Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיוון בולמי KONI - התהיות!

a®iel
שימו לב! השרשור הזה בן 7737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר כיוון בולמי הקוני-ספורט בRSI עלו כמה וכמה תהיות באשר לSETUP הרצוי בבולמים קדמי\אחורי.

התהיות הן : כיצד עדיף לכוון את הבולמים, קשיחים יותר מקדימה , קשיחים יותר מאחורה , אותו דבר בשני הצדדים ומה תורם\משנה כל SETUP שונה להתנהגות הרכב (תתיגוי, היגויתר).

אשמח לתשובות מבוססות או כאלה שמגיעות לאחר נסיון רב.

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לענות תשובה "מדעית" מדוייקת, אבל אפשר לתת לך קצה חוט שאיתו תמשיך לבד.

עקרונית, סרן קשיח אוחז פחות מסרן רך. כלומר, אם תכוון את הבולמים הקדימיים רך, תקבל פחות תת-היגוי, קשה - תקבל יותר תת-היגוי.

כנ"ל לגבי האחוריים, רך תקבל אחיזה, קשה תקבל זריקות זנב.

מאחר והתנהגות הרכב משופעת מעוד הרבה גורמים, כגון : קשיחות ומהלך הקפיצים, מוטות פיתול, זוויות היגוי, צמיגים, לחץ אוויר, חלוקת משקל ברכב ועוד ... קשה לומר מה תהיה ההשפעה המדוייקת אצלך ספציפית ברכב.

להשגת התוצאה הטובה ביותר שתהיה לשביעות רצונך, אני הייתי פועל בשיטה הבאה :

מכוון הכל להכי רך, נוסע שבוע ומרגיש את הרכב.

מכוון הכל להכי קשה, נוסע שבוע ומרגיש את הרכב.

מכוון את הקידמיים להכי קשה כשהאחוריים על הכי רך, ונוסע שבוע.

מכוון את הקידמיים להכי רך כשהאחוריים על הכי קשה, ונוסע שבוע (זהירות מזריקות הזנב).

לאחר מכן, תוכל לגבש דיעה טובה לגבי מהי מידת הקשיחות איתה תוכל לחיות ביום יום, וכן מהו הכיוונון שייתן לך את התנהגות הרכב הטובה / רצויה ביותר.

ההימור שלי, לך על כמעט הכי רך מקדימה, וכמעט הכי קשה מאחורה. הדבר יתן לך התנהגות נטרלית יחסית עם נטיה לזריקת זנב קלה.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאני קניתי את הקוני אצל פיין טיוניג שאלתי את פרדי מה כדאי לעשות בקשר לכיוון,הוא הסביר לי שהSETUP הכי מדוייק זה באמצע כל הבולמים.ככה שאם תכוון אותם על הכי קשה זה לא יתן לך כלום בכביש משובש האוטו יאבד אחיזה,והכי רך לא חושב שתנצל את הבולמים כי הם צריכים רמת קשיחות.קוני לא :?: לדעתי לך על האמצע האוטו שלי ככה והוא קשה מספיק ואוחז נהדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה שהיה ה SETUP אצלי עד לפני כמה ימים היה כך שהבולמים האחוריים כוונו למקסימום ואילו הקדמיים ישבו על בערך 70%

כחלק מניסוי ותהיה שיניתי את כוונון הקשיחות אצל האחוריים ל 50% והשארתי את הקדמיים על 70%. ההתרשמות שלי הייתה שאני נכנס הרבה מאוד פעמים לתתהיגוי מה שלהשערתי נבע מכך שהבולמים הקדמיים מכוונים לרמת קשיחות גמובהה מהאחוריים.

האם זה הגיוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון בולמי זעזועים הוא קטע מאוד אינדיבידואלי.אני נוסע על 70%קשה מקדימה ו50%מאחור.אם יש לך RSI,נסה 50% בכל סרן.זו פשרה די טובה שלא תשבור לך את התחת ולא תהיה רכה מדי...

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים 100% קשיחות בכל הבולמים, רכות זה לחנאנות.

זו תשובה רצינית...תודה ערן! :wink:

בכל מקרה , אני נשאר בSETUP הנוכחי שאומר 75% קדימה ו50% אחורה...

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...