Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיטות לצמצום "השתקפות" גלי קול בחלונות הקדמיים

AlonBar
שימו לב! השרשור הזה בן 3723 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבעיה שלי היא כזו:

גלי קול מהטוויטרים מתפזרים ומתנגשים בחלונות הקדמיים. משם, לאוזן שלי, הסיפור נהיה מאוד מלוכלך. חשוב לציין: המצב הזה מציק בעיקר מווליום גבוה. (אולי אפילו מאוד גבוה) בווליום נמוך ההשתקפות זניחה.

למה אני חושב שמדובר בגלי קול שמתפזרים מהחלונות ? כי כשאני פותח חלונות הסאונד נקי לחלוטין. כשאני סוגר, אני מתחיל לשמוע לכלוך ומעין "הד" צר וצורם לצלילים שהטוויטרים מפיקים.

הטוויטרים יושבים OFF-AXIS אחד כנגד השני בצורה שנראית בתמונות.

כרגע, המצב הוא כמעט אולטימטיבי - הבמה ממורכזת בדיוק מעל ההד-יוניט, בגובה האוזן.

אילו שיטות ידועות יש על מנת לצמצם Reflections מהטוויטרים שלא כוללים את הצורך למקם את הטוויטרים ON-AXIS ?

תודה.

IMAG0048.jpg

IMAG0047.jpg

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הטוויטרים פונים אל כיוון המרכז של הרכב ואני לא סובל מהבעיה שאתה מתאר.

1654348_710858105601714_1432714720_n.jpg

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה הראשונה היא מיקום של רמקול,מינימום 5 ס"מ מהקיר כלשהו.. חלון או שמשה

את ההחזרים של קירות אנחנו לא נמנע ברכב,אבל להפחית אפשר. ניסית לשחק עם הזווית? לתת להם זווית בין שני המושבים קדמיים,אתה אתור לעבד קצת מרוחב ולקבל יותר עומק.

HU:alpine w520e +701

Amp(tw+mid) Mcintosh mc420 Amp(midbass) Diamond audio D5 600.2

set: Eton rsr160 + mid: Eton_PFC80

Mono JL 500/1 sub: ID8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. למקם את הטוויטרים בין שני משטחים בולעי החזר כמו למשל בתוך כוך ביקורה הקדמית או משולש המראה, בדרך כלל צריך לבנות את הכוך הזה, בור במילים אחרות.

2. לבנות לטוויטר פוד עם wave guide או פשוט לבנות לו wave guide.

3. לשנות לטוויטר מיקום לקיק פאנל. אופציה טובה במקרה כזה.

4. לחתוך את הטוויטר בנד פאס ב18 קילוהרץ או 20.

5. לנסות לשנות את תנוחת הנהיגה שלך או את מיקום הראש, לפעמים קצת תזוזה של הראש משנה המון!

עריכה אחרונה על ידי lanosforce

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ההסבר שלך אני מבין שההשתקפויות הן מהחלונות הנגדיים(קול מטוויטר שמאל משתקף מחלון ימין).

במצב כזה הגיוני שזווית לטוויטרים יכולה לעזור. אתה יכול לכוון אותם למעלה או למטה ואז זווית הציר תישמר.

WAVE GUIDE גם יכול לעזור מאוד וגם העברה של הטוויטרים לפינות הרחוקות של הדש צמוד לשמשה הקדמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולכם על ההיענות.

אבדוק לעומק איזה פתרון מתאים לי ואיישם אותו.

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, מחר אני אשב על העניין ורציתי להתייעץ רגע לפני לגבי מיקום הטוויטרים. היום, כשהם נגדיים אחד לשני, הבמה ממורכזת מעל הרדיו דיסק. מושלם.

רציתי לשנות זווית, עדיין off axis, אך לכיוון בית התאורה, כלומר לגג מעל הגיר בערך, קצת אחורה. במצב הזה אכן רעשי ההשתקפות מהחלונות פחתו דרסטית, אך הטוויטר הימני כעת מקוון כמעט בדיוק לאוזן הימנית שלי והטוויר השמאלי לא. ככה, נשמע שהטוויטר הימני משתלט ונהיה דומיננטי יותר מהשמאלי. מחר אני אנסה משחקי פאזות חדשים, אך חשבתי, אם אציב את הטוויטר השמאלי on axis כמו שעכשיו הימני ממוקם, באמת אפשר להשיג במה ממורכזת מעל הדאשבורד? פה צריך את עזרת המנוסים בהתקנות on axis. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשחק TC אפשר לקבל במה כם במצב כזה. זא אחד האפשריות ,כיוון של טויטרים.

תנסה מצב שאני אמרתי,לכוון את שניהם בין המושבים הקדמיים.

כאשר אני חושב על זה,קצת לא הגיוני שהטויטר הימני ,אשר מכוון לבית תאורה הייה גם מכוון לאוזן שלך,אמור להיות שם מרווח לא קטן.

בכל זאת. אתה יכול לנסות לכוון אותם לכיוון המראה האחורית,שמעל הידית הילוכים.

HU:alpine w520e +701

Amp(tw+mid) Mcintosh mc420 Amp(midbass) Diamond audio D5 600.2

set: Eton rsr160 + mid: Eton_PFC80

Mono JL 500/1 sub: ID8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה העניין עם מציאת ה SWEET SPOT של כל טוויטר תלויה דבר ראשון בהעדפה שלך, על סמך ניסיון עם האלמנט.

באופן אישית, לי לא תמיד הסתדר ON AXIS מלא, ואף פעם לא הסתדרתי עם OFF AXIS מלא, זה תמיד יוצא איפה שהוא בינהם.

בכל אופן אצלי טוויטר (ומיד):

משמאל- לכיוון המצח.

מימין - לכיוןן האוזן (שעשיתי את הבנייה צד ימין קצת התפקשש, אולי נסדר את זה מתי שהוא)

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כך אצלי כעת.

מצב מצוין, שומעים צלילים שלא שמעתי OFF AXIS ועדיין הצלחתי להשיג מרכוז טוב (אם כי אחרי כשעתיים של ניסוי וטעייה)

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3723 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...