Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעשי חריקה סיבוביים קלים מאזור המנוע בעת התנעה קרה - פיאט פאנדה 2013

Fkl0ster
שימו לב! השרשור הזה בן 3714 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ראשית, מדובר בפיאט פנדה החדשה בת שנה, עם 10,000 ק"מ על השעון.

שמתי לב לאחרונה, שבבקרים קרים בפרט ובהתנעות קרות בחורף בכלל, יש רעשי חריקה קלים מאזור המנוע. הרעשים האלו נשמעים אך ורק כשהמנוע נרתם למערכת התמסורת, כלומר לאחר שחרור הקלאץ'. כשהמנוע מסתובב בסל"ד סרק, אין להם זכר. בנוסף, הרעשים קיימים אך ורק בסל"ד הנמוך ההתחלתי והראשוני שנלווה להתחלת תנועה מתוך עצירה. כשהסל"ד מתגבר הרעשים נעלמים.

עלי לציין שלאחר שהמנוע מגיע לטמפ' עבודה, אין רעשים יותר. הרעשים האלו הם בפרוש סיבוביים, כי ככל שהסל"ד עולה ומעט לפני שהם נעלמים, שומעים היטב שתדירותם עולה בהתאם למהירות סיבובי המנוע.

הייתי הולך למוסך, אבל יש צורך בהתנעה קרה על מנת להדגים למוסכניק את הסוגייה.

מה מומחי הפורום חושבים שזה יכול להיות? :idea:

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך.

כדי שנוכל לעזור לך אכן יש צורך בבדיקה של הרכב כשהוא קר, כמו שאמרת.

ההצעה שלנו היא שתשאיר את הרכב בערב במרכז שירות ובבוקר הוא ייבדק.

אם תרצה - השאר את פרטיך בהודעה פרטית ונפנה אותך למרכז השירות הקרוב אליך ביותר והנח לך ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אבל הייתי רוצה להימנע מהטרחה הזו (לנסוע לשם, לחזור בתחבורה ציבורית ואז לחזור לשם בשנית בתחבורה ציבורית יום אחרי).. אתם חושבים שחשוב ללכת לבדוק את זה?

מי שיש לו נסיון עם המנוע הזה, אני אשמח אם ירשום האם גם הוא מכיר את הרעש. הכוונה לבעלי פיאט פנדה (גם ישנה), פיאט 500 ולנצ'יה אפסילון עם מנוע ה-1.2 (69 כ"ס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי כדאי באמת שתשאיר את זה במוסך הקרוב אלייך לבדיקה,

גש למוסך מורשה שאתה תטפל בו, תשאיר את האוטו, ותבקש שיעזרו לך בהסעה לבית(אם זה אפשרי)..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אלך לבדיקה בהקדם. אבל עד אז, רציתי לעדכן שהצלחתי לאפיין עוד יותר טוב את הרעש. הרעש הזה תמיד נלווה לרעשים הנורמליים של מנוע שנמצא בתחתית קשת הסל"ד עבור ההילוך שבו הרכב נמצא.

במילים אחרות, אתם מכירים איך מנוע נשמע כשהוא רוטן על כך שההילוך גבוה מידי, נכון? (: רעש החריקה תמיד נשמע במצבים האלו - ולא רק בתחילת נסיעה כפי שחשבתי לפנים (כלומר, אם כאשר המנוע קר ואני נמצא בהילוך שלישי אבל נוסע לאט מידי והמנוע רוטן על כך שההילוך גבוה, רעש החריקה נשמע).

אני רק לא מבין, איך זה שרעש החריקה נעלם כליל אחרי שהמנוע מתחמם, ונשארים רק הרעשים הנורמליים של מנוע הרוטן על הימצאותו בהילוך גבוה מידי?

עוד דבר: יכול להיות שלא מדובר בתנועה סיבובית דווקא, אלא במתכת שזזה כנגד מתכת. אם אכן זה המצב, הסיבה שהתדירות משתנה בהתאם לסל"ד היא שככל שהסל"ד עולה מאזור המינימום הקיצוני, רעידות המנוע נחלשות והולכות. כך קורה שרעש החריקה נעשה מהיר יותר אך בו בזמן מתעדן ופוחת בעוצמתו עד שהוא נעלם לגמרי..

יש מומחה בקהל שיש לו השערה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן שיש קשר למיסב הלחץ של הקלאץ'.

טרם ההתנעה הקרה הבאה, שלב לסרק ותתניע את המנוע מבלי ללחוץ כלל על הקלאץ' - האם יש חריקות? אם אין, נסה ללחוץ את דוושת הקלאץ' באופן מלא ולעזוב בהדרגה (מבלי לשלב להילוך כלשהו). אם החריקות חוזרות, ככל הנראה שזה אכן מיסב לחץ.

לא סביר שמכלול הקלאץ' יתעייף אחרי 10K ק"מ בלבד, אבל כבר היו דברים מעולם.

תרחיש יותר סביר הוא רצועת אביזרים או מותחן (או שניהם) שמתחיל/ה להתעייף. האם החריקות נשמעות פחות או יותר כך?

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, תודה על התגובה. אני תמיד מתניע בניטורל.

בכל אופן, בסל"ד סרק אין שום רעשים באף הזדמנות שהיא (אז זה לא רצועת אביזרים או מותחן) וגם לא בעת לחיצה על הקלאץ' (אז זה לא מיסב לחץ). רק ברגע שהמנוע מתבקש להזיז את הרכב, לאחר הגעה לנקודת החיכוך בקלאץ', מופיעים הרעשים.

כאמור, אני חושד שהרעשים הם חלק ממערך הרעשים של מנוע "רוטן" שנמצא בנקודה תחתית בקשת הסל"ד בהילוך נתון. עוד הצעות? :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3714 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...