Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עדכון תוכנה בפורד פוקוס 2012

yaniv056
שימו לב! השרשור הזה בן 3583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לפני שבוע החברה לקחה את הרכב (פוקוס 2012) לעדכון תוכנה שמטרתו "שיפור חווית הנהיגה".

מאז הרכב רועש הרבה יותר, מרגישים שלרכב יש פחות כוח, והגיר פועל בצורה מוזרה ומקרטעת..

עוד מישהו חווה את הבעיות האלו?

מישהו יודע מה המטרה האמיתית של העדכון הזה? כי לשפר את חווית הנהיגה הוא בטוח לא שיפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטע.

חמישי האחרון הכנסתי את הפוקוס סטיישן 2013 ליסינג לטיפול 15,000 ק"מ.

בנסיעה הראשונה הרגשתי שהגיר קצת שונה ועצל בהאצה מהמקום וזיהיתי עוד רעש בלתי מוסבר.

אחרי שעה מצאתי פלייר בו כתוב שהרכב עבר עדכון מחשב גיר/מנוע.

מיד יצרתי קשר עם מנהל הצי רכב וקבענו להיום אך לצערי לא יצא לי למסור את הרכב לבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מסתבר שעושים עדכון גורף לכל הפוקוסים, שבין היתר אמור לשפר את התנהגות הגיר, וממה שקראתי עוד שינוי מבורך :

עכשיו הבחירה של מצב כניסת אויר לא מתאפס בכל הנעה (סירקולציה/אויר חיצוני). עוד שינוי זה זמן ההשהייה לפני שמתחילה

התראה על חגורת בטיחות (אצלי זה מנוטרל בכל מקרה).

אני אמור להכנס מחר לטיפול ועדכון, נראה מה ייצא.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בוצע העידכו הנ"ל בדגם 2012 מנוע 2 ליטר.

את הרעידות שיש בגיר בעיקר בהעברה בין שני לשלישי זה לא פתר, אבל נראה לי שהרכב קצת יותר עצל. לדעתי הרעידות בגיר בזחילה מעט התגברו. מעניין אותי לבדוק אם אכן בעיית הסירקולציה נפתרה. לא שמתי לב שזמן ההתראה על אי חגורת החגורה התארך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי כרגע אין ממש תלונות על הגיר כמו אלה שאתה מתאר, אין לי רעידות בזחילה בכלל, וההעברות לרוב חלקות, גם תחת עומס מלא.

לעיתים רחוקות יש לו גליצ'ים, שהוא קצת מתבלבל ויוצא שהוא מעביר הילוך בצורה אלימה, אבל זה די נדיר.

לא הבנתי מה זה רעידות בהעברה בין שני לשלישי ? אתה מתכוון למכה כמו זריקת קלאץ' ?

האם החליפו אצלך את הקלאצ'ים בעבר ? כמה ק"מ יש לרכב ?

שלי 2012 2 ליטר עם 75K.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הרכב נכנס לטיפול שנתי ובדרך אמרו לי שאני צריך להשאיר את הרכב לבדיקה (לא זוכר את השם אבל לא ריקול). הנושא העיקרי היה בעצם בדיקת קלאצ׳ים והחלפה לפי הצורך.

הרכב נשאר 24 שעות והוחלף:

משאבת מים, תושבת מנוע ועדכון גרסה.

כרגע הגיר עובד חלק ונעים יותר. בחודשים האחרונים הנסיעה הפכה ללא נעימה בעליל. הורגש שיפור בנוחות הנסיעה אבל צריכת הדלק נשארה נוראית.

BMW 120i*Ford Focus III 2000cc

MINI 998cc*MINI 998 cc*Ford Focus I 1600cc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי כרגע אין ממש תלונות על הגיר כמו אלה שאתה מתאר, אין לי רעידות בזחילה בכלל, וההעברות לרוב חלקות, גם תחת עומס מלא.

לעיתים רחוקות יש לו גליצ'ים, שהוא קצת מתבלבל ויוצא שהוא מעביר הילוך בצורה אלימה, אבל זה די נדיר.

לא הבנתי מה זה רעידות בהעברה בין שני לשלישי ? אתה מתכוון למכה כמו זריקת קלאץ' ?

האם החליפו אצלך את הקלאצ'ים בעבר ? כמה ק"מ יש לרכב ?

שלי 2012 2 ליטר עם 75K.

