Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכשתי רכב ולאחר מכן גיליתי שנשרף. מחפש פתרונות לתקן חלקי חלודה ולהעלים ריח רע

ytzhak
שימו לב! השרשור הזה בן 3695 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

לפני כשבוע רכשתי רכב מסוג סקודה סופרב שנת 2013.

לפני כיומיים, עלה בי חשד כי משהו ברכב לא בסדר. בכל פעם שהייתי נכנס לרכב, הייתי נתקל בריח שריפה חזק מאוד, עד כדי כך שלאחר יציאתי מהרכב, הריח היה נאחז בבגדי ומלווה אותי לאורך היום.

לאחר יומיים עמוסים בבדיקת הנושא, גיליתי כי הרכב נשרף לפני שנמכר לי, הורכז כאובדן להלכה עקב מקרה שריפה אצל הבעלים הראשון, תוקן (החליפו מושבים וחלקי פלסטיקה פנימיים) ונמכר לי באמצעות סוחר.

מבדיקה לעניין מקרה האובדן להלכה, נאמר לי כי לא נרשמה לרכב ירידת ערך. הרכב מפנים חדש לחלוטין (כנראה שהכל הוחלף), אבל בחיפושי אחר מקור הריח, גיליתי כי מקור הריח עולה מתוך הדשבור (למרות שמקור השריפה היה בבאגז). זאת אומרת, כאשר מתכופף מתחת לאזור הדוושות ומכוון פני לדשבורד אני מריח ריח שריפה ופיח חזק מאוד, ומגלה לנגד עיני חלקי מתכת חלודים ומפויחים לחלוטין, שככל הנראה הפיח שעליהם גורם לריח הרע ברכב.

אני לא מתכוון לפתוח מלחמה מול הסוחר, או מול מכון הבדיקה שלא עלה על הבעיה. אני כרגע מחפש פתרונות בלבד.

אני צריך המלצה למוסך בכל אזור ברחבי הארץ, שיודע לפרק את הדשבורד של הרכב הזה לחלוטין, כולל את חלקי המתכת המפויחים שניתן לראות בתמונה, כולל את הכיסאות וכל דבר שרק ניתן לפרק. את חלקי המתכת אקח לניקוי חול יסודי, ואלו שלא ניתן לפרק, צריך יהיה בעל מקצוע שידע לשייף לחלוטין את אותם החלקים ולהעלים מהם חלודה.

את חלקי הפלסטיק אני אוכל לנקות מפיח בעצמי, ואת הריפודים, גג הרכב, שטיח הרצפה, לרבות כל הבדים שיש לרכב אקח לניקוי בקיטור.

אשמח לקבל המלצתכם חברי הפורום, לפתרון הבעיה.

20140305_193909.jpg20140305_193723.jpg20140305_193657.jpg20140305_193532.jpg20140305_193515.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה אתה רוצה לתקן סוס מת, במקום ללכת ולזמבר לסוחר את הצורה?

אני לא יודע איך הייתי תובע את הסוחר, לא מבין בזה, אבל לפי מה שאתה כותב רימו אותך.

לא סתם סוס מת, סופרב 13' עם פתקה על האצבע:|

ואם אתה בכל זאת רוצה לתקן, קודם תברר איפה יש קצר ולמה בכלל יש בעיה חשמלית ברכב חדש שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גועל נפש לאן הגענו.

מוכרים לאנשים רכבים שרופים.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלך למוסך הכי מורשה שרק קיים, תחפש אחד שצמוד לסוכנות סקודה, תקח הצעת מחיר לתיקון והחלפה של כמה שאתה רואה, יודע שקיים, חושד שחלוד ובכלל. שידפיסו לך את זה יפה על דף ולך תמצא לך עורך דין יותר ממולח מדג מלוח, שינהג במינימום מרצדס s600.

תכנס כל כך חזק במכון הבדיקה והסוחר שהם לא יוכלו ללכת ישר,

אף פעם.

בהצלחה, אל תשכח להנות מהתהליך ולעדכן אותנו בהתפתחויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע שאש מכבים עם מים כן?

ואתה יודע שמים ואלקרוניקה ובכלל רכב לא הולכים טוב כן?

ואתה גם בטח יודע שכדי להיות בטוח שהרכב לא יעשה בעיות תצטרך להשאיר רק את החלונות...

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים. אתם סוטים מהנושא.

השריפה ברכב לא נבעה מבעיות אלקטרוניקה, מוסך מרכזי אמר שמקור האש היה קטן מאוד מאוד ולא היה משהו משמעותי. הרכב במצב חדש, נוסע כמו חדש ואפילו תחת אחריות מלאה למרות המקרה.

אני לא מעוניין לתבוע את השוכר, או להיכנס להליך משפטי. אני מחפש פיתרון

אני מעוניין לדעת מכם, איזה מוסך מכיר יודע לפרק את כל חלקי הדש בורד של הרכב, לרבות החלקים החלודים שבתמונות, וכמובן להרכיב את הרכב בחזרה בצורה מושלמת.

