ל-Stara Fuzina.

ביום האחרון, בדרכנו מסלובניה לכיוון שדה התעופה בזאגרב עברנו בעיר Novo Mesto, טיילנו בה כשעתיים, ומשם נסענו לפארק המים הטרמיים Terma Catez בכתובת Topliska cesta 35, Catez ob Savi בקורד' 45.89192,15.621547. החל מהשעה 15:00 יש כרטיס מוזל (8.5 אירו במקום 11).

הטיסה חזרה הייתה בשעה 00:10, כך שהיום האחרון היה יום מלא. מועד הטיסה גם היה אחד מהשיקולים לבחירה בחברת התעופה הזו.

כללי:

בקרואטיה משתמשים במטבע המקומי - Kuna ובסלובניה באירו.

בשתי המדינות חובת אורות דולקים במשך כל היום.

בכבישי האגרה בקרואטיה משלמים בנקודות הביקורת. לוקחים פתק מהמכונה בכניסה ומשלמים ביציאה.

בכבישי האגרה בסלובניה משתמשים במדבקה שנקראת וינייטה (Vinjeta), ניתן לקנות מדבקה לשבוע, חודש, חצי שנה ושנה. ניתן לרכוש במעברי הגבול ובסמוך להם בתחנות דלק וחנויות נוחות. מדבקה לשבוע עולה 15 אירו.

צימרים - יש מבחר ענק ובמגוון מחירים. אין לראות בצימרים שציינתי כהמלצה.

20140617_190155_s.jpg

20140618_192408_s.jpg

20140619_173742_s.jpg

20140620_091010_s.jpg

20140620_130655_s.jpg

20140622_114309_s.jpg

20140622_123901_s.jpg

20140617_122845_s.jpg

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי בקרואטיה אבל נהניתי מאד מ-5 ימים בסלובניה.

נמה"ת של ליובליאנה זעיר וההמתנה לתורי לשכירת הרכב עלתה על שעתיים. על הקליו 1150 קיטרתי כבר מספיק, לטעני לא מספקת את הסחורה בארץ הררית כמו סלובניה. במחיר השכירות נכללה גם אגרת כבישים מהירים (המדבקה היתה על הרכב ושילמתי לפי יום).

מבחינת אתרים - הוזכרו על ידי פות"ש. להוסיף את ליובליאנה עצמה - בעקר טיפוס (ולטעמי עדיף רגלי) למצודה, יום במערות - שתי המערות של פושטוינה וזו של סקוצ'יאן, כולל יציאה רגלית מסקוצ'יאן שהיא טיפוס די חוויתי - במקום עליה שגרתית במעלית.

מבחינת עלויות - העסקה, בקיץ 2012, כולל טיסה + רכב עלתה כ-420 אירו 5 ימים לפני הנסיעה. המחיר ירד מיום ליום ומי שהזמין בבוקר הטיסה שילם בערך 200 אירו. המטוס - בשני הכיוונים - היה חצי ריק. המלון (*3 בפאתי ליובליאנה) עלה כמה עשרות אירו ליום, וגם המחיה היתה זולה.

ד"א - בוינטגר פגשנו לא מעט ישראלים, היה קל מאד לזהות אותם: היחידים שנעלו נעליים ולא כפכפים, חבשו כובעים והתמגנו נגד השמש. ו-כן - בהחלט הישראלי המטייל היפה - לא רועש ולא מלכלך.

שאר הערותי - ראו בפוסטים מלפני 3 חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...