הרעש והרעידות מורגשים במעבר בין ראשון לשני, בין שני לשלישי ובין שלישי לרביעי אבל בין שני לשלישי זה הכי מורגש. מדובר על רעש מכני כמו טרררר... ממש מורגש, אבל גם רעידות/וויברציות שמורגשות אפילו בידיים שאוחזות בהגה. כאמור, הכי מהותי בין שני לשלישי. זה לא קורה תמיד, אבל בדרך כלל כן קורה. אם אני מושך הילוכים אז זה לא מורגש. קורה בעיקר באיזור ה 2000 סלד. אצלי הוחלפו הקלטץ, מיסב לחף, סט מוטות מרימים, תושבת ונעשו מספר רב של עדכוני תוכנה. כלום לא עזר. לאחר העידכון האחרון נראה לי שהרכב קצת יותר כבד בהאצות ומגמגם יותר בזחילה אולפ נראה לי שיש התמתנות קלה ברעידות המדוברות במעבר בין ההילוכים. התופעה אינה זריקת קלטץ אלא רצף של רעידות. הרכב עם 61,000 אבל התופעה הזו מורגשת כבר מהרגע שקבלתי את הרכב עם 25,000 (הועבר אלי מעובד שעזב).

אשמח לשמוע את הרגשתך לאחר עידכון התוכנה.

ביצעתי נסיעת מבחן עם בוחן של פורד מניר צבי שאישר לי שהמצב הנ"ל לא תקין, אבל לאחר מכן הוחלף כל מה שכתבתי וכלום לא השתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע גרוע, מוזר שאחרי כל ההחלפות זה לא נפתר. אצלי אם ככה המצב ממש טוב יחסית, אבל זה אחרי שאכלתי מהם מרורים במשך שנה

שהקלאץ' היה מחליק לי תחת עומס והם האשימו את הנהיגה שלי או שטענו שאין שום בעיה.

אני אעדכן בהקדם.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי במוסך היום, אכן היה ריקול ממתין במחשב, ביצעו את העדכון. בנסיעה הקצרה שעשיתי ראיתי שאכן מצב סירקולציה עכשיו נשאר כמו שהיה לפני כיבוי המנוע. הגיר הרגיש בדיוק כמו קודם, לא הבחנתי בשום שינוי, אבל נראה לאורך זמן.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תעדכן בהמשך. אני צריך לאזור כח וסבלנות להתחיל לתאם עם חברת הליסינג ופורד נסיעה עם בוחן. השקעתי זמן ואנרגיה בעבר וזה בסוף לא עזר. במקרה הזה חברת הליסינג הופכת להיות גורם מפריע ולכן טיפלתי הכל באופן ישיר.

אני מרגיש שפורד לא מתייחסים לנושא בצורה מקיפה ומלאה כמו VAG. כבר שמעתי תשובות שכך הרכב תוכנן, או שבגלל שהמנוע 2 ליטר אז קשה לגיר עם המומנט החזק של המנוע ולכן יש רעידות....ועוד אוסף של שטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי כ-500 ק"מ בחג עם התוכנה המעודכנת. מרגיש לי שהגיר קצת יותר מעודן בתגובות שלו, ההחלפות יותר מהירות ועם פחות החלקה רגעית בהעברה תחת עומס מלא כמו שהיה קודם (כאילו הוא היה מחבר את הקלאץ' לאט מדי בהעלאת הילוך והייתה עליה קלה בסל"ד לפני שהוא ירד לסל"ד החדש).

אין תחושה של חבטות בקיקדאון שלפעמים הייתה קודם, והוא פחות 'מתבלבל'. אין אצלי שום רעידות מורגשות בזחילה, אבל גם לא היה קודם. בסה"כ הייתי מרוצה מהמצב קודם, ואני מרוצה מהעדכון. לא רואה שום סיבה לא לעדכן.

לגבי הסירקולציה - מוזר מאד, קודם כל - עדיין יש כיבוי אוטומטי של סירקולציה אחרי 30 ד' נסיעה.

המצב נשאר בזיכרון בכיבוי והדלקה מיידי, אבל כשיצאתי מהאוטו וחזרתי אליו אחרי כמה שעות - זה התאפס שוב. לא יודע מה החוקיות עדיין, יש מצב שה-30 דקות תופס גם כשהרכב כבוי.. סוג של באג.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס אצלי שנת 2012 עם 68 אלף ק"מ

עברה 3 עידכוני גרסה והחלפת קלאצ'ים אחת

לאחרונה המצב ממש החמיר כאשר הגיר ממש מתעכב בהורדת הילוך.

למשל אם אני בולם למצב של כמעט עצירה ואז לוחץ על הגז להאיץ, הרכב עדיין נמצא בהילוך גבוה והוא פשוט לא מגיב אלא רק אחרי 2 שניות:evil:, וגם אז בברוטליות

בחלק מהמקרים זה פשוט סכנת חיים. אם בצומת אני רוצה לבצע פנייה שמאלה ורכב בא מימיני, כשאני לוחץ על הגז להאיץ יש עוד מספיק מרחק ממנו, אבל אחרי 2 שניות כשהרכב שלי מתחיל להאיץ זה כבר סכנת התנגשות.

לי האמת כבר נמאס מזה ואפילו שזה רכב חברה זה מטריף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לא תקין בכלל המצב אצלך. בוצע אצלך העדכון האחרון ? (ריקול) מה אומרים לך במוסך כשאתה מתלונן ?

אני מניח שאצלך זה מנוע 1.6, נכון ?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...