פיתרון הבעיה כאן הוא פשוט יחסית, את הריח ניתן להעלים באמצעות בעל מקצוע. אין ברכב כל בעיה אחרת, בין אם אלקטרונית או חשמלית, ולכן אני לא מעוניין לפעול בדרך אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון המוסך המורשה אמור לדעת לפרק את הדש בשלמותו.

למשל מוסכי קיה החליפו לכל רכבי הקיה סיד את כל הדשבורד בגלל פגם בייצור,אני בטוח שאם מוסך קיה יודע לפרק ולהתקין דשבורד שלם אז גם צ'מפיון ידעו.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תובנות לאורך 10 שנים שבהם פירקתי כמעט כל רכב שהיה לי (בצורה כזו או אחרת).

החלודה שאתה רואה, זה תופעה ידועה, מבטיח לך שאם תכנס לרכב שעמד בסוכנות תראה את אותה חלודה, רק ברכבים שבהם המתכת שממנה החלק הזה עשוי לא מפלדה/ברזל לא תמצא חלודה.

לגבי הריח, ממליץ לך לפנות למישהו שיכול לעשות לך דיטיילינג מלא לרכב (הריח נספג בשטיחים ובריפודים מתחת לשטיחים, בדיפונים,בתקרה וכל חלק משכיל בד/ספוג).

חבל על הכסף של פירוק הדש-בורד, מה גם, שתתחיל לשמוע קירקושים,פסטיקה שבורה ומה לא - עזוב, אם אין השלכה בטיחותית קח את הרכב לדיטיילר טוב, ובזה תסגור עניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן החלק הזה זה תופעה בכמעט כל רכב שראיתי ללא דשבורד.

הריח יכול לנבוע מריתוך שעשו.

או צמת חשמל כלשהי שרופה.

Renault Clio MK2 ph1 1.4RT

Renault Clio Sport 172RS 2.0

FRANCE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנרשם כבר, אם הוחלף מה שנשרף אז מקור הריח בשטיחים וחלקי בד וספוג אחרים ברכב(לא חסר)

קח לאיש מקצוע שמטפל בריחות ואני בטוח שהמצב ישתפר

תוכל להעלים את הריח לבד עם התמדה, להשאיר רכב עם חלונות פתוחים מספר פעמים בשבוע

ריסוס ספריי ריח ברכב באופן תדיר (ישירות על השטיחים וחלקי בד מסריחים)

אחרי זמן מה הריח יעלם, אני מכיר בחור בעל פיצרייה שנשפך לו ברכב גבינה מסריחה, הריח היה נוראי ונמשך חודשים אך לבסוף הריח נעלם עם התמדה בניקיון ואוורור.

שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לרכב השלכות בטיחותיות. בבדיקה במוסך מורשה אמרו לי שחוץ מהריח החריף - מצב הרכב ממש חדש. זה מפתיע אותי לגלות שהחלודה היא דבר טבעי.

אני אכן אקח את המלצתכם ואקח את הרכב לניקוי יסודי ומקצועי. האם האם מכירים מקום מומלץ שמסוגל לבצע את העבודה הזאת בצורה מקצועיות שתביא באמת לתוצאות בפועל?

בנוסף, אני מרגיש כי יש ריח שמקורו גם מאחורי הדשבורד, האם יש דרך מבלי לפרק את הדשבורד לטפל במקור הריח?

תודה רבה על העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלודה שם זה דבר טבעי, מהסיבה הפשוטה שהמתכת שם לא אמורה להיות חשופה לרטיבות שתגרום לחלודה עמוקה, ולכן אפשר לחסוך בגילוון הפלדה/ברזל, שם לב שהברגים, ועוד חלקים מסויימים לא כוסו בשכבת חלודה.

המקור שמאחורי הדש בורד הוא הדש-בורד עצמו, זה בסה"כ ספוג מצופה גומי/עור/פלסטיק/חומר סינטטי אחר שגם סופג ריחות, אני פחות בקיא בנושא, אבל אם אני זוכר נכון, יש פדים שאתה יכול להזליף/לרסס עליהם חומר שמפיץ ריח נעים, ולשים אחד כזה מאחורי הדש בורד, עם הזמן הריח השרוף יעלם.

לגבי בעלי מקצוע בתחום הדיטיילינג, ממליץ לך להעביר את האשכול לפורום הדיטיילינג, שם יעזרו לך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל בנושאים שפתחתי בזמנו, קניתי את הרכב עם ריח מזעזע של מטהרי אויר שהיה נדבק לבגדים, פשוט מזעזע.

מישהו כאן המליץ על steam me, הם יושבים בצפון ת"א, ממליץ בחום נטול ריח!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3695 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...